Jump to content

Recommended Posts

Κρίστισιτς και πολύ μας είναι μετά τις ομορφιές τις φετινές στα παιχνίδια με Γαύρο και Ajax που γάμησαν την φετινή σεζόν και υποθήκευσαν και την επόμενη ίσως.

Εγώ αν ήμουν Μελισσανίδης θα έβγαζα στο σφυρί και 4-5 παίχτες της ομάδας μετά την φετινή επίδειξη αγάπης των οπαδών μας.

Γνώμη μου φυσικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

@The Magician Συμφωνώ σχεδόν σε όλα. Ελατωματικούς θα φέρεις, απλά εμείς λόγω φτώχιας φέρνουμε τους πιο ελατωματικούς από τους top 3 και παρακαλάμε να γίνει η στραβή και να μας βγουν. Εντάξει έγινε αυτό μία χρονιά, ε δεν θα γίνεται κάθε χρόνο.
Είμαι της άποψης γενικά, καλύτερα ένας παίκτης που παίζει πάντα στο 7, παρά ένας παίκτης του ύψους και του βάθους. Οπότε θα προτιμούσα ψαγμένες λύσεις Γιόχανσον, που δεν είναι παίκτες του μύριου, παρά ένας Λιβάγια ας πούμε όπου βλέπεις τι κάνει ώρες ώρες.  Εντάξει θες έναν σαν τον τελευταίο για μπροστάρη, αλλά γενικά ας φέρουν 10 Γιόχανσον, εγώ ικανοποιημένος θα ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Magician said:

Ειναι τοσο χαμηλο το ΜΚ της εταιρειας σε σχεση με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο που αυριο το πρωι καποιος παει και αγοραζει. Πληρωνει βεβαια εναν αερα και πρεπει να βγαλει ακρη με τις 4 παραπλευρες εταιρειες που σχετιζονται με την ΑΑΕ, αλλα αυτη τη στιγμη σαν ΑΕΚ δεν κοστιζεις πανω απο 15 εκατομμυρια ευρω.

Ναι αλλα σε ποιον τα δινεις τα 15 μυρια;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ναι αλλα σε ποιον τα δινεις τα 15 μυρια;;

Στον Πορτοσάλτε

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Μα δεν αγόρασε.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ μια ΑΕ από το 0.

Όπως ο Zuckerberg δημιούργησε το Facebook πχ.

Ως ΠΑΕ ΑΕΚ τελείωσες το 2013.

Ο Zuckerberg δεν πτωχευσε την Google για να την ιδρυσει ξανα με το ιδιο ονομα ιδιους πελατες ιδιο εμπορικο σημα ιδιο υλικο κτλ. Ολα αυτα της ΑΕΚ ποιος του τα παραχωρησε και με τι τιμημα? Ποσο πουληθηκε το σημα της ΑΕΚ? Ποσο πουληθηκε η τροπαιοθηκη κτλ? Ελα ρε συ τωρα δεν ειναι το ιδιο. Ιδια ομαδα ειμαστε με πριν το 2013 που απλα βρηκε ενα κολπο να μην πληρωσει τα χρεη . Σιγα μην ειναι και ιδρυτης ο τζαμπα-ζεις δεν το δεχομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Flint21 said:

Ο Zuckerberg δεν πτωχευσε την Google για να την ιδρυσει ξανα με το ιδιο ονομα ιδιους πελατες ιδιο εμπορικο σημα ιδιο υλικο κτλ. Ολα αυτα της ΑΕΚ ποιος του τα παραχωρησε και με τι τιμημα? Ποσο πουληθηκε το σημα της ΑΕΚ? Ποσο πουληθηκε η τροπαιοθηκη κτλ? Ελα ρε συ τωρα δεν ειναι το ιδιο. Ιδια ομαδα ειμαστε με πριν το 2013 που απλα βρηκε ενα κολπο να μην πληρωσει τα χρεη . Σιγα μην ειναι και ιδρυτης ο τζαμπα-ζεις δεν το δεχομαι.

Αδιάφορα τα περί πτώχευσης που αφορούν τους επόμενους.

Απο εκεί και πέρα ακριβώς το ίδιο είναι με το fb.

Το καλοκαίρι του 2013 μπήκε ο Μελισσανίδης στην ΑΕΚ και δεν υπήρχε ΠΑΕ.

Το 2014 ίδρυσε την ΑΕΚ ΠΑΕ για την οποία συζητάμε σήμερα οπότε όταν αποφασίσει να πωληθεί η εταιρία και οι γύρω από αυτή τα ξαναλέμε.

Προς το παρόν ούτε ο Σταθάκος δεν έχει καταθέσει πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ναι αλλα σε ποιον τα δινεις τα 15 μυρια;;

Μεχρι να ψηφιστει ο νομος, τα δινεις σε μια απο τις απροσωπες εταιρειες που εχουν τις μετοχες της ΑΑΕ. Και τον "αερα" τον σκας στο Δημητρο παλι μεσω καποιας κυπριακης που εχει διαθεσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, Bukowski said:

Κρίστισιτς και πολύ μας είναι μετά τις ομορφιές τις φετινές στα παιχνίδια με Γαύρο και Ajax που γάμησαν την φετινή σεζόν και υποθήκευσαν και την επόμενη ίσως.

Εγώ αν ήμουν Μελισσανίδης θα έβγαζα στο σφυρί και 4-5 παίχτες της ομάδας μετά την φετινή επίδειξη αγάπης των οπαδών μας.

Γνώμη μου φυσικά.

Μα εχει βγαλει στο σφυρι πανω απο 5 και αν δεν ειχε οφελος απο το να ειναι η ομαδα στην Α Εθνικη μην νομιζεις θα την ξαναπεταγε στην Β. Τελικα παντως πολυ υποπτα καλα του ΕΚΑΤΣΕ αυτος ο δηθεν αποκλεισμος που ΘΑ ερθει στην Ευρωπη. Εκτος απο ιδρυτης της ΑΕΚ ειναι και ιδρυτης σε απιστευτες σικαιολογιες.

Το καλοκαιρι φιλε μου Μπουκο που δεν ειχαν γινει ολα αυτα γιατι εβγαλε στο σφυρι τοσους παιχτες και ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ? Ο κοσμος λοιπον επρεπε να ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ στο γηπεδο εφοσον ο ΛΕΜΟΥΡΙΟΣ τιμωρει και καλα τους οπαδους. Αυτος για τις μαλακιες του τι τιμωρια θα εχει?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Στον Πορτοσάλτε

Δεν μπορεις να πληρωσεις τη ΜΚΟ, αυτοι ειναι "θεματοφυλακες". Και αμφιβαλλω αν ξερουν ολοι αυτοι οτι ειναι μεγαλομετοχοι της ΑΑΕ. Ειχα ρωτησει το Γρηγορη τον Ψαριανο καποια στιγμη τι γινεται μ αυτη την ιστορια και μου απαντησε οτι δεν εχει ιδεα και απλως ειχε υπογραψει την ιδρυτικη διακηρυξη. Ουδεις ασχολειται και απλως κοροϊδευτηκαμε επειδη δεν μπορουσε ο προεδρος να εχει την ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
3 minutes ago, Bukowski said:

Απο εκεί και πέρα ακριβώς το ίδιο είναι με το fb.

Δεν έχεις άδικο. Έκλεψε με το έτσι θέλω μια ομάδα, όπως έκλεψε μια ιδέα/project ο Zuckerberg. Με ψέματα, κοροιδία προσπαθεί να φτιάξει το γηπεδικό. Τα ίδια έκανε κι ο Zuckerberg για να αγοράσει το μισό East Palo Alto και Menlo Park. Γενικά επέλεξες τον σωστό συσχετισμό. Δεν ξέρω αν το έκανες καταλάθος ή επίτηδες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flint21 said:

Μα εχει βγαλει στο σφυρι πανω απο 5 και αν δεν ειχε οφελος απο το να ειναι η ομαδα στην Α Εθνικη μην νομιζεις θα την ξαναπεταγε στην Β. Τελικα παντως πολυ υποπτα καλα του ΕΚΑΤΣΕ αυτος ο δηθεν αποκλεισμος που ΘΑ ερθει στην Ευρωπη. Εκτος απο ιδρυτης της ΑΕΚ ειναι και ιδρυτης σε απιστευτες σικαιολογιες.

Το καλοκαιρι φιλε μου Μπουκο που δεν ειχαν γινει ολα αυτα γιατι εβγαλε στο σφυρι τοσους παιχτες και ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ? Ο κοσμος λοιπον επρεπε να ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ στο γηπεδο εφοσον ο ΛΕΜΟΥΡΙΟΣ τιμωρει και καλα τους οπαδους. Αυτος για τις μαλακιες του τι τιμωρια θα εχει?

1. Καθόλου ύποπτα δεν έκατσε ο πιθανός αποκλεισμός που ίσως έρθει στην Ευρώπη. Δεν θα ναι η πρώτη φορά που ο υπέροχος λαός μας πληγώνει την ομάδα.

2. Το καλοκαίρι έδιωξε προπονητή και παίχτες και μέχρι το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ήσουν στην μάχη του πρωταθλήματος ενώ αυτός ο προπονητής και αυτοί οι παίχτες σε έβαλαν στο CL πετώντας έξω Βίντι (που γάμησε τον πολύ ΠΑΟΚ) και Celtic που είναι πολύ μεγαλύτερο από εσένα μέγεθος. Μετά ήρθε το -3 και χαίρεται. Να σου θυμίσω πως μπορεί να μην κέρδισες Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ όπως πέρσι όμως κέρδισες Αστέρα που πέρσι έχασε. Επίσης να πω εδώ πως το θέμα της ΑΕΚ δεν είναι ότι κάνει κακή πορεία στο πρωτάθλημα (που ξεκίνησε μετά το -3) αλλά ότι δεν χάνει ο ΠΑΟΚ. Εφόσον ο ΠΑΟΚ δεν χάνει και τον Κλοπ να χε φέρει πρωτάθλημα δεν φέτος.

3. Ο κόσμος ούτως ή άλλως δεν πατάει γήπεδο, σιγά το νέο.

4. Ο Μελισσανίδης τις μαλακίες του τις πληρώνει. Πριν δύο χρόνια πχ που δεν είχε έσοδα από Ευρώπη πλήρωσε και έφερε Χιμένεθ, Αραούχο, Βράνιες και 18 μήνες μετά σήκωσες πρωτάθλημα. Τί παραπάνω περιμένεις δηλαδή να υποστεί;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, The Magician said:

Δεν μπορεις να πληρωσεις τη ΜΚΟ, αυτοι ειναι "θεματοφυλακες". Και αμφιβαλλω αν ξερουν ολοι αυτοι οτι ειναι μεγαλομετοχοι της ΑΑΕ. Ειχα ρωτησει το Γρηγορη τον Ψαριανο καποια στιγμη τι γινεται μ αυτη την ιστορια και μου απαντησε οτι δεν εχει ιδεα και απλως ειχε υπογραψει την ιδρυτικη διακηρυξη. Ουδεις ασχολειται και απλως κοροϊδευτηκαμε επειδη δεν μπορουσε ο προεδρος να εχει την ομαδα.

Μιλαμε για πολυ καλοστημενο σχεδιο. Και να βρεθει αγοραστης και καποιος να θελει να ασχοληθει θα τα παρατησει με τοσο μπλεγμενο και δαιδαλωδες καθεστως. Αν θελει να την πουλησει να βγει να το πει και να ξεκαθαρισει την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Flint21 said:

Μιλαμε για πολυ καλοστημενο σχεδιο. Και να βρεθει αγοραστης και καποιος να θελει να ασχοληθει θα τα παρατησει με τοσο μπλεγμενο και δαιδαλωδες καθεστως. Αν θελει να την πουλησει να βγει να το πει και να ξεκαθαρισει την διαδικασια.

Θα περάσει τώρα νόμος και θα ανήκει στον Μελίσσανίδη η ΠΑΕ.

Τα παράπονα σε αυτούς που νομοθετούν παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, The Magician said:

Ειχα ρωτησει το Γρηγορη τον Ψαριανο καποια στιγμη τι γινεται μ αυτη την ιστορια και μου απαντησε οτι δεν εχει ιδεα και απλως ειχε υπογραψει την ιδρυτικη διακηρυξη. 

 

Α Ρ Χ Ο Ν Τ Α Σ

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, Bukowski said:

Θα περάσει τώρα νόμος και θα ανήκει στον Μελίσσανίδη η ΠΑΕ.

Τα παράπονα σε αυτούς που νομοθετούν παιδιά ?

Μακαρι δεν εχω προβλημα με αυτο. Αφουειναι που που ειναι αορατος ιδιοκτητης και διοικει τα παντα να εχει επιτελους και τις νομικες ευθυνες για το οτιδηποτε οικονομικο η μη. Οχι στα λογια εγγυητης και παπαριες αλλα τα λεφτα στην τσεπη....! Να ειναι νομιμος ιδιοκτητης και τα χρεη η οτιδηποτε μαλακια γινει να του φορτωθουν προσωπικα.

Δεν με χαλαει αυτο δεν κανω πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flint21 said:

Μακαρι δεν εχω προβλημα με αυτο. Αφουειναι που που ειναι αορατος ιδιοκτητης και διοικει τα παντα να εχει επιτελους και τις νομικες ευθυνες για το οτιδηποτε οικονομικο η μη. Δεν με χαλαει αυτο δεν κανω πλακα.

Άντε να είναι και επίσημα ιδιοκτήτης να κάνει ότι θέλει στο μαγαζί του να συζητάμε για όσα θα μας αφορούν πλέον ως πελάτες γιατί δεν αντέχεται τόσο καιρό να χουμε άποψη για τα πάντα λόγω του κενού εξουσίας που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Άντε να είναι και επίσημα ιδιοκτήτης να κάνει ότι θέλει στο μαγαζί του να συζητάμε για όσα θα μας αφορούν πλέον ως πελάτες γιατί δεν αντέχεται τόσο καιρό να χουμε άποψη για τα πάντα λόγω του κενού εξουσίας που υπάρχει.

Κενο εξουσιας δεν υπαρχει μια χαρα εξουσιαζει τα παντα μεχρι και ποσα σουβλακια θα ετρωγε ο καθε παιχτης στα σπατα σε εκεινη την ιστορικη μαζωξη. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να το παιζει ιδιοκτητης μονο στις αποφασεις και στο μαζεμα των εσοδων....να ειναι νομιμος κανονικος ιδιοκτητης εστω και ΤΖΑΜΠΑ και να εχει ολες τις ευθυνες και μετα ας κανει οτι γουσταρει ως ιδιοκτητης θα τον κραζουμε αλλα θα λεμε οτι ειναι μαγαζι του. Ε τωρα δεν ειναι πως να το κανουμε....ενα εικονικο πραγμα με ΓΛΑΣΤΡΕΣ δημιουργησε ως καλυψη για τον ιδιο.

Να μπει μπροστα σε ολα ΝΟΜΙΜΑ. Να παρει τις μετοχες πως το λενε....να εχει την νομικη ευθυνη.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο δεν μας παιρνει ο Μπομπ κοζωνης δεν ξερει που να δώσςι 15 μύρια

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ελπιζω να μην βρει κανεναν μεγιστανα αγοραστη σαν τον ιδρυτη της  SOE παλι...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε αυτο ειναι το θεμα οτι τον απασχολουσε μονο τι θα τσεπωσει οχι το μελλον της ΑΕΚ. Οπως και τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πρεπει λιγο να καταλαβουμε οτι το μαγαζι ΑΕΚ περαν Μελισσανιδη δεν αφορα απολυτως κανεναν αλλον ισχυρο παραγοντα της χωρας. Ολοι ειναι στο "δε μπλεκω" ακομα και με τη διαχειριση. Μην ξεχνατε οτι διαχειριση προσπαθησαν να κανουν και ο Νοτιας και ο Παππας και μαλιστα βαλανε και λεφτα. Και η εταιρεια βαρεσε κανονι πιο γρηγορα και απο την προωρη εκσπερματιση του Νονου οταν πλαγιασε με τη Μονικα. Δεν ξερω πως το εχετε στο μυαλο σας το εργο, αλλα χωρις Μελισσανιδη θα ηταν παρα πολλα τα δεν.

Με πρωτο και κυριο το γηπεδο της ομαδας. Ο Μελ δεν βαζει λεφτα. Φακτ. Ο Μελ ομως εχει φερει απιστευτα πολλα λεφτα για αυτο που ειναι η ΑΕΚ και για αυτο που φερνει η ΑΕΚ ως ανταποδοτικο οφελος. Τωρα τα περι "τρωει λεφτα" κλπ, τα ακουω βερεσε. Γυρναει λεφτα και μεχρι εκει. Χτιζει το γηπεδο με τη βοηθεια ενος πραγματικα ισχυρου και δεν εχει δωσει και μια. Αγωνιστικα μη λεμε τα ιδια, εχει κουρασει η ιδια και η ιδια κουβεντα εδω μεσα και κακως την αναπαραγω κι εγω τωρα. Αλλα καποια στιγμη να ξερουμε τι λεμε. Ο αλλος στο μπασκετ εχει ξοδεψει ενα σκασμο λεφτα και λεμε "μπραβο" αλλα δεν βλεπω και πολλ ους προθυμους να πανε στο κλειστο να δουν μπασκετακι.

Ωραια ειναι να κρινουμε απ εξω με τα λεφτα των αλλων εν ετει 2019, εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λες και το ιδιο λαθος το εκανε ακομα και ο ιδιος ο τιγρης μεχρι το 2010. Δυο σεζον εμεινε η ΑΕΚ χωρις χρηματοδοτηση και το μαγαζι βαρεσε μπιελα και πηγε για ρεκτιφιε. Δυο χρονια. Να σκεφτεστε πριν γραφετε να φυγει και τα ρεστα γιατι τωρα που το μαγαζι ειναι καθαρο παλι 2 λαθος σεζον υποθεση ειναι και θα ξαναδεις αναποδα το ραδικι. Εμεις οι ιδιοι και δεν τα σκαμε για την ΑΕΚ που ειμαστε 50 μαλακες σε μια γωνια του ιντερνετ. Για 10 και 20 ευρω τη βδομαδα μιλαμε και δεν τα δινεις. Γιατι να τα δωσει ο καθε Πολυς; Για μαλακες ψαχνετε;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Κρίστισιτς και πολύ μας είναι μετά τις ομορφιές τις φετινές στα παιχνίδια με Γαύρο και Ajax που γάμησαν την φετινή σεζόν και υποθήκευσαν και την επόμενη ίσως.

Εγώ αν ήμουν Μελισσανίδης θα έβγαζα στο σφυρί και 4-5 παίχτες της ομάδας μετά την φετινή επίδειξη αγάπης των οπαδών μας.

Γνώμη μου φυσικά.

μας ελειψες...

Καλη Χρονια!

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Το δεν βαζει λεφτα αλλα κανει διαχειριση" ισχυει ή ειναι μια  υπερβολη για να τονισουμε οτι ειναι τσιγγουνης;;

Γιατι και ο αδαμιδης διαχειριση εκανε αλλα δεν πηρε πρωταθλημα ουτε αρχισε να χτιζει γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×