Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, Man Of Faith said:

Το αντιθετο λεω εγω.Τωρα που ειναι στα μπετα κανουμε υπομονη, οταν θα ειναι ετοιμο και δεν θα δεσμευονται πλεον εσοδα της ομαδας τοτε θα απαιτουμε μεταγραφες επιπεδου ΑΕΚ.

Για να δούμε....δεν το νομίζω. Ειδικά αν έχει σπρώξει καμια 15αρια μύρια....μετα θα σου λενε ολοι οτι αυτός έκανε το ακατόρθωτο και περιμένει με διαχείριση εσοδων, να έρθει ο νέος επενδυτής.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, The Magician said:

A

Θα βάλω εγώ 15 με 20 εκατ. ευρώ. 5 εκατ. ευρώ θα δώσουν ο Παππάς, ο Πόλυς και κάποιοι φίλοι.

B

Και τι έγινε; Θα φέρω άλλους Μάνταλους και άλλους Μπακασέτες.

A

b0123.jpg  :o

B

header.jpg?t=1548941630  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα 6m πάντως θέλουν από περίπου 11 Ευρώ για τον καθένα που θα πηγαίνει κάθε δεύτερη Κυριακή στο γήπεδο στο πρωτάθλημα. Μιλάμε για 30.000 κόσμο. Και έχω υπολογίσει για σαιζόν 9 μηνών.

Αν βάλω μέσα Κύπελλο, Ευρώπη και τις βόλτες που θα κάνει αρκετός κόσμος ακόμα και τις καθημερινές, το ποσό πέφτει κατά πολύ και γίνεται αρκετά φυσιολογικό ως ζητούμενο.

Να το πάρω αλλιώς? Στα περίπου 25 παιχνίδια τον χρόνο που θα δίνει η ομάδα εκεί χρειάζεσαι ένα έξοδο 8 ευρώ από 30.000 κόσμο σε κάθε αγώνα.

Και έχω την εντύπωση ότι στα 6m πρέπει να βάζει και το καπέλο στα εισιτήρια από ΟΑΚΑ για Φιλαδέλφεια. Δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσει τις ίδιες τιμές. Ούτε ο γαύρος το έκανε.

Το έχουμε συζητήσει ξανά το θέμα. Προσωπικά νομίζω ότι μπορεί να τα έχει τα 6m νέα έσοδα με το νέο γήπεδο το club.

Μιλάμε για χορηγούς, φαγητό, μπύρες, μπουτίκ και ό,τι άλλο γίνει εκεί με το Μουσείο που λέει.

Link to comment
Share on other sites

αν η ομαδα ειναι οπως τωρα, μετα τους πρωτους 10 αγωνες το γηπεδο θα ειναι μισογεματο.

γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mobster21 said:

Τα 6m πάντως θέλουν από περίπου 11 Ευρώ για τον καθένα που θα πηγαίνει κάθε δεύτερη Κυριακή στο γήπεδο στο πρωτάθλημα. Μιλάμε για 30.000 κόσμο. Και έχω υπολογίσει για σαιζόν 9 μηνών.

Αν βάλω μέσα Κύπελλο, Ευρώπη και τις βόλτες που θα κάνει αρκετός κόσμος ακόμα και τις καθημερινές, το ποσό πέφτει κατά πολύ και γίνεται αρκετά φυσιολογικό ως ζητούμενο.

Να το πάρω αλλιώς? Στα περίπου 25 παιχνίδια τον χρόνο που θα δίνει η ομάδα εκεί χρειάζεσαι ένα έξοδο 8 ευρώ από 30.000 κόσμο σε κάθε αγώνα.

Και έχω την εντύπωση ότι στα 6m πρέπει να βάζει και το καπέλο στα εισιτήρια από ΟΑΚΑ για Φιλαδέλφεια. Δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσει τις ίδιες τιμές. Ούτε ο γαύρος το έκανε.

Το έχουμε συζητήσει ξανά το θέμα. Προσωπικά νομίζω ότι μπορεί να τα έχει τα 6m νέα έσοδα με το νέο γήπεδο το club.

Μιλάμε για χορηγούς, φαγητό, μπύρες, μπουτίκ και ό,τι άλλο γίνει εκεί με το Μουσείο που λέει.

και εγώ το πιστεύω άλλα το κάτα άτομο δεν είναι 8 άλλα λιγότερα μόνο απο σουίτες + πάρκιγκ που θα ανοίκουν στο γηπεδο και όχι παε υπολόγισε μισό εκ . βάλε χορηγούς διαφημίσεις ταμπέλες κτλ άλλο τοσο και περισσότερα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, nikos said:

αν η ομαδα ειναι οπως τωρα, μετα τους πρωτους 10 αγωνες το γηπεδο θα ειναι μισογεματο.

γνωμη μου.

δεν τον κοβω για ΤΟΣΟ βλακα

ειπαμε

 

 

νομιζω (ευχομαι) οτι για εκει κραταει να παιξει τα ρεστα του 

Link to comment
Share on other sites

και να το κανουμε πιο συγκεκριμένα το καραισκάκη στις καλές εποχές έφερνε μέχρι και 10εκ με εμπορικά της πούτσας στο υπόγειο (κάτι σχολές , το γυμναστήριο , σουβλατζίδικο που δούλευε μόνο τις μέρες του αγωνα ουσιαστικά κτλ  .

Τώρα που πάνε να την βουλιάξουν την εταιρεία λόγο του ιδιοκτησιακού φέρνει γύρο στα 4 εκ.

 

 

ScreenHunter 64.png

 

ScreenHunter 65.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμείς δεν το έχουμε ζήσει λόγο ΟΑΚΑ δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται κιόλας.

Θυμάμαι που είχα πάει καραιτάβλι με πρόσκληση στα VIP της εθνικής ( μαζί και ο μακρος τότε ) έπι σάντος και στα φαγητοπωλεία του γηπέδου γινόταν της κακομοίρας αφου βαρεθήκαμε και δεν πήραμε μπύρα με τη παρέα που θέλαμε αν θυμάμαι καλά . το ίδιο και σε αυτό το στενό μπάρ στα vip που έχουν που η μπάρα ήταν φίσκα . το γήπεδο ήταν δεν ήταν 20.000 . Στο οακα δεν το κάνουμε και για πιο λόγο να το κάνουμε αυτό ??

Φυσικά τα φαγητοπωλεία του γηπέδου εκεί είναι μονόδρομος ενω στη ΝΦ μάλλον θα είναι δεύτερη λύση πίσω απο τα μαγαζιά της δεκελείας άλλα θα δείξει γιατί το πανοραμικό εστιατόρια και κάποια άλλα μπορεί να δουλεύουν περισσότερο απο του γαύρου .

Μπορεί το 6 εκ να είναι φιλόδοξο άλλα όχι ανέφικτο αν γίνει καλή δουλειά στην << γηπεδική εμπειρία>>

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

Επειδή εμείς δεν το έχουμε ζήσει λόγο ΟΑΚΑ δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται κιόλας.

Θυμάμαι που είχα πάει καραιτάβλι με πρόσκληση στα VIP της εθνικής ( μαζί και ο μακρος τότε ) έπι σάντος και στα φαγητοπωλεία του γηπέδου γινόταν της κακομοίρας αφου βαρεθήκαμε και δεν πήραμε μπύρα με τη παρέα που θέλαμε αν θυμάμαι καλά . το ίδιο και σε αυτό το στενό μπάρ στα vip που έχουν που η μπάρα ήταν φίσκα . το γήπεδο ήταν δεν ήταν 20.000 . Στο οακα δεν το κάνουμε και για πιο λόγο να το κάνουμε αυτό ??

Φυσικά τα φαγητοπωλεία του γηπέδου εκεί είναι μονόδρομος ενω στη ΝΦ μάλλον θα είναι δεύτερη λύση πίσω απο τα μαγαζιά της δεκελείας άλλα θα δείξει γιατί το πανοραμικό εστιατόρια και κάποια άλλα μπορεί να δουλεύουν περισσότερο απο του γαύρου .

Μπορεί το 6 εκ να είναι φιλόδοξο άλλα όχι ανέφικτο αν γίνει καλή δουλειά στην << γηπεδική εμπειρία>>

Λάθος θυμάσαι, μια χαρά κατεβάζαμε μπύρες και κάτι σαν ποικιλία σε εκείνο το κωλοχανείο πάνω στη γέφυρα(?). Μετά είχε παίξει σουβλάκι στο Καλαμάκι.

Good times

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλα κατσε να βαλει κανενα δεκαρικο σε μεταγραφες τον πρωτο χρονο και θα δεις οτι θα μαζευει κοσμο και τις καθημερινες που θα κανει μια ανοιχτη προπονηση για τον κοσμο μεσα στα ΦΙλαδελφεια καθε Τεταρτη (λεω εγω τωρα)

πολλα μπορει να κανει

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Macross said:

Λάθος θυμάσαι, μια χαρά κατεβάζαμε μπύρες και κάτι σαν ποικιλία σε εκείνο το κωλοχανείο πάνω στη γέφυρα(?). Μετά είχε παίξει σουβλάκι στο Καλαμάκι.

Good times

τι είσαι εσύ ? που τα θυμάσαι αυτά ρε. τι χιμενικός πονόμανος ήταν το ματς αυτό ? αυτό θυμάμαι μόνο .  1-0 με λάθος του τέρματος που του πέρασε η μπάλα σε επιστροφή αμυντικού ( του βγήκε ο ανέστης μέσα του) . 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mobster21 said:

καλα κατσε να βαλει κανενα δεκαρικο σε μεταγραφες τον πρωτο χρονο και θα δεις οτι θα μαζευει κοσμο και τις καθημερινες που θα κανει μια ανοιχτη προπονηση για τον κοσμο μεσα στα ΦΙλαδελφεια καθε Τεταρτη (λεω εγω τωρα)

πολλα μπορει να κανει

 

 

κομβικό σημείο για μένα ,και το εχω ξαναγράψει, είναι η αναβάθμιση του άλσους και η ενοποίηση του με το γήπεδο και αυτό μπορεί να γίνει με μια σοβαρή δημοτική αρχή . σταθερά έσοδα κάθε σκ έχει δεν έχει αγώνα . πάντως τα 6 δεν είναι κάνα τρελό νούμερο όταν πλέον και οι μικρομεσαίες ομάδες στην ευρώπη έχουν stadium revenue σταθερα πάνω απο 10εκ . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έτσι όπως έγινε η φάση πλέον με τον τίγρη, δεν μου κάνει την παραμικρή εντύπωση κανένα σενάριο.

Δηλαδή αν μου έλεγε κάποιος ότι στο μυαλό του παίζει ότι η ΑΕΚ θα μπει στο νέο γήπεδο, θα έχει το φθηνότερο μπατζετ στην κατηγορία και κάθε μέρα θα χεζεται στα 50ρικα από τις χιλιάδες ΑΕΚτζηδων που θα συρρέουν στο γήπεδο για καφέ και φαγητο, θα το πίστευα. Είναι τόσο εκτός πραγματικότητας.

Σε γενικές γραμμές η εμπορική πορεία του γηπέδου θα εξαρτηθεί από ένα και μοναδικό πράγμα. Την ομάδα.

 Θα έχεις ένα όμορφο και δυνατό γήπεδο. Αυτό είναι δεδομένο. Θα έχεις και καλή ομάδα; Θα πας καλά. Θα κάνεις λεφτά, ο ΑΕΚτζης αγαπάει την ομάδα του, θα έχεις ροή, θα εκμεταλλευτείς τη συγκυρία του νέου γηπέδου.

Θα παίζεις με Μανταλους και Σιμοες; Θα πάρεις 2 αρχιδια. Θα κάνεις ένα καλό μάζεμα το πρώτο 2μηνο-3μηνο και μετά θα είναι τρεις κι ο κούκος. Γιατί στο τέλος, πάντα είναι το ποδόσφαιρο. Η μπάλα. Η νίκη. Τα πρωταθλήματα.

Όλα τα άλλα, γήπεδα, μουσεία, καφέ, μπαρ κλπ είναι ωραία πράγματα αλλά αυστηρά και μόνο συμπληρωματικα. Αυτά που θα σου επιτρέψουν να εκμεταλλευτείς μια καλή ομάδα. Όχι αυτά που θα σε κάνουν μεγάλη ομάδα από μόνα τους. 

Για τον ίδιο λόγο που ορισμένοι πίστευαν βλακωδως ότι μόλις μπουν οι μπουλντόζες θα πλακώσει ο κόσμος και θα γίνονται φονικά για ένα εισιτήριο διαρκείας στο ΟΑΚΑ. Και τελικά από τις μπουλντόζες πούλησες ακριβώς μηδέν διαρκείας. Ορισμένα πράγματα είναι τόσο προφανή...

Αν η ΑΕΚ περιμένει να την ανεβάσει η Αγια Σοφια θα μείνει με την όρεξη. Ότι τι ας πούμε θα κάνει ο άλλος ταξίδι από Μακεδονία να δει την ΑΕΚ στην Αγια Σοφια 90 βαθμούς πίσω απ' τον πρώτο; Ή υπάρχει περίπτωση στην Αγια Σοφια τα σουτ του Μάνταλου να φτάνουν μέχρι το τέρμα;

Θα πικραθεί πολύς κόσμος με το νέο γήπεδο γιατί φαντάζεται πράγματα που απλώς δεν ισχύουν

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Όπως φανταζόμασταν για το δικό μας ηγετη-μεγιστάνα και τώρα ψάχνουμε λεξοτανιλ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ντωμεταξυ οχι πως δεν μας το εχει πει και ευθεως.

«Το γήπεδο θα είναι τεράστιο έργο. Αυτός είναι ο στόχος μου. Γι’ αυτό μπήκα ξανά στην ΑΕΚ» .

 

Αλλα εμεις ωτοασπιδα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Βασικά έτσι όπως έγινε η φάση πλέον με τον τίγρη, δεν μου κάνει την παραμικρή εντύπωση κανένα σενάριο.

Δηλαδή αν μου έλεγε κάποιος ότι στο μυαλό του παίζει ότι η ΑΕΚ θα μπει στο νέο γήπεδο, θα έχει το φθηνότερο μπατζετ στην κατηγορία και κάθε μέρα θα χεζεται στα 50ρικα από τις χιλιάδες ΑΕΚτζηδων που θα συρρέουν στο γήπεδο για καφέ και φαγητο, θα το πίστευα. Είναι τόσο εκτός πραγματικότητας.

Σε γενικές γραμμές η εμπορική πορεία του γηπέδου θα εξαρτηθεί από ένα και μοναδικό πράγμα. Την ομάδα.

 Θα έχεις ένα όμορφο και δυνατό γήπεδο. Αυτό είναι δεδομένο. Θα έχεις και καλή ομάδα; Θα πας καλά. Θα κάνεις λεφτά, ο ΑΕΚτζης αγαπάει την ομάδα του, θα έχεις ροή, θα εκμεταλλευτείς τη συγκυρία του νέου γηπέδου.

Θα παίζεις με Μανταλους και Σιμοες; Θα πάρεις 2 αρχιδια. Θα κάνεις ένα καλό μάζεμα το πρώτο 2μηνο-3μηνο και μετά θα είναι τρεις κι ο κούκος. Γιατί στο τέλος, πάντα είναι το ποδόσφαιρο. Η μπάλα. Η νίκη. Τα πρωταθλήματα.

Όλα τα άλλα, γήπεδα, μουσεία, καφέ, μπαρ κλπ είναι ωραία πράγματα αλλά αυστηρά και μόνο συμπληρωματικα. Αυτά που θα σου επιτρέψουν να εκμεταλλευτείς μια καλή ομάδα. Όχι αυτά που θα σε κάνουν μεγάλη ομάδα από μόνα τους. 

Για τον ίδιο λόγο που ορισμένοι πίστευαν βλακωδως ότι μόλις μπουν οι μπουλντόζες θα πλακώσει ο κόσμος και θα γίνονται φονικά για ένα εισιτήριο διαρκείας στο ΟΑΚΑ. Και τελικά από τις μπουλντόζες πούλησες ακριβώς μηδέν διαρκείας. Ορισμένα πράγματα είναι τόσο προφανή...

Αν η ΑΕΚ περιμένει να την ανεβάσει η Αγια Σοφια θα μείνει με την όρεξη. Ότι τι ας πούμε θα κάνει ο άλλος ταξίδι από Μακεδονία να δει την ΑΕΚ στην Αγια Σοφια 90 βαθμούς πίσω απ' τον πρώτο; Ή υπάρχει περίπτωση στην Αγια Σοφια τα σουτ του Μάνταλου να φτάνουν μέχρι το τέρμα;

Θα πικραθεί πολύς κόσμος με το νέο γήπεδο γιατί φαντάζεται πράγματα που απλώς δεν ισχύουν

Μα γι'αυτό έγραψα ότι όταν μπούμε στην ΑΣ θα ανεβάσει το μπάτζετ μέχρι τότε εκεί που φτάνουν τα έσοδα εκτός της Ευρώπης .

Link to comment
Share on other sites

Nταξει τώρα το πήραμε απόφαση....

Γήπεδο και πάπαλα...δε θελει κατι άλλο και εμεις χρειαζόμαστε Διοικητικό και οχι απλα διαχειριστικό ηγέτη. Μέχρι να το βρούμε μεταγραφές με Έλληνες παίχτες και αποθέωση στο τζιμη τον πατικα

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Ντωμεταξυ οχι πως δεν μας το εχει πει και ευθεως.

«Το γήπεδο θα είναι τεράστιο έργο. Αυτός είναι ο στόχος μου. Γι’ αυτό μπήκα ξανά στην ΑΕΚ» .

 

Αλλα εμεις ωτοασπιδα. 

Βασικά 15 χρόνια τώρα όλη η ΑΕΚ το γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια έχει θέσει ως Νο1 στόχο.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

Ντωμεταξυ οχι πως δεν μας το εχει πει και ευθεως.

«Το γήπεδο θα είναι τεράστιο έργο. Αυτός είναι ο στόχος μου. Γι’ αυτό μπήκα ξανά στην ΑΕΚ» .

 

Αλλα εμεις ωτοασπιδα. 

Ela re Nick. Ti otoaspida tora. Sthn Trith Ethnikh mas erikse. 

Link to comment
Share on other sites

καλα οσο θυμαμαι και τι γραφοταν στα υπογεια καποτε ... ειχα φαει παππα οτι θα γαμησουμε τα παντα

υπηρχε φορουμ υπογεια που καναμε ονειρωξεις καλα δε θυμαμαι?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, felman said:

Ela re Nick. Ti otoaspida tora. Sthn Trith Ethnikh mas erikse. 

Μωρε ειναι δυνατον να τον υπερασπιστω εγω; Βρηκες κι ανθρωπο.

Αλλα το εχει πει τοσες φορες τι τον ενδιαφερει μονο κι εμεις (ως οργανισμος γενικα εννοω) συζηταμε λες και ειναι κανονικος ιδιοκτητης που νοιαζεται για το αγωνιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Διενεργήθηκε οχι εθιμοτυπική επίσκεψη στα Σπάτα .

Το μηνυμα ειναι σαφές ,οποιος φοράει την εμφανιση της ΑΕΚ οφείλει να την ματώνει.

Περιπατητές παιχτάκια και βαριεστημένοι τον πούλο και γρηγορα.

Το πανί εγραφε σε ελληνικά και αγγλικά ΚΥΠΕΛΛΟ Η ΦΑΠΕΣ .

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×