Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Δεν υπάρχει αθλητής Μητρογλου. Μιλάμε αν πάει στο Ανφιλντ θα ναι άξιος διάδοχος του Φάουλερ και δεν εννοώ παικτικα. Να τον ακούτε τον Μπουκοφσκι

Link to comment
Share on other sites

Οτι ο Σιαλμας ειναι καλυτερος παικτης απο τον Ποποβιτς,δεν σημαινει οτι ο Σιαλμας ειναι επιπεδου ΑΕΚ.Αυτο προσπαθω να πω,ειναι απλουστατο.

Το οτι ο Μητρογλου ειναι καλυτερος απο τον Μπα,ΔΕΝ σημαινει οτι ειναι στραικερ επιπεδου Τσελσι.

 

Απλα σε προηγουμενη κουβεντα ειχα τονισει το αυτονοητο.Οτι αυτη τη στιγμη που μιλαμε σε ευρωπαικα ΤΟΠ κλαμπ κυκλοφορουν στα προπονητικα επιθετικοι οπως ο Μπα,o Mατρι,o Μπεντνερ,αρα ειναι χαζο να μας πειραζει ο γαυροκαγκουρας εν προκειμενω.

Link to comment
Share on other sites

Απλα σε προηγουμενη κουβεντα ειχα τονισει το αυτονοητο.Οτι αυτη τη στιγμη που μιλαμε σε ευρωπαικα ΤΟΠ κλαμπ κυκλοφορουν στα προπονητικα επιθετικοι οπως ο Μπα,o Mατρι,o Μπεντνερ,αρα ειναι χαζο να μας πειραζει ο γαυροκαγκουρας εν προκειμενω.

Ετσι ειναι. Ειδικα στην Ιταλια, ο Μογλης χωραει στο ροστερ ΟΛΩΝ των ομαδων και εκτος απο τις 3 κλασσικες μεγαλες, σε ολους παιζει βασικος. Το θεμα ειναι οτι δεν θα αντεξει τακτικα σε πρωταθληματα οπως η Πρεμιερσηπ και το Καμπιονατο. Του ταιριαζει περισσοτερο το γερμανικο ποδοσφαιρο και το ισπανικο κατα την αποψη μου. Δεν συζηταμε για τις υπολοιπες λιγκες, παιζει με κλειστα ματια παντου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ποσο κακη ομαδα ειναι η Γιουναιτεντ φετος ρε σεις ;

 

 

Παταει περιοχη μονο με αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κακη ομαδα ειναι η Γιουναιτεντ φετος ρε σεις ;

 

Η μπαλα δεν διακτινιζεται στην αντιπαλη περιοχη,πρεπει να περασει απο τον αξονα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Σαφεστατα.

 

Τα λεγομενα μου δεν ειναι μομφη προς τους επιθετικους της ομαδας , αλλα προς την επιθετικη συμπεριφορα της ομαδας στο συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

2-2 ;;;;;;

 

Δεν αντεξα να δω παραπανω απο το πρωτο ημιχρονο. Βαρεθηκα , κουραστηκα.

 

Μπορει να εβαλε 2 γκολ η Γιουναιτεντ αλλα αμφιβαλλω αν πατησε παραπανω απο 2 φορες στην αντιπαλη περιοχη με αξιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Αυτο το "δεν ηθελαν" δεν το καταλαβαινω. Τι θελουν ; Να διωξουν τον Μογιες εννοεις ;

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ποιον εδιωξαν ; Δεν εχω παρει χαμπαρι .

 

 

1-2 γκελες ακομα παντως και αποχαιρετα το πρωταθλημα η United.

 

Εγω περιμενω φετος για πρωταθλημα, Αρσεναλ (ειδικα αν κανει 1-2 προσθηκες τον Γεναρη) , Τσελσι με τον πουσταρα στον παγκο και Σιτι η οποια παιζει να ειναι η πιο ασταθης ομαδα που εχω δει ποτε στην ζωη μου,

Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμενο Κωστα.

 

Ο Ρουνει αν καθοταν ο Φεργκι αλλον ενα χρονο στον παγκο ειχε φυγει.Με Μογιες (ψιλο)αναστηθηκε,πειστηκε να μεινει,ειναι βασικος και τωρα κανει το σημερινο επιτηδες;;Δεν το κοβω.Tα γνωστα brain farts του Ρουνει ειναι και αυτο και η μαλακια που κανει στην αρχη που παει να παρει κοκκινη απο τα αποδυτηρια.

 

Υπαρχει τεραστιο προβλημα στον αξονα.Δηλαδη οκ,οταν φτανεις στο σημειο να σου λειπει ο ΚΑΡΙΚ καταλαβαινεις σε τι κατασταση εισαι.Τρεις μηνες παρα μια μερα φαγαμε με Τιαγκο και Φαμπρεγκας και ο παπαρας μαζι με τον Woodward πηγαν και εδωσαν 25 για τον αφανα.Μαλακιες ολκης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω το κλιμα πανω,οποτε σε πιστευω οτι σαν σεναριο παιζει.

 

Ε,ναι Καρντιφ ηταν αλλα εχει τοσο καραμπινατες αδυναμιες η ομαδα που και παλι φαινονται.Στην μετα Ροναλντο εποχη τα εκτος εδρας ματς δεν διαφερουν πολυ απο το σημερινο.Απλα ο Αλεκος ηταν ο κορυφαιος manager ολων των εποχων και τα επαιρνε μονος του.

 

Κατα τη γνωμη μου ο Σκωτσεζος πρεπει να το γυρισει σε 4-3-3 οπως εκανε ο Αλεκος σε ευρωπαικα ματς.Με Καρικ ή Φελαινι (προς Θεου οχι και τους 2 μεσα ΜΑΖΙ) και μπροστα τους Κλεβερλι και Καγκαβα.Κατι τετοιο τελος παντων,θελει λιγο πουτανια,λιγο flair η ομαδα.Και να ενεργοποιησει τον Νανι ο μαλακας.Ενταξει ο Βαλεντσια δεν θα επαιζε ουτε σε 4-4-2 Μπαγεβιτς πια.

Link to comment
Share on other sites

Η Σίτυ όταν παίζει εντός έδρας είναι τρομακτική και λέω δεν γίνεται να χάσει το πρωτάθλημα με τίποτα, αλλά όταν παίζει εκτός μετατρέπεται εντυπωσιακά σε πολύ σοφτ ομάδα. Για τη Γιουνάιτεντ δεν ξέρω... Αν το έβαζε ο Ρούνει ή δεν το έτρωγε στο 92' π.χ θα ήταν μόλις 5 πόντους πίσω από την Άρσεναλ. Καμιά φορά παίζουν ρόλο και οι λεπτομέρειες. Αυτός ο Ολλανδός κόουτς που λες Κώστα ήταν χρόνια στην ομάδα και ασσισταντ και μπορούσε να τον βοηθήσει τον Moyes. Δεν καταλαβαίνω γιατί τον έδιωξε.

Link to comment
Share on other sites

ουαλος πουλενακι του ροτζερς οταν ηταν μαζι στη σουονσι.. ηρθε με καλες περγαμηνες, ρολιστας βεβαια. εγω εξακολουθω να τον πιστευω

Link to comment
Share on other sites

είσαι κάτσικος αγγλούρα που δεν τη βρίσκεις ούτε με τις δέκα αλλά ο θεός σε στέλνει σε μία ιστορική ομάδα, που οι σκάουτερ είναι τόσο πεταμένοι και παίρνουν εσένα, κάτι άνταμς, κάτι κάρολ και κάτι χέντερσον και πληρώνουν χρυσό. ακόμα και κει σε παίρνουν χαμπάρι αλλά τα φέρνει η τύχη να πάει καλά η χρονιά και συ να παίζεις βασικούρα σε μάτς θανάτου με τη νίκη να δίνει αέρα απίστευτο στην ομάδα σου. παλεύουν σαν σκυλιά οι άλλοι δέκα , εσύ τον πάιζεις κλασικά αλλά σε μια στιγμή που ούτε ο θεός δεν την θέλει σου έρχεται η μπάλα στρωμένη στα πέντε μέτρα σε κενή εστία και με συμπαίκτη δίπλα σου σε κανονική θέση να κάνεις το 1-3 ή να δώσεις την ασίστ, να τελειώσει το ματς , να ηρωοποιηθείς και να βγάλεις και αυτή τη σεζόν.και συ την στέλνεις μόνος άουν.για αυτό είσαι και θα είσαι πάντα λίγος, μαλάκα άλεν ή άνταμ η πως στο διάλο σε λένε.

 

+1

 

εγω εξακολουθω να τον πιστευω

 

Κακώς.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι οπαδός της Λίβερπουλ.

Περιμένεις 20 χρόνια να τα παρατήσει ο Γκάραχερ, γιατί σε γλεντάει ο κάθε πικραμένος.

Και τώρα πρέπει να περιμένεις, άλλα ξέρω 'γω πόσα χρόνια να τα παρατήσει αυτό το σούργελο που λέγεται Σκρτελ.

Τόσα εκατομμύρια τα τελευταία χρόνια και παίζει να είναι ο Κυργιάκος ο πιο σοβαρός αμυντικός που πήρε η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

το ασχημο νεο ειναι ο τραυματισμος του Σταριτζ και η απουσια του απο τους επομενους αγωνες της ομαδας. θα πρεπει να ανεβει ο Μοουζες και ο Ασπας (κλαιω).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×