Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, AlexKR21 said:

Το ροστερ αυτο ειχε Βρανιες (πας για Πασαλιδη), Γιοχανσον μεχρι το Νοεμβριο (εχεις νεαρο Σαμπαναζοβιτς), εναν σεληνιασμενο Λαζαρο (πας για παικτες στοιχηματα που δεν ξερεις αν θα σου αναστηθουν οπως ο Λαζαρος) και Αραουχο (εδω πας για τον ιδιο). Για μενα ναι, υπαρχει διαφορα. Μπορει η λογικη (φθηνα στοιχηματα) να ειναι ιδια, αλλα δεν σημαινει οτι θα σου βγαινει καθε φορα. 

Επισης σημασια εχει τι κανουν και οι ανταγωνιστες σου. Ο Ολυμπιακος ειναι ερωτηματικο πως θα κινηθει, αλλα αν κρατησει τις βασεις που βαλε φετος θα ναι σιγουρα καλυτερος απ το περσινο σκορποχωρι. Ενω και ο ΠΑΟΚ ειναι ηδη δυνατοτερος απο περσι και η διοικηση του φαινεται διατεθειμενη να ριξει και αλλα λεφτα. Δηλαδη οταν ο ΠΑΟΚ φερνει παικτες επιπεδου ροτεισον Πορτο και για σενα ειναι δυσκολη περιπτωση οι παικτες που η Σπορτινγκ δεν τους θελει ουτε για τα προπονητικα διπλα εσυ εισαι αισιοδοξος; Δεν βλεπεις διαφορα; Ολοι κρινονται στο χορτο βεβαια, αλλα για μενα δεν ειναι ενθαρρυντικα αυτα που γραφεις. Μακαρι να διαψευστω.

Δεν σου λεω οτι ειναι ενθαρρυντικα, αλλα απο την αλλη δεν ειναι να τα βαψεις και μαυρα. Επαναλαμβανω αυτο που ειπα και στο Σαξον. Το προβλημα σου ειναι οτι εχεις αναδειξει σε κομβικους καποιους βοηθητικους ποδοσφαιριστες και εχεις δωσει περιβραχιονιο σε Μανταλο και Σιμοες σαν εμβληματικους ποδοσφαιριστες + οτι πονταρες παρα πολλα σε Μπαρκα και Μπακασετα και σου εμειναν εντελως στασιμοι. Εκει ειναι το μεγαλυτερο προβλημα της ΑΕΚ και οχι στα λεφτα που δινει ο ΠΑΟΚ. 

Θελει μεγαλη ευστοχια στις επιλογες στοπερ - επιθετικου και κυνηγου. Αν αυτοι οι τρεις παικτες ειναι "Αραουχο" τοτε αλλαζει ολη η σεζον. Αν ειναι "Μπογε" τοτε 2-0 αντι για 4-0 απο τους Αρηδες και μιρλα. Απλο ειναι το πραγμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AlexKR21 said:

Μωρε το χω παρει αποφαση απο το καλοκαιρι οτι το επομενο πρωταθλημα θα το παρουμε στην Αγια Σοφια εκτος αν μας "ξανακατσει" (κατι που 99% αποκλειεται γιατι δεν ειναι καθε φορα του Αι Γιαννιου). Στην Αγια Σοφια ομως περιμενα (και περιμενω) να δω κατι αξιοπρεπες και σοβαρο, οχι Ιατρουδηδες. Το θεωρω δεδομενο πως ο μεγαλος θα θελει να συνδυασει την πρωτη χρονια στο νεο γηπεδο με πρωταθλημα. Το θεμα ειναι αν το θελει αλα Σωκρατης η αν θα κοιταξει να παρουσιασει και κατι σοβαρο στο χορτο. Αν παντως ισχυσει το πρωτο, ενα τετοιο πρωταθλημα απο μενα να παει να γαμηθει.

Ε ναι αυτο σου εξηγώ....εγώ περιμένω και εκεί αρχικά να παίζουμε με ημίμετρα. Και υπαρχουν πολλες δικαιολογιες για να γινει αυτό συν τη χαρά του κόσμου που θα ειναι δεδομένη...θα ειναι πολυ ευκολο να πεις:"μπηκαμε σπιτι μας!!  Η ΑΕΚΑΡΑ παλι Φιλαδέλφεια....δε γαμιεται και το φετινο πρωταθλημα; μηπως το παίρναμε καθε χρονο;" γενικα θα ειναι ευκολη η δικαιολογια ειδικα αν ο Ζωρας εχει βαλει καμια δεκαρια εκατομμυρια για το γήπεδο.....αν πληρωνει το ρευμα και το νερό μια χαρά θα είμαστε για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Δεν σου λεω οτι ειναι ενθαρρυντικα, αλλα απο την αλλη δεν ειναι να τα βαψεις και μαυρα. Επαναλαμβανω αυτο που ειπα και στο Σαξον. Το προβλημα σου ειναι οτι εχεις αναδειξει σε κομβικους καποιους βοηθητικους ποδοσφαιριστες και εχεις δωσει περιβραχιονιο σε Μανταλο και Σιμοες σαν εμβληματικους ποδοσφαιριστες + οτι πονταρες παρα πολλα σε Μπαρκα και Μπακασετα και σου εμειναν εντελως στασιμοι. Εκει ειναι το μεγαλυτερο προβλημα της ΑΕΚ και οχι στα λεφτα που δινει ο ΠΑΟΚ. 

Θελει μεγαλη ευστοχια στις επιλογες στοπερ - επιθετικου και κυνηγου. Αν αυτοι οι τρεις παικτες ειναι "Αραουχο" τοτε αλλαζει ολη η σεζον. Αν ειναι "Μπογε" τοτε 2-0 αντι για 4-0 απο τους Αρηδες και μιρλα. Απλο ειναι το πραγμα.

Συμφωνω με ολο το ποστ και οτι θες 3-4 παικτες αξιας για να προσθεσεις στον κορμο σου και εισαι τζετ. Απλα τα ονοματα που γραφεις (Πασαλιδης, Ματεους κτλπ) πιο πιθανοι για νεοι "Μπογε" μου κανουνε παρα για επιπεδου "Αραουχο". Προσωπικα θελω κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tarasfw said:

Ε ναι αυτο σου εξηγώ....εγώ περιμένω και εκεί αρχικά να παίζουμε με ημίμετρα. Και υπαρχουν πολλες δικαιολογιες για να γινει αυτό συν τη χαρά του κόσμου που θα ειναι δεδομένη...θα ειναι πολυ ευκολο να πεις:"μπηκαμε σπιτι μας!!  Η ΑΕΚΑΡΑ παλι Φιλαδέλφεια....δε γαμιεται και το φετινο πρωταθλημα; μηπως το παίρναμε καθε χρονο;" γενικα θα ειναι ευκολη η δικαιολογια ειδικα αν ο Ζωρας εχει βαλει καμια δεκαρια εκατομμυρια για το γήπεδο.....αν πληρωνει το ρευμα και το νερό μια χαρά θα είμαστε για αρχή.

Δεν θεωρω οτι η νοοτροπια οταν μπουμε στην Αγια Σοφια θα ναι "δεν γαμιεται το πρωταθλημα". Ανεξαρτητα του τι θα βγει προς τα εξω για επικοινωνιακους λογους. Πιστευω οτι ο Μελισσανιδης θα το κυνηγησει οσο μπορει το πρωταθλημα. Σιγουρα παρασκηνιακα και ελπιζω και αγωνιστικα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Eγω θυμαμαι τον ραπτοπουλο το καλοκαιρι,οταν αρχισε ηδη η πτωση στα τελευταια ματς του πρωταθληματος και μετα το φιασκο του κυπελου,που ελεγε στους ΑΕΚτζηδες,η ΑΕΚ του χρονου θα ειναι καμμενη ομαδα,θα παει να κανει προετοιμασια οντας καμμενη απο την καταπονηση της περυσινης χρονιας,με πολλους τραυματισμους.

 

 

 

:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν θεωρω οτι η νοοτροπια οταν μπουμε στην Αγια Σοφια θα ναι "δεν γαμιεται το πρωταθλημα". Ανεξαρτητα του τι θα βγει προς τα εξω για επικοινωνιακους λογους. Πιστευω οτι ο Μελισσανιδης θα το κυνηγησει οσο μπορει το πρωταθλημα. Σιγουρα παρασκηνιακα και ελπιζω και αγωνιστικα.

Ναι ρε φιλε θα το κυνηγήσει. Και τωρα το κυνηγαει συμφωνα με τη διοικηση. Εγω σου λεω πως: αν τωρα που το γηπεδο ειναι στα μπετα, οποιος ζηταει μεταγραφές ειναι γαύρος και πολέμιος, τοτε που θα χοροπηδας μεσα στο γήπεδο και θα ζεις το όνειρο ποσο κοντρα θα πας ΑΝ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΕΚ? Ποιος θα εναντιωθεί; μανωλα θα βαφτισουν το σβαρνα....θα υπαρχει μεγαλη τυφλα απο τη χαρά.....δε θα τολμας να πεις το αντίθετο...ΕΔΩ ΣΤΟΧΟΠΟΙΟΥΜΑΣΤΕ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΥΡΙΩΝ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν ειναι ΜΟΝΟ θεμα των 3 πιο ακριβων συμβολαιων αλλα χαρακτηριστικων και γενικοτερης στρατηγικης.

Ακομα και το περσινο δεν ηταν αποτελεσμα σχεδιασμου. Ηρθε μονος του ο Χιμενεθ, παρακαλουσε να ερθει ο Λαζαρος. Δεν πηγες να τους βρει εσυ επειδη σου ελειπαν τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα.

Εχεις εδω και χρονια που αγοραζεις keepers που στην πορεια γινονται χειροτεροι. Γιατι?

Δεν εχεις ουτε ενα αριστεροποδαρο CB για την περιπτωση που θα χρειαστει να παιξει αριστερα.

Εκλεισες Οικονομου βιαστικα μην τυχον και χασεις το κελεπουρι ενω σου εφυγε ενας αμυντικος με διαφορετικα χαρακτηριστικα (Βρανιες).

Με τους 3 που εκοψες ξεκινησες την χρονια και ολα ωραια οταν πηρες τα 25 και μετα εξεδρα για να μαθουν τα παλιοπαιδα.

Πηρες τον Σερβο απο χειμωνα ενω θα μπορουσες τζαμπα το καλοκαιρι και ο ανθρωπος δεν μπορει να προσφερει.

Εχεις 3 παιχτες που παιζουν αργα την μπαλα και ειναι αργοι και προσπαθεις με αυτους τους 3 να παρεις πρωταθλημα. Περυσι ειχες μαζι τους Αραουχο και Λαζαρο ΚΑΙ Κονε που μπορουσε να δωσει μια καθετη πασα. ο Μανταλος αν τον ρωτησεις ΠΟΥ παιζει δεν ξερει να σου απαντησει.

Λιβαγια και Πονσε εχουν αλλαξει 4 μπαλιες ολες κι ολες μεχρι τωρα. Δεν βρισκονται. Δεν υπαρχει χημεια. Δεν.

Εδωσες Γιακουμακη (και καλα εκανες) δανεικο και δεν εχεις να βαλεις βαρυ επιθετικο στο παιχνιδι (οχι οτι θα αλλαζε κατι).

Ναι. Αν παρεις 3 παιχτες και παιξουν σε εσενα το καλυτερο πρωταθλημα της ζωης τους (Βρανιες, Λαζαρος) μπορει να εισαι ξανα ανταγωνιστικός (χρειαζεται και ενα ρολο στην τουμπα ακομα) αλλα καθε χρονο δεν μπορεις να εχεις επιτυχια οταν πονταρεις με κλειστα ματια.

Στο μονο που ελπιζω ειναι ΜΗΠΩΣ και ο Χιμενεθ αρχισει τα τηλεφωνα και φερει 3 παιχτες σοβαρους που να μπορουν να καλυψουν τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ κενα που εχεις στο ροστερ (οχι αλλον Μοραν μιστερ) και να μην πας ΞΑΝΑ σε μεταγραφες με μοναδικο κριτηριο την αξια του συμβολαιου.

και ας τελειωνει επιτελους κι αυτος ο Μανταλος απο αρχηγος. Νισαφι πια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AlexKR21 said:

Συμφωνω με ολο το ποστ και οτι θες 3-4 παικτες αξιας για να προσθεσεις στον κορμο σου και εισαι τζετ. Απλα τα ονοματα που γραφεις (Πασαλιδης, Ματεους κτλπ) πιο πιθανοι για νεοι "Μπογε" μου κανουνε παρα για επιπεδου "Αραουχο". Προσωπικα θελω κατι καλυτερο.

Αυτο δυστυχως δεν ειναι μονο οικονομικο θεμα, αλλα και στελεχων. Κακα τα ψεματα, η ΑΕΚ ειναι περιορισμενη σε συγκεκριμενες αγορες εκτος Ελλαδας και ερμαιο του wyscout. Ειναι συνθετη κουβεντα οι μεταγραφες της ΑΕΚ, με τον τελικο λογο να τον εχει παντα ο Μελισσανιδης. Τον επεισαν πχ και εδωσε 600 χιλιαρικα συνολο για τον Οικονομου. Που αν βαλεις και το συμβολαιο μιλαμε για παρα κατι εκατομμυριο. Ε, με 200 χιλιαρικα ακομα θα ειχε φετος τον Καλερι. Ειναι ακατανοητες κινησεις αυτες, δεν υπαρχει λογικη. Να τον φερεις ελευθερο τον Οικονομου να το καταλαβω. Αλλα να πληρωσεις κιολας επειδη και ο Ουζουνιδης και ο Λυμπεροπουλος βαζουνε το χερι τους στη φωτια; 

Αν δεν αποφασισει ο προεδρος οτι πρεπει να δωσει συμβολαια, δυσκολα θα ξεφυγεις απο τη μετριοτητα. "Μπαμ" θεωρειται ο Αραουχο και μιλαμε για παικτη που εγω πχ τον λογιζω βασικουρα και μεχρι εκει. Δλδ δεν μου φτανει ο Τσινο και ο καθε Τσινο. Αν δωσεις ομως 0,8 στον Τσινο και 1,2 στον Πονσε, μιλαμε για επιθεση με 2 εκατ. χωρις εφορια + το 700αρι του Λιβαγια + το 600αρι του Μανταλου, εχεις παει ηδη στα 3,3 και αντε μαζεψε το υπολοιπο ροστερ στα 5 εκατ. ευρω. 

Την εγραψα τη λυση προχτες. Ουτε ακροτητες χρειαζονται ουτε κιμπαριλικια. Σταθερα ο προϋπολογισμος στα 15 ταβανι και μια χαρα βγαινει ενα πολυ καλο ροστερ που και Ευρωπη θα σου βγαζει και το πρωταθλημα θα διεκδικει σταθερα. Θα σου κατσει και μια πωληση να ρεφαρεις τις κακες σεζον, θα σου κατσει και μια καλη πορεια σε ομιλο Γιουροπα να σου ξαναφερει 12 εκατομμυρια, θα σου καθεται και μια χρονια στις 5 και ενα Τσ.Λ. να ερχεται η 25αρα και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οικονομικα.

Το προβλημα ειναι οτι εμεις ο,τι περισσευει το παμε στον κουμπαρα για το γηπεδο και αυτο ειναι το προβλημα μου με το Μελισσανιδη. Οτι θυμηθηκε ΦΕΤΟΣ του Αγιου ΔΗμητριου να μου πει οτι τα εσοδα της ομαδας πανε στο γηπεδο, ενω τις περασμενες σεζον για να κατσω ησυχος μου ελεγε οτι η ομαδα τρεχει εσοδα-εξοδα. Και τα δικα του δικα του και τα δικα μου δικα του δηλαδη. Ε δεν παει ετσι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mobster21 said:

Για μενα δεν ειναι ΜΟΝΟ θεμα των 3 πιο ακριβων συμβολαιων αλλα χαρακτηριστικων και γενικοτερης στρατηγικης.

Ακομα και το περσινο δεν ηταν αποτελεσμα σχεδιασμου. Ηρθε μονος του ο Χιμενεθ, παρακαλουσε να ερθει ο Λαζαρος. Δεν πηγες να τους βρει εσυ επειδη σου ελειπαν τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα.

Εχεις εδω και χρονια που αγοραζεις keepers που στην πορεια γινονται χειροτεροι. Γιατι?

Δεν εχεις ουτε ενα αριστεροποδαρο CB για την περιπτωση που θα χρειαστει να παιξει αριστερα.

Εκλεισες Οικονομου βιαστικα μην τυχον και χασεις το κελεπουρι ενω σου εφυγε ενας αμυντικος με διαφορετικα χαρακτηριστικα (Βρανιες).

Με τους 3 που εκοψες ξεκινησες την χρονια και ολα ωραια οταν πηρες τα 25 και μετα εξεδρα για να μαθουν τα παλιοπαιδα.

Πηρες τον Σερβο απο χειμωνα ενω θα μπορουσες τζαμπα το καλοκαιρι και ο ανθρωπος δεν μπορει να προσφερει.

Εχεις 3 παιχτες που παιζουν αργα την μπαλα και ειναι αργοι και προσπαθεις με αυτους τους 3 να παρεις πρωταθλημα. Περυσι ειχες μαζι τους Αραουχο και Λαζαρο ΚΑΙ Κονε που μπορουσε να δωσει μια καθετη πασα. ο Μανταλος αν τον ρωτησεις ΠΟΥ παιζει δεν ξερει να σου απαντησει.

Λιβαγια και Πονσε εχουν αλλαξει 4 μπαλιες ολες κι ολες μεχρι τωρα. Δεν βρισκονται. Δεν υπαρχει χημεια. Δεν.

Εδωσες Γιακουμακη (και καλα εκανες) δανεικο και δεν εχεις να βαλεις βαρυ επιθετικο στο παιχνιδι (οχι οτι θα αλλαζε κατι).

Ναι. Αν παρεις 3 παιχτες και παιξουν σε εσενα το καλυτερο πρωταθλημα της ζωης τους (Βρανιες, Λαζαρος) μπορει να εισαι ξανα ανταγωνιστικός (χρειαζεται και ενα ρολο στην τουμπα ακομα) αλλα καθε χρονο δεν μπορεις να εχεις επιτυχια οταν πονταρεις με κλειστα ματια.

Στο μονο που ελπιζω ειναι ΜΗΠΩΣ και ο Χιμενεθ αρχισει τα τηλεφωνα και φερει 3 παιχτες σοβαρους που να μπορουν να καλυψουν τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ κενα που εχεις στο ροστερ (οχι αλλον Μοραν μιστερ) και να μην πας ΞΑΝΑ σε μεταγραφες με μοναδικο κριτηριο την αξια του συμβολαιου.

και ας τελειωνει επιτελους κι αυτος ο Μανταλος απο αρχηγος. Νισαφι πια.

Συμφωνω με τα περισσοτερα. Για το τελευταιο, επειδη εχει γραφτει πολλες φορες στο ΚΜ,  πιστευω δεν ειναι τοσο σημαντικο απο μονο του. Το περιβραχιονιο, το χουν φορεσει κατα καιρους παικτες που δεν ηταν οι πραγματικοι ηγετες της ΑΕΚ, θυμαμαι προχειρα τον Χρηστο Βασιλοπουλο, οταν ηγετης ηταν ο Μανωλας, ενω υπηρχαν και αλλοι παικτες με σαφως μεγαλυτερο "βαρος" απο Βασιλοπουλο. Το θεμα με τον Μανταλο περισσοτερο ειναι στο οτι παρουσιαζεται σαν ενας απο τους ηγετες της ομαδας, αλλιως θα μπορουσε απλα να ειναι τυπικα αρχηγος και δεν θα τρεχε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
7 minutes ago, The Magician said:

Το προβλημα ειναι οτι εμεις ο,τι περισσευει το παμε σον κουμπαρα για το γηπεδο και αυτο ειναι το προβλημα μου με το Μελισσανιδη. Οτι θυμηθηκε ΦΕΤΟΣ του Αγιου ΔΗμητριου να μου πει οτι τα εσοδα της ομαδας πανε στο γηπεδο, ενω τις περασμενες σεζον για να κατσω ησυχος μου ελεγε οτι η ομαδα τρεχει εσοδα-εξοδα. Και τα δικα του δικα του και τα δικα μου δικα του δηλαδη. Ε δεν παει ετσι.

To ειπε δημοσια αυτος,οτι τα 25 θα πανε αποκλειστικα για το γηπεδο,μιλαμε για 25 εκ ευρω,οχι για 5,οχι μεσω δηματων η οφ δι ρεκορντ σε πηγαδακια,που ειπε ο μελισσανιδης οτι ολο το ποσο αυτο,πηγαινει ΦΕΤΟΣ για το γηπεδο? Ελεος,οπως λεει και ο καραφλας,ενα φυστικι δεν αξιζει η ΑΕΚ και αν σκαλωνε το γηπεδο,τι θα καναμε δηλαδη αγωνιστικα,θα περιοριζομασταν στα 5-7 εκ ευρω για τα επομενα 10 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Συμφωνω με τα περισσοτερα. Για το τελευταιο, επειδη εχει γραφτει πολλες φορες στο ΚΜ,  πιστευω δεν ειναι τοσο σημαντικο απο μονο του. Το περιβραχιονιο, το χουν φορεσει κατα καιρους παικτες που δεν ηταν οι πραγματικοι ηγετες της ΑΕΚ, θυμαμαι προχειρα τον Χρηστο Βασιλοπουλο, οταν ηγετης ηταν ο Μανωλας, ενω υπηρχαν και αλλοι παικτες με σαφως μεγαλυτερο "βαρος" απο Βασιλοπουλο. Το θεμα με τον Μανταλο περισσοτερο ειναι στο οτι παρουσιαζεται σαν ενας απο τους ηγετες της ομαδας, αλλιως θα μπορουσε απλα να ειναι τυπικα αρχηγος και δεν θα τρεχε κατι.

γι αυτο το εγραψα και τελευταιο

το πιο σημαντικο δεν ειναι αλλα δειχνει πραγματα που γινονται λαθος μεσα στο κλαμπ

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tarasfw said:

Ναι ρε φιλε θα το κυνηγήσει. Και τωρα το κυνηγαει συμφωνα με τη διοικηση. Εγω σου λεω πως: αν τωρα που το γηπεδο ειναι στα μπετα, οποιος ζηταει μεταγραφές ειναι γαύρος και πολέμιος, τοτε που θα χοροπηδας μεσα στο γήπεδο και θα ζεις το όνειρο ποσο κοντρα θα πας ΑΝ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΕΚ? Ποιος θα εναντιωθεί; μανωλα θα βαφτισουν το σβαρνα....θα υπαρχει μεγαλη τυφλα απο τη χαρά.....δε θα τολμας να πεις το αντίθετο...ΕΔΩ ΣΤΟΧΟΠΟΙΟΥΜΑΣΤΕ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΥΡΙΩΝ

Το αντιθετο λεω εγω.Τωρα που ειναι στα μπετα κανουμε υπομονη, οταν θα ειναι ετοιμο και δεν θα δεσμευονται πλεον εσοδα της ομαδας τοτε θα απαιτουμε μεταγραφες επιπεδου ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Saxon21 said:

To ειπε δημοσια αυτος,οτι τα 25 θα πανε αποκλειστικα για το γηπεδο,μιλαμε για 25 εκ ευρω,οχι για 5,οχι μεσω δηματων η οφ δι ρεκορντ σε πηγαδακια,που ειπε ο μελισσανιδης οτι ολο το ποσο αυτο,πηγαινει ΦΕΤΟΣ για το γηπεδο? Ελεος,οπως λεει και ο καραφλας,ενα φυστικι δεν αξιζει η ΑΕΚ και αν σκαλωνε το γηπεδο,τι θα καναμε δηλαδη αγωνιστικα,θα περιοριζομασταν στα 5-7 εκ ευρω καθε χρονο?

Quote

Θα βάλω εγώ 15 με 20 εκατ. ευρώ. 5 εκατ. ευρώ θα δώσουν ο Παππάς, ο Πόλυς και κάποιοι φίλοι. Έχουμε και ακόμη 20 εκατ. ευρώ από την Περιφέρεια Αττικής. Θα δούμε και το θέμα του ονόματος. Μιλάω για να το πάρει μεγάλη εταιρία για 10 χρόνια και να καλύψουμε από εκεί τα υπόλοιπα χρήματα που χρειάζονται. Αν δεν τα βρούμε και χρειαστεί δάνειο, να ξέρετε θα εγγυηθώ προσωπικά. Δεν θα χρωστά η ΑΕΚ σε κανέναν και τίποτα. Θα φτιάξει γήπεδο και στο τέλος δεν θα χρωστάει τίποτα. Δεν θα κάνουμε όπως άλλοι γήπεδα που ακόμη χρωστάνε, είχαν πουλήσει το μισό. 

Μιλάω με κορυφαίες εταιρίες για την ονομασία. Μακάρι να βρεθεί κάτι. Αν όμως δεν βρεθεί πρέπει να υπάρχει ένα… μαξιλαράκι. Να είμαστε καλυμμένοι σε όλα. Και θα είμαστε. Το γήπεδο θα είναι τεράστιο έργο. Αυτός είναι ο στόχος μου. Γι’ αυτό μπήκα ξανά στην ΑΕΚ. Θα φέρνει έσοδα κάθε χρόνο τουλάχιστον 6 εκατ. ευρώ. 

Τα χρήματα του Τσάμπιονς Λιγκ που κέρδισε η ΑΕΚ, θα πάνε στην ΑΕΚ. Μπορεί και να τα χρησιμοποιήσουμε για μεταγραφές το επόμενο διάστημα ή για το γήπεδο. Θα δούμε ανάλογα και θα κινηθούμε. Αν με ρωτάτε πάντως εγώ θα τα έβαζα στο γήπεδο. Αλλά θα δούμε, θα τα εξετάσουμε όλα. Να τα πάρω εγώ και να βάλω τα λεφτά του Τσάμπιονς Λιγκ στην τσέπη μου; (γέλια...) Λέγεται τέτοιο πράγμα; (γέλια).

Λοιπόν, για να τελειώνουμε: Ευτυχώς η ζωή μου τα έφερε έτσι και δεν έχω ανάγκη από χρήματα. Εχω αρκετά. Δεν μπήκα στην ΑΕΚ για να βγάλω κι άλλα. Ήδη έχω δώσει. Μόνο τα 15-20 εκατ. ευρώ για το γήπεδο τα λένε όλα και δεν είναι μόνο αυτά. Αλλά δεν θα κάνουμε επίδειξη πλούτου εδώ. Τα έχουμε ξαναπεί.  Αν δεν τα είχαμε φέτος τα λεφτά του Τσάμπιονς Λιγκ τι θα γινόταν; Θα τινάζαμε την ομάδα στον αέρα; Δεν λειτουργούν έτσι τα μεγάλα κλαμπ. Ζεις από τα έσοδα σου.

Έχουμε 23 εκατ. ευρώ έσοδα και 21 εκατ. ευρώ έξοδα, φέτος, δίχως να βάζω τα χρήματα από το Τσάμπιονς Λιγκ μέσα. Αυτά τα χρήματα είναι στον κουμπαρά και θα δούμε πως θα τα αξιοποιήσουμε. Στόχος μας είναι η ΑΕΚ να είναι ανεξάρτητη. Να μην έχει ανάγκη κανέναν. Εγώ κάποια στιγμή μπορεί να μην είμαι εδώ. Είμαι και 67 χρονών πλέον. Όμως θα παραδώσουμε μία ΑΕΚ υγιέστατη, με έσοδα, γήπεδο και προπονητικό.

Ο Βράνιες έπαιρνε εδώ 200 και πήγε στο Βέλγιο με 1 εκατ. ευρώ. Να του δώσω εγώ 1 εκατ. ευρώ να τινάξω την ομάδα στον αέρα; Τι λέτε ρε; Τον Μάνταλο μπορεί και να τον γουστάρω, να του έχω αδυναμία. Δικαίωμά μου δεν είναι; Τον Μπακασέτα εγώ τον έφερα εδώ. Και όλοι να φύγουν αν βρουν καλύτερα κάπου αλλού να πάνε τα παιδιά. Και τι έγινε; Θα φέρω άλλους Μάνταλους και άλλους Μπακασέτες. Δεν είναι κανείς πάνω από την ΑΕΚ. Αυτά τα «πρέπει» που λέτε να πάρει ο Μπακασέτας και ο κάθε Μπακασέτας όσα ο Μάνταλος και ο κάθε Μάνταλος δεν υπάρχουν. Όσα θέλω εγω θα δώσω και δεν ρωτάω κανέναν. 

Αυτα ειναι βασικοτατα σημεια της μαζωξης και βγαινουν πολλα συμπερασματα για το πως σκεφτεται ο προεδρος.

Link to comment
Share on other sites

Όμως θα παραδώσουμε μία ΑΕΚ υγιέστατη, με έσοδα, γήπεδο και προπονητικό.

 

 

τα εχει πει ο ανθρωπας ΗΔΗ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή το πρόβλημα είναι η στελέχωση γιατί με σωστά στελέχοι θα μπορούσες τουλάχιστον να φιάξεις ένα ορθολογικό ρόστερ ακόμα και σε περιορισμένα πλαίσια του μπάτζετ .

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, The Magician said:

 

Το προβλημα ειναι οτι εμεις ο,τι περισσευει το παμε στον κουμπαρα για το γηπεδο και αυτο ειναι το προβλημα μου με το Μελισσανιδη. Οτι θυμηθηκε ΦΕΤΟΣ του Αγιου ΔΗμητριου να μου πει οτι τα εσοδα της ομαδας πανε στο γηπεδο, ενω τις περασμενες σεζον για να κατσω ησυχος μου ελεγε οτι η ομαδα τρεχει εσοδα-εξοδα. Και τα δικα του δικα του και τα δικα μου δικα του δηλαδη. Ε δεν παει ετσι.

Ακριβώς. Εγώ βαριέμαι να το γράφω κάθε εβδομάδα για να μην καταντήσω γραφικός. :P 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
25 minutes ago, The Magician said:

Αυτα ειναι βασικοτατα σημεια της μαζωξης και βγαινουν πολλα συμπερασματα για το πως σκεφτεται ο προεδρος.

Ναι δηλαδη τι,δεν αξιζε η πρωταθληματικη ομαδα να ενισχυθει με 2 εκ ευρω απο τα 25 εκ ευρω,εχει δικαιωμα ο μελισσανιδης,με λεφτα που δεν του ανηκουν,να λεει θα τα βαλω εγω ολα στο γηπεδο,αλλα η ομαδα στο πουτσο μου,ας μεινει με τους μανταλους και τους μπακασετες? Δεν ειναι δικα τα χρηματα,αυτη ειναι η διαφορα,δεν ειναι οτι ερχεται ο σαββιδης και λεει για την ομαδα του,εγω απο τη τσεπη μου,δεν θα βαλω για το αγωνιστικο αλλα θα τα δωσω ολα στη νεα τουμπα ξερω γω,γιατι ειναι δικα μου να τα διαχειριστω οπως κρινω εγω.

Και ξαναρωταμε,αν σκαλωνε το γηπεδο και αργουσε αλλα 4-5 χρονια,τι θα καναμε στο αγωνιστικο σκελος,θα ημασταν εγκλωβισμενοι στα 5 εκ ευρω η θα μας λεγανε,παρτε 20.000 διαρκειας και θα σας παρουμε 2 αραουχο.

Link to comment
Share on other sites

 

24 minutes ago, Ban Viveur said:

Η σούμα γράφει - 5 από τα μιλητά των φίλων 

-ΧΧ από την προσωπική εγγύηση του Κύριου Δημούτρη

Στο καλό σενάριο θα παίζουμε με πονόματους, θα χρωστάμε και θα παίζουμε στα Φιλαδέλφεια 

Στο κακό σενάριο θα παίζουμε με πονόματους, θα χρωστάμε και δεν ξέρω που θα παίζουμε

Ένα δίκιο το έχει για την άπονη ζωή

fact1 το γήπεδο θα γίνει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο . Όπως το βλέπω υπάρχει planB , planC , planD , planE ....planW είτε με έσοδα cl είτε με δάνειο ειτε ειτε

fact2 μόνο όταν μπούμε θα αυξηθεί το μπάτζετ το πόσο θα αυξηθεί θα έχει σχέση με το αν γίνει με δάνειο η όχι

fact3 πρέπει να μπούμε στη δεύτερη φάση ( που η παε την έχε βαπτίσει τρίτη) ώστε να μπορούμε να απαιτήσουμε λεφτά απο περιφέρια αλλα για να πάμε σε αυτή τη φάση θα πρέπει να μπεί χέρι στα λεφτά cl

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τοτε ας δωσει τα κλειδια σε ανθρωπους που γνωριζουν το αθλημα

γιατι ο ιδιος, δεν

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
1 minute ago, AG21 said:

fact2 μόνο όταν μπούμε θα αυξηθεί το μπάτζετ

Απο τα 6 εκ ευρω που θα φερνει το γηπεδο εσοδα καθε χρονο η απο καμια ταμειακη διευκολυνση?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Saxon21 said:

Απο τα 6 εκ ευρω που θα φερνει το γηπεδο εσοδα καθε χρονο η απο καμια ταμειακη διευκολυνση?

Είπε 6εκ έσοδα όχι 6εκ κέρδος όλα μαζί ( σουίτες , εστιατόρια , μαγαζιά , χαμάμ , μουσεία , καντίνες , μπουτίκ , χορηγούς , διαφημίσεις κτλ κτλ κτλ) το έχουμε αναλύση και μόνο τοτε θα μπορεί να υπολογίσει τα έσοδα που θα έχουν αυξηθεί για την ομάδα και όχι για το γήπεδο . 

μου το έλεγαν εδώ και 3-4 χρόνια ότι μην περιμένω αύξηση μπάτζετ μέχρι να τελειώσει το γήπεδο και εγώ δεν το πίστευα. και υτή που έκανε μπορούμε να πούμε ότι είναι υπέρβαση με αυτό που είχε μάλλον στο μυαλό του. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Γιατι δεν κανει ο παππας ταμειακη διευκολυνση,ο στεφανος μαματζης,οι επιφανεις ΑΕΚτζηδες,για μια μεταγραφη ρε γαμωτο,θα τα παρετε πισω ρε καργιοληδες.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Από τότε που επέστρεψε ο Σιμόες δεν σταματάμε να τρώμε φάσεις και γκολ.Να τα λέμε όλα γιατί ο τελευταίος πανάθλιος μήνας εκτός από επιστροφή Χιμένεθ είχε και επιστροφή του Πορτογάλου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Είπε 6εκ έσοδα όχι 6εκ κέρδος όλα μαζί ( σουίτες , εστιατόρια , μαγαζιά , χαμάμ , μουσεία , καντίνες , μπουτίκ , χορηγούς , διαφημίσεις κτλ κτλ κτλ) το έχουμε αναλύση και μόνο τοτε θα μπορεί να υπολογίσει τα έσοδα που θα έχουν αυξηθεί για την ομάδα και όχι για το γήπεδο . 

μου το έλεγαν εδώ και 3-4 χρόνια ότι μην περιμένω αύξηση μπάτζετ μέχρι να τελειώσει το γήπεδο και εγώ δεν το πίστευα. και υτή που έκανε μπορούμε να πούμε ότι είναι υπέρβαση με αυτό που είχε μάλλον στο μυαλό του. 

6m ευρώ έσοδα τον χρόνο γήπεδο χωρίς εμπορικές χρήσεις ομάδας που αγωνίζεται στην μαγευτική Super League.

Σιγά σιγά αυτά παιδιά μην πνιγούμε.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα χρειάζεται βασικούς παίκτες σε όλες τις γραμμές, αλλά ποιός να κάνει τις επιλογές...ο Λγιμπε;

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×