Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ατρόμητος (10 αγ.): 11/11, 15:00, Novasports 2


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Προπηλακισμο ομως και τσαμπουκια θα τα μαθαινες πιστευεις;

Εγώ μίλησα για ξύλο και τον κροάτη δεν τον κόβω για τόσο αδερφή για να σταματήσει στον προπηλακισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ματζισαν βρες το

Δεν ειχες την ευτυχια να κανεις παρεα με ρεπορτια για να καταλαβεις περι τινος προκειται. Ουτε εχεις βρεθει μπροστα σε συνομιλια Ελληνα παικτη με ρεπορτερ. Δεν το βαζει ο νους σου για ποση μαλακια μιλαμε, ποσο ψεμα και ποση "πολιτικη". Για ΠΟΛΥ ΧΑΖΑ πραγματα κιολας, μικροκοσμων και κουτων μαγκιων. Ουτε βαζει ο νους σου ποση μαλακια υπαρχει στην ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματζισαν λοιπον λεει οτι ο Χιμενεθ ηταν περσι καρπαζοεισπρακτορας στο αποδυτηριο.

Εγω παλι λεω οτι φετος τον Μαρινο τον εχουν στην απ' εξω οι παιχτες της ομαδας και αν και εφοσον θελουν κυκλοφορει στα Σπατα αναμεσα τους.

Τωρα βεβαια αν ο Μαρινος νομιζει οτι θα τον σωσουν ο Λαμπρο, ο Μπακακης, ο Γαλανο, ο Μανταλος και ο Μπακασετας ειναι βαθια νυχτωμενος.

Γιατι αν δεν τραβηξουν οταν πρεπει ο Σιμοες, ο Χουλτ, ο Λιβαγια, ο Πονσε και ο Μπογιε ο Μαρινος θα χαιρετησει.

Επισης στο ματς με Αρη που δεν επαιξε ο Πετρακης ριξαμε 4.

Απλα αναφερω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αχαριστος ο Πετραν αν δεν γουσταρει Λιβαδια ομως. Να τον φιλοξενησει Κροατια το καλοκαιρι, να κανουν διακοπες μαζι , να αλληλοεπισκεπονται σπιτια στην Γλυφαδα και να λεμε για βιλεντα ........

Link to comment
Share on other sites

Λίγη δημοσιότητα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν! Ακόμα και η κακή δημοσιότητα είναι γνωστό ότι είναι καλύτερη από την καθόλου κι αφού η λανθασμένη υπόδειξη δεν έβλαψε την καριέρα του, την απογείωσε! Ο Ράφα Γκερέρο κυκλοφόρησε βιβλίο το 2013. Ο τίτλος του; Ε, μα φυσικά, δε θα μπορούσε να είναι διαφορετικός για τον πιο διάσημο επόπτη στην ιστορία του ισπανικού ποδοσφαίρου. Ανάμεσα σε όσα γράφει για το περίφημο ματς στη Σαραγόσα και για τις υπόλοιπες εμπειρίες του στο ισπανικό ποδόσφαιρο περιγράφει μια αναμέτρηση Οβιέδο-Σεβίλλη.

 

«Ο Πίτερ Ντουμπόφσκι, ένας Σλοβάκος ποδοσφαιριστής της Οβιέδο, ο οποίος πέθανε μερικά χρόνια αργότερα σε τροχαίο στην Ταϊλάνδη, ανακόπηκε αντικανονικά από τον αμυντικό της Σεβίλλης, Μανόλο Χιμένεθ. Σήκωσα τη σημαία και υπέδειξα την παράβαση για να δω τον Χιμένεθ να τρέχει κατά πάνω μου, σαν ένα θηρίο και να μου φωνάζει «θέλω να σε φάω. Παίζουμε για τη ζωή μας και συνέχεια κάνεις λάθη».

 

Δεν έδωσα σημασία μέχρι που ήρθε και κόλλησε το μέτωπό του στο δικό μου. «Πήγαινε πίσω στη θέση σου», του είπα. Εκείνη τη στιγμή με έφτυσε στο πρόσωπο, κάτι που απαθανάτισε ξεκάθαρα ο φωτογράφος από την τοπική εφημερίδα «La Nueva Espana». Σχεδόν δεν κινήθηκα απέναντι σε αυτή την ενέργεια. Απλώς, ενημέρωσα τον διαιτητή για ό,τι είχε συμβεί και εκείνος απέβαλε άμεσα τον αρχηγό της Σεβίλλης. Δε θυμάμαι καν αν μετά σκούπισα το πρόσωπό μου, αλλά εκείνο που δε θα ξεχάσω ποτέ είναι το μίσος και τον κυνισμό στο βλέμμα αυτού του παίκτη».

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για ξύλο και τον κροάτη δεν τον κόβω για τόσο αδερφή για να σταματήσει στον προπηλακισμό.

Με το ζορι να θες μοβορικα εσυ. Λοιπον ακου τωρα που μπηκε και ο Μουκης και μπορουμε να πουμε δυο πραματα. Ο Λιβαγια απο τοτε που τον υπεγραψες ειναι λιγο σταρχιδισταν και παιζει πολυ εστιατοριο και εξοδος. Δικαιωμα του να κανει οτι θελει στον ελευθερο χρονο του κλπ. Απο κει και περα εχει κανει ηδη τη μαλακια με το Λαζοβιτς, του εγινε η συσταση και δεν παταει καλα. Δατς ωλ γουιθ Λιβαγια. Δεν ειναι "φτιαγμενος", δεν σου παιζει, δεν, δεν, δεν. Μιλαει ασχημα, ειναι χαρακτηρας μυστηριος και αυτα. Δεν εχει δειρει ποτέ, ουτε ο Βρανιες εδειρε. Του γυρισε το ματι και επιτεθηκε στο Χιμενεθ, ΘΑ τον εδερνε αν δεν μπαινανε αλλοι στη μεση και τη δευτερη φορα τον επιασε απ το λαιμο και πηγε να τον πνιξει, παλι πριν επεμβουν οι υπολοιποι και τους χωρισουν. Οι παικτες περσι ειχανε φρικαρει με τις μεταπτωσεις στην ψυχολογια του Μανολο, ορισμενοι λενε κιολας οτι ο ανθρωπος δεν ειναι καλα. Το αποδυτηριο ειναι κανονικο αποδυτηριο ελληνικης ομαδας. Εχει τις παλιοσειρες, τους ρουφους, τα καλα παιδια και παει λεγοντας. Ο Πετρος ειναι σεβαστος απ ολους, μιλαει αν θελει απευθειας με τον προεδρο, δλδ του σηκωνει το τηλεφωνο. Καποιοι βγαινουν και βραδακι με το Δημητριαδη, κανουν παρεα, γενικα υπαρχει μια παρεξηγημενη κατασταση που αλλους τους ενοχλει κι αλλοι δε δινουν σημασια. Τη μανουρα ο Σιμοες την κανει για ευνοητους λογους, αισθανεται αδικημενος (μπορει και να χει δικιο) θεωρει οτι και υποαμειβεται και οτι τον εκθετει ο καινουριος. Μαρινος τα εχει καλα σχεδον με ολους, ειναι συζητησιμος, ειναι Δελλας φαση "τα παιδια και τα παιδια" αλλα κανει και τις μαλακιουλες του στις δηλωσεις. Σχολη Μπαγεβιτς. Αυτα ειναι ολα, αυτα ξερω. Αν εχει παιξει σκηνικο πιστευω θα το ειχαμε μαθει, γενικα δεν παει καλα η σεζον και γιατι εκανε μαλακιες ο προεδρος και γιατι δεν βγαινουν καποια πραγματα στην ομαδα. Αυτο ειναι ολο. Και επειδη η ΑΕΚ αφορα παρα πολλους ανθρωπους και με τα σοσιαλ και τοσα σαιτ παιζει τρελη παπατζα το τοσο γινεται τοσο και ο αεκτζης ειναι ετοιμος να πιστεψει ακομα και οτι ο Πετρος εχει μυστικο δωματιο μαυρης μαγειας που καρφιτσωνει κουκλες προπονητων. Αυτα ειναι ολα και απο κει και περα οτι γινεται γινεται επειδη στραβωνουν αποτελεσματα . & -

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σου εγραψα τι ξερω εγω βρε παπαρα. Τι μπορει να ξερει αλλος ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Μπορει να ισχυουν και τα περι βελζεβουλ Μανταλου τι να σου πω. Μπορει να τις τρωει και ο Μαριναρος. Αλλα ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ. Αυτα που ξερω ειναι στο ποστ 770. Τωρα μπορουμε να συνεχισουμε το τρολινγκ και να επιστρεψουμε στις αναγκες του Τολη για μπουκετα και κλωτσιδια.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο Τσιντωτας βγαινει με βασιλομπιλαρο.Εχει ουισκοφατσα.

Εγω λεω ο Τσοσιτς

Link to comment
Share on other sites

Λίγη δημοσιότητα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν! Ακόμα και η κακή δημοσιότητα είναι γνωστό ότι είναι καλύτερη από την καθόλου κι αφού η λανθασμένη υπόδειξη δεν έβλαψε την καριέρα του, την απογείωσε! Ο Ράφα Γκερέρο κυκλοφόρησε βιβλίο το 2013. Ο τίτλος του; Ε, μα φυσικά, δε θα μπορούσε να είναι διαφορετικός για τον πιο διάσημο επόπτη στην ιστορία του ισπανικού ποδοσφαίρου. Ανάμεσα σε όσα γράφει για το περίφημο ματς στη Σαραγόσα και για τις υπόλοιπες εμπειρίες του στο ισπανικό ποδόσφαιρο περιγράφει μια αναμέτρηση Οβιέδο-Σεβίλλη.

 

«Ο Πίτερ Ντουμπόφσκι, ένας Σλοβάκος ποδοσφαιριστής της Οβιέδο, ο οποίος πέθανε μερικά χρόνια αργότερα σε τροχαίο στην Ταϊλάνδη, ανακόπηκε αντικανονικά από τον αμυντικό της Σεβίλλης, Μανόλο Χιμένεθ. Σήκωσα τη σημαία και υπέδειξα την παράβαση για να δω τον Χιμένεθ να τρέχει κατά πάνω μου, σαν ένα θηρίο και να μου φωνάζει «θέλω να σε φάω. Παίζουμε για τη ζωή μας και συνέχεια κάνεις λάθη».

 

Δεν έδωσα σημασία μέχρι που ήρθε και κόλλησε το μέτωπό του στο δικό μου. «Πήγαινε πίσω στη θέση σου», του είπα. Εκείνη τη στιγμή με έφτυσε στο πρόσωπο, κάτι που απαθανάτισε ξεκάθαρα ο φωτογράφος από την τοπική εφημερίδα «La Nueva Espana». Σχεδόν δεν κινήθηκα απέναντι σε αυτή την ενέργεια. Απλώς, ενημέρωσα τον διαιτητή για ό,τι είχε συμβεί και εκείνος απέβαλε άμεσα τον αρχηγό της Σεβίλλης. Δε θυμάμαι καν αν μετά σκούπισα το πρόσωπό μου, αλλά εκείνο που δε θα ξεχάσω ποτέ είναι το μίσος και τον κυνισμό στο βλέμμα αυτού του παίκτη».

Ηταν και ο Βασιληθ σε εκεινο το ματς να υποθεσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες την ευτυχια να κανεις παρεα με ρεπορτια για να καταλαβεις περι τινος προκειται. Ουτε εχεις βρεθει μπροστα σε συνομιλια Ελληνα παικτη με ρεπορτερ. Δεν το βαζει ο νους σου για ποση μαλακια μιλαμε, ποσο ψεμα και ποση "πολιτικη". Για ΠΟΛΥ ΧΑΖΑ πραγματα κιολας, μικροκοσμων και κουτων μαγκιων. Ουτε βαζει ο νους σου ποση μαλακια υπαρχει στην ΑΕΚ. 

θες να μας πεις;  :P  :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω Ματζισαν αυτο που ξερω ειναι πως ο Μαρινος ειναι στην απ εξω στα Σπατα. Πλεον οι παιχτες ουτε που τον βλεπουν. Ουτε κλωτσιδια ουτε μπουνιδια. Απλο, αγνο γραψαρχιδισμα. Τωρα αν ο Σαχλαμαρινος θεωρει τον Μπακακη καλο παιδι ε ΟΚ καλα κανει, καλο παιδι ειναι ο Μιχαλης. Επισης αν νομιζει πως διαλεγοντας την πλευρα των "παιδιων" θα επιβιωσει ΟΚ εγω μαζι του. Μονο μην κανει κανα τσαφ ο Σιμοες εκει που δεν πρεπει. Μανταλος και Λιβαγια ΟΚ σχεσεις εχουν παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ενας μαλακας και μισος ειναι ο Μαρινος Μπουκο. Που εχει αρχισει να "βαζει νερο στο κρασι του" επειδη τα ρεπορτια γκρινιαζουν και καταλαβαινει οτι η κλεψυδρα αδειαζει. Γι αυτο θα δεις διαφορα μεχρι να σφουγγαριστει. Γιατι θα σφουγγαριστει και εδω ειμαστε. Το θεμα ειναι να αποφασισει ο μεγαλος το πότε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ηταν και ο Βασιληθ σε εκεινο το ματς να υποθεσω;

Δεν ξερω,ημουν μικρος τοτε και δεν ειχαμε ιντερνετ,να μας πει ο ματζισιαν.

Link to comment
Share on other sites

Ενας μαλακας και μισος ειναι ο Μαρινος Μπουκο. Που εχει αρχισει να "βαζει νερο στο κρασι του" επειδη τα ρεπορτια γκρινιαζουν και καταλαβαινει οτι η κλεψυδρα αδειαζει. Γι αυτο θα δεις διαφορα μεχρι να σφουγγαριστει. Γιατι θα σφουγγαριστει και εδω ειμαστε. Το θεμα ειναι να αποφασισει ο μεγαλος το πότε.

εσυ δεν ελεγες οτι δεν κινδυνευει η θεση του μαρινου;;

συγχωρατε με αν κανω λαθος και δεν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

αφου με ρωτας, εξακολουθω να πιστευω οτι δεν κινδυνευει γιατι ειναι ακομα χρησιμος στον προεδρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω,ημουν μικρος τοτε και δεν ειχαμε ιντερνετ,να μας πει ο ματζισιαν.

Ετσι οπως τα περιγραφει μου μοιαζει για χρονια πεσαδας της Σεβιλλης γι αυτο ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συνεχιζουμε οπως ειμαστε και ολα καλα;

Ωραια.

Προβλεψη: Ουτε στο επομενο ματς θα κερδισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×