Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ajax (Champions League, Group E - 5η αγ.): 27/11, 20:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

19 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      1
    • Χουλτ
      1
    • Οικονόμου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      10
    • Μπακάκης
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      1
    • Μπογέ
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      12
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      2
    • Γκάλο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άλεφ
      2
    • Μάνταλος
      3
    • Λιβάγια
      12
    • Πόνσε
      0
    • Μπογέ
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Ρε Μπούκο, μιλάς σοβαρά για την ΕΝΙΚ ή τρολάρεις ?

Αν είναι το δεύτερο, πολύ επιτυχημένο γιατί μπερδεύτηκα.

Ένα ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ήτανε και τίποτα άλλο.

Που χρέωνε τους Νταλμόρους και τους Καντέρους με ποσά που εκείνοι ούτε τα ονειρεύτηκαν ποτέ για αν ξεπλένει άλλες ευρωπαϊκές "δραστηριότητες".

Και μ' αρέσει που "χάρισε" κιόλας για να μπούμε στο 44 ...

ΠΟΙΑ χάρισε ? Τα ξεπλένικα ? Τα ανύπαρκτα ?

Ένα "αεροπλανάκι" έστησε που μετά το μετέφερε (?) στη Νέτμεντ και ανέλαβαν το πιλοτάρισμα ο Λοϊζίδης κι ο άλλος ο ψηλός με το μουστάκι (όχι ο Μάκαρος) που μου διαφεύγει το επώνυμο του.

Έλα, σοβαρευτείτε με τους ... "επενδυτές" εξ Ευρώπης τώρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάω Νονέ. Μια χαρά ομάδα είχαμε τότε. Εγώ τότε έγινα ΑΕΚ συγκεκριμένα ας πούμε. Τώρα τα αεροπλανάκια και τα ξεπλένικα δεν είναι κάτι καινούριο στο ποδόσφαιρο ειδικά ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ. Λες για Νταλμόρους και Καντέρους που έφερναν οι επενδυτές από την Ευρώπη λες και ο επενδυτής από την Νίκαια φέρνει σοβαρότερους σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν απογοητευτικο το χθεσινο γηπεδο απ την αρχη μεχρι το τελος. Φτανοντας κανα μισαωρο πριν την εναρξη επεσα σε καμια κατοσταρια παιδια με full face και πετρες στα χερια που πηγαιναν βολτα προς την 15 ενω 20 μετρα πιο κει (στον πρωτο ελεγχο εισιτηριων) δεν αφηναν -και καλα- να περασεις μπουκαλακι νερο ουτε καν χωρις καπακι. Ανενοχλητοι πηγαιναν και πραγματικα αν δεν εμπαιναν οι μπατσοι στους Ολλανδους δυσκολα θα σταματουσε οι φαση. Οι ΜΑΤαδες, οπως το βλεπα, τους εριξαν απιστευτο ξυλο και δε σταματησαν ουτε οταν αυτοι ειχαν στριμωχτει στη γωνια. Τα ανοιγμενα κεφαλια ηταν στανταρ απο γκλοπ. Η μολοτοφ εκανε τη διαφορα στην εικονα αλλιως μεσα στο γηπεδο τα επεισοδια δεν ηταν τοσο εντυπωσιακα. Κανα πενταλεπτο εγινε και στην εναρξη του β ημοχρονου. Προφανως ειναι ξεφτιλα σε επιπεδο champions league αλλα μεσα απ το γηπεδο ειχα πιο λαιτ εικονα απ οσο παρουσιαζεται στα μεσα.

Κι αφου λοιπον ασχοληθηκαμε με το ξυλο δεν ασχοληθηκαμε καθολου με την ομαδα και τα οσα εγιναν τις τελευταιες ημερες. Ο κοσμος ηταν σα να μην ειχε προηγηθει τπτ, κατι σκορπια "παρε παικτες", "Μπακασετας", "Αντρες Σιμοες" που αμφιβαλλω αν ακουγοντουσαν μεχρι τις παραδιπλα θυρες. Ιστοριες με τους Ολλανδους, ιστοριες με το πανο που ειναι καλο για φωτοστορυ στο internet και απο κει και περα τιποτα.

Γενικως, καταθλιψη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάω Νονέ. Μια χαρά ομάδα είχαμε τότε. Εγώ τότε έγινα ΑΕΚ συγκεκριμένα ας πούμε. Τώρα τα αεροπλανάκια και τα ξεπλένικα δεν είναι κάτι καινούριο στο ποδόσφαιρο ειδικά ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ. Λες για Νταλμόρους και Καντέρους που έφερναν οι επενδυτές από την Ευρώπη λες και ο επενδυτής από την Νίκαια φέρνει σοβαρότερους σήμερα.

 

Δεν κατάλαβες.

Δεν είπα ότι φέρνει σοβαρότερους ή καλύτερους αλλά αν σου πει 500 ο Σιμόες, είναι 500.

Δεν σου λέει 6 μύρια κάποιος Μοράν και ο περί ου ο λόγος έχει πάρει τα οδοιπορικά και δυό διαρκείας στην Τότεναμ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων Νονέ έχω άλλη άποψη για το τι ΑΕΚ θέλω τα χω γράψει εδώ τα χουμε πει και από κοντά.

Με Μελισσανίδη έχουμε ταβάνι και μόλις υποψιαστούμε πως θα το περάσουμε, ε της δίνει μία και την διαλύει αφού θεωρεί πως η ομάδα είναι το πουτανάκι του.

Link to comment
Share on other sites

1 ντερμπι παιξαμε φετος με Ελληνα διαιτητη χασαμε.Με ξενους πηραμε και 2 ισοπαλιες.

Link to comment
Share on other sites

Me afta kai me afta epistrofh sthn kanonikothta. Tha perasoume yperoxes giortes pali fetos opos panta. Phgane na kanoune mia eksairesh persy alla pali kataferane thn isopalia me ton Apolona kai vghke o gavros protathlitis xeimona.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Τα χειρότερα δεν τα έχουμε δει ακόμα φέτος. Βέβαια μας έριξε στην Γ ο αρχηγός οπότε έχουμε πάρει το κολάι, θα το αντέξουμε ό,τι και να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Τα χειρότερα είναι ότι δεν θα βγεις καν Ευρώπη του χρόνου αγωνιστικά κι όχι λόγω τιμωρίας που πιστεύω θα έχουμε και κλεισμένων και το πολύ να φας κανά χρόνο με αναστολή (τραβηγμένο αλλά δεν βλέπω χειρότερο σενάριο). 
Τα χειρότερα είναι ότι θα έχεις Λύμπε και Μαρίνο να σου κάνουν σχέδια για του χρόνου με υλικό βαζέλας κτλ, λόγω του ότι δεν βγήκες Ευρώπη (φυσικά τα λεφτά του CL τα έχουμε ξεχάσει πλέον αν περάσει και ο νέος αθλητικός νόμος). Έχουμε να δούμε πολλά ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Ας μην έβγαζε η ομάδα,απο διοίκηση μέχρι παίκτες-προπονητές,αυτή την μπαχαλοεικόνα και δεν θα κουνιόταν φύλλο χτες στο γήπεδο.Αλλά σε βλέπει ο μπαχαλάκιας αμπέλι ξέφραγο χωρίς στόχους και λέει τώρα μας παίρνει για μαλακίες.Ήταν υποχρεωτικό να γίνουν επεισόδια? όχι,αλλά συνήθως έτσι πάει.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην έβγαζε η ομάδα,απο διοίκηση μέχρι παίκτες-προπονητές,αυτή την μπαχαλοεικόνα και δεν θα κουνιόταν φύλλο χτες στο γήπεδο.Αλλά σε βλέπει ο μπαχαλάκιας αμπέλι ξέφραγο χωρίς στόχους και λέει τώρα μας παίρνει για μαλακίες.Ήταν υποχρεωτικό να γίνουν επεισόδια? όχι,αλλά συνήθως έτσι πάει.

 

Ψιλομπουρδα το παραπανω. Δε νομιζω οτι οι καφριλες της εξεδρας μας εχουν να κανουν με την αγωνιστικη πορεια της ομαδας. Σιγα τωρα η R που εβγαλε την επικη αυτη ανακοινωση να μην ειναι σε αναβρασμο για τα αγωνιστικα. Οκ, δεν υπαρχει κινητρο να βαλεις τους ...αρσιβαριστες να κανουν περιπολο φετος, αλλα οι καφριλες γινονται για να γινουν, και για λογους ασχετους με την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε και την ατυχια να τους βαλουν στο κατω διαζωμα απο την ΠΑΕ.Ολα στραβα και αναποδα,εναν αγιασμο αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τα χειρότερα είναι ότι δεν θα βγεις καν Ευρώπη του χρόνου αγωνιστικά κι όχι λόγω τιμωρίας που πιστεύω θα έχουμε και κλεισμένων και το πολύ να φας κανά χρόνο με αναστολή (τραβηγμένο αλλά δεν βλέπω χειρότερο σενάριο).

Τα χειρότερα είναι ότι θα έχεις Λύμπε και Μαρίνο να σου κάνουν σχέδια για του χρόνου με υλικό βαζέλας κτλ, λόγω του ότι δεν βγήκες Ευρώπη (φυσικά τα λεφτά του CL τα έχουμε ξεχάσει πλέον αν περάσει και ο νέος αθλητικός νόμος). Έχουμε να δούμε πολλά ακόμα

Ασχετο, αλλα είναι Κεκλεισμένων μία λέξη, όχι και κλεισμένων.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε πούστη μου ΑΕΚ είμαι από σχεδόν όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, την αγαπάω και την λατρεύω αλλά πρέπει να χαλαρά να είναι η πιο αυτοκαταστροφική ομάδα στον πλανήτη. Και σε επίπεδο διοίκησης και σε επίπεδο φιλάθλων και γενικά.

 

Έχω φτάσει 29 πλέον, πήραμε πέρσι το πρώτο πρωτάθλημα που θυμάμαι από την αρχή ως το τέλος, διάβαζα το τοπικ "Πρωταθλήτρια 2017-18" που είχε ανοίξει ο Αλάτι παρότι δεν είχα τότε account. Καύλα με το 3-2, καύλα με το 1-0 στα μπαοκια, καύλα με τον Γιακουμή. 8000km απόσταση και παρόλα αυτά να κλαίω βλέποντας τα χέρια με τον Λεβαδειακό. Και ελπίδες να μείνει ο Μανόλο, ελπίδες να μείνει ο Simoes, ελπίδες να πειστεί ο πρόεδρος της Las Palmas να μας δώσει τον Araujo.

 

Και μετά μπουρλότο. Από την διοίκηση που αντί να κρατήσει Μανόλο ή να βρει κάποιον με καλύτερο CV έτρεξε μην χάσει τον μαυροντυμένο tactician του Έβρου, που εμπιστεύτηκε τις μεταγραφές στο βλαχαδερό από τα Φιλιατρά και τα έκανε μουνί καπέλο, που αντί να έχει προνοήσει να ανανεώσει τους παίκτες όταν πρέπει τους χάνει τώρα, που κατάφερε μια ομάδα που τον Μαϊο θα ήταν πλήρης με 1 χαφ και 1 εξτρεμ να πρέπει να ψάχνει τώρα για 5 βασικούς + να κρατήσει/αλλάξει τους δανεικούς.

Η διαδεδομένη άποψη είναι ότι ο λόγος είναι η τσιγκουνιά. Δεν ανήκω σε αυτούς που την πιστεύουν. Προσωπικά θεωρώ καλό το ότι τα 25Μ πάνε για το γήπεδο. Γιατί το πρόβλημα για μένα είναι στην ανικανότητα των στελεχών, οπότε πιστεύω ότι και τα 25Μ χαμένα θα πήγαιναν. Θα πληρώναμε τον Γιαννιώτα 2 φορές πιο ακριβά γιατί ο Λύμπε και ο Μαρίνος σιγά μην κατάφερναν να τα βρουν για άλλον. Ας πάνε στο γήπεδο που τουλάχιστον η χρήση τους θα είναι σωστή.

 

Και πάμε στον κόσμο. Δεν θα ασχοληθώ καν με επεισόδια που έφεραν το -3 ή τα χθεσινά που κανείς δεν ξέρει τι ποινή μπορεί να μας φέρουν, δεν μπορώ και δεν θέλω να μπω στο μυαλό(?) αυτών που τα έκαναν. Πάμε στα εδώ, του ΚΜ. Μέσα σε 4-5 μήνες καταφέραμε να αποδομησουμε όλη την περσινή ομάδα, με μόνες εξαιρέσεις τον Ιησού και τον Hult. ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι τρώνε κατάρες, κράξιμο και ανάθεμα. Ο Μάνταλος έχει βγει ότι είναι χειρότερος του Στραβοπόδη που παίζει στο Β' τοπικό, ο Μπακάκης χειρότερος του Γεωργέα, ο Simoes ότι ξύνει το πουλί του και δεν αποδίδει, ο Γαλανόπουλος ότι είναι χειρότερος του Ρόβα κοκ. Πήραμε πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια και δεν έχουμε σε εκτίμηση σχεδόν κανέναν από όσους το έφεραν και έμειναν στην ομάδα.

Γράφει ο Bukowski (νομίζω) συχνά πυκνά ότι πολλοί παίκτες βλέπουν την ΑΕΚ σαν σκαλοπάτι πριν πάνε σε γαυροβάζελο. Σόρρυ αλλά από εμάς ξεκινάει αυτό. Από το ότι όποιος μένει στην ομάδα και δεν φεύγει "πρέπει" να έχει κάτι στραβό. Να είναι άμπαλος, να είναι ρουφιάνος, να είναι κλικαδόρος, να είναι whatever.

Και γράφονται "ιστορική ομάδα αλλά όχι μεγάλη", για ομάδα που χωρίς Μελ θα γίνει Ηρακλής, ότι διαλυθήκαμε σε ένα δίμηνο με τις ίδιες συνθήκες που ο βάζελος είναι (αγωνιστικά) δεύτερος κλπ. Όχι ρε παίδες, δεν είναι έτσι. Είμαστε η τρίτη μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας και από τίτλους και από κόσμο και βγαίνουμε από την χειρότερη περίοδο της ιστορίας μας. Προφανώς αυτά που τραβήξαμε μας έχουν επηρεάσει και σαν φιλάθλους και σαν οργανισμό, αλλά τα αντέξαμε γιατί είμαστε μεγάλη ομάδα. Ο βάζελος (με ευνοικότερους περιορισμούς σε σχέση με εμάς) πάει καλά γιατί έχει προβληματική διοίκηση 6 χρόνια. Εμείς πριν φτάσουμε στο '13 είχαμε προβληματικές διοικήσεις πάνω από 15 (με ένα διάλειμμα του Ντέμη), χωρίς να μιλάμε για παλιότερες εποχές Ζαφειρόπουλου κλπ.

 

Over and out.

 

P.S.: Το αποπάνω ελπίζω να μην φανεί σαν επίθεση σε κάποιους ή σαν ένδειξη ΑΕΚοφροσύνης. Δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση. Όλοι ΑΕΚτζήδες είμαστε εδώ (με κάποια κρυφοβουλγάρικα διαμάντια), οπαδικό forum είναι, κανείς δεν πονάει την ομάδα περισσότερο από τον άλλο. Πιο πολύ είναι κάποιες σκέψεις μου βλέποντας την ομάδα να μην μπορεί να διαχειριστεί κατά το ήμισυ την επιτυχία (διοίκηση) και κατά το άλλο ήμισυ την κρίση (κόσμος).

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Like για την κατάθεση ψυχής, στο περιεχόμενο έχω κάποιες αντιρρήσεις, αλλά δεν πειράζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Like από εμένα γιατί κατέθεσες σκέψεις σου.

Ότι η σημαία σου (Μπάγεβιτς) στο πικ του πήγε στον Ολυμπιακό και τον κάναμε ιδρυτικό μέλος μετά τον υποβιβασμό είναι σημάδι πως αποδεχόμαστε την μοίρα μας ως σκαλοπάτι για γαυροβάζελους.

Δεν υπάρχει γαύρος να πάει σε βάζελο και τούμπαλιν και να χουμε τα δικά μας καραγκιοζιλίκια με επιστροφές, τιμές, άσπρα άλογα κτλ.

Και δεν είναι μόνο ο βάτραχος.

Link to comment
Share on other sites

Μπούκο αν το πιστευεις αυτό, κρίμα για σένα. Δεν είναι καποιου είδους μομφή, απλά σε τέτοιες περιπτώσεις ισχύει το μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι.

Link to comment
Share on other sites

Γεωλόγε απόψεις είναι αυτές. ΟΚ νέος είμαι ακόμα, μακάρι στο μέλλον να με μπουκώσει η ΑΕΚ. Προς το παρόν ο πιο σίγουρος τρόπος για να γίνεις μάγκας στην ΑΕΚ είναι να περάσεις από Ολυμπιακό και στα γεράματα να έρθεις να κλείσεις ηρωικά την καριέρα σου σε αυτή. Καλά να μαστε θα το δούμε και με τον Κωστάκη.

Link to comment
Share on other sites

Γεωλόγε απόψεις είναι αυτές. ΟΚ νέος είμαι ακόμα, μακάρι στο μέλλον να με μπουκώσει η ΑΕΚ. Προς το παρόν ο πιο σίγουρος τρόπος για να γίνεις μάγκας στην ΑΕΚ είναι να περάσεις από Ολυμπιακό και στα γεράματα να έρθεις να κλείσεις ηρωικά την καριέρα σου σε αυτή. Καλά να μαστε θα το δούμε και με τον Κωστάκη.

Αποψεις είναι, το κρίμα που λέω είναι γιατι για σενα που έχεις αυτή την αποψη ειναι lose lose. Αν έχεις αδικο είσαι μιζερος και αν έχεις δικιο ...γάμα τα
Link to comment
Share on other sites

Γεωλόγε η ΑΕΚ το ταβάνι της το έδειξε την μία φορά ιστορικά που χε ΚΑΙ χρήμα ΚΑΙ πλάνο. Επί Μπάρλου δηλαδή.

Το θέμα είναι ότι ο κόσμος της ΔΕΝ πιέζει τους αρμόδιους για να φτάσει εκεί ξανά.

Άρα συγγνώμη εγώ να υποθέσω τί;

Φεύγει ο κάθε Τζιμπούρ, πάει στον Ολυμπιακό και έρχεται πίσω; Really?

Αν είσαι στην ΑΕΚ και φύγεις για Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό οφείλεις να τελειώνεις από το club.

Είναι πολλά που βαριέμαι να τα γράψω γιατί θα με πάρει το ξημέρωμα.

Η ΑΕΚ έχει και κόσμο και τίτλους και πορείες.

Συμβολίζει πράγματα που οι άλλοι δεν τα φαντάζονται καν.

Ούτε ένας μετά τον Μπάρλο όμως δεν βρέθηκε να την αγαπήσει.

Και ούτε πρόκειται να βρεθεί.

Ε τουλάχιστον να ξεμπερδεύουμε και με το φάντασμα του Μελισσανίδη και να ελπίζουμε να έρθει κανένας Αγγελόπουλος (το πιθανότερο) ή καμία ENIC (το ελπίζω προσωπικά) που δεν θα αγαπάει την ομάδα μεν αλλά θα την δει ως επιχείρηση να ρίξει και πέντε φράγκα να φέρει και μισό τεχνοκράτη.

Τουλάχιστον δεν θα χουμε τότε "μελισσανιδικούς" και "μπαγεβιτσικούς" αφού βιολογικά θα μας έχουν τελειώσει.

25 χρόνια κρεμόμαστε από τα παπάρια ενός προδότη και μιας γκρανκάσας.

Έλεος.

Είχαμε Παππά, Νοτιά, Χατζηιωάννου, επιχειρηματίες σοβαρούς και θέλαμε μάγκικα και νικαιώτικα.

Γουστάραμε περισσότερο Μελισσανίδη από ΑΕΚ που κέρδιζε Μίλαν και Λιλ.

Να συνεχίσω;

Άστο καλύτερα.

Την προηγούμενη 25ετία έχουν πέσει ΛΕΦΤΑ στην ΑΕΚ αλλά οοοοοοχι ήθελε ο ΑΕΚτζής Καζατζίδη.

Ε Καζατζίδη εισπράττει.

Απλά η ΑΕΚ δεν είναι για τέτοια μέτρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×