Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

On 1/29/2019 at 1:01 AM, Zara said:

Στο παρανοϊκό σενάριο που ο Γιάννης σηκώσει NBA MVP, γίνεται ο κορυφαίος Έλληνας αθλητής;

 

ΩΧΗ ΚΕ ΕΛΥΝΑΣ ΡΕ ΦΙΛΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Να τελειώσει την καριέρα του πρώτα και να συζητήσουμε;

 

Ο Γκάλης σε έβαλε στον αθλητικό χάρτη.  Δεν υπήρχες.  Μόνο η ΑΕΚ είχε κάνει την υπέρβαση άντε και ο βάζελος στο Γουέμπλει.

 

Φαντάσου σήμερα να έπαιζες με μικτή πρώην Γιουγκοσλαβίας που θα ήταν ΔΕΜΕΝΗ.

 

Δηλαδή...  Ντόνσιτς, Ντράγκιτς, Μπογντάνοβιτς (Σέρβος και Κροάτης). Τεόντοσιτς, Μπιέλιτσα, Σάριτς, Τζόκιτς, Νούρκιτς, Ζούμπατς.... Ξεχνάω κανέναν;  Και να τους κέρδιζε ο Γιάννης με συμπαίχτες τον Μαυροειδή, έναν καλό, έναν ανερχόμενο (αντίστοιχο του Φάνη) και ξέρω εγώ τον Σαρικόπουλο.

 

Φαντάσου να έπαιζες και με την ΕΣΣΔ αντίστοιχα...  δηλαδή οι Ρώσοι, συν Πορζίγκις κτλ...

 

Ε, νομίζω ότι η υπέρβαση του Γκάλη ήταν το κάτι άλλο.

 

Επίσης αρκετοί λένε ότι ίσως το πιο δύσκολο Ελληνικό μετάλλιο ήταν του Γιαννάκη του Μελισσανίδη.   Κέρδισε στο πιο δύσκολο άθλημα, τις πιο παραδοσιακές σχολές (όλη τη γη).

 

Μεγάλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Βόμβα Κρισταπς στο Νταλας, 2 μαξ σλοτ το καλοκαιρι οι Νικς.

Πανε για τον Ντουραντ και για αλλον εναν το ξαλοκαιρι με δυο μαξ, αλλα ολοι γνωριζουμε οτι θα παρουν 2 μαξ αρχιδια στο τέλος γιατι είναι Νικς

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουν το three peat φέτος και μετά θα προσπαθήσουν το 4ο σερί που τελευταία φορά είχε γίνει προ αμνημονεύτων από τους Σέλτικς. Αλλά και να αλλάξει ομάδα, δεν μου κάνει για χαρακτήρας που θα πήγαινε στους Νικς. 

Link to comment
Share on other sites

Ξενερωσα.... 

Ιρβινγκ ντουραντ ντειβις και καρμελο να σκουπιζει το παρκε..

ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα τον βαλουμε διπλα στο αγαλμα της ελευθεριας.

Στα σοβαρα δεν πρεπει να υπαρχει πιο αστεια ομαδα παγκοσμιως ας μας λυπηθει ο θεος να παρουμε το νο.1 στο ντραφτ να τον καταστρεψουμε και αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Οι Knicks μπορεί να είναι μπάχαλο εδώ και πάρα πολλά χρόνια, αλλά έχουν και κοινό και γενικά η ΝΥ θεωρείται από τις μητροπολεις του μπάσκετ. Αυτό + ότι είναι (πολύ) μεγάλο μάρκετ η πόλη + ότι είναι από τα ιστορικά σωματεία, δεν το κάνουν τόσο απίθανο να έρθουν κάποιοι superstars. Απλά τόσα χρόνια το management είναι τόσο κακό που δεν κατάφερε να φτιάξει μια ομάδα της προκοπής αφότου αποσύρθηκε ο Τζαμαϊκανός. Αν πάντως κάνουν land 2 superstars θα αλλάξει πολύ το status τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Knicks.... ιστορική ομάδα όχι μεγάλη ομάδα

Γείτονα κατέβασε τον πίνακα πριν το δει ο τίγραρος και πει "αφού βγάζει το γήπεδο τόσα φράγκα με παρτάλια έτσι θα κρατήσω και εγώ την ομάδα".

Τα συμβόλαια που θα πάρουν οι top players είναι ψιλοδεδομένα. Από εκεί και πέρα έιναι θέμα προσωπικότητας και το τι θέλει να κάνει ο καθένας.  Έχεις το καλοκαίρι τον KD, Kawhi, Klay, Kirie, Boogie να δουν αν θέλουν να κυνηγήσουν κανά δαχτυλίδι ή απλά να πιάσουν την καλή. Δεν βρίσκω κανένα λόγο πχ. ο KD/Klay να αφήσει το Bay Area για να τραβιέται να μπλέκει με τα παρτάλια που έχουν οι Knicks. ο Leonard βγήκε είδηση ότι αγόρασε σπίτι στο LA οπότε ετοιμάζει την επιστροφή του από τον παγωμένο βορρά και έχεις μετά τον Kyrie που ... είναι πρώτο βιολί σε champion contender και τον Boogie που ντάξυ στηρίζουμε αλλά μόνος δεν κάνει διαφορά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά είναι αυτά. Π.χ. δεν γίνεται ο Klay και ο KD να πάρουν max στο Oakland, ενώ ξεκάθαρα όσο περισσότεροι σταρ είναι σε μια ομάδα, τόσο λιγότερο franchise player είσαι (και άρα λιγότερη δόξα και λιγότερα χρήματα από sponsors). Δεν μου φαίνεται απίθανο κάποιος από τους 2 να αποφασίσει να φύγει. O Kyrie είναι περίεργη περίπτωση επίσης. Ναι είναι franchise player στην Βοστόνη, που είναι και μεγάλη αγορά και η πιο ιστορική ομάδα του NBA, αλλά είχαν βγει από πέρσι φήμες για ΝΥ και ότι του αρέσει η πόλη κλπ. Δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά δεν θα μου κάνει εντύπωση να πάρουν π.χ. Klay και Kyrie. Τώρα το πως θα τους διαχειριστούν μετά και αν θα ζητήσουν trade στο εξάμηνο είναι άλλη κουβέντα :P

Link to comment
Share on other sites

Ο Kyrie δεν θα μου έκανε εντύπωση να πήγαινε στη NY.

Klay και Durant δεν έχουν δείξει τέτοια δείγματα. Έχουν αλλάξει οι χαρακτήρες των παικτών όμως, δεν διαλέγουν markets αλλά περιβάλλον, ίσως με την εξαίρεση του Λεμπρόν που πήγε στο LA.

Ο Kawhi δεν είμαι σίγουρος ότι θα φύγει από το Toronto, παίζει το καλύτερο μπάσκετ της ζωής του εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό της παραπάνω λίστας είναι ότι ακόμα και εκεί γαμαμε την Ιντιάνα και τον Τάιλερ Χανσμπορο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
19 hours ago, Epitaph21 said:

Θα κάνουν το three peat φέτος και μετά θα προσπαθήσουν το 4ο σερί που τελευταία φορά είχε γίνει προ αμνημονεύτων από τους Σέλτικς. Αλλά και να αλλάξει ομάδα, δεν μου κάνει για χαρακτήρας που θα πήγαινε στους Νικς. 

To δαχτυλίδι φέτος θα πάει στο Dairyland της Αμερικής.

Link to comment
Share on other sites

έχουν προσαρμόσει το ρόστερ πάνω στα χαρακτηριστικά του γιάννη χωρίς βεντέτες γι'αυτο και έχουν φιάξει ένα σύνολο τόσο δυνατό που δεν χάνει . 

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις κινήσεις που έκαναν οι Lakers τώρα τελευταία, αυτοί κι αν παίζουν όλα τους τα χαρτιά για το καλοκαίρι. Αν δεν καταφέρουν να πάρουν τους παίκτες που θέλουν, προβλέπω να επιστρατεύουν Kobe και Magic για να παίξουν με τον LeBron :P

Link to comment
Share on other sites

Για τους lakers δούλεψε εχθές ο LeBron σκούπισε τους free agent του καλοκαιριού ( Durant - Irving - Leonard ) και το davis φυσικά

Dy2BAo9XgAAvTQi.jpg

Και ο γιάννης πήρες όσους Ευρωπαίους υπήρχαν . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. NBA rookie player/starter
2. NBA playoff player/starter
3. NBA All-star player
4. NBA All-star starter
5. NBA All-star captain (και οκ all-star mvp που το πνίξανε για τον Ντουράντ)

24 χρονών και δύο μήνες. Λολ.

Ντάξει τι Γκάλης και τι Σπανούλης και τι Αγνό και τι Μόλτο... Γάμησέ τα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο διαδοχος του Λεμπρον και το επόμενο face of the NBA μεχρι το 2030, αν συνεχισει έτσι και δεν έχει τραυματισμο. Το σουτ θα το πάει σε αξιοπρεπη επίπεδα τόσο ώστε να μην τον αφήνουν αμαρκαριστο, είμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Zion Williamson, το λογικά top pick του επόμενου draft χθες είχε μια καλή σούπα στα 30 δευτερα χθες. Φαίνεται να γλύτωσε τη ζημιά. Το παπούτσι από την άλλη....

GO NIKE!

 

Dz5k1PaXgAI2dZ9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×