Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Βαλε ξανα τον αγωνα να τον δεις.

 

ΓΙΑ ΒΑΛΕ ΣΚΟΡ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΦΑΝ ΓΚΑΑΛ

ΝΑ ΓΕΛΑΣΩΜΕΝ..

 

ρε παλικαρε, τι να θυμηθουμε τωρα. στο πρωτο παιχνιδι που εχανε ο αλλος 4-5 τετ-α-τετ μονος με τον ντε χεα ? αναθεωρησε λιγο την εννοια σφυροκοπημα σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Ο Τζεραρντ οπου τους πετυχε τους γαμησε. Δεν εκατσε να χασει 2-0 απο το μπουρδελο και να κανουμε το σταυρο μας στον επαναληπτικο.

Γαυρος, Γιουναιτεντ, Γιουβεντους οι πιο σιχαμερες ομαδες του πλανητη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΣΚΟΡ ΦΙΛΑΡΑΚΟ. ΣΚΟΡ ΒΑΛΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΣ ΠΟΣΟ ΑΓΓΙΞΕ Η ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ?

ΣΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΕΒΙΛΛΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΑΤΣ.

 

ενταξει ο,τι να ναι υπερβολες. τα ειπα για την κατοχη, μην τα ξαναγραφω. και αυτη στο α μερος. γιατι στο β τελειωσαν αυτα. απο το 45 μπηκε η ομαδα να το γυρισει. και ας ηρθε η κοκκινη. κατοχη με πασουλες απο βαλενσια σε τζοουνς και μετα σε σμωλινγκ. πσσσσ τελικες ποσες ? 1 ? μετα κραζουμε μπαρτσα και τικι τακα που σε 1 τετραγωνικο αλλαζουν 50 πασες και μεσα στην περιοχη του αντιπαλου. δε μας αρεσει

Link to comment
Share on other sites

τωρα σοβαρα τα γραφεις αυτα ? το οτι δεν ειναι αξιας χουμελς ο Τζοουνς ειναι επιχειρηματολογια το γεγονος να μη δωσει την κοκκινη ? δηλαδη οκ δεν κοιταμε την αριθμητικη διαφορα στο γηπεδο, αλλα αν ειναι η οχι καλος ο παιχτης. και τι εγινε που επαιζες με 10 για 45 λεπτα, ο Τζοουνς ηταν να βγει. να ηταν ο Ρουνει να το συζητησουμε... ο,τι μα ο,τι να ναι

Link to comment
Share on other sites

και μια χαρα τους εχω γλεντησει και τους ΡιοΒιντιτς... δεν ειναι εκει το θεμα οπως καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

ολλανδε 1ος εγω απο το καλοκαιρι γκαριζα εδω μεσα για τις μαλακιες που εκανε ο ροτζερς στις μεταγραφες

 

σημερα ηταν κοκκινη στο τζοουνς οχι γιατι κανει τακλιν αλλα γιατι ειναι τοσο μαλακας και αμολαει κλοτσιδι στα ισια στο γονατο

 

αν αυτο ειχε γινει σε ΑΕΚ - γαυρος θα ειχε γκρεμιστει το ΚΜ.

 

εγω ειπα οτι δεν επαιξε καλα η λιβερπουλ αλλα σφυρα στα ισα μωρη πουταναρα και ασε να φαω 5, και δεν δμαρτυρομαι ουτε για την μαλακια του ρουνει ουτε για τιποτα αλλα στο 57 ειναι κοκκινελι ευκολο την εχω δει την φαση 50 φορες ξανα και ξανα ειναι κλωτσια δολοφονικη

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεμε αλλα δε θελουν η δε μπορουν να καταλαβουν.

ΑΣΕ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ 10 ΚΑΙ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ 5. μη μου στερεις το δικαιωμα με το ετσι θελω να ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cm punk

Το σηκωσε φετος ο Μουρινιο ανετα κιολας. Οσο και να θελει να αυτοκτονησει η Τσελσι με τοσο πεθαμενους αντιπαλους δεν γινεται να το χασει.

 

Come on blues!!!

Link to comment
Share on other sites

η φετινη σεζον ηταν εγκλημα για εμας ΕΓΚΛΗΜΑ και θα το δουμε σε λιγα χρονια χαθηκε απιστευτη ευκαιρια μαζευοντας μετριοτητες χρυσοπληρωνοντας

Link to comment
Share on other sites

Κωστα η Λιβερπουλ φετος ηταν για τον πουτσο καβαλα απο την αρχη ως το τελος. Τουλαχιστον εχει καποιους ταλαντουχους που ελπιζουμε να μην πουλησει (λεμε και καμια μαλακια να περναει η ωρα) ωστε με 2-3 σοβαρες μεταγραφες μονο (λεμε και καμια μαλακια να ξεκαρδιζομαστε) να ναι φανερα βελτιωμενη του χρονου καθως θα ναι πιο δεμενη. Οχι βεβαια για να σηκωσει κουπα αλλα για να χει μια σταθερη πορεια και οτι βγει. Παντως αν δεν κανει κατι να αντιστρεψει την κατασταση, δηλαδη επενδυσεις σε γηπεδο και να σηκωσει εστω 1-2 Κυπελλα, τα επομενα 5 χρονια την βλεπω να παιρνει κατηφορα οριστικα και να μπαινει στο φασμα των πολλων ιστορικων ομαδων. Ηδη με το ζορι στεκεται ως μεγαλη ομαδα (μεγαλο ονομα ειναι μονο) και φαινεται απο το οτι καθε 20χρονος παιχτης της δεν πολυψηνεται να μεινει κιολας.

 

Το μονο αισιοδοξο ειναι οτι θα φυγει ο Τζεραρντ (ασχετα αν τον λατρεψα) οποτε ισως απογαλακτιστει

Link to comment
Share on other sites

Στα ισια ηταν το ματς. Δε μπορω να δεχθω οτι επειδη δεν πηρε κοκκινη σε μια φαση που δεν ηταν για τετοια, ο Τζοουνς αλλαξε τις ισορροπιες ο αγωνας.

Εαν δεν εκανε μαλακια ο Ροτζερς που ΕΙΜΑΙ 1000% σιγουρος οτι εδωσε εντολη "κλωτσα" στον Τζεραρντ (για αυτο και οι 2 ηταν σα κλαμμενα μουνια), θα ειχαμε διαφορετικο αγωνα.

Και 3-4-3, και λαθος τακτικη και και και

Εγω θα το γραψω ΜΙΑ φορα, οχι 10. Ολα αυτα ειναι δικαιολογιες. Η σεζον της Λιβερπουλ τελειωσε οταν πουλησε τον ξεδοντιαρη. Γιατι εκει δειχνεις οτι συμπεριφερεσαι σαν την Τοτεναμ του Λιβι και οχι σαν μεγαλη ομαδα. Παρε ρε μπαγλαμα πρωτα trophies και μετα δωστον στην Μπαρτσα. Αλλα δεν εχει λεφτα τα χουμε ξαναπει.

Η Λιβερπουλ η περσινη ΦΕΤΟΣ, θα εκανε παρελαση και θα το σηκωνε ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. Αλλα η ευκαιρια ΧΑΘΗΚΕ.

Αυτα περι potential του ροστερ, τα χουμε ξαναδει με ολους τους κοουτς απο το 96... Μεχρι να γινουν ...μεγαλοι παικταραδες οι Τσαν και οι Λαλανα, το πουλακι θα εχει πεταξει. Και οχι ο Ροτζερς δεν ειναι ουτε θα γινει Φεργκιουσον.

 

Αυτό με μια σημείωση ότι ο Σουάρες θα αναδείκνυε και θα έκανε πιο εύκολη την ένταξη και των καινούργιων.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα δε διαφωνω με την αναλυση για το ματς, απλως να πουμε οτι εαν μπροστα ειχες εναν κανονικο ποδοσφαιριστη και οχι το Ρουνεϋ, το πιθανοτερο ειναι να ειχες φυγει με ανετο 1-4. Δεν υπαρχει συγκριση Φαν Χααλ Ροτζερς, δε νομιζω οτι διανοειται να το κανει κανεις. Απλως η ΜανΓιου εχει καραμπινατα κενα στο ροστερ και ορισμενοι ποδοσφαιριστες δεν βγηκανε. Αν συνυπολογισουμε και το γεγονος οτι καποιοι δε γουσταρουνε τον Ολλανδο, εχουμε την εικονα μιας ομαδας που στη μερα της σε διαλυει, αλλα σε αλλη μερα μπορει να μαζεψει και 3 απο καθε Γουεστ Χαμ.

Link to comment
Share on other sites

γι αυτό δεν δίνονται οι σουάρες αυτού του κόσμου,όχι για τα 30 γκολ αλλά

για τα πράγματα που είναι μη μετρήσιμα

 

Είχε δίκιο πέρσι ο tzav και λάθος εγώ, που έλεγε να μη δοθεί τα Χριστούγεννα του 2013 ο ψυχάκιας.

Όπως βλέπετε φέτος δε σχολιάζω σχεδόν καθόλου Πρέμιερ και Λίβερπουλ, γιατί για μένα τελειώσαν όλα τη μέρα που ανακοινώθηκε ο Ρίκι Λάμπερτ. Η αρρώστια και η μαλακία σε αυτή την ομάδα έχει ποτίσει το DNA της πια.

Link to comment
Share on other sites

Φερτε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΣΟΒΑΡΟ. ΜΕ ΚΟΥΠΕΣ. Φερε Σιμεονε στην τελικη ρε αδερφε. Και πεστου ΚΑΝΕ ΜΕ ΟΜΑΔΑ.

Αμα φέρει Σιμεόνε θα γίνω Μάντσεστερ στα γεράματα και θα αποκηρύξω το Λιβερπούντιαν παρελθόν μου, που χρονολογείται από το 1983.

Είπαμε προπονητή, όχι ψυχανώμαλο, όχι τον Μίκι Ρουρκ της μπάλας.

Link to comment
Share on other sites

Ε ας φερει τον Καπελο στα γεραματα. Δε ξερω ρε Μητσο, εχουν γινει και σπανιοι οι καλοι κοουτς.

Δλδ οταν εφερε τον Ραφα ηταν καλυτερος? Και εκεινος ψυχανωμαλος fact!

 

Δε χρειάζεται προπονητή. Να ξεκολλήσει από επιλογές και νοοτροπίες Ρίκι Λάμπερτ χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

ε θες προπονητη για να ακυρωνει τετοιες ηλιθιες επιλογες.

 

Πραγματικά το πιστεύω ότι και ο Μουρίνιο να ερχόταν, θα κατέβαζε διακόπτη και θα έφερνε νέους Λάμπερτ και Κάρολ. Δεν είναι θέμα προσώπου αυτές οι επιλογές, είναι συλλογική μαλακία.

Link to comment
Share on other sites

Αμα φέρει Σιμεόνε θα γίνω Μάντσεστερ στα γεράματα και θα αποκηρύξω το Λιβερπούντιαν παρελθόν μου, που χρονολογείται από το 1983.

Είπαμε προπονητή, όχι ψυχανώμαλο, όχι τον Μίκι Ρουρκ της μπάλας.

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα θελα αυτον. Και μην μου πειτε μεγαλος ειναι, 3 χρονια μεγαλυτερος του Φαν Χααλ ειναι

 

marcello-lippi-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε Μητσακλα σε χαλαει ο Τσολο ? σε χαλαει ενας Κλοππ ?

 

o Τσόλο ως ποδοσφαιρόφιλο γενικά δε με αφορά καθόλου. Ο Κλόπ μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το ματσάκι ήταν ντεζα-βου του περσινού Μουρίνιο... ένα ολόκληρο γύρο αήττητος, όπως πέρσυ... φαβορί στα χαρτιά, όπως πέρσυ... και κατώτερος των περιστάσεων, όπως πέρσυ... πέρσυ βέβαια ο πόνος ήταν μεγάλος γιατί διεκδικούσες την κούπα μετά από είκοσι χρόνια, ενώ φέτος επαιζες το γόητρο... αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο...

 

Το ματς χάθηκε για 2 λόγους: Πρώτον γιατι ο επί 2 χρόνια αόρατος Μάτα κάνει το παιχνίδι της ζωής του και βάζει 2 σπάνιες γκολάρες... και δεύτερον γιατί ο ΦανΓκάαλ που βολεύεται με το Χ βραχυκυκλώνει τον Ρότζερς με το πρωτοφανές για φέτος αμυντικογενές κέντρο... του κάθεται και το οτί στη μία και μοναδική φάση που βγάζει σκοράρει (είπαμε καρμπόν με το περσινο Μουρίνιο...) και μετά άντε γύρνα το...

 

ρε τζαβ εισαι σπιτι ?

Σαρδανάπαλε του Άμστερνταμ, εδώ στο προτεκτοράτο έχουμε ήλιο... δεν καθόμαστε Κυριακή απόγευμα πάνω στο ΠιΣι να στραβωνόμαστε... πάμε παραλία με τη φραπεδιά, ψωλαρμενίζουμε και ερχόμαστε και τα λέμε την επόμενη...

 

By the way,

Πριν τρεις ακριβώς μέρες είχαμε αυτό το δημοσίευμα:

Υπεύθυνος για τον ορισμό διαιτητών ο Γουέμπ!

Προαγωγή πήρε ο Χάουαρντ Γουεμπ στην Επιτροπή Διαιτησίας και πλέον θα είναι ο άνθρωπος που θα ορίζει τους ρέφερι των αναμετρήσεων της Πρέμιερ Λιγκ!

Περιμένουμε τη συνέχεια για να βγάλουμε συμπεράσματα αν οι "ομορφιές" που είδαμε χθες από τη μούμια τον Ατκινσον ήταν απλώς συμπτωματικές ή αν επίκειται χτίσιμο νέας "πρωταθληματικής φουρνιάς"...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×