Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

μουνακι ζαρα σου εφυγε ο χεζονια για την ομαδα του τσαντλερ και του τζοι

και απο την τσαντιλα απαντας μονο στο κομ?

Άστα έχω να δω ΝΒΑ κάνα δίχρονο, ούτε ότι ο Τονυ Πάρκερ πήγε Νιου Ορλεανς δεν ήξερα...

 

Πουτανα τα έκανε και ο Μελισσανιδης του Ορλάντο.

Link to comment
Share on other sites

25 πόντοι, 18 ριμπάουντ, 8 ασίστ ο Γιάννης στην πρεμιέρα και νίκη εκτός στην Σάρλοτ. (Τσαρλόττε κατά τον συνάδελφό μου)

Ήμουν περίεργος να δω και την πρεμιέρα του Doncic, μάλλον καλά τα πήγε για πρώτο ματς στο ΝΒΑ. (10 πόντοι, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ).

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η πολυδιαφημισμένη βελτίωση του γιαννη ατο σουτ και το τσαμ σουτ δεν φάνηκε αφου ειχε 0/3 3ποντα 9/18 2ποντα και κοντα στη ρακετα 7/12 βολες αλλα τα υπολοιτα στατιστικά του ειναι εντυπωσιακα 18 ριμπάουντ και 8 ασσιστ σε 35 λεπτα.

Ο ντοντσιν γιατι και εγω εχω περιέργεια σαν ενδιαφέρων προσπεκτ ειχε τραγικά ποσοστα 0/5 3-ποντα 5/11 2ποντα και οσα εβαλε λει απ και 0/2 βολές . σουτ δεν σταύρωσε 11 αστοχα αλλα ειχε 8 ριμπαουν 4 ασιστ σε παρομοιο χρονο με γιαννη 32 λεπτά και η ομαδα του διασύρθηκε .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αλλο σουτ πέρα απο το 3ποντο, ειδικα αν είσαι Γιαννης και μπαίνεις μεσα με 2 βηματακια σου. Το μακρινο διποντο είναι αποτυχημένο σουτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα νόημα πλέον. Τα στατιστικά δείχνουν ότι πολύ απλά το τρίποντο συμφέρει πιο πολύ από δίποντο εκτός ρακέτας. (αναλογία % ευστοχίας με το 50% παραπάνω πόντους που δίνει το τρίποντο)

Link to comment
Share on other sites

0/6 3ποντα ο γιαννης μεχρι τωρα 0/9 Πράγματι η βελτίωση στο σουτ ειναι εντυπωσιακή με ειδικούς που αλλαξαν το μηχανισμό που σουτάρει. Κατα τα αλλα φοβερός και αλλη μια νίκη για τα ελάφια .

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θα το βελτιώσει.

Δεν το έχει, τί να κάνουμε.

Ας αρκεστεί στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συζητησαμε εχθες ο ντοντσιν εκανε μια γεματη εμφάνιση εχθες με καλα ποσοστά 4/7 2ποντα ολα περιφεριακά και 4/9 3ποντα και 6 ριμπάουντ και ασιστ . φαίνεται οτι η Ντάλας θα στηριχτούν πάνω του στο σκοράρισμα .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αθλητής που στη χώρα του θα έπρεπε να ονειρεύεται να ήταν παγκίτης του Πρίντεζη (best case).

 

Γιάννη έλα στο Ορλάντο για τα ένσημα.

Link to comment
Share on other sites

Giannis is averaging 27.3 points, 16.0 rebounds and 5.7 assists per game on 46.6 percent from the field.

 

Να τρώς όλα τα μπινελίκια από τη φουρνοσακούλα του Μάικ...

Link to comment
Share on other sites

κρεατινη για φουσκωμα, γλουταμινη πριν τον υπνο για αποθεραπεια μυων 

ολα καλα Γιανναρε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/764991/klei-tompson-apistefta-tragiko-to-pososto-tou-sta-triponta-shooting-charts/

 

Χθεσινό ρεπορτάζ.

Τον έκραζαν όλες οι Η.Π.Α. για το πόσο χάλια ξεκίνησε την χρονιά.

 

https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/765291/e-x-o-f-r-e-n-i-k-o-s-klei-tompson-istoriko-rekor-me-14-triponta-video/

 

Και το ξημέρωμα έσπασε το ρεκόρ. :huh:  :blink:

Link to comment
Share on other sites

https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/764991/klei-tompson-apistefta-tragiko-to-pososto-tou-sta-triponta-shooting-charts/

 

Χθεσινό ρεπορτάζ.

Τον έκραζαν όλες οι Η.Π.Α. για το πόσο χάλια ξεκίνησε την χρονιά.

 

https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/765291/e-x-o-f-r-e-n-i-k-o-s-klei-tompson-istoriko-rekor-me-14-triponta-video/

 

Και το ξημέρωμα έσπασε το ρεκόρ. :huh:  :blink:

Kala o dikos mas paizei k sto nba?epaixe xtes tha paixei k shmera?pos ptolavainei
Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη ο ερχομος του ντουραντ ηταν αυτος που τους εδωσε βαρος

σαν ογανισμο

ωστε να λογιζονται πλεον στις μεγαλες ομαδες που παρουσιαστηκαν ποτε στα γηπεδα.

απο την αλλη το καλοκαιρι που θα φυγουν ντουραντοκαζινες

και θα μπαινει στο καινουργιο γηπεδο θα ξανααποκαταστησει τη βαρυτητα του σαν παικτης

στο φραντσαιζ (οσο τουλαχιστον εχασε)

 

Δεν ξέρω, μπορεί άλλοι να το βλέπουν έτσι, δεν το έχω συζητήσει αυτό καθαυτό, για μένα πάντως δεν χρειαζόντουσαν κανένα συν βάρος, ήταν ομαδάρα και με τεράστιο βάρος και πριν, ίσα ίσα χάλασε το πιθανό μάξιμουμ το Curry στην ιστορία του μπάσκετ.

Link to comment
Share on other sites

και στο τελος της ημερα να νω κατι?

η προσθηκη ντουραντ τους εφερε πλεον σε απευθειας συγκριση με μπουλς 90ς.

μιλαμε για ιστορικες πλεον παρακαταθηκες για μια ομαδα που ξεπερνουν την εφημερη κουβεντα της μιας σεζον η του ενος παικτη

 

Εδώ ήθελα να καταλήξω. Για μένα σύγκριση θα υπήρχε χωρίς τον KD. Τώρα τι να συγκρίνεις; Τα αχλάδια με τα μήλα; Σαφώς καλύτερη ομάδα το GS με όποια αναλογία εποχών και να το πάρεις. Αλλά αυτή τη κόντρα θα μπορούσε να το κάνει και χωρίς την προσθήκη του KD, θα κέρδιζε ακόμα πρωταθλήματα 100%.

Όσο για τον Curry η unpopular γνώμη μου είναι ότι ήθελε άλλα 2-3 δαχτυλίδια χωρίς τον KD παίζοντας όπως έπαιζε (και παίζει και τώρα φυσικά, αλλά επισκιάζεται το κατόρθωμα) για να περάσει και MJ. Ποτέ δεν θα το μάθουμε γιατί πήγανε στα σίγουρα οι GS. Σημεία των εποχών με Big3, marketing και δε συμμαζεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο Curry όταν τελειώσει την καριέρα του θα είναι σίγουρα top 10 όλων των εποχών και ίσως top 2 στους point guards.

Ο τρόπος που παίζει είναι μοναδικός που δεν επηρεάζεται το legacy του από την παρουσία του Durant. Είναι ο πρώτος που παίζει έτσι βασικά. Με τον ίδιο τρόπο δεν επηρεάστηκε το legacy του Μάτζικ από τον Καρίμ πχ.

 

Κατά τα άλλα για τους Warriors σαν organization, όταν μπορείς να πάρεις τον Durant δεν αφήνεις την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Link to comment
Share on other sites

Και το βασικότερο όλων, είναι οτι δεν πήρανε Πρωτάθλημα λόγω του Durant.

Αλλά ο Durant πήρε Πρωτάθλημα λόγω των Warriors.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Curry όταν τελειώσει την καριέρα του θα είναι σίγουρα top 10 όλων των εποχών και ίσως top 2 στους point guards.

 

 

Για μένα τοπ 2 γενικά ήδη.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×