Jump to content

Recommended Posts

Η σχέση ΑΕΚ-Μπάγεβιτς θυμίζει πλέον την σχέση Vanessa Ives με τον δαίμονα της.

Δεν γλιτώνουμε ποτέ.

Και αυτή γλίτωσε με τον θάνατο της, η ΑΕΚ πάλι πέθανε μία φορά και την απασχολεί ξανά ο πούστης.

 

tumblr_ogwyg2Uzxy1vjlk10o1_500.gif

 

Στην μουνάρα Eva Green ήθελα να καταλήξω όπως καταλάβατε.

Eva σε λατρεύω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τον Βάτραχο σκέφτομαι πως αν είχε παιδιά ίσως να ταν αλλιώς τα πράγματα.

Ίσως να χε κάποιον άλλο σκοπό στην ζωή του.

Ίσως πιο εύκολα να αποσυρόταν στο σπίτι του.

Τώρα να πάει σπίτι να κάνει τί;

Θα μείνει εδώ, μέχρι να τον βγάλουν με τα πόδια μπρος από τα γραφεία τέσσερις.

 

Δεν σας κρύβω πως η ιστορία του Μπάγεβιτς με έχει προβληματίσει.

Με έχει κάνει να φιλοσοφήσω την ζωή.

Από μικρός ακόμα, η ιδέα να κάνω οικογένεια και κυρίως παιδιά μου προκαλούσε απέχθεια.

Όχι μόνο δεν το ήθελα, αλλά πραγματικά ως σκέψη μου ήταν απεχθής.

Βλέποντας το κατάντημα του γερασμένου πια, άτεκνου Μπάγεβιτς ανησυχώ.

Μήπως μείνω άτεκνος και καταντήσω βάρος στην οικογένεια της αδερφής μου.

 

Βάτραχε καταλαβαίνεις πως πια μας προβληματίζεις σε άλλο επίπεδο.
Κάποτε, έφηβος ακόμα, δεν μπορούσα να δεχτώ ότι από την κόκκινη φόρμα γύρισες ξανά.

Ήταν αισθητικό το ζήτημα, καθώς η πρώτη μου ανάμνηση σου ήταν ερυθρόλευκη.

? λέον είναι υπαρξιακό.
Αμφισβητώ εμένα και με τρομάζουν όσα θεωρούσαν δεδομένα στην ζωή μου.

 

Επειδή λοιπόν να φύγεις δεν πρόκειται, ίσως πρέπει να σκεφτείς τον θάνατο, ή ακόμα -γιατί όχι, την αυτοκτονία.

Θα λυτρώσεις έναν ολόκληρο λαό, θα λυτρωθείς και εσύ.

Κατά βάθος το ξέρεις.

Κούρασες και πια προκαλείς μονάχα θλίψη.

Link to comment
Share on other sites

Θλίψη είναι η Εύα Γκριν αυτή που Μόσταρ-ετε ως θεομουνο. Κλαίγανε και οι μάρκες στο Ρουαγιαλ. 150 ευρώ μαξ, και αν λείπει η Σάρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θλίψη είναι η Εύα Γκριν αυτή που Μόσταρ-ετε ως θεομουνο. Κλαίγανε και οι μάρκες στο Ρουαγιαλ. 150 ευρώ μαξ, και αν λείπει η Σάρα.

 

Για εσένα πάλι, σε αντίθεση με τον ? αρακουμή, διατηρώ επιφυλάξεις για τα πραγματικά αίτια της δήλωσης αυτής.

Θα δείξει ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

 

Βάτραχε καταλαβαίνεις πως πια μας προβληματίζεις σε άλλο επίπεδο.

Κάποτε, έφηβος ακόμα, δεν μπορούσα να δεχτώ ότι από την κόκκινη φόρμα γύρισες ξανά.

Ήταν αισθητικό το ζήτημα, καθώς η πρώτη μου ανάμνηση σου ήταν ερυθρόλευκη.

? λέον είναι υπαρξιακό.

Αμφισβητώ εμένα και με τρομάζουν όσα θεωρούσαν δεδομένα στην ζωή μου.

 

ΔηλαδήΣ ρε Μπούκο, άμα είναι έτσι, εμείς οι ... "oldies but goldies" τι πρέπει να κάνουμε ασούμε ?

Να πάρωμε το "? ειραιάς - Σύνταγμα", να κατέβουμε Στάση "Μαρκομιχελάκειο", να παραδώσουμε στην είσοδο ταυτότητες, λεφτά, κλειδιά, πορτοφόλια και να χαθούμε στα ανήλιαγα υπόγεια του Ιδρύματος ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΔηλαδήΣ ρε Μπούκο, άμα είναι έτσι, εμείς οι ... "oldies but goldies" τι πρέπει να κάνουμε ασούμε ?

Να πάρωμε το "? ειραιάς - Σύνταγμα", να κατέβουμε Στάση "Μαρκομιχελάκειο", να παραδώσουμε στην είσοδο ταυτότητες, λεφτά, κλειδιά, πορτοφόλια και να χαθούμε στα ανήλιαγα υπόγεια του Ιδρύματος ?

 

Κάπως έτσι, ναι. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λύθηκε

Ανοιξε τη στοργική αγκαλιά του πριν από τα Χριστούγεννα ο Δημήτρης Μελισσανίδης και άκουσε τα παράπονα του Ντούσαν Μπάγεβιτς, που αισθανόταν... ριγμένος. Ετσι λύθηκε ένα πρόβλημα το οποίο ταλαιπωρούσε πολύ τον κόσμο της ΑΕΚ, που αγωνιούσε αν εξακολουθεί να έχει σημαίνοντα ρόλο ή όχι στην ομάδα ο Ντούσκο. Ο τελευταίος δεν... τελεί πλέον σε δυσφορία και επέστρεψε στις φωτογραφήσεις με τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας, αφού ήταν την προηγούμενη ? αρασκευή στα γραφεία για τις υπογραφές με τον Βράνιες.

Τ.Τ.

 

http://www.efsyn.gr/arthro/dyskoli-pleon-i-symviosi

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

«Θα ντραπώ να πω ότι αγάπησα και έτυχε να ήταν παντρεμένος; Θα ντραπώ να πω ότι ήταν καριόλης και ζήλευε την καριέρα μου και σήκωνε χέρι; Μήπως αυτά είναι που πρέπει να ακουστούν;»

 

«Με τη γυναίκα του δεν θέλει να χωρίσει, αλλά θέλει να είναι και με τη Στανίση. Να πα' να γαμηθεί»

 

 

Καλησπέρα και καλή βραδιά!

 

https://www.vice.com/gr/article/ekana-kai-toys-alhtes-na-me-sebontai-mia-syzhthsh-me-thn-katerina-stanish-gia-thn-eyrwph-thn-ekklhsia-kai-toys-pantremenoys

 

17991996_10212583876929362_6519065333050

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

«Εκτιμώ ότι το νέο συμβόλαιο που υπέγραψε ο Κώστας Γαλανόπουλος αποτελεί μια πολύ σημαντική μεταγραφή για την ομάδα μας. Και αυτό όχι μόνο γιατί προέρχεται από την Ακαδημία μας και αποτελεί από πολύ μικρός προϊόν της δικής μας ποδοσφαιρικής σχολής αλλά και γιατί πιστεύω πολύ στο ταλέντο του. Εύχομαι να μείνει για πολλά χρόνια στην ΑΕΚ και πιστεύω ότι μπορεί να εξελιχθεί σε ηγέτη του συλλόγου, αρκεί βεβαίως ο ίδιος να συνεχίσει να δουλεύει με τον ίδιο τρόπο, αλλά και να συνειδητοποιήσει ότι δεν έχει καταφέρει τίποτα απολύτως αφού  ακόμα βρίσκεται στην αρχή της καριέρας του. Του εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να δικαιώσει στο απόλυτο τις προσδοκίες μας και την απόλυτη εμπιστοσύνη και εκτίμηση όλων μας στο πρόσωπό του».

 

 

? ολύ καλά τα ελληνικά σου Δούσκο μου. 

 

Μπράβο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

Πριν καν ξεκινήσουν τα πλέι οφ, η ΑΕΚ ενεργοποίησε την οψιόν ανανέωσης του συμβολαίου του Μανόλο Χιμένεθ. Και έτσι συνεχίζει και τη νέα σεζόν με τον Ισπανό τεχνικό. Πριν από λίγο ο Χιμένεθ είχε συνάντηση με τον Δημήτρη Μελισσανίδη και τον Μηνά Λυσάνδρου και ουσιαστικά συμφώνησαν να προχωρήσουν μαζί και την επόμενη χρονιά. Εκείνο που μεταφέρθηκε στον Ισπανό τεχνικό, είναι η ικανοποίηση για την δουλειά που έχει γίνει μέχρι τώρα. Ενώ συζητήθηκαν και άλλα ζητήματα που αφορούν την ομάδα. Πλέον το μόνο που απομένει είναι οι επίσημες ανακοινώσεις

 

 

ΠΟΥΤΣΑ.

 

Α ναι και να μην ξεχάσω.

 

ΨΟΦΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×