Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ατρόμητος (10 αγ.): 11/11, 15:00, Novasports 2


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Εγώ είχα γράψει από τότε πως καθόλου καφενείο δεν ήταν η Βίντι πάντως και εξακολουθώ να το πιστεύω ότι στην Ελλάδα θα χτυπούσε πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επιπεδου Ατρομητου η Βιντι, αλλα παιζει ακομα πιο ψυχωμενα. Εγω εκει την εχω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Εντελως μεταξυ μας, μεγεθος Βιντι δεν υπαρχει. ΑΠλως εχει καταφερει ο Νικολιτς και εχει φτιαξει ενα συνολο που μασκαρευει τις αδυναμιες του και παιρνει αποτελεσματα καταστρεφοντας. 

Και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερες ομαδες με απειρως ανωτερο υλικο. Αλλα στη μπαλα δεν μετραει παντα η ατομικη ποιοτητα, αλλα το συνολο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΠλως εχει καταφερει ο Νικολιτς και εχει φτιαξει ενα συνολο που μασκαρευει τις αδυναμιες του και παιρνει αποτελεσματα καταστρεφοντας. 

Και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερες ομαδες με απειρως ανωτερο υλικο. Αλλα στη μπαλα δεν μετραει παντα η ατομικη ποιοτητα, αλλα το συνολο.

Να δεις ρε συ τι μου θυμίζει αυτό που γράφεις...

Φαντάζομαι σε κανένα φορουμ τους όμως το καλοκαίρι, ο χρήστης a bűvész θα γράφει για φοβικό Νίκολιτς, ομάδα για χασμουρητά και έλλειψη επιθετικού πλάνου.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Εντελως μεταξυ μας, μεγεθος Βιντι δεν υπαρχει. ΑΠλως εχει καταφερει ο Νικολιτς και εχει φτιαξει ενα συνολο που μασκαρευει τις αδυναμιες του και παιρνει αποτελεσματα καταστρεφοντας. 

Και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερες ομαδες με απειρως ανωτερο υλικο. Αλλα στη μπαλα δεν μετραει παντα η ατομικη ποιοτητα, αλλα το συνολο.

 

Με τη διαφορά ότι η ΑΕΚ το απέδειξε ενώ ο παοκ όχι!!

Link to comment
Share on other sites

Να δεις ρε συ τι μου θυμίζει αυτό που γράφεις...

Φαντάζομαι σε κανένα φορουμ τους όμως το καλοκαίρι, ο χρήστης a bűvész θα γράφει για φοβικό Νίκολιτς, ομάδα για χασμουρητά και έλλειψη επιθετικού πλάνου.

Μη σταματάς να τον γλεντας.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντελως μεταξυ μας, μεγεθος Βιντι δεν υπαρχει. ΑΠλως εχει καταφερει ο Νικολιτς και εχει φτιαξει ενα συνολο που μασκαρευει τις αδυναμιες του και παιρνει αποτελεσματα καταστρεφοντας. 

Και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερες ομαδες με απειρως ανωτερο υλικο. Αλλα στη μπαλα δεν μετραει παντα η ατομικη ποιοτητα, αλλα το συνολο.

 

Να δεις ρε συ τι μου θυμίζει αυτό που γράφεις...

Φαντάζομαι σε κανένα φορουμ τους όμως το καλοκαίρι, ο χρήστης a bűvész θα γράφει για φοβικό Νίκολιτς, ομάδα για χασμουρητά και έλλειψη επιθετικού πλάνου.

 

"Η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερη ομαδα με απειρως ανωτερο υλικο". Και μαλιστα περσι ο δοκτωρ Χασμουρητο ειχε και Τσινο και Μπο μεχρι ρο Νοεμβριο και Βρανιες και τον τριανταλεπτο game changer. Και δεν ειχε και την υποχρεωση να χωραει ντε και καλα ο Μανταλος σε καθε σχημα. Αλλα ΟΚ για καποιους εδω μεσα, η ΑΕΚ δεν εχει ουτε ειχε υλικο, οποτε τα εκανε οοοοοοοολα ο Χιμενεθ και ο προεδρος ας πουμε τιποτα οπως θα ελεγε και ο Ζαρας.

 

Δεν πειραζει, συνεχιστε το προγραμμα σας, τη θεοποιηση ενος τυπου που εφυγε "επειδη ηταν αρρωστη η μανα του" (δικα του λογια) και ηταν η επιτομη της ψυχραιμιας και του συγχρονου μεν μανατζμεντ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερη ομαδα με απειρως ανωτερο υλικο". Και μαλιστα περσι ο δοκτωρ Χασμουρητο ειχε και Τσινο και Μπο μεχρι ρο Νοεμβριο και Βρανιες και τον τριανταλεπτο game changer. Και δεν ειχε και την υποχρεωση να χωραει ντε και καλα ο Μανταλος σε καθε σχημα. Αλλα ΟΚ για καποιους εδω μεσα, η ΑΕΚ δεν εχει ουτε ειχε υλικο, οποτε τα εκανε οοοοοοοολα ο Χιμενεθ και ο προεδρος ας πουμε τιποτα οπως θα ελεγε και ο Ζαρας.

 

Δεν πειραζει, συνεχιστε το προγραμμα σας, τη θεοποιηση ενος τυπου που εφυγε "επειδη ηταν αρρωστη η μανα του" (δικα του λογια) και ηταν η επιτομη της ψυχραιμιας και του συγχρονου μεν μανατζμεντ.

Δε φαντάζεσαι πόσο σε γαμαει ο Μανόλο Χιμένεθ
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

"Η ΑΕΚ ειναι πολυ καλυτερη ομαδα με απειρως ανωτερο υλικο". Και μαλιστα περσι ο δοκτωρ Χασμουρητο ειχε και Τσινο και Μπο μεχρι ρο Νοεμβριο και Βρανιες και τον τριανταλεπτο game changer.

Κανείς δεν πάει να μηδενίσει το περσινό ρόστερ. Αλλά εκτός από αυτούς που αναφέρεις, ο δόκτωρ Χασμουρητό δεν είχε τον Carvajal, τον Lewandowski και τον Sergio Ramos αλλά τον Μπακάκη, τον Livaja και τον Λαμπρόπουλο. Και όλοι τους φαίνονταν 3 κλάσεις ανώτεροι απ'ότι φέτος.

Αντίστοιχα, κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι μαζί με τον Μάνταλο φέτος δεν θα άκουγε χριστοπαναγίες και ο Ούχος επειδή η τακτική που παίζουμε δεν θα τον βόλευε ή ότι ξέρω γω ο Λάδαροθ δεν θα είχε την εικόνα που έχει στον γαύρο.

 

 

Και δεν ειχε και την υποχρεωση να χωραει ντε και καλα ο Μανταλος σε καθε σχημα.

Δεν ξέρω αν την είχε ή όχι. Ξέρω ότι πέρσι μέχρι να τραυματιστεί όλοι λέγαμε ότι κάνει το καλύτερο δίμηνο της καρίερας του.

 

Αλλα ΟΚ για καποιους εδω μεσα, η ΑΕΚ δεν εχει ουτε ειχε υλικο, οποτε τα εκανε οοοοοοοολα ο Χιμενεθ και ο προεδρος ας πουμε τιποτα οπως θα ελεγε και ο Ζαρας.

Το ανάποδο γίνεται. Η περσινή σεζόν και το περσινό ρόστερ δεν αποδομείται από όσους λέμε ότι ο Χιμένεθ ήταν ο βασικότερος παράγοντας του περσινού. Αποδομείται από όσους θέλουν να μειώσουν τον Χιμένεθ. Γι'αυτό και ξαφνικά όλο το φετινό ρόστερ (πλην Boye, Ponce, Ιησού και Hult) έχει βγει ότι δεν έχει καθόλου ποιότητα και δεν μπορεί παραπάνω κλπ.

Μια χαρά ρόστερ είχες πέρσι, και μια χαρά έχεις και φέτος (1 κλικ κατώτερο αλλά και πάλι, μια χαρά). Και πέρσι είχες και τον εθνάρχη να προσέχει την ομάδα. Αλλά είχες και τον δόκτωρ Χασμουρητό να παίρνει το 100% από τους παίκτες και να αναγκάζει τον εθνάρχη να προσέξει την ομάδα.

Ούτε 100% του Μανόλο είναι το περσινό, ούτε 0% δικό του.

 

Δεν πειραζει, συνεχιστε το προγραμμα σας, τη θεοποιηση ενος τυπου που εφυγε "επειδη ηταν αρρωστη η μανα του" (δικα του λογια) και ηταν η επιτομη της ψυχραιμιας και του συγχρονου μεν μανατζμεντ.

Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει γιατί έφυγε. Είτε έφυγε γιατί ήταν άρρωστη η μάνα του, είτε έφυγε γιατί θεώρησε ότι δεν μπορεί να επαναλάβει το περσινό, είτε έφυγε γιατί ήθελε πολλά λεφτά για τον ίδιο, είτε έφυγε γιατί ήθελε πολλά λεφτά για μεταγραφές, είτε έφυγε γιατί ο αστρολόγος του του είπε ότι πρέπει να το κάνει γιατί αλλιώς θα πέσει πάνω του η κατάρα του Βραχμαπούτρα, ένα και το αυτό μου είναι.

Όσο ήταν εδώ, οδήγησε την ομάδα στην καλύτερή της σεζόν την τελευταία 15ετια τουλάχιστον. Κι ας μην ήταν ψύχραιμος και ας μην είχε man management αρκετό για να διαχειριστεί τον ψυχοπαθή Vranjes.

Ούτε τον θεοποιώ. Υπάρχουν καλύτεροι προπονητές χωρίς αμφιβολία. Αλλά είναι εντελώς λάθος να δίνεις credit στον Νίκολιτς επειδή κατάφερε ότι ο Μανόλο πέρσι και τον Μανόλο να τον λες Δόκτωρ Χασμουρητό.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δε φαντάζεσαι πόσο σε γαμαει ο Μανόλο Χιμένεθ

Ευχαριστουμε το Σταυρακο απ το Καματερο, παμε στην επομενη γραμμη. 

 

1308048.jpg

 

Γεια σου Σταυρακη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν πάει να μηδενίσει το περσινό ρόστερ. Αλλά εκτός από αυτούς που αναφέρεις, ο δόκτωρ Χασμουρητό δεν είχε τον Carvajal, τον Lewandowski και τον Sergio Ramos αλλά τον Μπακάκη, τον Livaja και τον Λαμπρόπουλο. Και όλοι τους φαίνονταν 3 κλάσεις ανώτεροι απ'ότι φέτος.

Ο Χασμουρημενεθ ηθελε Καρβαχαλ και Λεβα, ο Μαρινος θα αρκειτο στο Ραντογια. Ο καθενας ο,τι νομιζει.

Ο Λαμπροπουλος ειναι ιδιος με περσι. Καλος για Λαμπροπουλος. Εχει σταυρωθει για το λαθος στην Τουμπα αναιτια, οταν οπως σοφοτατα λεει ο Νονος, ηταν ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που πηρε χρονο περσι και ουσιαστικα ξεκινησε τη μανουρα του "μετραει-δε μετραει" για να μπουκαρει ο πιστολερο. Ενα το κρατουμενο.

Ο Λιβαγια μεχρι τετοιο καιρο περσι ηταν για τα θηρια. Μετα ρολαρε που ηρεμησανε τα νευρα του και τον επεβαλε το αεκτζηδικο ρεπορταζ.

Για το Μπακακη εχεις δικιο αλλα αντιπαραβαλλω τον Κλωναριδη που περσι σερνοτανε και φετος ειναι ο περσινος Μπακακης κατ αντιδιαστολη.

 

Αντίστοιχα, κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι μαζί με τον Μάνταλο φέτος δεν θα άκουγε χριστοπαναγίες και ο Ούχος επειδή η τακτική που παίζουμε δεν θα τον βόλευε ή ότι ξέρω γω ο Λάδαροθ δεν θα είχε την εικόνα που έχει στον γαύρο.

Ο Λαζαρος ειναι ο game changer που λειπει φετος. Ο Χιμενεθ τον ειχε, ο Μαρινος δεν τον εχει. Ο Τσινο παιζει παντου στην επιθεση, δεν ειναι Πετρακης να θελει την ομαδα να παιζει συγκεκριμενο ποδοσφαιρο. Και να σου πω και κατι αλλο; Στο δευτερο μισο περσι ο Τσινο το ειχε το κεφαλι του στην Ισπανια γιατι ηξερε οτι τελειωσε η ΑΕΚ. Ετσι τον βριζανε και εδω μεσα και μου εβγαζαν σουπερ μοναδα την κροατικη λερα και τον Αραουχο "πεσμενο" και τα ωραια "δεν ειναι ο περσινος" του Μπιλακου. 

 

Δεν ξέρω αν την είχε ή όχι. Ξέρω ότι πέρσι μέχρι να τραυματιστεί όλοι λέγαμε ότι κάνει το καλύτερο δίμηνο της καρίερας του.

Καθε χρονο ετσι ξεκιναει ο Πετρος. Και καθε χρονο arxeidia. Νισαφι με τον Πετρο, τις συνθηκες του και "τη χρονια του". Βαρεθηκε και η βαρεμαρα.

 

Το ανάποδο γίνεται. Η περσινή σεζόν και το περσινό ρόστερ δεν αποδομείται από όσους λέμε ότι ο Χιμένεθ ήταν ο βασικότερος παράγοντας του περσινού. Αποδομείται από όσους θέλουν να μειώσουν τον Χιμένεθ. Γι'αυτό και ξαφνικά όλο το φετινό ρόστερ (πλην Boye, Ponce, Ιησού και Hult) έχει βγει ότι δεν έχει καθόλου ποιότητα και δεν μπορεί παραπάνω κλπ.

Καθολου ο βασικοτερος παραγοντας. Εκανε μια καλη διαχειριση οταν τον βοηθησε ο Προεδρος. Στο πρωτο μισο ειχε την ομαδα 5η. Αποκλειστηκε απο την ΤΣΣΚΑ, επαιξε το κεφαλι του με τη Μπριζ που αν αποκλειοταν θα τον ειχες σφουγγαρισει και οταν τα εκανε μουνι εντελως τον εσωσε η ανατροπη με το Μπεσνικ Χασι. 5η αγωνιστικη αγορασε χρονο, ειχε την ομαδα μονιμως πισω ακομα και στο ΟΑΚΑ με τους Πανιωνιους και γκαριζαμε για μεταγραφες και ενισχυση. Με καλυτερους και εμπειροτερους παικτες περσι λεγαμε για μεταγραφες και ενισχυση και ο ανθρωπος φετος δουλευει με τις απωλειες στο ροστερ και ουσιαστικα 2μισι παικτες καινουριους. Αθλος ειναι αυτο που εκανε ο Ουζουνιδης με το υλικο που του αφησανε.

 

Μια χαρά ρόστερ είχες πέρσι, και μια χαρά έχεις και φέτος (1 κλικ κατώτερο αλλά και πάλι, μια χαρά). Και πέρσι είχες και τον εθνάρχη να προσέχει την ομάδα. Αλλά είχες και τον δόκτωρ Χασμουρητό να παίρνει το 100% από τους παίκτες και να αναγκάζει τον εθνάρχη να προσέξει την ομάδα.

Ούτε 100% του Μανόλο είναι το περσινό, ούτε 0% δικό του.

Καλυτερο ροστερ ειχα περσι. Ο Χασμουρημενεθ μετα το διπλο στο Καραϊσκακης εγινε ξαφνικα προπονητης. Και μετα που ο Προεδρος καθαρισε τη μπουγαδα εγινε και πρωταθλητης. Ειδαμε ποιος ειναι ο Χιμενεθ στον τελικο που δεν εχασες 0-4 απο καθαρη τυχη και επειδη ηταν ο Μπαρκας στη μερα του. Το ποσοστο του στην επιτυχια ηταν 50%. Κανεις δεν θα του το παρει το ποσοστο του. 50% εχουν αυτος και η ομαδα και 50% ο Προεδρος. Ετσι το βλεπω εγω.

 

Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει γιατί έφυγε. Είτε έφυγε γιατί ήταν άρρωστη η μάνα του, είτε έφυγε γιατί θεώρησε ότι δεν μπορεί να επαναλάβει το περσινό, είτε έφυγε γιατί ήθελε πολλά λεφτά για τον ίδιο, είτε έφυγε γιατί ήθελε πολλά λεφτά για μεταγραφές, είτε έφυγε γιατί ο αστρολόγος του του είπε ότι πρέπει να το κάνει γιατί αλλιώς θα πέσει πάνω του η κατάρα του Βραχμαπούτρα, ένα και το αυτό μου είναι.

Όσο ήταν εδώ, οδήγησε την ομάδα στην καλύτερή της σεζόν την τελευταία 15ετια τουλάχιστον. Κι ας μην ήταν ψύχραιμος και ας μην είχε man management αρκετό για να διαχειριστεί τον ψυχοπαθή Vranjes.

Ούτε τον θεοποιώ. Υπάρχουν καλύτεροι προπονητές χωρίς αμφιβολία. Αλλά είναι εντελώς λάθος να δίνεις credit στον Νίκολιτς επειδή κατάφερε ότι ο Μανόλο πέρσι και τον Μανόλο να τον λες Δόκτωρ Χασμουρητό.

Η καλυτερη σεζον ειναι η μια νικη στην Ευρωπη (+ μια στα προκριματικα) και η εικονα στο πρωταθλημα; Τα 47 γκολ σε 30 αγωνες ειναι εικονα; Φετος εχω ηδη 17 σε 9 αγωνες, πλακα κανει η ΑΕΚ επιθετικα και εχει παιξει ολα τα ντερμπι. Και κερδισα και στην Τριπολη που ο μιστερ 100% μυρισε τον κρινο. Εγω γραφω τι ειπε ο ιδιος ως λογο αποχωρησης. Τη μανα του αυτος την εμπλεξε, οχι εγω. Η καλυτερη σεζον ποδοσφαιρικα της ομαδας ητανε η περσινη; Σου αρεσε η περσινη ΑΕΚ; Μονο στους Σταυρους που δεν εχουν ιδεα απο ποδοσφαιρο αρεσε η περσινη ΑΕΚ και η εικονα της. Μια ομαδα παθιασμενη και φτιαγμενη ητανε η ΑΕΚ, με πολεμιστες που εδιναν το 120%. Πλανο δεν ειχες, αναπτυξη δεν ειχες, τυχαια γεγονοτα σε εφεραν οπου σε εφεραν και μετα ανελαβε ο Μελισσανιδης. Μπορει να μην τον θεοποιεις εσυ, αλλα τον θεοποιησανε οι Σταυροι που θελουν "αρχιδατες ΑΕΚ" και χοιρινες μπριζολες στα καρβουνα. Σορρυ να δοκιμασουν και κανα ψαρι οι Σταυροι. Δεν θα γινουμε ολοι Σταυροι επειδη δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το ποδοσφαιρο εγινε πολυπλοκο.

 

Τελος παντων, γινομαι κακος και δεν φταις εσυ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αδικείς τον πρόεδρο με το 50%.

 

Δύο φάσεις στο 90 σε Καραϊσκάκης και Τούμπα πήρες και σήκωσες κούπα.

 

Σε οποιαδήποτε άλλη χρονιά από το 1924 και μετά το ένα θα ήταν φάουλ στον Μποτία και το άλλο καθαρό γκολ του Βαρέλα.

 

Χύσαμε με τον Χιμένεθ και τον βάλαμε στην καρδιά μας για πάντα. Απλά μεταξύ μας να λέμε αλήθειες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα μπραβο θα του δινα ρε Πανο αν ο μαλακας ειχε κανει τις 2-3 μεταγραφες που ηθελε η ομαδα. Καλα το σκεφτηκε οτι πρεπει να παιξεις και κατι και οτι με τον προηγουμενο δεν πηγαινες πουθενα, αλλα ρε παιδακι μου αξιολογησε καλυτερα το ροστερ. Μην θεωρεις απο την τσιγκουνια σου οτι ο Γαλανοπουλος ειναι ο Πογκμπα και ο Σιμοες ο Μοντριτς. Μην επενδυεις στους Γιακουμακηδες, αφου σου κοβει και περσι για το καπριτσιο σου και την καβλα σου (και μας) εφερες πισω το αργεντινικο αλανι να δουμε κανα χαιλαιτ. Βοηθα λιγο τη ρημαδα την ομαδα. Εκει το εχασε ο προεδρος, αλλα ειχε τα δικα του οποτε δεν μας πολυπαιρνει να ανακατευτουμε με αυτην την ιστορια. Ακομα κι ετσι παντως, με χειροτερο υλικο και προπονητη κατω απο το μεγεθος ΑΕΚ, εισαι μεσα στους στοχους και μαλιστα με τον εναν ηδη τελειωμενο (τα 30). Για μενα θα επρεπε να στοχευσει πιο ψηλα η ομαδα φετος, αλλα ο προεδρος τα σταθμισε αλλιως και ηθελε λεκια για το γηπεδο. Οπως ειπε κι ο ιδιος, αυτο ειναι το κουμαντο κι αν δε μας αρεσει να φερουμε τον επομενο που θα ξοδευει αβερτα να του τη δωσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να διαβαζω οτι περσι δεν ειχε πλανο η ομαδα ενω εχει φετος επειδη προστεθηκε ενα εξωτερικο οβερλαπ στα μπακ. Ρε θα μας τρελανετε?? Ματζισιαν εισαι ο μεγαλυτερος προβοκατορας του φορουμ με διαφορα..εχει αδικηθει ο μαρινος και δε μπορει να παιξει το ποδοσφαιρο που θελει.φανταζομαι τ ιδιο εγινε κ στις υπολοιπες 15 ομαδες που προπονησε και δεν εκανε απολυτως τπτ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να δεχεστε και την αντιθετη αποψη. Και να διαμορφωνετε τη δικη σας οταν εχετε πληρη εικονα της καταστασης στο μερος που σας αναλογει.

Εγω γραφω και καταλαβαινει ο καθενας αυτο που πρεπει. Και διαμορφωνω κι εγω την αποψη μου ακομα και απο ενα απλο αλλα ψυχραιμο ποστ οπως το δικο σου φιλε μου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Χασμουρημενεθ ηθελε Καρβαχαλ και Λεβα, ο Μαρινος θα αρκειτο στο Ραντογια. Ο καθενας ο,τι νομιζει.

Ο Λαμπροπουλος ειναι ιδιος με περσι. Καλος για Λαμπροπουλος. Εχει σταυρωθει για το λαθος στην Τουμπα αναιτια, οταν οπως σοφοτατα λεει ο Νονος, ηταν ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που πηρε χρονο περσι και ουσιαστικα ξεκινησε τη μανουρα του "μετραει-δε μετραει" για να μπουκαρει ο πιστολερο. Ενα το κρατουμενο.

Ο Λιβαγια μεχρι τετοιο καιρο περσι ηταν για τα θηρια. Μετα ρολαρε που ηρεμησανε τα νευρα του και τον επεβαλε το αεκτζηδικο ρεπορταζ.

Για το Μπακακη εχεις δικιο αλλα αντιπαραβαλλω τον Κλωναριδη που περσι σερνοτανε και φετος ειναι ο περσινος Μπακακης κατ αντιδιαστολη.

 

Ο Λαζαρος ειναι ο game changer που λειπει φετος. Ο Χιμενεθ τον ειχε, ο Μαρινος δεν τον εχει. Ο Τσινο παιζει παντου στην επιθεση, δεν ειναι Πετρακης να θελει την ομαδα να παιζει συγκεκριμενο ποδοσφαιρο. Και να σου πω και κατι αλλο; Στο δευτερο μισο περσι ο Τσινο το ειχε το κεφαλι του στην Ισπανια γιατι ηξερε οτι τελειωσε η ΑΕΚ. Ετσι τον βριζανε και εδω μεσα και μου εβγαζαν σουπερ μοναδα την κροατικη λερα και τον Αραουχο "πεσμενο" και τα ωραια "δεν ειναι ο περσινος" του Μπιλακου. 

 

Καθε χρονο ετσι ξεκιναει ο Πετρος. Και καθε χρονο arxeidia. Νισαφι με τον Πετρο, τις συνθηκες του και "τη χρονια του". Βαρεθηκε και η βαρεμαρα.

 

Καθολου ο βασικοτερος παραγοντας. Εκανε μια καλη διαχειριση οταν τον βοηθησε ο Προεδρος. Στο πρωτο μισο ειχε την ομαδα 5η. Αποκλειστηκε απο την ΤΣΣΚΑ, επαιξε το κεφαλι του με τη Μπριζ που αν αποκλειοταν θα τον ειχες σφουγγαρισει και οταν τα εκανε μουνι εντελως τον εσωσε η ανατροπη με το Μπεσνικ Χασι. 5η αγωνιστικη αγορασε χρονο, ειχε την ομαδα μονιμως πισω ακομα και στο ΟΑΚΑ με τους Πανιωνιους και γκαριζαμε για μεταγραφες και ενισχυση. Με καλυτερους και εμπειροτερους παικτες περσι λεγαμε για μεταγραφες και ενισχυση και ο ανθρωπος φετος δουλευει με τις απωλειες στο ροστερ και ουσιαστικα 2μισι παικτες καινουριους. Αθλος ειναι αυτο που εκανε ο Ουζουνιδης με το υλικο που του αφησανε.

 

Καλυτερο ροστερ ειχα περσι. Ο Χασμουρημενεθ μετα το διπλο στο Καραϊσκακης εγινε ξαφνικα προπονητης. Και μετα που ο Προεδρος καθαρισε τη μπουγαδα εγινε και πρωταθλητης. Ειδαμε ποιος ειναι ο Χιμενεθ στον τελικο που δεν εχασες 0-4 απο καθαρη τυχη και επειδη ηταν ο Μπαρκας στη μερα του. Το ποσοστο του στην επιτυχια ηταν 50%. Κανεις δεν θα του το παρει το ποσοστο του. 50% εχουν αυτος και η ομαδα και 50% ο Προεδρος. Ετσι το βλεπω εγω.

 

Η καλυτερη σεζον ειναι η μια νικη στην Ευρωπη (+ μια στα προκριματικα) και η εικονα στο πρωταθλημα; Τα 47 γκολ σε 30 αγωνες ειναι εικονα; Φετος εχω ηδη 17 σε 9 αγωνες, πλακα κανει η ΑΕΚ επιθετικα και εχει παιξει ολα τα ντερμπι. Και κερδισα και στην Τριπολη που ο μιστερ 100% μυρισε τον κρινο. Εγω γραφω τι ειπε ο ιδιος ως λογο αποχωρησης. Τη μανα του αυτος την εμπλεξε, οχι εγω. Η καλυτερη σεζον ποδοσφαιρικα της ομαδας ητανε η περσινη; Σου αρεσε η περσινη ΑΕΚ; Μονο στους Σταυρους που δεν εχουν ιδεα απο ποδοσφαιρο αρεσε η περσινη ΑΕΚ και η εικονα της. Μια ομαδα παθιασμενη και φτιαγμενη ητανε η ΑΕΚ, με πολεμιστες που εδιναν το 120%. Πλανο δεν ειχες, αναπτυξη δεν ειχες, τυχαια γεγονοτα σε εφεραν οπου σε εφεραν και μετα ανελαβε ο Μελισσανιδης. Μπορει να μην τον θεοποιεις εσυ, αλλα τον θεοποιησανε οι Σταυροι που θελουν "αρχιδατες ΑΕΚ" και χοιρινες μπριζολες στα καρβουνα. Σορρυ να δοκιμασουν και κανα ψαρι οι Σταυροι. Δεν θα γινουμε ολοι Σταυροι επειδη δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το ποδοσφαιρο εγινε πολυπλοκο.

 

Τελος παντων, γινομαι κακος και δεν φταις εσυ.

 

τι σκατα, freeze period εχετε?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να διαβαζω οτι περσι δεν ειχε πλανο η ομαδα ενω εχει φετος επειδη προστεθηκε ενα εξωτερικο οβερλαπ στα μπακ. Ρε θα μας τρελανετε?? Ματζισιαν εισαι ο μεγαλυτερος προβοκατορας του φορουμ με διαφορα..εχει αδικηθει ο μαρινος και δε μπορει να παιξει το ποδοσφαιρο που θελει.φανταζομαι τ ιδιο εγινε κ στις υπολοιπες 15 ομαδες που προπονησε και δεν εκανε απολυτως τπτ.

Φίλε διαφωνώ. Δεν είναι ο μεγαλύτερος προβοκάτορας, είναι το μεγαλύτερο αρχίδι

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Χασμουρημενεθ ηθελε Καρβαχαλ και Λεβα, ο Μαρινος θα αρκειτο στο Ραντογια. Ο καθενας ο,τι νομιζει.

Ο Λαμπροπουλος ειναι ιδιος με περσι. Καλος για Λαμπροπουλος. Εχει σταυρωθει για το λαθος στην Τουμπα αναιτια, οταν οπως σοφοτατα λεει ο Νονος, ηταν ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που πηρε χρονο περσι και ουσιαστικα ξεκινησε τη μανουρα του "μετραει-δε μετραει" για να μπουκαρει ο πιστολερο. Ενα το κρατουμενο.

Ο Λιβαγια μεχρι τετοιο καιρο περσι ηταν για τα θηρια. Μετα ρολαρε που ηρεμησανε τα νευρα του και τον επεβαλε το αεκτζηδικο ρεπορταζ.

Για το Μπακακη εχεις δικιο αλλα αντιπαραβαλλω τον Κλωναριδη που περσι σερνοτανε και φετος ειναι ο περσινος Μπακακης κατ αντιδιαστολη.

 

Ο Λαζαρος ειναι ο game changer που λειπει φετος. Ο Χιμενεθ τον ειχε, ο Μαρινος δεν τον εχει. Ο Τσινο παιζει παντου στην επιθεση, δεν ειναι Πετρακης να θελει την ομαδα να παιζει συγκεκριμενο ποδοσφαιρο. Και να σου πω και κατι αλλο; Στο δευτερο μισο περσι ο Τσινο το ειχε το κεφαλι του στην Ισπανια γιατι ηξερε οτι τελειωσε η ΑΕΚ. Ετσι τον βριζανε και εδω μεσα και μου εβγαζαν σουπερ μοναδα την κροατικη λερα και τον Αραουχο "πεσμενο" και τα ωραια "δεν ειναι ο περσινος" του Μπιλακου. 

 

Καθε χρονο ετσι ξεκιναει ο Πετρος. Και καθε χρονο arxeidia. Νισαφι με τον Πετρο, τις συνθηκες του και "τη χρονια του". Βαρεθηκε και η βαρεμαρα.

 

Καθολου ο βασικοτερος παραγοντας. Εκανε μια καλη διαχειριση οταν τον βοηθησε ο Προεδρος. Στο πρωτο μισο ειχε την ομαδα 5η. Αποκλειστηκε απο την ΤΣΣΚΑ, επαιξε το κεφαλι του με τη Μπριζ που αν αποκλειοταν θα τον ειχες σφουγγαρισει και οταν τα εκανε μουνι εντελως τον εσωσε η ανατροπη με το Μπεσνικ Χασι. 5η αγωνιστικη αγορασε χρονο, ειχε την ομαδα μονιμως πισω ακομα και στο ΟΑΚΑ με τους Πανιωνιους και γκαριζαμε για μεταγραφες και ενισχυση. Με καλυτερους και εμπειροτερους παικτες περσι λεγαμε για μεταγραφες και ενισχυση και ο ανθρωπος φετος δουλευει με τις απωλειες στο ροστερ και ουσιαστικα 2μισι παικτες καινουριους. Αθλος ειναι αυτο που εκανε ο Ουζουνιδης με το υλικο που του αφησανε.

 

Καλυτερο ροστερ ειχα περσι. Ο Χασμουρημενεθ μετα το διπλο στο Καραϊσκακης εγινε ξαφνικα προπονητης. Και μετα που ο Προεδρος καθαρισε τη μπουγαδα εγινε και πρωταθλητης. Ειδαμε ποιος ειναι ο Χιμενεθ στον τελικο που δεν εχασες 0-4 απο καθαρη τυχη και επειδη ηταν ο Μπαρκας στη μερα του. Το ποσοστο του στην επιτυχια ηταν 50%. Κανεις δεν θα του το παρει το ποσοστο του. 50% εχουν αυτος και η ομαδα και 50% ο Προεδρος. Ετσι το βλεπω εγω.

 

Η καλυτερη σεζον ειναι η μια νικη στην Ευρωπη (+ μια στα προκριματικα) και η εικονα στο πρωταθλημα; Τα 47 γκολ σε 30 αγωνες ειναι εικονα; Φετος εχω ηδη 17 σε 9 αγωνες, πλακα κανει η ΑΕΚ επιθετικα και εχει παιξει ολα τα ντερμπι. Και κερδισα και στην Τριπολη που ο μιστερ 100% μυρισε τον κρινο. Εγω γραφω τι ειπε ο ιδιος ως λογο αποχωρησης. Τη μανα του αυτος την εμπλεξε, οχι εγω. Η καλυτερη σεζον ποδοσφαιρικα της ομαδας ητανε η περσινη; Σου αρεσε η περσινη ΑΕΚ; Μονο στους Σταυρους που δεν εχουν ιδεα απο ποδοσφαιρο αρεσε η περσινη ΑΕΚ και η εικονα της. Μια ομαδα παθιασμενη και φτιαγμενη ητανε η ΑΕΚ, με πολεμιστες που εδιναν το 120%. Πλανο δεν ειχες, αναπτυξη δεν ειχες, τυχαια γεγονοτα σε εφεραν οπου σε εφεραν και μετα ανελαβε ο Μελισσανιδης. Μπορει να μην τον θεοποιεις εσυ, αλλα τον θεοποιησανε οι Σταυροι που θελουν "αρχιδατες ΑΕΚ" και χοιρινες μπριζολες στα καρβουνα. Σορρυ να δοκιμασουν και κανα ψαρι οι Σταυροι. Δεν θα γινουμε ολοι Σταυροι επειδη δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το ποδοσφαιρο εγινε πολυπλοκο.

 

Τελος παντων, γινομαι κακος και δεν φταις εσυ.

1ον επί Χιμένεθ δεν ήταν ανώτερος από φέτος μόνο ο Μπακάκης, αλλά και οι Σιμόες, Λιβάγια (ο οποίος πέρσι από τον Σεπτέμβριο άρχισε να ρολάρει, όταν του φέρες ένα στήριγμα δίπλα του), Γκάλο (θυμήσου τον τη σεζόν 16-17 και τι μηχανάκι έγινε πέρσι), έγινε έστω αξιοπρεπής μέχρι και ο Μπακασέτας, ενώ ακόμη και τον ρόλο του 30λεπτου game changer τον έδωσε ο ίδιος στον Λάζαρο (μέχρι τότε με Τιμούρ και Μοράις ήταν σκέτος 30λεπτός και έτσι βλέπω να αρχίζουν να τον φωνάζουν και στο λιμάνι σιγά σιγά). Όλοι οι παίκτες σου παρουσίασαν βελτίωση με τον Χιμένεθ πλην του Κλωναρίδη που χει δείξει κάτι μόνο με τον Ουζουνίδη και τον... πατήρ Κωστένογλου!! Φέτος έχουμε το αντίθετο με τους μισούς σχεδόν παίκτες να έχουν καθοδική απόδοση και μόνο τον Κλωναρίδη να δείχνει ξεκάθαρη βελτίωση.

 

2ον 30λεπτο game changer τον Λάζαρο τον έκανε ο Χιμένεθ από σκέτο... 30λεπτο (απ' το '14 είχε να παίξει μπάλα και την 1η του χρονιά στην ΑΕΚ τον βρίζαμε), ενώ ο Αραούχο προφανώς και ήταν και είναι παικταράς, αλλά ήρθε στην ΑΕΚ ως ένας πολύ προβληματικός παίκτης ο οποίος έχει δηλώσει κατ' εξακολούθηση «με βόηθησε πολύ ο Χιμένεθ» 

 

3ον Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λέμε για την μηδενική στήριξη του Ουζουνίδη στις μεταγραφές (που πράγματι αυτό που γινε την 31η Αυγούστου ήταν προδοσία) και δεν λέμε ποτέ για τον Χιμένεθ που χασε μέσα στη σεζόν Μάνταλο (ότι γνώμη και να χουμε, καλώς ή κακώς η ΑΕΚ στηρίζει πολλά πάνω του) και Γιόχανσον και του φέρανε το Γενάρη Μασούντ και Μοράν. Και μάλιστα, όταν κάποια στιγμή ο Κονέ βγήκε για 1 μήνα off λόγω τραυματισμού ο Μοράν έγινε αναγκαστικά 2ο-3ο χαφ στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος

 

4ον Ο Χιμένεθ αποκλείστηκε από την σαφώς πιο έτοιμη ΤΣΣΚΑ η οποία έφτασε στους 8 του Γιουρόπα και εκείνη τη στιγμή είχε δώσει 4-5 επίσημους αγώνες, ενώ εμείς μόλις είχαμε τελειώσει την προετοιμασία μας στα βουνά. Στη συνέχεια απέκλεισε εμφατικότατα την Μπριζ (χωρίς Λιβάγια, Αραούχο), η οποία πήρε άνετα το πρωτάθλημα στο Βέλγιο πέρσι (μέχρι τότε δεν είχαμε νίκη ποτέ με ομάδα απ' το Βέλγιο) και φέτος κάνει πλάκα στην έδρα της Μονακό. Μετά μέχρι την 20η αγωνιστική που θυμήθηκε να αναλάβει δράση ο πρόεδρος και να βοηθήσει λίγο την έρμη την ομάδα την είχε μια ανάσα από την κορυφή, είχε κάνει 3 γλέντια στον γαύρο σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, και σε φτασε μέχρι τους «32» του Γιουρόπα μετά από 10 χρόνια και για μια στραβοκλωτσιά δεν πήγες στους «16» μετά από μια 15ετία. Όλα αυτά πριν αναλάβει δράση ο πρόεδρος. Και οκ, συμφωνώ ότι μπορεί να μην μάγευες (πες βέβαια και μια ομάδα που έπαιξε πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο), αλλά εγώ διαφωνώ ότι στα ματς με τους ''Πανιώνιους'' στο ΟΑΚΑ έπαιζες κλειστά. 

 

5ον Μπορείς να μου πεις ποια είναι η πολύ καλύτερη πορεία σε σχέση με πέρσι; Το ότι απέκλεισες την πολύ χειρότερη Βίντι (όπως λες και συ) με την ψυχή στο στόμα; Που δεν μπορείς να πάρεις ένα δύσκολο ματς; Που χεις 0 βαθμούς στο Τσου Λου; Που ο προπονητής σου είτε παίζει με τον Απόλλωνα είτε με τον Άγιαξ και την Μπάγερν παίζει 4-4-2; Που έπρεπε να φτάσουμε μέσα Νοέβρη για να σκεφτεί να παίξει με έναν έξτρα χαφ; Που με το που τον πίεσε λίγο ο Δώνης και τον κλείδωσε τακτικά δεν είδαμε μία κίνηση απ' τον πάγκο να αλλάξει κάτι και να βοηθήσει την ομάδα; Που σε ένα ματς δεν έχει κάνει μια κίνηση απ' τον πάγκο να πεις ότι βοήθησε την ομάδα; Δεν λέω ότι ο Χιμένεθ ήταν Κλοπ. Και αυτός έκανε χοντρές μαλακίες (Τρίπολη, τελικός κτλπ), αλλά δοκίμαζε 2-3 διαφορετικά πράγματα ανάλογα τις ανάγκες του ματς, προσπαθούσε να προσαρμοστεί στο ρόστερ του και έσπαγε το κεφάλι του να αξιοποιήσει και να βελτιώσει τους παίκτες του. Δεν έπαιζε το ίδιο πράγμα συνέχεια για να του πάρει 3 μήνες για να καταλάβει ότι με ομάδες πάνω από το επίπεδο του Πανιώνιου και του ΟΦΗ δεν βγαίνει. Επίσης το καλύτερο ποδόσφαιρο που είναι; Με τον Άρη για μένα καθάρισε η ποιότητα των ξένων μπροστά, ενώ με λίγο πιο δύσκολους αντιπάλους με το ζόρι αλλάζεις 3 πάσες. Άντε μόνο στην Τούμπα να το δεχτώ ότι ήσουν καλός από τα δύσκολα παιχνίδια. Το ότι καθαρίζω απλά ευκολότερα τους Πανιώνιους και του ΟΦΗδες δεν με ενθουσιάζει όταν είμαι στο -5 απ' την κορυφή (αγωνιστικά) και με 0 βαθμούς στην Ευρώπη.

 

6ον Προφανώς και δεν λέμε ότι όσα πετύχαμε πέρσι είναι μόνο επιτυχία του Χιμένεθ, αλλά δεν αντέχεται η απαξίωσή του. Γιατί απαξίωση είναι να τον διώχνεις και την επόμενη ώρα να χεις κλεισμένο τον Ουζουνίδη λες και φοβόμασταν ότι θα χάσουμε το κελεπούρι. Απαξίωση είναι πέρσι, όλος ο οργανισμός να ναι έτοιμος να τον στήσει στον τοίχο και φέτος στον Μαρίνο να μπαίνουν όλοι ασπίδα. Απαξίωση είναι να λέμε ύπνο τον άνθρωπο που μας έβγαλε στους δρόμους μετά από 24 χρόνια. Απαξίωση είναι τα καθημερινά ρεπορτάζ από την Λας Πάλμας για το αποκρουστικό ποδόσφαιρο της Λας Πάλμας (με την 4η καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα) μπας και ανέβει στα μάτια μας λίγο ο καινούργιος. Απαξίωση είναι ξαφνικά να απαιτούμε πρωταθλήματα μόνο με μπαλάρα λες και έχουμε χορτάσει από τίτλους τα τελευταία χρόνια από τον άνθρωπο που μας ανέλαβε 7ους και 1,5 χρόνο μετά μας άφησε 1ους.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Γραφτε του ενα arxeidia απο κατω μωρε μωρε που σας τρολαρει και απαντατε και σοβαρα. Μου θυμιζει μια αποψη του Σπυροπουλου (αν δεν κανω λαθος) που ειχαν ενστερνιστει και πολλοι ΑΕΚτζηδες επι Ντεμη οτι τα πρωταθληματα του 90 τα ειχαμε παρει επειδη ειχε παραγκα (και τοτε) ο Μελισσανιδης κι οχι τρεις κλασεις καλυτερη ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα είναι το τρίτο (μετά από "λουλουδάδικα" και "ρούλη") "Φίλοι Λιβάγια" - "Φίλοι Μίμη" ???

Λέω εγώ τώρα ....

Παλιό "κουρμπέτι" ο Σπανός και παιδί σεβαστικό ......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×