Jump to content

Ajax - ΑΕΚ (Champions League, Group E- 1η αγ.): 19/09, 19:55, Cosmotesport 2


AlexKR21
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

36 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      2
    • Χουλτ
      2
    • Τσόσιτς
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Οικονόμου
      6
    • Μπακάκης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      9
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      14
    • Άλεφ
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      1
    • Τσόσιτς
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      22
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      1
    • Άλεφ
      3
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γιακουμάκης
      1


Recommended Posts

τι απαντησαν εγραψα Τολη. κι εγω πιστευω οτι πανε ολα στο γηπεδο, αλλα μου μενει μια αμφιβολλια αν θα μαζεψει σιγα-σιγα και τα 15 που ειπε οτι θα εβαζε.

 

τωρα οτι μπορει να κραταγε και 2 μυρια για μεταγραφες, αλλα τους ειπε "ψαξτε καναν παικτη για τον Μαρινο χωρις να αγχωνεστε", παιζει κι αυτο.

 

και ως γνωστον αν πεις στον ανικανο υπαλληλο μην αγχωνεσαι, ειναι σαν να τους λες μην το κανεις.

 

ετσι τα κοβω εγω.

Παπάρια κράτησε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα πει «ας πει κατι τουλαχιστον».

 

Ε, ειπε.

 

Απο εκει και παρα οποιος θελει τον πιστευει, συμφωνει με αυτα που κανει, αμφισβητει κλπ

 

Ετσι κι αλλιως μονο ελαφρα κριτικη μπορουμε να κανουμε για τον Μελισσανιδη, εναλλακτικη ειναι κανας Πασχαλης Τσαρουχας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα πει «ας πει κατι τουλαχιστον».

 

Ε, ειπε.

 

Απο εκει και παρα οποιος θελει τον πιστευει, συμφωνει με αυτα που κανει, αμφισβητει κλπ

 

Ετσι κι αλλιως μονο ελαφρα κριτικη μπορουμε να κανουμε για τον Μελισσανιδη, εναλλακτικη ειναι κανας Πασχαλης Τσαρουχας.

Μιλάμε για σεντόνι τίγκα στο σανό,καλύτερα να μην έγραφε τίποτα χειρότερα το έκανε ο μαλάκας.

Link to comment
Share on other sites

Οι υποδομές για να σου φέρουν έσοδα εκτός από επαγγελματικό σχεδιασμό χρειάζονται κι ένα καράβι επιστήμονες που θα ασχοληθούν με τα παιδιά.Οκ όλα αυτά θα τα κάνει ο κυρ μήτσος με το πεφωτισμένο επιτελείο του.

 

Αφού του ραντόγια του κάναμε πρόταση και του καλύψαμε το συμβόλαιο αλλά το παιδί ήθελε να μείνει στην ισπανία,τι 500χιλ λες.

Εσένα θα πιστέψω ή τα νον πέιπερ του δημάτου?

 

υποδομές είναι γήπεδο και προπονητικό .ωφέλος σου φέρνουν είτε με καλύτερα αποτελέσμα παίκτες ή πρώτη ομάδδα είτε με αύξηση εσόδων ( εκμετάλλευση προπονητικού με ενοικίαση του σε ομάδες κάτα τη χειμερινή περίοδο η με άλλους τρόπους με επέκταση του π.χ. απο ακαδημίες σε ποδόσφαιρο και άλλα αθλήματα μέχρι παιδότοπους και δεξιώσεις λέω εγώ τώρα , εκμετάλλευση γηπέδου ή ονόματος κτλ) είτε με μείωση εξόδων ( π.χ. δάνειο ή έξοδα ενοικίασης χώρων , δωματίων ) .Μου έχει δείξει οτι αφορά με έσοδα έξοδα το έχει . 210 στρέμματα έχουμε και χρησιμοποιούμαι μόνο τα 70 και η ομάδα χρειάζεται μαξ 100-150 αν το κάνουμε τέλειο . 

Link to comment
Share on other sites

υποδομές είναι γήπεδο και προπονητικό .ωφέλος σου φέρνουν είτε με καλύτερα αποτελέσμα παίκτες ή πρώτη ομάδδα είτε με αύξηση εσόδων ( εκμετάλλευση προπονητικού με ενοικίαση του σε ομάδες κάτα τη χειμερινή περίοδο η με άλλους τρόπους με επέκταση του π.χ. απο ακαδημίες σε ποδόσφαιρο και άλλα αθλήματα μέχρι παιδότοπους και δεξιώσεις λέω εγώ τώρα , εκμετάλλευση γηπέδου ή ονόματος κτλ) είτε με μείωση εξόδων ( π.χ. δάνειο ή έξοδα ενοικίασης χώρων , δωματίων ) .Μου έχει δείξει οτι αφορά με έσοδα έξοδα το έχει . 

Υποδομές=ακαδημίες,εκεί είναι το ψητό.

Τα υπόλοιπα σου φέρνουν έσοδα έτσι κι αλλιώς και τώρα που ούτε δικό σου γήπεδο έχεις ούτε κανένα φοβερό προπονητικό κέντρο.

Τώρα αυτά με τους παιδότοπους και τις δεξιώσεις δεν τα σχολιάζω.

Link to comment
Share on other sites

Υποδομές=ακαδημίες,εκεί είναι το ψητό.

Τα υπόλοιπα σου φέρνουν έσοδα έτσι κι αλλιώς και τώρα που ούτε δικό σου γήπεδο έχεις ούτε κανένα φοβερό προπονητικό κέντρο.

Τώρα αυτά με τους παιδότοπους και τις δεξιώσεις δεν τα σχολιάζω.

 

ναι ξυπνάει και κοιμάται με τις ακαδημίες στο μυαλό του . Γι'αυτο τις σούταρε στο σαράντη για να μην τον σκοτίζουν με χρηματοδότηση . 

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωι μου κόλλησε αυτό το τραγουδάκι, "κλεμμένο" από τον Jaques Brel. 

Στο λιμάνι του Αμστερνταμ θα τους γαμήσουμε, ΑΕΚάρα. 

Link to comment
Share on other sites

Κιτρίνισε η πόλη, ήδη είδα φίλους και γνωστούς. Αν δεν είχα και τα λαιμά μου με τον βήχα θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλά ας μην είμαστε πλεονέκτες.

0-2 και τσάο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Κιτρίνισε η πόλη, ήδη είδα φίλους και γνωστούς. Αν δεν είχα και τα λαιμά μου με τον βήχα θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλά ας μην είμαστε πλεονέκτες.

0-2 και τσάο.

Vouna kai orh me htheles.ti na se kano....
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια από τις πλέον φημισμένες πλατείες του Αμστερνταμ, δέκα λεπτά από τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό στο κέντρο της πόλης, η Dam Square ορίστηκε ως σημείο συγκέντρωσης από την ολλανδική Αστυνομία για τους περισσότερους από 2.000 οπαδούς της AEK που θα παρακολουθήσουν τον σημερινό αγώνα στη «Johan Cruijff Arena»

 

stin-dam-square-to-rantevou-gia-to-giped

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον Αγιαξ και μάλιστα σοβαρό. Όπως μεταδίδουν στην Ολλανδία το πιο πιθανό είναι ο Ματάις Ντε Λιχτ να μην αγωνιστεί απόψε κόντρα στην ΑΕΚ! Μερικά Μέσα μάλιστα θεωρούν σίγουρη την απουσία του! Ο 19χρονος βασικός στόπερ του Αγιαξ τραυματίστηκε στο γόνατο στη χθεσινή προπόνηση, σήμερα πονούσε και το πιο πιθανό, όπως γράφουν, είναι να μην παίξει το βράδυ. Τη θέση του στο κέντρο της άμυνας του Αγιαξ, κόντρα στην ΑΕΚ, αναμένεται να πάρει ο Φρέντι Ντε Γιονγκ, ο οποίος θα φύγει από το κέντρο και εκεί θα αγωνιστεί ο 20χρονος Κάρελ Άιτινγκ.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει κααμιά έκπληξη οι γνωστοί συνεχιστές του γεωργέα μπακάκης και λαμπρόπουλος . 

Link to comment
Share on other sites

19χρονος "βασικός" στόπερ..

Ο συγκεκριμένος πριν 2 χρόνια έπαιζε βασικός στον τελικό του europa league. Στα 17 του. Θεωρείται και είναι wonderkid.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ενταξει, δε ξερω κατα ποσο καλος ειναι ο Ντε Λινγκτ, δεν παρακολουθω και Ερεντιβιζιε αλλα ναι, συμμετειχε 17 χρονων στην πορεια μεχρι τον τελικο και εχει καθιερωθει. 

λογικα καλη ειδηση, ο σοβαρος κλωναριδης θα βρει το δρομο προς τα διχτυα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλά και ο κλαιφερτ 19 είναι και πήγε με 17εκ+ στη ρώμα .Η δική μας αντίστοιχη ηλικία είναι 21+ και μέχρι πριν 1 χρόνο έπαιζε κ19

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×