Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Το θεμα Fermion ειναι πως η αμυνα της ΜανΓιου φετος κανει την περσινη της Λιβερπουλ να φανταζει ανεκτη. Και επειδη Ρουνει-Φαν Περσι-Φαλκαο μαζι να βαλουν οσα εβαλαν περσι Σουαρεζ-Σταριτζ το ΑΠΟΚΛΕΙΩ καταλαβαινεις πως τα πραγματα ειναι αρκετα σκουρα για φετος τουλαχιστον μεχρι τα Χριστουγεννα. Εαν τοτε αγορασετε στην αμυνα θα βγειτε Ευρωπη. Αλλα ως τοτε βλεπουμε. Με τα μεχρι τωρα δεδομενα παντως... ζορια.

Link to comment
Share on other sites

στο ξαναλεω δεν εχεις κεντρικου αμυντικους δεδομενης αξιας

 

ο ραφαελ ειναι τρυπα στα δεξια, μεγαλη τρυπα

τον σο να τον δουμε πρωτα σε μεγαλη ομαδα γιατι αλο σαουθαμπτον αλλο utd.

ο μπλιντ σωστα λες ειναι εξαρι αρα δεν λογιζεται στους 4 η στους 3 της αμυνα

ο ροχο ειναι ο μονος που μπορει να σου δωσει λυσεις

ο ερερα δεν κοβει αδερφε, δεν εκοβε στην ισπανια οχι να κοψει στην αγγλια.

 

αν εσεις ειστε ευχαριστημενοι τοτε παω πασο.

 

οσο για τα τρενα και τις υπερταχειες να τις δουμε γιατι αυτην την στιγμη θυμιζεται καρβουνιαρη

 

oτι λειπει ενα σεντερ μπακ τεραστιο συμφωνω απολυτα.

Επρεπε να σκασει το ταλαρο για Χουμελς,αυτο ειναι αληθεια.

 

Παντως ολοι αυτοι φυσικα και βελτιωνουν την αμυντικη λειτουργια.

Δηλαδη προχθες ΔΕΝ εφαγα γκολ με Μπλακετ,Γιανγκ,Βαλεντσια και Ντι Μαρια εξαρι.Επος δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

1094517_Manchester_United.jpg

 

Αυτο μου δειχνει καλο

 

Σβηστο πριν ερθει ο Κωστας και σε δουλευει μεχρι την σελίδα 100.

Link to comment
Share on other sites

1094530_Manchester_United.jpg

 

Ναι καλα προσεξες,ο Ματα δεν ειναι μεσα.Το μουνοπανακι.

 

Ο ΡΦΠ παει για εγχειρηση,καλο 2015 ειναι αυτος.

Link to comment
Share on other sites

δοκαρι ειχαν... και μη πεις οτι σε καθε τους κατεβασια δεν ετρεμε το φυλλοκαρδι σου Φερμιωνα.

Link to comment
Share on other sites

Falcao: "It was my dream to play

for United."

Reporter:"u said earlier that ur

dream was to

play for RM."

Falcao: "I have a lot of dreams"

 

πιο φελλος απο Μπαλοτελλι μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

1094525_Manchester_United.jpg

 

ετσι επρεπε να εισαι.

 

O Xoυμελς θα γινοταν φωτονιο για να προλαβει να παιξει σε 2 θεσεις ταυτογχρονα.

Επος με Cuadrado δεξι μπακ.

 

Χουμελς+Βινταλ+Στροοτμαν ειναι αλλα 130-150 χαρτακια.ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ χρειαζονται,αλλα ενταξει εδω θα ειναι και ο Ολλανδος του χρονου να σας περιποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

Στο συστημα που σου εφτιαξα,αν βαλεις αντι για Καρικ τον Στροοτμαν και αντι για Τζοουνς τον Χουμελς,εχεις ομαδα που σηκωνει ΤσουΛι.

Link to comment
Share on other sites

μονο αν σας παρει απο το χερακι η FA να σας βγαλει ΤΣ Λ για να μη μεινει το brand name 2η συνεχομενη χρονια εκτος εχετε ελπιδες. πως ρε παιδι μου μπροστα στο kop δε σφυρανε πεναλτια στην επετειο για το Χιλσμπορο ενα πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

θα σας παρει ακομα λιγα χρονια να καταλαβετε και εσεις οι ιδιοι οτι εχετε τελειωσει ποδοσφαιρικα, πλεον δεν υπαρχει μπεκαμ να κουρευεται ανα βδομαδα και να ακολουθουν το hairstyle οι Φιλιππινεζοι και οι Ασιατες γενικοτερα, πλεον δεν υπαρχει η ατζεντα του Αλεκου, η νεα φουρνια διαιτητων ειναι μιλημενη απο Στηβι G και Βανζελ Φαταουλ, πλεον λογω Αραβων για να παρεις σοβαρο παιχτη θελει ενα 50αρικο μεσα στο νερο, θα εχετε μεγαλο ανοιγμα, ο ολλανδος τυρεμπορας και ανθοπωλης Τουλιπας θα φυγει με σκισμενο κοστουμι, μετα για λιγο θα ελπιζετε στον Μουρινιο ο οποιος θα αναλαβει αλλα η μπογια του θα εχει περασει, θα ελπιζετε παλι αλλα δε θα καταφερει τιποτα και αυτος και μετα τελος οριστικα, περνατε σε ανηποληψια, η Λιβερπουλ σηκωνει ενα ακομα Τσ Λ γιατι βαδιζει σε σωστο δρομο και το ονομα μαντσεστερ γιουναιτεντ θα χαθει στον χρονο

Link to comment
Share on other sites

Στο συστημα που σου εφτιαξα,αν βαλεις αντι για Καρικ τον Στροοτμαν και αντι για Τζοουνς τον Χουμελς,εχεις ομαδα που σηκωνει ΤσουΛι.

 

με διαφωνια για τον ραφαελ, ε συγνωμη παρε καλυτερα γκλεν τζονσον xD

Link to comment
Share on other sites

μονο αν σας παρει απο το χερακι η FA να σας βγαλει ΤΣ Λ για να μη μεινει το brand name 2η συνεχομενη χρονια εκτος εχετε ελπιδες. πως ρε παιδι μου μπροστα στο kop δε σφυρανε πεναλτια στην επετειο για το Χιλσμπορο ενα πραγμα.

 

Το εχετε ελπιδες ειναι λες και μιλας για την Καλλονη αν θα μεινει κατηγορια ρε.

 

Χωρις ΤσΛ ΗΡΘΑΝ Ντι Μαρια και Φαλκαο.Και ο Βινταλ ειχε συμφωνησει ΣΕ ΟΛΑ,απλα δεν ηθελε η Γιουβε.

Καντο εικονα λιγο.

 

Εσυ στο peak της τελευταιας πενταετιας και εφερες top name τον Μπαλοτελι.Οταν στην αγορα οι Μπενζεμα,Καβανι και Φαλκαο ηταν ΕΛΑΤΕ ΠΑΡΤΕ ΜΑΣ.

 

Ε πως αλλιως να στο πω..

Link to comment
Share on other sites

θα σας παρει ακομα λιγα χρονια να καταλαβετε και εσεις οι ιδιοι οτι εχετε τελειωσει ποδοσφαιρικα, πλεον δεν υπαρχει μπεκαμ να κουρευεται ανα βδομαδα και να ακολουθουν το hairstyle οι Φιλιππινεζοι και οι Ασιατες γενικοτερα, πλεον δεν υπαρχει η ατζεντα του Αλεκου, η νεα φουρνια διαιτητων ειναι μιλημενη απο Στηβι G και Βανζελ Φαταουλ, πλεον λογω Αραβων για να παρεις σοβαρο παιχτη θελει ενα 50αρικο μεσα στο νερο, θα εχετε μεγαλο ανοιγμα, ο ολλανδος τυρεμπορας και ανθοπωλης Τουλιπας θα φυγει με σκισμενο κοστουμι, μετα για λιγο θα ελπιζετε στον Μουρινιο ο οποιος θα αναλαβει αλλα η μπογια του θα εχει περασει, θα ελπιζετε παλι αλλα δε θα καταφερει τιποτα και αυτος και μετα τελος οριστικα, περνατε σε ανηποληψια, η Λιβερπουλ σηκωνει ενα ακομα Τσ Λ γιατι βαδιζει σε σωστο δρομο και το ονομα μαντσεστερ γιουναιτεντ θα χαθει στον χρονο

 

xDxD

Link to comment
Share on other sites

σε δυο χρονακια με αυτο τον ρυθμο Στερλινγκ και Σταριτζ θα κοστιζουν οσο ολο το budget της Μαν Γιου

 

πως αλλιως να στο πω.

Link to comment
Share on other sites

με διαφωνια για τον ραφαελ, ε συγνωμη παρε καλυτερα γκλεν τζονσον xD

 

Κοιτα ουτε ο Ολλανδος τον πιστευει.

Εγω νομιζω πως περσι τον πηρε απο κατω με τον τυφωνα Μογιες.Ειναι παρα πολυ καλος παικτης,απλα ως Βραζιλιανος πρεπει να εχει διπλα του και εναν προπονητη ΚΑΙ εναν πατερα να του τραβαει το αυτι οταν το μαλακιζει.

 

Θα τα καταφερει ο Ολλανδος με αυτον,το πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

σε δυο χρονακια με αυτο τον ρυθμο Στερλινγκ και Σταριτζ θα κοστιζουν οσο ολο το budget της Μαν Γιου

 

πως αλλιως να στο πω.

 

Για τον Σταριτζ χαλαρωσε λιγο,ο μαλακας ειναι αγχωμενος απο την τριτη αγωνιστικη να κανει τα περσινα και βαραει σουτ απο οπου βρει.Κοιτα μη σου κανει κανα 12-15 γκολ με το ζορι και φυγει νυχτα.

 

Ο Στερλινγκ εχει potential ακομα και για Ρεαλ-Μπαρτσα.Φοβερος.Σε 2 χρονια χαλαρα τσιμπατε ενα 60αρι αν κανει και καλα ΤσΛ.

Link to comment
Share on other sites

ελα φερμιον , αφιερωμενο...

 

Bwfi9pxIcAAP1VY.jpg:large

 

Αμφιλεγομενος.

 

Δεν εχει την διορατικοτητα του Πιτερ ρε πουστη μου.Ουτε του Ντειβιντ.

Αρχισε να παιρνει μπρος μετα απο ενα χρονο.Παντως με μια χαφαρα και μια σεντερμπακαρα ακομα κρινεται επιτυχημενος.

Link to comment
Share on other sites

Όμως με σχεδόν 200 εκατομμύρια ευρώ στις μεταγραφές το ερώτημα που θα κρίνει και το μέλλον του (μαζί με της ομάδας) είναι να δούμε σε λίγο καιρό ποιο ρήμα θα συνοδεύει το ποσό! Το αν θα μπει δηλαδή το δαπανήθηκαν, το ξοδεύτηκαν δίπλα στα 200 εκατομμύρια ή το επενδύθηκαν; Αυτό θα σημαίνει πως η Γιουνάιτεντ θα ανακάμπτει οπότε όλα καλά. Αν όχι όμως;

 

Τότε δύσκολα θα βρεθούν δικαιολογίες. Σπάνια κάποια ομάδα ξόδεψε τόσα πολλά σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα ειδικά αν συνυπολογίσουμε τα χρήματα που δόθηκαν και για τον Μάτα (50 εκατομμύρια ευρώ) τον Γενάρη, άρα δεν μπορεί να υπάρχουν δικαιολογίες. Η κλεψύδρα έχει πια ήδη γυρίσει για τον Φαν Χάαλ και το τι θα γίνει στο υπόλοιπο της σεζόν θα καθορίσει και το αν θα παραμείνει και την επόμενη σεζόν στον πάγκο. Το μεγάλο λάθος του ήταν πως όταν υπέγραψε είπε πως δεν χρειάζεται χρόνος, μετά όταν ανέλαβε πως θέλει τρεις μήνες που πάντα είναι δύσκολη περίοδος σε κάθε ομάδα που δούλεψε και τώρα τόνισε πως πιθανότατα θα χρειαστεί υπομονή όλη τη χρονιά, κάτι απόλυτα λογικό αν το έλεγε από την πρώτη μέρα! Για μία ομάδα που συνήθισε να έχει έναν τεχνικό για 27 χρόνια και μάλιστα με μία απίστευτη σειρά επιτυχιών, ο χειρότερος σύμβουλος θα είναι ο πανικός αν αρχίσει να αλλάζει προπονητή κάθε δώδεκα μήνες!]

 

Σωτηρακο.

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειμαι Αντι-Γιουναιτεντ δεν εχει καμια σχεση με το οτι ειμαι Λιβερπουλ. Οταν αποφασισα να υποστηριζω Λιβερπουλ, δεν ηξερα τις κοντρες με την Γιουναιτεντ. Και οταν αποφασισα να γινω Αντι-γιουναιτεντ δε σημαινε οτι αυτοματως πρεπει να ειμαι Λιβερπουλ. Αυτα τα 2 παντως γινανε σχετικα κοντα χρονικα... Θυμαμαι πρεπει να ημουν τεταρτη δημοτικου και εκατσα να δω το Μαντσεστερ - Μπαγερν στη Βαρκελωνη. Δεν ειχα καποια ιδιαιτερη προτιμηση, ηθελα να δω μπαλα. Με εντυπωσιασε η Μπαγερν με το γκολ του Μπασλερ, την κατοχη μπαλας, εδειχνε ανωτερη. ειχε και τα 2 δοκαρια. Ε και παει καθυστερησεις ρε φιλε και γινεται ο,τι γινεται. αμεσως αισθανθηκα αυτο που λεμε ποδοσφαιρικη αδικια! στεναχωρηθηκα για τους Γερμανους, μεγαλη αδικια και κριμα! Ασε που την αλλη μερα στην προσευχη θυμαμαι τα χαρουμενα μουτρα ενος χοντρου που ειχαμε (γιατι ολοι ειχαν απο εναν χοντρο στο σχολειο και τον κοροιδευανε) ο οποιος ηταν Γιουναιτεντ και χαιροταν και αντε να τον πεις για τα δοκαρια που ειχαν οι αλλοι κτλ. Μετα στην πορεια τους θυμαμαι και σε κατι παιχνιδια που σκοραραν μετα το 85 και επαιρναν τις νικες και μεσα μου καθιερωθηκε "οι κωλοφαρδοι, παλι στο τελος..." Ειχαν και αυτη την αδερφη τον Ντειβιντ....... ολα εγερναν στο να ειμαι για μια ζωη αντιγιουναιτεντ. και φυσικα χαρηκα μετα οταν καταλαβα οτι το αντιπαλο (και καλα τωρα) δεος της μαν γιου ειναι η Λιβερπουλ. ορκισμενοι οχτροι για μια ζωη! εφυγε η Αλεκα που ειχε πουλησει την ψυχη της στον διαβολο και πλεον μπορω να παρω την εκδικηση μου μετα απο χρονια. η χρονια με μογιες ηταν μονο η αρχη. οι καταρες που εχω ριξει θα πιασουν τοπο. το ζενιθ (λιβερπουλ 6ο τσ. λ) και το ναδιρ (η μαν γιου μετατρεπεται σε ανηποληπτο μεγεθος). Υ ΠΟ ΜΟ ΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε φιλε, δηλαδη οκ κατσε χασε με αξιοπρεπεια. δεξου τη μοιρα σου. για 5 γκολ εισαι. εγω αν ημουν αλεκος εκεινο το βραδυ θα δηλωνα ντροπιασμενος.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D changed the title to Premier League 🇬🇧

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×