Jump to content

Recommended Posts

Με ψέματα σου φερε Μίτσελ, Μπαχά, Μάτος ο Μανώλης.

 

Αχ Δούσκο μου, οι καλοκαιρινές νύχτες του Διόνυσου θα είναι αλκοολικές φέτος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όταν ρωτήθηκε αν θα είναι στο γήπεδο και ποια ομάδα θα υποστηρίζει, τόνισε: «Έχω κάποιες υποχρεώσεις στην ΑΕΚ. Στις 6 Ιουνίου έρχομαι στο Μόσταρ όπου σχεδιάζω να ζήσω για το υπόλοιπο της ζωής μου, αφού τελειώσω τη δουλειά που άρχισα. Θα επισκεφθώ το στάδιο όπου ελπίζω ότι, η Βοσνία θα νικήσει την Ελλάδα».

 

 

ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΗΜΕΡΕΥΣΗ ΔΟΥΣΚΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΣΤΑΡ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

"Έχω κάποιες υποχρεώσεις στην ΑΕΚ. Στις 6 Ιουνίου έρχομαι στο Μόσταρ όπου σχεδιάζω να ζήσω για το υπόλοιπο της ζωής μου, αφού τελειώσω τη δουλειά που άρχισα."

 

ΜΕΓΑΛΕ ΝΤΟΥΣΚΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕ. ΜΟΝΟ ΕΣΥ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

ΜΕΓΑΛΕ ΝΤΟΥΣΚΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕ. ΜΟΝΟ ΕΣΥ.

Η μπυρα εφυγε στο θαλασσι υποκαμισο.

Link to comment
Share on other sites

Την Τριτη καλεσμενοι ολοι στο κλαμπ αν ισχυει. Κερναμε μπυρες, σουβλακια κλπ

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Μλκς νιωθω ενα κενο. Δεν εχω καποιον "δικο" μας να σιχαινομαι.

Απο μικρο παιδι ειτε αυτον ειτε τον κοντο ειχα εναν να μου ανεβαζει την πιεση.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από τη μια μιλάμε για ο,τι πιο ευχάριστο τα τελευταία χρόνια, από την άλλη η δουλειά που άρχισε πιθανότατα θα είναι να τελειώσει την ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και φυγει πριν μπει η ΑΕΚ στη Φιλαδελφεια προσωπικα σταματαω ν ασχολουμαι. Μπεσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

η Ελλαδα τον εκανε ανθρωπο και λεει τετοιες μαλακιες ο βλιξ.

 

Ασταδιαλα βρυκολακα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και φυγει πριν μπει η ΑΕΚ στη Φιλαδελφεια προσωπικα σταματαω ν ασχολουμαι. Μπεσα.

Με ενα σμπαρο δυο τρυγονια!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9.500 χιλιαρικα το μηνα καθαριζεις

για φραπε με ταβλι στα Σπατα,μοναχά ψωλαρμενιζεις

στη Βοσνια το παιζεις πατριωτης

και εδω μαγκας Πειραιωτης 

στο Μόσταρ να πας και αντε γεια σου

ντουσαν μπινε κι΄ανωμαλε

γαμω τον πειραια σου.

 

Ο ρυθμος του ποιηματος μου

 για οσους θελησουν να το σιγοτραγουδησουν

 ειναι

  α λα 

'Στη Θάλασσα' της Θεοδοσίας Τσάτσου .

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Μέρες για ροζ σαμπάνιες και φουντωτες χειροπέδες αν όντως ξεκουμπιζεται το παχυρευστο κατακάθι της μούργας των υπονόμων βόρεια της ερζεγοβίνης.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Είστε τρελοί ρε; Δεν τον ξεφορτωνόμαστε, το είπε ξεκάθαρα ο άνθρωπος (βάτραχος), έχει ακόμα να αφήσει έργο.  :angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Τελειωνει Σπυρο. Εχει ενημερωθει και τ'αφεντικο απο τον περασμενο Δεκεμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνει Σπυρο. Εχει ενημερωθει και τ'αφεντικο απο τον περασμενο Δεκεμβριο.

 

Αμήν και πότε. Δεν θα είναι καθόλου τυχαίο αν η ανάσταση της Α.Ε.Κ. συμπέσει με την αποχώρηση για πάντα του αμφίβιου.

Link to comment
Share on other sites

Αχάριστος λαός οι ΑΕΚτζήδες βγάζουν χολή για έναν άνθρωπο που γιγάντωσε το κλαμπ ως παιχτης, προπονητής και στέλεχος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Περιμένοντας, λοιπόν, στο αεροδρόμιο του Μονάχου, προκειμένου να πετάξουμε για το Σαράγεβο, όπου ήταν η βάση μας για τον αγώνα της Εθνικής με την Βοσνία στην Ζένιτσα, τρεις κυρίες που κάθονταν λίγο πιο δίπλα, ζήτησαν ευγενικά βοήθεια με το wi-fi του αεροδρομίου. Μετά, ακολούθησαν και άλλοι που είχαν ανάλογο πρόβλημα, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

 
Η μια κυρία εξ αυτών, ονόματι Aida Puzic, πετούσε για το Σεράγεβο όπως μας είπε και από εκεί για το Μόσταρ. Μένει εδώ και 20 χρόνια στο Τορόντο και πάει συχνά πυκνά στην γενέτειρά της. Είχε επισκεφτεί και την Αθήνα πριν 30 χρόνια, την είχε λατρέψει, αλλά δεν ήθελα να της χαλάσω την ωραία εικόνα με το πώς είναι σήμερα η πρωτεύουσα και την άφησα στις παλιές της αναμνήσεις.
 
Μόλις μας ανέφερε το Μόσταρ, της είπαμε ότι από εκεί είναι και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς και αμέσως σχηματίστηκε ένα πελώριο χαμόγελο στο πρόσωπό της. Ήταν συμμαθητές στο δημοτικό, στην ίδια πόλη μεγάλωσαν και μας τον ανέφερε η ίδια από μόνη της ως "Πρίγκιπα του Νερέτβα". Μόλις, δε, είδε και φωτογραφίες του από το πώς είναι σήμερα ο Ντούσκο, μας έλεγε "δεν έχει αλλάξει καθόλου!".
 
Μας είπε για το πόσο ωραίος άνδρας ήταν από νέος, της δείξαμε και φωτογραφία από το 1974 και την έπιασε μια νοσταλγία από εκείνα τα χρόνια. Μας έκανε και κίνηση ότι ήταν πάντα καλοστεκούμενος, αγέρωχος και σοβαρός, στοιχεία που χαρακτηρίζουν ως σήμερα τον Ντούσαν Μπάγεβιτς. Ήξερε ότι είναι παντρεμένος και με την Μπέγκα, δεν χρειάστηκε να της πούμε το παραμικρό για την οικογενειακή του κατάσταση. Γνώριζε λεπτομέρειες...
 
Αναφέρθηκε με πολύ καλά λόγια και τόνισε πως όσες φορές τον είδε από τότε που ήταν μικροί, δεν είχε αλλάξει καθόλου. Πως πήγαινε στο Μόσταρ και δεν είχε το σταριλίκι και την αλλαγή χαρακτήρα που πολλοί έχουν μόλις γίνονται επιτυχημένοι. Αν μη τι άλλο, ήταν μια ιδιαίτερη στιγμή για την ίδια, μας έδειξε και φωτογραφίες της από εκείνα τα χρόνια στην γενέτειρά της.

large-glowing-red-heart-animation-gif.gi

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×