Jump to content

Α.Ε.Κ. - Benfica (Champions League, Group E - 2η αγ.): 02/10, 22:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

39 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      36
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόοουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      11
    • Κακό
      17
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      26
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιακουμάκης
      1
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0


Recommended Posts

Παρατήρησα Μπάρκα και Βλαχοδήμο χθες.

 

Δεν ξέρω. Θα τον αντάλλαζα εύκολα τον Βασίλη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που ο Μπαγεβιτς ειχε σηκωσει κατσαρολι με το Μασταρ της Βελεζ στην Ενωμενη Γιουγκοσλαβια κιολας.

Δεν προπονουσε Ξανθες, Ναουσες και Πανιωνιους χωρις να πετυχει τιποτα.

 

Ενταξει. Να σου φερουμε το Λεμονη που ειναι πολυνικης, πρωταθληματικος και επιτυχημενος. 

Link to comment
Share on other sites

Με Σεντ Ετιεν και ΤΣΣΚΑ έφυγα από το ΟΑΚΑ μελαγχολικός όχι μόνο λόγω αποκλεισμού αλλά και απόδοσης.

Και δεν έπαιξες καλά και δεν κέρδισες.

Χθες πάλι έχασες αλλά παρέδωσες καλό ποδόσφαιρο για μεγάλο μέρος του αγώνα και χωρίς πολλούς μπαλάτους ποδοσφαιριστές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει. Να σου φερουμε το Λεμονη που ειναι πολυνικης, πρωταθληματικος και επιτυχημενος. 

Και για να το συνεχίσω:)

O οποίος έπαιζε και 4-6-0 στην ευρώπη αν χρειαζόταν ή παλαιότερα 4-5-1 προκειμένου να φυλάξει τα νώτα του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με Σεντ Ετιεν και ΤΣΣΚΑ έφυγα από το ΟΑΚΑ μελαγχολικός όχι μόνο λόγω αποκλεισμού αλλά και απόδοσης.

Και δεν έπαιξες καλά και δεν κέρδισες.

Χθες πάλι έχασες αλλά παρέδωσες καλό ποδόσφαιρο για μεγάλο μέρος του αγώνα και χωρίς πολλούς μπαλάτους ποδοσφαιριστές.

 

δεν παλεύεται με τίποτα η χθεσινή πίκρα,

παρακαλώ κ προσεύχομαι έστω για ένα και μοναδικό βράδυ φέτος...

να νιώσω όπως ένιωσα πέρσι φεύγοντας από το ΟΑΚΑ  μετά τη Μπριζ και μετά το ματς με γαύρο ...

σα να κατέκτησα τον κόσμο όλο.

Ας ελπίσουμε να συμβεί αυτό, την Κυριακή.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Με εναν κανονικο προπονητη που πληρωνεται με κανονικα λεφτα χαρτονομισματα και τρωει οσπρια 4 φορες τον μηνα και οχι 24 ισως παιρναμε ενα Χ η αντε μια δυσκολη νικη.

Με προπονητη ομαδων που παλευουν να μεινουν στην κατηγορια της ΓΕΛΟΙΕλληνικης ΣουφρεςΛιγκ και που εχει ολη την σειρα βιβλιων '''ΟΣΠΡΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ 1000 ΣΥΝΤΑΓΕΣ'' και που κανει οικονομια στο αφεντικο μην εχουμε πολλες απαιτησεις.

Τα παραπονα στον μεγιστανα που τον εφερε παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερεια οτι η Βελεζ ειχε παρει Κυπελλο Γιουγκοσλαβιας και Βαλκανικο Κυπελλο 2-3 χρονια πριν την αναλαβει το βατραχι.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει. Να σου φερουμε το Λεμονη που ειναι πολυνικης, πρωταθληματικος και επιτυχημενος.

 

Με τον Ολυμπιακο του Σωκρατη.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Ολυμπιακο του Σωκρατη.

 

Βόμβες Κούγια για ΑΕΚ: «Ομάδα του... Κόκκαλη - Γι’ αυτό πήρε πρωτάθλημα - Έχει θέμα ο Μελισσανίδης»

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

πολλα γκολ αρπαζουμε. και αστεια γκολ.

κριμα που δε πηραμε 2 παιχταραδες στην αμυνα, να μην ειχαμε προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

ενας κανονικος αποκλειστηκε περυσι απο το ChL.

 

Από ομάδα που έπαιξε προημιτελικό στη διοργάνωση.

Και εκτός αυτού, μετά σε πήγε "τρένο" αήττητο στο Γιουρόπα και για μια μαλακία του Μσούντ θα ήσουνα at least στους "16".

Εκτός κι αν γίναμε ξαφνικά ομάδα επιπέδου ΤσΛ και "ψόγος και ψόφος" σε όποιον δεν μας πάει εκεί, στο "σπίτι μας".

Να τα λέμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

και με μια μαλακια του Κλωναριδη και αλλη μια του Μπαρκα, τωρα θα ησουν πρωτο αρθρο στο uefa.com για ανατροπη από 0-2

 

συμφωνω να τα λεμε ολα

 

 

 

και για να το κλεισουμε καπου, η βαση της κουβεντας της δικης μου ειναι να κρινουμε αντικειμενικα και να μην διαβαζω επιχειρηματα τυπου ειναι Ελλην ή δεν χαμογελαει ή ειναι από τον Εβρο

 

αντικειμενικα λοιπον δεν εχουμε να συγκρινουμε ΓΕΝΙΚΑ κατι μεταξυ Μανολο και Μαρινου

 

μην τρελαθουμε

 

απλα αυτο το απυροβλητο του ενος σε ναυαγια και η πριονοκορδελα στον αλλον σε ηττες που κρινονται εντος προγραμματος, με ξεπερνα

 

λιγο

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω και παραέχω να συγκρίνω και γενικά και ειδικά Μανόλο και Μαρίνο.

Για το "γενικά" ο Μανόλο έχει γράψει Πρωτάθλημα και αήττητος στους 32 του Γιουρόπα.

Ο άλλος θα κριθεί με το τι ΘΑ έχει γράψει στο τέλος της σαιζόν. Μακάρι να ξεπεράσει τον προηγούμενο. Θα το δούμε αυτό.

Ως προς το "ειδικά" η περσινή ομάδα εμένα με "τραβούσε". Ήθελα να τη δω. Θες οι ανατροπές, θες η πίστη ότι με όποιον κι αν έπαιζα θα ήμουνα τουλάχιστον αξιοπρεπής, δεν ξέρω. Όπως έγραψε και κάποιος πριν μέρες "μετρούσα τις ώρες και τις μέρες μέχρι το επόμενο ματς".

Φέτος αυτό ΔΕΝ υπάρχει. Την ομάδα την φοβάμαι. Εμπιστοσύνη μηδέν.

Ίσως είναι αυτό το "όσα πάνε και όσα έρθουν" που πλασσάρεται σαν "σύστημα Μαρίνου", δεν ξέρω.

Μακάρι να ήμουν η εξαίρεση αλλά η εικόνα του ΟΑΚΑ στο ΠΡΩΤΟ ματς ΤσΛ μετά από τόσα χρόνια της ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ μετά από 24 χρόνια ΑΕΚ, έδειξε ότι μάλλον είναι κι άλλοι στον ίδιο χαβά.

 

ΥΓ Και βέβαια άλλο πράγμα οι "16" του Γιουρόπα και άλλο το πρώτο άρθρο στο uefa.com.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ηρέμησα, σήμερα θα τα γράψω.

 

Η ΑΕΚ μπήκε να παίξει μπάλα.  Όπως θα έπαιζε με τον Λεβαδειακό, έτσι θα παίξει με την Μπενφίκα, τον Άγιαξ και δυστυχώς μάλλον και με τη Μπάγερν.

 

Με τον Μάνταλο να βολοδέρνει αμυντικά στα αριστερά, θα προσπαθεί με συγκλήσεις και οβερλάπ να βάλει γκολ.

 

Εάν το κοντέρ δεν γράψει... μέχρι την ανάσταση με την Μπάγιερν η ΑΕΚ θα έχει κάνει υπέρβαση όπως υπέρβαση είχε κάνει και το 94 κατά τη γνώμη μου.

 

Από το ματς έχουμε τις αρνητικές εκπλήξεις Σιμόες, Μπακάκης.  Οι περσινοί καλύτεροι σου παίχτες είναι φοβερά ντεφορμέ.

 

Από το ίδιο ματς κάνει το ματς της ζωής του ο Μπακασέτας (2 ή 3 μπαλιές είναι από άλλες εποχές) και προσωπικά ανεβαίνει επίπεδο ο Γαλανόπουλος.

 

Σταθερός στο να σου σπάσει τα νεύρα ο μάνταλος.  Εκεί θα πρέπει να επικεντρωθεί.  Θες να παίξεις μπάλα στα ίσια.  Βγάλτον έξω.  Δεν καταλαβαίνει την διαφορά του σεντράρει παίχτης του ΟΦΗ, με παίχτης της Μπενφίκα.  Στο δεύτερο γκολ τον κοιτάει τόσο που νομίζεις ότι θα τον ματιάσει.

 

Η ΑΕΚ είναι άλλη ομάδα με τον Τσιγκρίνσκι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω και παραέχω να συγκρίνω και γενικά και ειδικά Μανόλο και Μαρίνο.

Για το "γενικά" ο Μανόλο έχει γράψει Πρωτάθλημα και αήττητος στους 32 του Γιουρόπα.

Ο άλλος θα κριθεί με το τι ΘΑ έχει γράψει στο τέλος της σαιζόν. Μακάρι να ξεπεράσει τον προηγούμενο. Θα το δούμε αυτό.

Ως προς το "ειδικά" η περσινή ομάδα εμένα με "τραβούσε". Ήθελα να τη δω. Θες οι ανατροπές, θες η πίστη ότι με όποιον κι αν έπαιζα θα ήμουνα τουλάχιστον αξιοπρεπής, δεν ξέρω. Όπως έγραψε και κάποιος πριν μέρες "μετρούσα τις ώρες και τις μέρες μέχρι το επόμενο ματς".

Φέτος αυτό ΔΕΝ υπάρχει. Την ομάδα την φοβάμαι. Εμπιστοσύνη μηδέν.

Ίσως είναι αυτό το "όσα πάνε και όσα έρθουν" που πλασσάρεται σαν "σύστημα Μαρίνου", δεν ξέρω.

Μακάρι να ήμουν η εξαίρεση αλλά η εικόνα του ΟΑΚΑ στο ΠΡΩΤΟ ματς ΤσΛ μετά από τόσα χρόνια της ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ μετά από 24 χρόνια ΑΕΚ, έδειξε ότι μάλλον είναι κι άλλοι στον ίδιο χαβά.

 

ΥΓ Και βέβαια άλλο πράγμα οι "16" του Γιουρόπα και άλλο το πρώτο άρθρο στο uefa.com.

Δεν διαφωνώ σε κανένα σημείο.

 

Το θέμα είναι να κρίνουμε αντικειμενικά τα δύο ρόστερ.

 

Να κρίνουμε αντικειμενικά τις δυναμικές των ομάδων που αντιμετώπισες πέρυσι με τις δύο φέτος.

 

Δεν έχει να κάνει αν ο ένας την έχει μεγαλύτερη από τον άλλον, όσο το να ζυγίζουμε σωστά τις συνθήκες και να αντιμετωπίζουμε τα πρόσωπα με βάση το καλο του club.

 

ChL παίζεις. Έχεις μια ήττα στην Τούμπα. Οκ. Με απουσίες. Σημαντικές.

 

Με τα λάθη του όπως τα έχει περιγράψει ο Κώστας και δεν θα διαφωνήσω στην βάση της κουβέντας.

 

Με ενοχλεί όμως όταν δεν είδα ανάλυση και φωτογραφίες στη Τρίπολη ή στον τελικό κυπέλλου στο Βόλο ή σε αυτόν στο ΟΑΚΑ ή με την ΤΣΣΚΑ εδώ.

 

Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ιδιαίτερο ο Μαρίνος αλλά μέσα μου εύχομαι ολόψυχα να με διαψεύσει.

 

Την Κυριακή είναι για μένα ένας αγώνας ορόσημο για την φετινή ΑΕΚ. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για τον προπονητή της.

 

Αν δεν έχει δει τα κενά της ομάδας, αν δεν μπορεί ούτε αυτή την φορά να προσαρμοστεί στο ρόστερ κι αν ούτε αυτή την φορά δεν πάρει νίκη, έχουμε θέμα. Και είναι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω και παραέχω να συγκρίνω και γενικά και ειδικά Μανόλο και Μαρίνο.

Για το "γενικά" ο Μανόλο έχει γράψει Πρωτάθλημα και αήττητος στους 32 του Γιουρόπα.

Ο άλλος θα κριθεί με το τι ΘΑ έχει γράψει στο τέλος της σαιζόν. Μακάρι να ξεπεράσει τον προηγούμενο. Θα το δούμε αυτό.

Ως προς το "ειδικά" η περσινή ομάδα εμένα με "τραβούσε". Ήθελα να τη δω. Θες οι ανατροπές, θες η πίστη ότι με όποιον κι αν έπαιζα θα ήμουνα τουλάχιστον αξιοπρεπής, δεν ξέρω. Όπως έγραψε και κάποιος πριν μέρες "μετρούσα τις ώρες και τις μέρες μέχρι το επόμενο ματς".

Φέτος αυτό ΔΕΝ υπάρχει. Την ομάδα την φοβάμαι. Εμπιστοσύνη μηδέν.

Ίσως είναι αυτό το "όσα πάνε και όσα έρθουν" που πλασσάρεται σαν "σύστημα Μαρίνου", δεν ξέρω.

Μακάρι να ήμουν η εξαίρεση αλλά η εικόνα του ΟΑΚΑ στο ΠΡΩΤΟ ματς ΤσΛ μετά από τόσα χρόνια της ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ μετά από 24 χρόνια ΑΕΚ, έδειξε ότι μάλλον είναι κι άλλοι στον ίδιο χαβά.

 

ΥΓ Και βέβαια άλλο πράγμα οι "16" του Γιουρόπα και άλλο το πρώτο άρθρο στο uefa.com.

Λάικ-καρδούλα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ετσι και χασουμε απο τα ορφανα του λοστρομου Jhonny δεν θα ξημερωσει προπονητης της ομαδας ο τυρεμπορας. Τι να συγκρινουμε μωρε με Χιμενεθ....ειναι αστεια η συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί όμως όταν δεν είδα ανάλυση και φωτογραφίες στη Τρίπολη ή στον τελικό κυπέλλου στο Βόλο ή σε αυτόν στο ΟΑΚΑ ή με την ΤΣΣΚΑ εδώ.

Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτού που γράφεις. Άρα αφού δεν έγινε ανάλυση σε κάθε αποτυχία του Μανόλο, κάτω τα χέρια από τον Μαρίνο;

 

Εγώ δεν θέλω να γίνει εδώ μέσα αυτό. Ας υπάρχει και ένα μέρος να γίνεται κριτική γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω ούτε ένα άρθρο δημοσιογράφου (της ΑΕΚ ή αντικειμενικό) που αντί να μιλάει για τα κενά στο ρόστερ μετά από κάθε κακό αποτέλεσμα να αναφέρει ότι ο Μαρίνος κάπου ίσως να έκανε και ένα μικρό λαθάκι σε οτιδήποτε.

Άσε που ανάλυση και φωτογραφίες μπορεί να μην είδες, αλλά ως spectator μια χαρά θυμάμαι να γράφεται εδώ μέσα για μπάφο στις επιλογές στην Τρίπολη ή να υπάρχει γκρίνια και μίρλα για το ματς με την CSKA. Οι 2 τελικοί φαντάζομαι θα συμφωνήσεις ότι είναι ειδική κατηγορία μιας και τον έναν τον έχασες με καθαρό offside και στο άλλο ήσουν μέσα στην καύλα για το πρωτάθλημα και όλη την χρονιά που προηγήθηκε.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

πέρυσι το μανολο τον ειχαν αναλαβει οι αρδ &σια. δεν προλάβαινε να κάνει λάθος επιλογή.....πρωτοσέλιδο ήταν ο "επικίνδυνος".

ε φέτος διαβάζουμε μόνο για μαθήματα και εμπειρίες για αυτό έχουμε βγει κάποιοι από τα ρούχα μας....γιατί μας θεωρούν και παοκια.

ε μην τρελαθούμε τελείως δηλαδή.....

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

εμετικοί ήταν και το θυμόμαστε πολύ καλά, απέναντι σε ένα άτομο που έδειξε σεβασμό στην ομάδα και έφερε ο.τι μας έλειπε τόσο πολύ.

το πρωτάθλημα πολλοί άνθρωποι εδώ μέσα δεν το είχαν πανηγυρίσει από κοντά ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×