Jump to content

Α.Ε.Κ. - Benfica (Champions League, Group E - 2η αγ.): 02/10, 22:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

39 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      36
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      1
    • Πόνσε
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0
  2. 2. Κόοουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      11
    • Κακό
      17
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      1
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Γαλανόπουλος
      5
    • Μάνταλος
      26
    • Μπακασέτας
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιακουμάκης
      1
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0


Recommended Posts

Εσύ δηλαδή θέλεις highlight καριέρας από τον Μπάρκα σε 2 χρόνια και 2 μήνες που είναι στην Α.Ε.Κ., εκ των οποίων τον έναν χρόνο του...Κετσπάγια ήταν μεταξύ κερκίδας και πάγκου, και τον επόμενο χρόνο έχασε την μισή σεζόν.

Ε είσαι καθυστέρας.

Αυτόν έχω,αυτός παίζει βασικός,αυτός πωλείται 10+ εκ από το αφεντικό,αυτόν κρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Σιμοες και Γαλανοπουλος εκτεθηκανε χθες.

 

Δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα,υπαρχει καποιος που πιστευει οτι ελληνικη ομαδα μπορει να επιβαλλει το ρυθμο απεναντι σε Μπενφικες,Αγιαξ και σια;

 

Δυο χαφ και μπροστα " ο εξω δεξια","ο εξω αριστερα", και ενας τυπος που "κινειται πισω απο τον μοναδικο προωθημενο".Απιστευτες μπουρδες διαβαζει ο κοσμος και τις πιστευει κιολας.

 

Με κλεφτοπολεμο θα πας,βαλε τρια χαφ και 3 μπροστα.Σε αυτο το πλανο πανω θα δουλεψεις.Δεν εχεις 3 χαφ;;3 σεντερ μπακ τοτε.

 

Το επιχειρημα των Γκουμομπασιναδων επι 20 χρονια.Γκουμας-Κυριακος με Χενρικσεν να σκουπιζει.Μπασινας Καραγκουνης Μικαελσεν στα χαφ.Γεια σας.Καθε χρονο στους 8.

 

Οι Γκουμομπασινααααδες που παιζουν τσουκου τσουκου μπολ.Και παει ο αλλος στο Τορινο με ενα αμυντικο χαφ μπροστα απο την τετραδα και δεν χωρουσαν τα διχτυα αλλα τοπια.

 

Αλλα οχι.

Ποδοσφαιρο πρωτοβουλιας απεναντι στην Μπενφικα,που θα πουλησει τον Αλφαβητα τον Λασμε 30 χαρτια και θα τον εχει ξεχασει σε 2 χρονια.

 

Μηδενικη σοβαροτητα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

βασικα σου λεω οτι ειναι νωρις ακομα για να κριθει γιατι εχει παιξει πολυ λιγο, αλλα προς το παρον (παντα) θεωρω αστεια την συγκριση με τον Ανεστη και αδικη με τον Σορεντινο ή και τον Ατματσιδη (που ηταν 10 χρονια στην ΑΕΚ και μονο την διετια 97-99 ηταν πολυ σοβαρο τερμα).

Το νωρίς να ισχύει για όλους όμως,όχι μόνο για τον μπάρκα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το νωρίς να ισχύει για όλους όμως,όχι μόνο για τον μπάρκα.

Συμφωνουμε σε αυτο.

 

Γι αυτο διαφωνω και με το σταυρωμα στον Γαλανοπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Ε,ναι πώς να παρει αλλος τα λεφτα του Μανταλου, αν ειναι δυνατον....

 

υγ. ποσο να θυμωσεις πια με τον Μελισσανιδη, καπου λες οσα ξερει τοσα κανει κι αυτος.

Και κάπου εδώ καταλαβαίνεις ότι αυτό το μπουρδέλο δεν πρόκειται να γίνει ποτέ κανονικό μαγαζί.

Κατά τα άλλα το νον πέιπερ έλεγε ότι καλύπταμε τις απαιτήσεις του ραντόγια αλλά ο σέρβος δεν μας ήθελε. :lol:  :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το αναφέραμε παραπάνω αλλα μου κάνει εντύπωση η στασιμότητα του γαλανό , ουσιαστικά μικρή η μαλλον καθόλου πρόοδο εδώ και 3+ χρόνια που τον πρωτοείδαμε . Δεν είναι πλέον πιτσιρικας 21 έφτασε αλλα δείχνει σαν να έχει ταβανιασει λες και ειναι συνομήλικος του σιμοες που πάει για το τελευταίο βια προτελευταιο συμβόλαιο .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το αναφέραμε παραπάνω αλλα μου κάνει εντύπωση η στασιμότητα του γαλανό , ουσιαστικά μικρή η μαλλον καθόλου πρόοδο εδώ και 3+ χρόνια που τον πρωτοείδαμε . Δεν είναι πλέον πιτσιρικας 21 έφτασε αλλα δείχνει σαν να έχει ταβανιασει λες και ειναι συνομήλικος του σιμοες που πάει για το τελευταίο βια προτελευταιο συμβόλαιο .

Είναι νωρίς ακόμα για να κριθεί ο μικρός.

Link to comment
Share on other sites

βασικά τριάδα στο κέντρο ειχε ο γουσταβο με επιθεση τσιμπουρ αραβιδη . το 4-4-2 ρομβο δεν μπορεί να το παίξει η αεκ εκτός και αν παει στο ρομβο χαφ κανας μπακασετας αλλα τοζερ με φερερ .

Link to comment
Share on other sites

Μονο ετσι

 

 

 

 

Κάπως ετσι

Μπαρκας

Γκαλο τσιγκρι τσοσιτς χουλτ

Σιμοες/γαλανο

Γαλανο/αλεφ μπακασετας/μανταλος

Μπογιε/μπακασετας

Πονσε/κλωνα λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε κατά μέρους τις 5αρες διότι τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους πωπούς.

 

Πάρε ένα βαθμό μάστορα Ουζουνίδη, αλλιώς γράφεις ιστορία. Καμία ελληνική ομάδα δεν τελείωσε τους ομίλους με ζερό. Παίζεις με Άγιαξ και Μπενφίκα και κάνουμε προσευχές λες και παίζουμε με Λίβερπουλ ΠΣΖ ξερωγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γαλανόπουλος,άλεφ μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό.

για τον Αλεφ συμφωνω και δεν εγραψα ποτε το αντιθετο.

 

ο Γαλανοπουλος εχει παιξει πολυ περισσσοτερα ματς απο τον Μπαρκα και δεν ειναι σχεδον ποτέ καλος, οταν καποιος ειναι φανερα ασχετος τελειωνει το θεμα, διαφορετικα να περιμενουμε και κανεναν Μοραν.

Link to comment
Share on other sites

Επιγραματικά και η δική μου γνώμη να ξαλαφρώσω, τα έχετε γράψει όλα.

 

Το πρώτο ημίχρονο ψυχρολουσία. Αναπάντεχη τραγωδία το 11 vs. 11.

Η μαλακία του Dias με έβαλε στο παιχνίδι και εκμεταλλευτήκαμε κατάλληλα τον παίχτη παραπάνω, το οποίο δεν είναι πάντα εύκολο. Σε αυτό πάει κρέντιτ στον προπονητή, αν δεν υπήρχε όμως η αποβολή θα έμενε ο βιασμός των ματιών μας του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μπάρκας είναι πολύ καλός τερματοφύλακας, ναι θα μπορούσε ίσως να πιάσει το τρίτο, αυτό δεν ακυρώνει το ότι είναι καλός.

Τι να πω για τον Κλωναρίδη... Πρώτον ότι φυσικά είναι σημαντικότερο κομμάτι της ομάδας από κάποιον Μάνταλο. Δεύτερον, κάνε την πάσα ρε Βίκτωρα. Κάνε την πάσα να ρίξω γλωσσόφιλο και στον Ζούζου... Τρομερή απόκρουση του Βλαχοδήμου.

Αν δεν είχαμε λειψο ρόστερ εγώ θα σφουγγάριζα τον Μάνταλο εχθές το βράδυ κιόλας, δεν θα ξαναέβλεπε 11άδα παρά μόνο σε κανά αγώνα κυπέλλου. Αλλά θα φτάσει 35 και ακόμα θα είναι ο αρχηγός μας...

Την αλλαγή του Οικονόμου με τον Τσόσιτς γιατί την έκανε τελικά;

 

Χουλτ, κάκιστο, Μάνταλος

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οικονομου κάκωση. Εχω τρελή πίκρα απο χθες... καιρό ειχα να νιώσω ετσι

 

Είμαι σκασμένος κι εγώ πραγματικά. Βιώνουμε την απόλυτη απόγνωση, έρχεται το πάνω κάτω μετά, και χύνουμε μόνοι μας την καρδάρα με το γάλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Α και το δεύτερο γκολ της Μπεμφίκα είναι το ίδιο στην ουσία με το πρώτο του Άγιαξ. Λάθος θέσεις, λάθος αντιδράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ένα παιχνίδι ρε νικόλα που με έσωσε ο μπάρκας γιατί εγώ δυσκολεύομαι.

 

Με Celtic και Vidi στο ΟΑΚΑ έκανε καθοριστικές αποκρούσεις.

Ένα να έτρωγε, σήμερα θα σουν -25m.

Συνηθίζω να κρίνω τους παίχτες από το αν έχουν κάνει πρώτα απ' όλα απόσβεση των χρημάτων τους και από εκεί και πέρα πόσο προσφέρουν αγωνιστικά-οικονομικά.

Έχω την αίσθηση πως στην ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια Σιμόες-Μπάρκας-Βράνιες-Μπακασέτας-Βίκτωρας (μετά τα φετινά) έχουν προσφέρει περισσότερο από όλους.

Link to comment
Share on other sites

Οικονομου κ Πονσε τραυματιστηκαν κ εγιναν αλλαγες. Ο Μαρινος δε ξερει τι θα πει ΤΑΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ. Δλδ η μοναδικη τακτικη αλλαγη που εκανε χθες, ειναι να βγαλει τον Σιμοες!!!! κ να βαλει τον Γκαλο... Ο ανθρωπος ειναι ΑΛΛΟΥ για ΑΛΛΟΥ.

Πέρασε τον κασέτα στα χαφ αντί σιμοες και πέρασε γκαλο δεξιά για καμιά σέντρα. Και ο κασέτας σε σχέση με τα δύο χαφ σου μια χαρά έσπαγε το παιχνίδι δεξιά αριστερά κάθετες κτλ. Τακτική αλλαγή ήταν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι με Λιβάγια Μπογιέ και Λόπεζ μπροστα από τον Χουλτ χθες θα τους εριχνες 4-5αρα...

 

Καλα δεν μιλαω αν ειχες Ραντογια στην θεση Γαλανοπουλου στην φαση του τριτου γκολ της Μπενφικα...

 

Βλακα χθες εχασες ολο του ετησιο συμβολαιο του Ραντογια... Με ενα ματς... ΒΛΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

H AEK με την επιστροφή του Boye χρειάζεται τρεις παίχτες.

1. CB με χαρακτηριστικά του Vranjes

2. Μια χαφάρα (εφόσον θες να παίξεις 4-4-2) που να μαρκάρει-σουτάρει-πασάρει-δίνει ρυθμό. Αυτή θα είναι η πλέον κομβική μεταγραφή αφού θα απελευθερώσει Σιμόες/Γαλανόπουλο εναλλάξ (άρα ανάσες) να αφοσιωθούν σε αυτά που μπορούν (τρέξιμο-κλέψιμο-απελευθέρωση) και να δίνουν την μπάλα στην χαφάρα για τα υπόλοιπα. Θες Κατσουράνη εκεί και τον θες ΧΤΕΣ. Τέτοιος παίχτης βέβαια κοστίζει 7-10m. Όμως είναι επιτακτική η ανάγκη απόκτησής του για να ανέβει επίπεδο και ο Γαλανόπουλος δίπλα του (ΟΚ 20 είναι, μιλάμε για Έλληνα χαφ που παίζει CL σε σύστημα θάνατος).

2. Έναν right midfielder που να ναι ΚΥΡΙΩΣ τακτικά σωστά. Τα ατέλειωτα σκοραρίσματα, την εξωφρενική δημιουργία κτλ ας τα αφήσουμε αλλιώς να πάμε να φέρουμε κανέναν Beckham ξέρω γω. Ο Boye πχ είναι τέτοιος αριστερά και θα το δείτε μόλις μπει στο γήπεδο πως θα αλλάξει η ομάδα όταν από εκεί έχουμε Μάνταλο.

Αυτά χρειάζεται η ομάδα.

Τότε θα μπορείς να παίξεις πολύ πιο σοβαρά το 4-4-2 (πούτσες βέβαια αλλά μιλάμε για Ελλάδα και για τις Vidi στην Ευρώπη).

 

Μπάρκας

 

Μπακάκης    Cosic    Τσιγκρίνσκι    Λόπεζ

(Galo    Λαμπρόπουλος    Οικονόμου    Hult)

 

RM    Simoes    DM    Boye

(Αμπάνης    Γαλανόπουλος    ????    ????)    

 

Μπακασέτας

(Κλωναρίδης)

 

Livaja

(Ponce)

 

Ο Μάνταλος εννοείται πως πλέον περισσεύει στην ΑΕΚ. Όταν ο Poyet του έλεγε να δουλέψει στα 23-24 του να γίνει ένα καλό οκτάρι, να πάρει μεταγραφή έξω να βγάλει λεφτάκια καλά του έλεγε puta madre. ΟΚ ήταν και άτυχος αλλά και τυχερός να ήταν ο παίχτης δεν δούλεψε όταν έπρεπε.

 

Αφού πάρεις αυτούς τους 3 παίχτες, προτεραιότητα μετά έχουν οι δύο θέσεις με τα ερωτηματικά (????). Και μετά μιλάμε για upgrades των Μπακάκη, Cosic, Λαμπρόπουλου, Μπακασέτα.

 

Έτσι βλέπω εγώ τα πράγματα εφόσον επιθυμείς να στηριχθείς σε επιθετικό πλάνο ενός κόουτς στυλ Μαρίνου. Δηλαδή ρε Μελισσανίδη ΟΚ, είναι επιλογή σου στήριξε τον κιόλας με 3+2 παίχτες και άφησε τον ελεύθερο από εμμονές τύπου Μάνταλος και "Ελληνάκια". Έλεος. Είναι που είναι μαλάκας τον γαμάς και εσύ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ΟΚ έπαιζε έτσι και ο Μπάγεβιτς ξέρω γω αλλά εκείνος είχε στα χάφ Σαβέφσκι-Σαμπανάτζοβιτς, στην θέση των Μάνταλος/Μπακασέτας τον Τσιάρτα. Αφήνω τους υπόλοιπους και εστιάζω σε αυτούς τους τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Α και το δεύτερο γκολ της Μπεμφίκα είναι το ίδιο στην ουσία με το πρώτο του Άγιαξ. Λάθος θέσεις, λάθος αντιδράσεις.

 

Ναι γενικά τα καλά του Tagliafico στο Άμστερνταμ είχαμε και χτες από τα δεξιά μας.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ντροπή και ξεφτίλα να κατεβαίνεις τσ λου εν έτη 2018 με έλληνα προπονητή.

θα το βρεις μπροστά σου αυτό ειδικά αν έχει να επιδείξει μόνο σωτηρία ομάδων από πτώση κατηγορίας.

ο ανθρωπος δεν ειναι για τετοια.....μπορει και ο ιδιος να μην αντιλαμβανεται το χασμα ΟΦΗ-ΜΠΕΝΦΙΚΑ ξερω γω...και πως να το αντιληφθει αν δεν εχει βγει

στη δυτικη ευρωπη καθολου.....αντε με το μαλακα που μας κατεβαζει λες και παμε να παιξουμε στη νέα σμυρνη.

ανθρωπος που κανει ιδια λαθη σε δυο βδομαδες και στοιχιζουν ολα, και επιμενει ξανα και ξανα ειναι ακαταλληλος και επικινδυνος

σαλτα γαμησου ρε μαλακα.

δυο γκολ σε τουμπα δωρο σε ματς που αν το κερδιζες μαλλον θα ξαναφερνες τιτλο.

στο αμστερνταμ σε κανει πουτσοκαβαλετο το αριστερο μπακ και κερνας και εκει παστελια.

με μπενφικα ξανακερνας γκολ ιδιως το πρωτο, αλλα και το δευτερο που ΣΚΑΕΙ η μπαλα απο σεντρα δυο μετρα εξω απο τη μικρη περιοχη!!!!!!!!!!!!!!

ε δεν ντρεπεσαι ρε μαλακα; πηρες ομαδα που για να φαει γκολ φτυνανε αιμα οι αντιπαλοι και παρουσιαζεις αυτο το μπουρδελο πίσω;

και μαλιστα σε θεσεις που εχεις παιχτες να παιξεις και με 3 στοπερ αν θες........αντε γαμησου ρε καραγκιοζιδι......εγω ουτε πληρωνομαι απο παε ουτε αρδ ειμαι και θα το λεω.......αντε ρε καρακωλι που φετος εχεις κανει την ομαδα φροντιστηριο που μαθαινει.......

δηλαδη περυσι ειχε ο αλλος μια ομαδα που προερχοταν απο τεσσερις χρονιες στο τσ λου με προκρισεις, πρωταθληματα και παιχτες με εμπειρια;

ρε δε γαμιεσαι ηλιθιε; που με σκατα και χιαστους και τραυματισμους και ελλειψεις προσαρμοζοταν σε καθε παιχνιδι και προσπαθουσε να γινει κοπερφιλντ για να μη γινουμε τσιμπούκι; επρεπε να κατεβαζει σε καθε ματς ιδεες και να βγαζει λαγους απο καπελο με αυτοσχεδιασμο και για αυτο εκανε και πολλα λαθη σε 11αδα.....που μονο το μπακακη επιθετικο δεν ειχε δοκιμασει.......που σηωσε κουπα με πειραματα....ΜΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΡΕ ΚΑΡΑΚΩΛΙΑ.

ελεος ρε καρακωλια επιτελους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×