Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

400κ περ γουηκ δε θες

αλλα 200κ σε 2-3 παικτες θες.

Και εδω προτεινεις cuts στον Τζονσον αλλοιως να παρει μπουλο. Στο οποιο δε διαφωνω, αλλα cuts? Προφανως θες να συγυρισεις το wage budget γιατι εισαι ΗΔΗ over the top.

 

δε ξερω καν πως ειναι το wage budget της ομαδας, σιγουρα ο Γκλεν εχει υψηλο συμβολαιο, οχι cuts, μπουλο να παρει! περσυ η ομας ειχε πολλα εσοδα, νομιζω τα περισσοτερα απο καθε αλλη ομαδα στην Πρεμιερ. Αν επαναλαβει την περσινη σεζον, ξαναβγει Τσ Λ, δε νομιζω να εχει Λαλλανες. Ορμαμε για πανω ραφι

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως το Κουτινιο-Μπαλοτελι δειχνει το μεγεθος της μαλακιαρας που καναμε που πηραμε τον Ιταλο πανω στον πανικο να καλυψουμε τον Σουαρεζ. Πιστευω ηθελε αλλου ειδους φορ η ομαδα. Αλλα θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Αδη το χω ξαναγραψει. Περσι ειχες μονο πρωταθλημα και την εβγαλες με 14 παιχτες. Φετος που χεις και Ευρωπη ηθελες και Λαλαναδες πως να το κανουμε; Περισσοτερο αναγκη ειχες την ποσοτητα σε παιχτες παρα την ποιοτητα. Οποτε καλα εκαναν και γεμισαν το ροστερ. Απο του χρονου ας παρουν ενα σεντερ μπακ-ενα εξαρι και ενα οτι αλλο θελουν που να ναι παιχταραδες

Link to comment
Share on other sites

Αδη το χω ξαναγραψει. Περσι ειχες μονο πρωταθλημα και την εβγαλες με 14 παιχτες. Φετος που χεις και Ευρωπη ηθελες και Λαλαναδες πως να το κανουμε; Περισσοτερο αναγκη ειχες την ποσοτητα σε παιχτες παρα την ποιοτητα. Οποτε καλα εκαναν και γεμισαν το ροστερ. Απο του χρονου ας παρουν ενα σεντερ μπακ-ενα εξαρι και ενα οτι αλλο θελουν που να ναι παιχταραδες

 

δεν υποτιμω τους Λαλαναδες που πηραμε, αντιθετως. Ποσοτητα θελαμε ναι και δεν ειπε κανεις οτι δεν εχουν και ποιοτητα. Οκ βγηκαμε στο ΤΣ λ να πηγαιναμε να παρουμε μονοκοπανια βινταλ χουμελς φαλκαο καβανι και ντανι αλβες ξερω γω ? περσυ οντως ειμασταν κυριολεκτικα με 14 παιχτες, παιζαμε με 4 σεντερ μπακ σε καποιους αγωνες γιατι δεν εβγαινε η ομαδα... η μετα σουαρεζ εποχη θα φανει, παντως ο Σταριτζ δειχνει ηγετικα στοιχεια μπροστα... δεν ειναι γατακι. και ο Στερλινγκ εχει οριμασει.... Αμα ο Μαριο ειναι ταπεινος και δεν μαλακιστει, θα προσφερει.

 

και λιγα λογια σφαιρικα για το πρωταθλημα, η σιτυ μπορει να εχει παγκοσμιους παιχτες αλλα εφαγε σφαλιαρα απο Στοουκ που τετοια αποτελεσματα ειναι μαχαιριες αν κυνηγας τιτλο, θα ριξει βαρος στο ΤΣ Λ και δε μου γεμισε το ματι, ειδικα στο 1ο ημιχρονο απεναντι σε εμας

η Αρσεναλ με Σανογκο μπροστα και Ζιγκιτς (αν τον εκλεισε) δεν θα παει πουθενα

ο Καρπουζας ειναι αποφασισμενος φετος να το σηκωσει και θα ειναι δυνατοτερος απο περσυ.

Τοττεναμ Εβερτον Γιουναιτεντ τα ιδια με περσυ βλεπω

εμας ΕΛΠΙΖΩ τουλαχιστον στο ιδιο επιλεδο (δε λεω να βγουμε 2οι και να κυνηγαμε τιτλο μεχρι τελους) απλα το επιπεδο να μεινει υψηλο.

Link to comment
Share on other sites

φαντασου amdd ποσο καδρονια ειναι οι αντιπαλοι κοουτς και στο Ανφιλντ να τρωνε γκολ με καουντερς. :D

 

Έλα τι έχουμε; Πάλι τρίμπαλο με αντεπιθέσεις; Ως πότε θα συνεχιστεί αυτή η ντροπή;

xD

Link to comment
Share on other sites

Έλα τι έχουμε; Πάλι τρίμπαλο με αντεπιθέσεις; Ως πότε θα συνεχιστεί αυτή η ντροπή;

xD

 

ΜΟΝΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ ΚΑΟΥΝΤΕΡΣ! ΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ xD

Link to comment
Share on other sites

Λοβρεν : ασχημος παιχτης ?

Λαλλανα : ασχημος παιχτης ?

Μορενο - Μανκιγιο: ασχημοι παιχτες ?

Μαρκοβιτς : ασχημος παιχτης ?

Εμρε ΤΣΑΝ: ασχημος παιχτης ?

Μπαλοτελι: ασχημος παιχτης ?

 

και μονο ο Σουαρεζ με τον Αγγερ φυγανε.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σιγα τον Τσαν. Εμενα Μπαλοτελι-Μαρκοβιτς μου κανουν για μεταγραφες επιπεδου Λιβερπουλ. Βεβαια εχουμε δει και Καρολ. Τεσπα ας βγουμε ξανα cl κι ολα θα γινουν

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι οι μεταγραφες της Λιβερπουλ. Να παει να παρει τι; ΟΚ ειναι ρισκο ο Μπαλο, αλλα με 15 εκατ. τον πηρες, οχι με 60. Ο Μαρκοβιτς και ο Λαλλανα ειναι καλοι παικτες, υπαρχει και μαγιά απο περσι. Αμυνα δεν εχουν, αλλα αμυνα δεν εχει κανεις εκτος απ το Μουρινιο που για να τη στρωσει παρκαρει λεωφορεια.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως Κοουτινιο, Στερλινγκ και Σταριτζ ειναι παγκοσμια κλαση. και αν δεν ειναι ακομη, θα γινουν.... Οποτε δυσκολα να παρεις παιχτες να τους αντικαταστησεις.... Στα χαφ επισης, κλαση δειχνει να γινεται ο Χεντο. Εναν παιχτη world class θελεις ισως του χρονου στη θεση του γλυστρα. φετος δε γινοταν να τον παρεις, δεν αφηνεις γλυστρα στον παγκο καλως η κακως. Πισω συμφωνω οτι ηθελες ενα ονομα και φροντισες να παρεις τον Λοβρεν ο οποιος εκανε καλη χρονια περσυ και περιμενεις να αλλαξει επιπεδο η αμυνα. Λαλλανα και Μαρκοβιτς ειναι πολυ καλα backups. απο τα ισπανα, ο Μορενο ειναι παιχτης που δεν τον λες στοιχημα, διεθνης, καλη χρονια, σημερα εβαλε και γκολαρα... γενικα στο μυαλο του ροτζερς η ομαδα δεν ηθελε ξηλωμα. χασαμε το κανονι, ψαχναμε εναν αντικαταστατη, ηρθε ο τρελος με λιγα. αν κρατησει φορμα, υψηλο επιπεδο, κατι μπορει να γινει. ολα θα φανουν. παντως οσο μετριο και αν θεωρεις το ροστερ της λιβερπουλ, αντικειμενικα να το δουμε, κοουτινιο - στερλινγκ - σταριτζ - χεντο (?), αυτους τους 4 δεν τους αντικαθιστας γιατι ειναι κλαση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που Αδη τους Κουτινιο, Στερλινγκ και Σταριτζ θα τους πουλησεις Α-ΝΕ-ΤΟ-ΤΑ-ΤΑ. Γιατι εχεις χρεη. Θα μου πεις ετσι πρεπει. Ε ναι. Απλα οι μεγαλες ομαδες δεν πουλανε. Γενικα ο Ροτζερς αν καταφερει να επαναφερει Λιβερπουλ στο τοπ-3 σταθερα πια και παραλληλα να μην φαμε κανα αγγουρι που θα μας παει πισω, δηλαδη να μεινουμε καμια χρονια εκτος cl λογω πωλησεων, θα θεωρηθει πετυχημενος ακομα κι αν δεν σηκωσει κουπα αμεσα. Η ομαδα εχει χασει κυριολεκτικα δυο δεκαετιες

Link to comment
Share on other sites

Ρε ταλαίπωρε, τι όλο γράφεις, γράφεις, γράφεις... "κάουντερ" και "ποζέσιονς" και 3 του καράμπελα...

γράψε "κάθησα κι είδα ένα ματσάκι Λίβερπουλ και είδα περισσότερα γκολ και πολύ περισσότερες φάσεις απ'όσα έχω δει απ'την ομάδα μου αθροιστικά σε τέσσερα επίσημα ως τώρα..." και πάπαλα...

 

Λοιπόν,

θετικό ψυχολογικά για την ομάδα που πήρε το διπλό κι έτσι δε βλέπει την κορφή με το ματοκυάλι από την 3η αγωνιστική... Νωρίς ακόμη να κριθούν οι πολλοί νέοι παίχτες... βέβαια κάποια πράγματα φαίνονται με τη μία... όπως βλέπεις ΑΕΚ και αμέσως καταλαβαίνεις πως άλλο Μπακάκης, αλλο Πεταυράκης... έτσι βλέπεις και πως άλλο Μορένο, άλλο Μαρκίγιο... Καλό είναι να αποκτήσει και λίγο ανταγωνισμό ο Τζόνσον μπας και προπονηθει λίγο... γιατί είναι παίχτης κλάσης αλλά κοντευει να εξελιχθεί σε 30χρονο βετεράνο που απ'την αγυμνασίλα παθαίνει 10 θλάσεις το χρόνο...

 

Μεγάλο αρνητικό οτί και για φέτος ο Τζέραρντ δείχνει αναντικατάστατος... Δεν έχω άποψη για τον Τσαν -πως τον λένε- αλλά και μόνο το γεγονός οτί ο Ρότζερς τον έχει αλλαγή του Άλλεν και παλευει με το άλλο κρέας το Λούκας για το ποιός θα κάτσει πάγκο μιλάει από μόνο του...

Ένα θετικό που μπορείς να διακρίνεις είναι πως φέτος η ομάδα δείχνει πολύ δύνατη αμυντικά στα στημένα... κι αν προσθέσεις και το Μπαλοτέλι φτιάχνεις καλη αεροπορία, που μετράει... βέβαια ακόμη είναι νωρίς...

 

Θα περιμένουμε να μπούνε και οι Λαλάνα, Μαρκοβιτς να δουμε αν έχουν να προσφέρουν κι αυτοί κάτι...

 

Για την Τότεναμ τί να πείς... προσπάθησαν να καταρρίψουν το περσινό, αλλά ο πύχης είχε ανέβει ψηλά... ήταν κι ο Λορίς σε καλή μέρα... Πάντως Ζαστρε είστε σε καλό δρόμο... πέντε ο Βίλας Μπόας, τέσσερα ο Σέργουντ, τρία ο Ποκεντίνο... με δυο-τρεις αλλαγές προπονητών ακόμη και πάτε φούλ για το χηνάρι...

Link to comment
Share on other sites

ας δουμε λιγο και καποιους παραλληλισμους...

 

ΡΟΜΑ: runner-up περσυ στην Ιταλια, κρατησε κορμο χανοντας ουσιαστικα τον Μπενατια. Συμφωνα με λογικη Κωστα, επρεπε να παρει..... Χουμελς ? Ραμος ? για να ανεβει επιπεδο. Τι εκανε ? Πηρε Αστορι, Μπασα και Κωτακι. Με ελπιδα να τις βγουνε οπως βγηκε ο Μαροκινος οταν ηρθε απο το Ουντινε και να τους πουλησει ή να τους εχει βασικους.

 

Ατλετικο Μαδριτης: πρωταθλητρια Ισπανιας. Την εγδυσε ο Καρπουζας.... Εδωσε Κοστα με ενα 45αρι και τον αναπληρωσε με Μαντζουκιτς, ενα 20αρικο. Πηρε και Γκριεζμαν...

 

θελω να πω, εχεις μια ομαδα, πετυχαινεις κατι. ως αουτσαιντερ. εκει εχεις 2 επιλογες. ειτε ξυλωνεις τους παιχτες που σε φεραν στην κορυφη και δεν ειναι ονοματα, για να φερεις τους Βινταλ και τους Κριστιανο ειτε κλεινεις τρυπες, δινεις βαθος στο ροστερ σου και ετοιμαζεσαι για νεες μαχες, ΜΠΑΣ ΚΑΙ.... one way or another

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις τωρα τη Ρομα και την Ατλετικο? Εκει θεωρεις οτι ειναι η Λιβερπουλ? αχχααχαχαχαχαχαχχα ε ενταξει πεστο ρε αδερφε και καθομαστε και συζηταμε τζαμπα.

 

αυτο που θελω να δειξω ειναι 3 ομαδες που καναν την εκπληξη περσυ στα πρωταθληματα τους εκει που δεν τους περιμενε κανενας, τι χασανε στο μεταγραφικο παζαρι, πως κινηθηκαν και πως μπορουσαν να κινηθουν.

Link to comment
Share on other sites

την αλλη βδομαδα εχουν κενο ρε 15 μερες προετοιμασια για το ματς της χρονιας με τον ρεντκναπ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερεις τη Ρομα, επιπεδο θα ανεβαινα αν εφερνα το Χουμελς στη θεση του Μπενατια και οχι το...Μανωλα. Δεν θα γινω τοπ κλαμπ αμα παιρνω Μανωλαδες και περιμενω πως και πως να μοσχοπουλησω τους Στροοτμαν που βγαζω. Αλλα αυτα ειναι τα κυβικα μου και για να μπω στο τοπ επιπεδο θελω πολλα ψωμια και πολλα λεφτα. Δεν εχω και το λεγκασυ τις Λιβερπουλ για να το κανω, δεν ειμαι καν καθεστως στην Ιταλια, δεν ημουνα ποτέ. Εχω τυχει στις (πολυ) ασχημες περιοδους των Μιλανεζων και παρολα αυτα με κοντραρει η Ναπολι. Η Λιβερπουλ επρεπε να γυρισει, οπως πρεπει να γυρισει και η Μιλαν. Ειναι αλλα κυβικα και αλλο επιπεδο απο Ρομα και Ατλετικο. Η Σιτυ για να μπει στο κλαμπ (και ακομα δεν εχει μπει) εχει ξοδεψει ενα τρις, εχει μαζεψει τη μεικτη κοσμου και ακομα παλευει να κερδισει σεβασμο. Η ΠΣΖ τα ιδια που χεστηκε περσι απο το φαντασμα του Μεσσι και αποκλειστηκε. Θες πολλα λεφτα για να ξαναμπεις στα τοπ κλαμπ και οχι Λαλλανα και Μαρκοβιτς. Θες ΚΑΙ αυτους και πολυ σωστα το πας βημα-βημα να ξαναπας σε ενα ανεκτο επιπεδο Λιβερπουλ. Αν ο στοχος ειναι να γινεις Ατλετικο, τοτε εισαι μικρη ομαδα. Ο στοχος ειναι να γινεις Μαντσεστερ Γιουναιτεντ, Γιουβεντους, Ρεαλ, Μπαγερν. Εκει πρεπει να κοιτας και οχι προς Ρωμη και Ατλετικο. Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχααχχα

 

ευτυχως ρε φιλε που γλιστρησε αλλιως θα χαναμε μερικους με εγκεφαλικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερεις τη Ρομα, επιπεδο θα ανεβαινα αν εφερνα το Χουμελς στη θεση του Μπενατια και οχι το...Μανωλα. Δεν θα γινω τοπ κλαμπ αμα παιρνω Μανωλαδες και περιμενω πως και πως να μοσχοπουλησω τους Στροοτμαν που βγαζω. Αλλα αυτα ειναι τα κυβικα μου και για να μπω στο τοπ επιπεδο θελω πολλα ψωμια και πολλα λεφτα. Δεν εχω και το λεγκασυ τις Λιβερπουλ για να το κανω, δεν ειμαι καν καθεστως στην Ιταλια, δεν ημουνα ποτέ. Εχω τυχει στις (πολυ) ασχημες περιοδους των Μιλανεζων και παρολα αυτα με κοντραρει η Ναπολι. Η Λιβερπουλ επρεπε να γυρισει, οπως πρεπει να γυρισει και η Μιλαν. Ειναι αλλα κυβικα και αλλο επιπεδο απο Ρομα και Ατλετικο. Η Σιτυ για να μπει στο κλαμπ (και ακομα δεν εχει μπει) εχει ξοδεψει ενα τρις, εχει μαζεψει τη μεικτη κοσμου και ακομα παλευει να κερδισει σεβασμο. Η ΠΣΖ τα ιδια που χεστηκε περσι απο το φαντασμα του Μεσσι και αποκλειστηκε. Θες πολλα λεφτα για να ξαναμπεις στα τοπ κλαμπ και οχι Λαλλανα και Μαρκοβιτς. Θες ΚΑΙ αυτους και πολυ σωστα το πας βημα-βημα να ξαναπας σε ενα ανεκτο επιπεδο Λιβερπουλ. Αν ο στοχος ειναι να γινεις Ατλετικο, τοτε εισαι μικρη ομαδα. Ο στοχος ειναι να γινεις Μαντσεστερ Γιουναιτεντ, Γιουβεντους, Ρεαλ, Μπαγερν. Εκει πρεπει να κοιτας και οχι προς Ρωμη και Ατλετικο. Γνωμη μου.

 

Αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εκτος ανφιλντ αδερφε, εκτος ευτυχως γιατι εβλεπα μεγαλα σφιξιματα αν ερχονται

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αμφότεροι δεν καταλάβατε τι ήθελα να γράψω... Οι τρεις συγκεκριμένες ομάδες κάνανε υπέρβαση πέρσυ. Και οι τρεις ομάδες χάσανε το μεγάλο τους αστέρι. Και τέλος πάντων το ζήτημα και για τις τρεις ομάδες ειναι η διατήρηση στην κορυφη/ένα βήμα παραπάνω. Και ρωτά λοιπόν, για να γίνει αυτό θα έπρεπε τους παίχτες που πέρσυ τις φέρανε εκεί που τις φέρανε να τους πούνε οι κύριοι μπουλο φερνουυμε Βιντάλ και Χουμελς η αντικαθιστώντας τις απώλειες με άλλες λύσεις παρόμοιες-στοιχήματα και να βασιστούν πάλι στον ίδιο κορμό. Όλοι πέρσυ λέγαμε ότι το πρόβλημα της Λιβερπουλ είναι η άμυνα. Έπρεπε να πάρει Χουμελς. Πήρε Λοβρεν. Εγώ άσχημο παίχτη δεν τον λεω. Αν ανεβάσει επίπεδο θα φανεί. Ειναι και τα ισπανακια μαζί. Του πουστη ποσο χειρότερη άμυνα να εχει η Λίβερπουλ. Και προς θεού δε συγκρινα το legacy των τριών...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επαθε καποιος κατι ευτυχως λεω παντως που γλυστρησε θα ειχαμε ατυχιες εκτος λιβερπουλ

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη έχουμε ατυχίες, ο άλλος γιατί νομίζεις παίρνει λεξοτανιλ. Ούτε δεύτερους δε μας αντέχουν! Αν πάρουμε τίτλο topic locked!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οχι νομίζω, ειμαι σίγουρος πως ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ μια πενταετία θα κάνει να δει κατσαρολι η μαν γιου. Και για του λόγου το αληθές, αν δει, εγώ βγαίνω γυμνός στον λευκό πύργο!

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ με τον Παπαζογλου της Τσέλσι, δεν υπαρχει παίχτης Ντιέγκο Κοστα. Τυχερός είναι, άσε που θα τραυματιστεί γιατί ειναι επιρρεπής. Που να φτάσει τα 10 γκολ.... Τι συζητάμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D changed the title to Premier League 🇬🇧

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×