Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ατρόμητος (10 αγ.): 11/11, 15:00, Novasports 2


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Εντωμεταξυ το πορτοκαλι σαιτ δεν κανει κουβεντα για τα καπνογονα στο τηγανι αλλα εχει ψηλα οτι ο Σπανος προπηλακιστηκε στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ το πορτοκαλι σαιτ δεν κανει κουβεντα για τα καπνογονα στο τηγανι αλλα εχει ψηλα οτι ο Σπανος προπηλακιστηκε στο ΟΑΚΑ.

Ε ποσους βαθμους να αφαιρεσουν ακομα αφου το κλειδωσαν

Link to comment
Share on other sites

Δευτερος σερι ΑΕΚτζης "Ο Μανταλος ηταν καλος στην θεση του" και "γιατι δεν παιζει ο Αλμπανης".

ΜΟΝΟ ΑΕΚ

 

Kαλος ηταν παντως, οντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Για το γεγονός ότι βγήκε γρήγορα ο Μπογέ ενώ έμειναν ως το τέλος οι Μπακασέτας-Μάνταλος: «Με Τάσο και Πέτρο πιο εσωτερικά θέλαμε να ανοίξουμε τους χώρους για Λιβάια και Πόνσε. Το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν τα μπακ μας, φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο, δεν είχαν τις δυνάμεις που θέλαμε».

Ρε σεις δεν γίνεται αυτός που κάθεται στον πάγκο μας να καταλαβαίνει λιγότερα από εμένα. Τι χώρους να ανοίξεις ρε αδερφέ όταν τους βάζεις να παίζουν με μηδενικό πλάτος;

Από μια "φάση" στο πρώτο ημίχρονο:

215a050d-6fe4-451a-b565-611a272c1d4c.png

4 παίκτες σε λιγότερο από 30 μέτρα μεταξύ τους και περιμένεις να ανοιχτούν χώροι; Ο μόνος τρόπος ήταν να το θες πολύ και να πιστεύεις στον Κοέλιο.

 

Λέει ότι δεν είχαν δυνάμεις τα μπακ και γι'αυτό στο δεύτερο ημίχρονο δεν βγήκαν φάσεις. Ούτε κατάλαβε τι έκανε ο Κάναντι για να σταματήσει τις κούρσες από τα δεξιά δλδ και νομίζει ότι ο Μπακάκης απλά κουράστηκε από το 35' περίπου που έγινε η εσωτερική αλλαγή του Ατρομαχτου. Μάλλον και ο Γκάλο κουρασμένος μπήκε και δεν ακούμπησε μπάλα όσο έπαιξε.

 

Τι να πω ρε σεις, θα μας στείλει το παλικάρι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια όμορφη Κυριακή του Νοέμβρη η ΑΕΚ έμεινε και "μαθηματικά" έξω από το κυνήγι του Τίτλου γινόμενη ρεντίκολο από την "αποθήκη δανεικών" της μπουγάτσας και δεν κουνήθηκε φύλλο.

Το "θρυλικό" πούλμαν της Ντόρτμουντ δεν ακινητοποιήθηκε από κανέναν, οι ταξιτζήδες στην ευρύτερη περιοχή των βορείων προαστείων πέρασαν το απόγευμα τους με την συνήθη αγωνία να βρεθεί το αγώι που θα βγάλει το μεροκάματο και τα Σπάτα παρέμειναν μια ειδυλλιακή και ήσυχη κωμόπολη της Αττικής γης.

Τα στελέχη του Οργανισμού προφανέστατα πέρασαν το υπόλοιπο της μέρας ράθυμα και βαριεστημένα αναλισκόμενοι σε αστειάκια, ανέκδοτα και ποσταρίσματα στα σόσιαλ μήντια ρίχνοντας κλεφτές ματιές στην τηλεοπτική μετάδοση του ελληνικού "κλάσσικο" και του αργεντίνικου "superclassico".

Κάποιοι ανεξήγητοι υπόκωφοι τριγμοί αναστάτωσαν για λίγο την απογευματινή γαλήνη της "ιστορικής" συνοικίας των Θρακομακεδόνων.

Εκείνη η ιδιότυπη οσμή του νεκροθαλάμου ....

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Α την έχει και στο συρτάρι την πρόταση?

Ναι μαζι με την επιταγη Ιμπισεβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Διάσπαρτες κάποιες σκέψεις γιατί αν θα μπω να γράψω σεντόνι θα κουράσω.

 

Πολύ καλός τακτικά ο Κάναντυ. Άλλαξε την εικόνα του αγώνα με εσωτερική αλλαγή. Κράτησε δυνάμεις για να επιτεθεί στο τέλος. Άριστα. Το κρατάω το όνομα. Σχεδόν με ενθουσιάσε.

 

Ο Ουζουνίδης προσπάθησε να χωρέσει όλα τα ελληνικά ονόματα και άφησε έξω Πόνσε. Δηλαδή θέλεις οπωσδήποτε νίκη με την ομάδα που έφερε ισοπαλία με τον αντίπαλο σου μια εβδομάδα πριν, δεν είχε παίξει Ευρώπη και εσύ άφησες τον γκολτζή σου στον πάγκο. Δεν κατάλαβε ποτέ τί έγινε στα δεξιά. Ελπίζω να το δει σήμερα στις εφημερίδες. Τραγική αλλαγή του Άλεφ. Ήταν ο καλύτερος παίχτης σου. Άφησες το κέντρο με τον Σιμόες να μαρκάρει μόνο του μετά από αγώνα στο Μόναχο και ο Κάναντυ σου έκανε πλάκα. Ακόμα μια φορά που ο αγώνας δεν σου βγαίνει και δεν μπορείς να βοηθήσεις από τον πάγκο. Ακόμα ένας αγώνας που ο προπονητης προσαρμόζεται στο πλάνο σου και σε μηδενίζει τελείως. 3 δοκάρια μου λέει. Ε βάτα λέω. Το είπες μια φορά στη Τούμπα. Ε δεύτερη δεν έχει ομορφόπαιδο. Για εμένα τελείωσες με τον βαζέλα. Όχι για το Χ. Για τον τρόπο που το έφερες. Για την τακτική σου. Για την προπονητική σου ικανότητα. Για την ικανότητα προσαρμογής αν θέλεις.

 

Πάμε στο 0-2 το φετινό. Ίδιο αποτέλεσμα με πέρυσι που ΔΕΝ έδιωξε τον Χιμένεθ. Τον κράτησε. Το ίδιο θα κάνει και φέτος. Πέρυσι 10η αγωνιστική ο ατρόμητος ήταν πρώτος. Φέτος δεν πάει καλά. Είναι δεύτερος. Σφιχτή ομάδα. Με λιγότερο ποιοτικούς παίχτες από πέρυσι και σε νίκησαν ξανά. Ο Κάναντυ δεν έχασε από τον Χιμένεθ. Και δεν χάνει ούτε από Ουζουνίδη.

 

Μπακασέτας ο χειρότερος παίχτης χθες. Λιβάγια ΤΡΑΓΙΚΟΣ. Μπακάκης λίγος. Μπάρκας υπερτιμημένος. Τσόσιτς για τα θηρία. Έκανε τον Ρισβάνη να μοιάζει με Ντε Γιονγκ του Άγιαξ. Τα έχουν χαμένα οι παίχτες. Δεν πιστεύουν στον εαυτό τους. Χάνουν την μπάλα και διαμαρτύρονται. Ο άλλος τραβάει μαλλιά συμπαίχτη και παίζει βασικός στα καπάκια. Ταλαιπώρησε χθες τον Μπογιέ. Δεν ήταν καλός. Αλλά ρε φίλε. Βάλτον στην θέση του τον άνθρωπο. Πόνσε χάθηκε μέσα στα μπακ του Ατρόμητου. Γιαννιώτα αγόρι μου. Γιαννιώτα αγόρι μου.

 

-9 και αντί φέτος να πάρουμε το πιο εύκολο πρωτάθλημα της ιστορίας μας, ξυπνάμε με ένα κεφάλι καζάνι από τα νεύρα. Κούρασε λίγο η σύγκριση των ψωλιών Χιμένεθ Ουζουνίδη. Χάνουμε το πρωτάθλημα κι εμείς κοιτάζουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη. Ε στα αρχιδια μου. Αυτή την στιγμή κοιτάζω τί κάνουμε.

 

Μελισσανίδης έχει φέτος τον ρόλο του φιλάθλου. Όντως δηλαδή. Να τον έχει καλά ο Θεός γιατί αν μας πάθει κάτι θα καταστραφεί η ΑΕΚ και δεν θα έχω ομάδα να υποστηρίζει ο mobster21. Ε οκ ρε μαλάκα. Κάτσε να σου κάνει μάθημα φέτος ο τσετσένος με τον γιο του τον ΒΛΑΚΑ. Έχουν αλλάξει οι εποχές μπάρμπα. Από την στιγμή που δεν δίνεις χρήματα για παίχτες θα πρέπει να δώσεις για προπονητή. Με τον Κάναντυ θα είμασταν πρώτοι λέω εγώ. Και στο Μόναχο παίζει να έκανες ζημιά αν στην θέση του Κουλούρη που μου αρέσει ήταν ο Πόνσε πχ. Το έχασες κάπου. Έρχεται Δεκέμβριος. Αν δεν προχωρήσεις σε δύο μεταγραφές ενδεκάδας νομίζω ότι κακώς ασχολούμαστε στα σοβαρά με το αγωνιστικό κομμάτι. Αντιλαμβάνομαι το πρόβλημα με τα αμερικανά αλλά κάπου το έχασες το παιχνίδι γενικά λέω. Σε κρατάει το γήπεδο αλλά γήπεδο έφτιαξε και η Λάρισα και η Βίτεσε και η Κάρντιφ.

 

Σύνελθε Δημήτρη. Χάνουμε τίτλους. Χάνουμε νέους οπαδούς. Χάνουμε την ευκαιρία της ιστορίας μας.

 

Τί είπες? Στα παπάρια σου?

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα σφουγγαριστει και εδω ειμαστε. Το θεμα ειναι να αποφασισει ο μεγαλος το πότε.

Καλά, προφανώς και θα σφουγγαριστεί. Έχει κανείς την άποψη ότι θα μείνει καμιά 10ετια και θα φύγει μόνος του όταν κουραστεί? (ή ότι αξίζει να μείνει τόσο?)

Link to comment
Share on other sites

Kαλος ηταν παντως, οντως.

 

Γι αυτό στο πάντα δίκαιο ΚΜ κανείς παρά το αποτέλεσμα σήμερα δεν είπε τίποτα για Μάνταλο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν φύγει ο ουζουνίδης και έρθει ο επόμενος θα πάψει ο μάνταλος να είναι ο νο1 και ο μπακασέτας ο νο2?

Γιατί δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει,ο μπακασέτας με μία μόνο προπόνηση σε 15 μέρες πηρε φανέλα βασικού και οι πληροφορίες λένε ότι θα ανανεώσει με 500χιλ ετησίως.

 

Επίσης λένε όλοι να φέρουμε ένα χαφ τον χειμώνα να μπορεί να τσουλήσει λίγο την μπάλα μπροστά.Δηλαδή το πρόβλημα της ΑΕΚ είναι μόνο αυτό?

Το ότι δεν υπάρχουν άκρα να παίξουν στην γραμμή και όλοι συγκλίνουν προς τον άξονα να κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε?

Επίσης να κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε ότι λόγω του μάνταλου κάποιος εκ των μπογέ και πόνσε πρέπει να τρώει πάγκο?

Και ότι λόγω του Νο2 μπακασέτα το ίδιο θα συμβεί έτσι και φέρεις δεξί ακραίο?

Και κάπως έτσι εξηγείται κατά την γνώμη μου γιατί έφερες γιαννιώτα στα χασομέρια και όχι τον ολλανδό ή κάποιον άλλον σαν τον ολλανδό.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό στο πάντα δίκαιο ΚΜ κανείς παρά το αποτέλεσμα σήμερα δεν είπε τίποτα για Μάνταλο

Τον διάβασες τον κεφτέ σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Τόλη ξέρω πως και με τους δύο σοβαρούς προπονητές που έφερες ο Μάνταλος δεν ήταν Νο1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Τόλη ξέρω πως και με τους δύο σοβαρούς προπονητές που έφερες ο Μάνταλος δεν ήταν Νο1.

Όσο ήταν υγιής δεν θυμάμαι τον μανώλη να τον έχει αφήσει στον πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ήταν υγιής δεν θυμάμαι τον μανώλη να τον έχει αφήσει στον πάγκο.

 

Βέβαια πέρσι ήταν εξαιρετικός μέχρι να τραυματιστεί

Link to comment
Share on other sites

Τον διάβασα και κατάλαβα πως ακόμα ψάχνονται.

Θα φύγει ο Μαρίνος αν όχι τώρα στην επόμενη αγωνιστική που πάλι δεν θα κερδίσεις.

Δεν τον θέλουν οι παίχτες και ας λένε οι Ματζίσανς τα δικά τους.

Link to comment
Share on other sites

ναι. δεν τον θελουν και προσπαθουν να τον διωξουν για να φερουν κανεναν ξενο να τους γαμαει στην προπονηση και να χασουν το insta και το υφος σκληρου καριολη με τσαντα luis vuitton που εχουν ολα εκει μεσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο ήταν υγιής δεν θυμάμαι τον μανώλη να τον έχει αφήσει στον πάγκο.

Βασικός ακόμα και όταν επέστρεψε από τον σοβαρό τραυματισμό του.

Link to comment
Share on other sites

η χαρα των παιχτων ο Ουζουνιδης... σιγα μην θελουν να φυγει...

 

ευκολο διπλο στο Αγρινιο και αποθεωση κοουτς...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το φτωχομπινεδικο/ασοβαρο/απαρχαιωμενο/χωρις κανενα απολυτως προγραμμα .... «project» μπορουν να το εξυπηρετησουν μονο Ουζουνιδηδες και Λυμπεροπουλοι, ΕΚΤΟΣ αν αυτοπροταθει παλι κανενας τρελος καμικαζι.

 

Να ξερουμε τι ζηταμε και τι συζηταμε, πανω απο ολα.

Link to comment
Share on other sites

καλα και οι αλλοι με Λουτσεσκου δουλευουν που γελαγαμε

 

την διαφορα την κανει η ποιοτητα των παιχτων που πληρωνει περισσοτερο απο οσο αξιζουν ο τσετσενος και αυτο φαινεται ΚΑΙ εδω με τις νικες ΚΑΙ εξω με τις ηττες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×