Jump to content

Ajax - ΑΕΚ (Champions League, Group E- 1η αγ.): 19/09, 19:55, Cosmotesport 2


AlexKR21
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

36 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Χουλτ
      2
    • Τσόσιτς
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Οικονόμου
      6
    • Μπακάκης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      9
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      14
    • Άλεφ
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Τσόσιτς
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      22
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      1
    • Άλεφ
      3
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      1


Recommended Posts

Σταματα εχω δακρυσει με το δραμα που περναει ο εθναρχης

σου περισσευει τιποτα να περασουμε μια μερα απο τα γραφεια της παε να αφησουμε κατι ολοι μαζι;

Link to comment
Share on other sites

σου περισσευει τιποτα να περασουμε μια μερα απο τα γραφεια της παε να αφησουμε κατι ολοι μαζι;

 

Δεν περισσευει αλλα απο καπου θα κοψω δεν τιθεται θεμα.Τα παντα για τον συνανθρωπο που εχει αναγκη.

Link to comment
Share on other sites

και που ξερεις οτι δεν εχουμε;;;

παντως τα διαρκειας θα ηταν πολλα περισσοτερα με 2 ποιοτικες μεταγραφες

να θυμισω οτι στο ακουσμα ορισμενων μεταγραφων ο κοσμος δυσανασχετησε, να μην μιλησω για τις αποχωρησεις

γενικα αν και θα επρεπε να ειναι ενα ευχαριστο καλοκαιρι για τον αεκτζη επειτα απο ενα πρωταθλημα και πιθανη συμμετοχη στην ευρωπη η διοικηση το φρεναρε...δε βαριεσαι ομως, αεκ εισαι

 

Την λεξη ΑΕΚ θα την γραφεις με κεφαλαια για αρχη, γκε γκε?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σταματα εχω δακρυσει με το δραμα που περναει ο εθναρχης

Να δεις που στο τέλος θα πουλήσει και την βέρα ο καψερός.

Link to comment
Share on other sites

αρα μου λες οτι αν δεν καναμε την περσινη πορεια στο γιουροπα και δεν περνουσαμε φετος στο τσλ δεν θα χτιζαμε γηπεδο....εγω αυτο καταλαβαινω οταν λες οτι ολα τα εσοδα θα πανε στο γηπεδο

αν ειναι ετσι τοτε να πουμε ενα μεγαλο ευχαριστω στον μανολο γιατι του ''ανηκει'' το μισο γηπεδο, που σε εφτασε στους 32 του γιουροπα και σε εβγαλε πρωταθλητη για να παιξεις με σελτικ και βιντι

Οχι δεν σου λεω αυτο. Σου εγραψα ξεκαθαρα οτι αν δεν υπηρχαν αυτα τα εξτρα εσοδα η εταιρεια θα πηγαινε σε τραπεζικο δανεισμο ο οποιος αυτοματα θα σημαινε και χειροτερη ομαδα. Και δεν ειναι δικα μου μυθευματα, τα εγραψε δημοσιως ο Διευθυντης Επικοινωνιας της ΠΑΕ για να καταλαγιασει η γκρινια που απο το καλοκαιρι εχουμε λυσσαξει να γαμαμε την ιδια την ομαδα. Εγινε μια στρατηγικη επιλογη απο το Μελισσανιδη. Αντι να προταξουμε το αγωνιστικο, προτασσουμε τον υγιη οργανισμο χωρις μελλοντικα βαριδια στο οικονομικο σκελος. Μονο τα εξοδα λειτουργιας και τα χρώστια στη Δ θα εχεις να δινεις. Τιποτα σε Τραπεζα, ΜΗΔΕΝ σε δοση δανειου. Μια δοση δανειου για τετοιο εργο ειναι 5 Λιβαγιες.

 

Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανει για να σας πεισει ο Μελισσανιδης οτι πρωτευον ηταν ειναι και θα ειναι το γηπεδο. Γι αυτο δεν τον γυρεψαν οι μπιλλακοι; Γι αυτο δεν καναμε μοκο και πεσαμε; Μηπως ειναι λιγο καπως να ζηταμε εκ των υστερων και γηπεδο και ομαδαρα που πρεπει να κερδιζει και τον Αγιαξ στην Ολλανδια; Διοτι ο τυπος ενω χτιζει το γηπεδο σου φερε και κυπελλακι, σου τσιμπησε και πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια, σου ξεκωλιασε και εναν Βαγγελη που δεν τον κουνουσε ουτε η κυβερνηση η ιδια. Να ξερουμε τι λεμε ρε παιδια - δεν ειναι προσωπικο απεναντι σου, αφορμη το ποστ σου - κι εγω κανω κριτικη και σκληρη κριτικη στο Μελισσαν, αλλα βλεπω τι κανει και σεβομαι τη γαμημενη επιλογη του. Κι εγω θελω ομαδα με Καλλερι και Ραντογια, αλλα να τους πληρωσω πως οταν σκασει και το τετραμπαλο το χρονο για την Αγιασοφιά; Θα εχει η ΑΕΚ 30 εκατ. εσοδα ακατεβατα; Αρχιδια θα εχει. Αρα καβωνεις, σηκωνεις το γηπεδο και πας με Μανταλους. Αν ειχες 50 καθε χρονο, θα εφερνες και το Ραντογια. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση πάντως να μην είσαι χρηματοδότης,να παίρνεις τα έσοδα από άλλο μαγαζί και να εκμεταλλεύεσαι το γήπεδο.

Ο καπιταλισμός στην ελλάδα πάντα ήταν πρωτοποριακός.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Την λεξη ΑΕΚ θα την γραφεις με κεφαλαια για αρχη, γκε γκε?

οχι ρε 

εσενα απο ολα αυτο σε πειραξε;

κατσε και γραφε το εσυ με κεφαλαιο

Link to comment
Share on other sites

Ατάκτως ερριμμένα...

 

Το κρίσιμο ζήτημα με Ριέκα και Μίλαν ήταν ότι είτε παίξαμε αμυντικά είτε όχι και ανεξαρτήτος συστήματος μας έκαναν ένα σκασμό φάσεις.

Ο Ουζουνίδης που λοιδωρείται κράτησε τον ποιοτικό και αθλητικότατο Άγιαξ με μεταγραφές και μεγάλη χρηματιστηριακή αξία δίχως πολλές φάσεις, στο πρώτο δε ημίχρονο καμία.

Να λέγονται όλα, πέρυσι οι κροάτες μας έκαναν γιο-γιο και ο Ανέστης μπήκε στην κορυφαία ενδεκάδα της αγωνιστικής.

Το λέω αυτό διότι λέμε για τακτικά λάθη και μπλα μπλα.

Αν υπήρχαν τακτικά λάθη ο Άγιαξ θα είχε ρίξει τέσσερα τεμάχια στο ημίχρονο, η διαφορά ταχυδύναμης ήταν εμφατική. Τουναντίον δεν έκανε μία ευκαιρία.

 

Η απουσία του  Βράνιες είναι ως μη γενόμενη και απορώ γιατί αναφέρεται.

Δεν στοίχισε και στο κέντρο της άμυνας είμαστε γενικώς εξαιρετικά.

Του Χριστοδουλόπουλου ίσως αποδειχθεί σημαντική κυρίως στην Ελλάδα, χθες με τους αθλητικούς ακραίους του Άγιαξ θα τον έκαναν μία χαψιά το πιθανότερο.

Η μεγάλη απουσία είναι του Αραούχο ή ενός τέτοιου παίκτη αλλά ΟΧΙ ως αντί-Πόνσε, π.χ. χθες ως αντι-Κλωναρίδης, δηλαδή μαζί με οι δύο αργεντίνοι και με τον Λιβάγια να έχεις μία δυνατή τριάδα για Ελλάδα και ευρώπη με πίσω τους τον Κλωναρίδη  κλπ.

 

Από τον Μελισσαν που αναφέρεται πιο πάνω δεν ζητάω να πάρει δάνεια για παίκτες όπως ο Κόκκαλης που ήταν και ο εθνικός προμηθευτής ούτε να σπαταλάει πόρους σαν ολιγάρχης.

Ζητάω να δοθεί ένα μικρό ποσοστό των εσόδων που αν απωλεσθεί δεν βλάπτει την ομάδα αλλά θα το έπαιρνες πίσω με μία ή δύο ισοπαλίες στο Τσάμπιονς Λίγκ και κυρίως να έχει έναν έστω και χαμηλά αμοιβόμενο τεχνικό διευθυντή που όμως θα τον πάρουν τηλέφωνο να του πούν ότι υπάρχει ποδοσφαιριστής διεθνής απλήρωτος από την ομάδα του που έμεινε ελεύθερος(Βράνιες), να μπορεί να πείσει ακόμα περισσότερο κάποιον να έρθει(Λιβάγια) και να μην έχουμε σχεδόν βέβαιες συμφωνίες που χαλούν λόγω μεγάλης ασυνεννοησίας ή άλλων παραγότων, βλέπε:

Bολκάν, Μπέπε, Κάϊπερς, Νάρσινγκ, Ραντόγια κλπ.

Χρειάζονται ξεκάθαρες λίστες, επιλογές κλπ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σου λεω αυτο. Σου εγραψα ξεκαθαρα οτι αν δεν υπηρχαν αυτα τα εξτρα εσοδα η εταιρεια θα πηγαινε σε τραπεζικο δανεισμο ο οποιος αυτοματα θα σημαινε και χειροτερη ομαδα. Και δεν ειναι δικα μου μυθευματα, τα εγραψε δημοσιως ο Διευθυντης Επικοινωνιας της ΠΑΕ για να καταλαγιασει η γκρινια που απο το καλοκαιρι εχουμε λυσσαξει να γαμαμε την ιδια την ομαδα. Εγινε μια στρατηγικη επιλογη απο το Μελισσανιδη. Αντι να προταξουμε το αγωνιστικο, προτασσουμε τον υγιη οργανισμο χωρις μελλοντικα βαριδια στο οικονομικο σκελος. Μονο τα εξοδα λειτουργιας και τα χρώστια στη Δ θα εχεις να δινεις. Τιποτα σε Τραπεζα, ΜΗΔΕΝ σε δοση δανειου. Μια δοση δανειου για τετοιο εργο ειναι 5 Λιβαγιες.

 

Δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανει για να σας πεισει ο Μελισσανιδης οτι πρωτευον ηταν ειναι και θα ειναι το γηπεδο. Γι αυτο δεν τον γυρεψαν οι μπιλλακοι; Γι αυτο δεν καναμε μοκο και πεσαμε; Μηπως ειναι λιγο καπως να ζηταμε εκ των υστερων και γηπεδο και ομαδαρα που πρεπει να κερδιζει και τον Αγιαξ στην Ολλανδια; Διοτι ο τυπος ενω χτιζει το γηπεδο σου φερε και κυπελλακι, σου τσιμπησε και πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια, σου ξεκωλιασε και εναν Βαγγελη που δεν τον κουνουσε ουτε η κυβερνηση η ιδια. Να ξερουμε τι λεμε ρε παιδια - δεν ειναι προσωπικο απεναντι σου, αφορμη το ποστ σου - κι εγω κανω κριτικη και σκληρη κριτικη στο Μελισσαν, αλλα βλεπω τι κανει και σεβομαι τη γαμημενη επιλογη του. Κι εγω θελω ομαδα με Καλλερι και Ραντογια, αλλα να τους πληρωσω πως οταν σκασει και το τετραμπαλο το χρονο για την Αγιασοφιά; Θα εχει η ΑΕΚ 30 εκατ. εσοδα ακατεβατα; Αρχιδια θα εχει. Αρα καβωνεις, σηκωνεις το γηπεδο και πας με Μανταλους. Αν ειχες 50 καθε χρονο, θα εφερνες και το Ραντογια. 

σεβαστοτατο, αρα εχουν δικαιο ολοι αυτοι που λενε οτι σου κανει γηπεδο στο τζαμπα; δε ξερω απλα ρωταω αυτος εχει δωσει τιποτα;

δεν εχω παρακολουθησει το θεμα της χρηματοδοτησης του γηπεδου οποιος ξερει κατι παραπανω ας μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω εγω. Δηλαδη η παε χρηματοδοτει την δικεφαλος για να φτιαχτει το γηπεδο το οποιο θα ανηκει στην δικεφαλος και να πληρωνει μετα η παε ενοικιο στην δικεφαλος για την χρηση του;

Κ πως τα λετε το αλλο το ωραιο; θα ξεπερασει τον μπαρλο;

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω εγω. Δηλαδη η παε χρηματοδοτει την δικεφαλος για να φτιαχτει το γηπεδο το οποιο θα ανηκει στην δικεφαλος και να πληρωνει μετα η παε ενοικιο στην δικεφαλος για την χρηση του;

Κ πως τα λετε το αλλο το ωραιο; θα ξεπερασει τον μπαρλο;

1η φορά το διαβάζω αυτό. ελπίζω να μην ισχύει γιατί θα μου χαλάσει την εικόνα του εθνάρχη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είτε η παε θα γίνει ιδιοκτήτης της δικέφαλος μεσω αμκ η θα <<πουλησει>> μπουτικ ονομα διαφημίσεις σουίτες τα παντα εκτός μουσειο χαμαμ κουρειο και καφενείο .Δεν βλεπω αλλο τρόπο .

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω εγω. Δηλαδη η παε χρηματοδοτει την δικεφαλος για να φτιαχτει το γηπεδο το οποιο θα ανηκει στην δικεφαλος και να πληρωνει μετα η παε ενοικιο στην δικεφαλος για την χρηση του;

Κ πως τα λετε το αλλο το ωραιο; θα ξεπερασει τον μπαρλο;

Μη το λες όμως δυνατά γιατί χθες ο υπεύθυνος επικοινωνίας της παε ντράπηκε να το πει.

Αρκέστηκε στο ότι δεν θα πάρεις δάνειο και καθάρισε.

Α επίσης είσαι λαικιστής εσωτερικού. :D

Link to comment
Share on other sites

Τι "ΠΑΕ" και "Δικέφαλος" ρε Μπίλυ ?

Οι δυό τσέπες του ΙΔΙΟΥ παντελονιού είναι.

Μπλέκουμε με τα νομότυπα και ξεχνάμε την ουσία ?

Απλά έχουνε πει -αν θυμάμαι καλά- ότι όταν θα τελειώσει το γήπεδο και θα χρησιμοποιείται από την ομάδα, το ντεμέκ "νοίκι" που θα πηγαίνει στη "Δικέφαλος" με κάποιον τρόπο που ΘΑ βρεθεί θα επιστρέφει στα ταμεία της ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

1η φορά το διαβάζω αυτό. ελπίζω να μην ισχύει γιατί θα μου χαλάσει την εικόνα του εθνάρχη.

Εσύ νόμιζες ότι θα παίζεις τζάμπα στην αγιά σοφιά? :D

Link to comment
Share on other sites

Εσύ νόμιζες ότι θα παίζεις τζάμπα στην αγιά σοφιά? :D

να τα βάλει στον πάτο του τα 25 μυρια αν γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τι "ΠΑΕ" και "Δικέφαλος" ρε Μπίλυ ?

Οι δυό τσέπες του ΙΔΙΟΥ παντελονιού είναι.

Μπλέκουμε με τα νομότυπα και ξεχνάμε την ουσία ?

Απλά έχουνε πει -αν θυμάμαι καλά- ότι όταν θα τελειώσει το γήπεδο και θα χρησιμοποιείται από την ομάδα, το ντεμέκ "νοίκι" που θα πηγαίνει στη "Δικέφαλος" με κάποιον τρόπο που ΘΑ βρεθεί θα επιστρέφει στα ταμεία της ΠΑΕ.

Αν επιτρέπεται μπορώ να μάθω την μετοχική σχέση του μελισσανίδη με την παε?

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε

εσενα απο ολα αυτο σε πειραξε;

κατσε και γραφε το εσυ με κεφαλαιο

Πολλα με πειραζουν, αλλα περισσοτερο οταν σε φορουμ της ΑΕΚ καποιος γραφει το ονομα με μικρα. Αιντε!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται μπορώ να μάθω την μετοχική σχέση του μελισσανίδη με την παε?

 

Την γνωρίζει ΜΟΝΟ ο αρχιτέκτων και εμπνευστής της, Ιατρός Καρδιολόγος κ. Ευάγγελος Ασλανίδης.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα με πειραζουν, αλλα περισσοτερο οταν σε φορουμ της ΑΕΚ καποιος γραφει το ονομα με μικρα. Αιντε!

προβλημα σου τοτε

και προσεξε τους χαρακτηρισμους σου

υπαρχουν πιο κοσμιοι τροποι να μιλησεις οταν κατι σε ενοχλει για να μην επεκταθω περισσοτερο, το θεμα τελειωνει εδω

Link to comment
Share on other sites

Την γνωρίζει ΜΟΝΟ ο αρχιτέκτων και εμπνευστής της, Ιατρός Καρδιολόγος κ. Ευάγγελος Ασλανίδης.

Οκ το έπιασα το υπονοούμενο.

2η ερώτηση.

Αν πουληθεί το γήπεδο τα χρήματα θα επιστραφούν στην παε όπως τα ενοίκια?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×