Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

4-1 ήταν η σειρά του τελικού, και οι δύο από τις ήττες μας (Games 2 και 4) ήταν σε παράταση με το τελευταίο σουτ των regulation δικό μας.

 

Το μέγεθος της αμπαλίασής σας πλησιάζει τα χρέη της ΠΑΕ...

Link to comment
Share on other sites

''Δεν ηταν 4-0, ηταν 4-1 και χασαμε τα ματς στον ποντο''.

 

Ευτυχως που παταω κλικ σε ολα τα θρεντ για να ξεκιτρινισουν. Ζαραγκεμπελς21.

Link to comment
Share on other sites

Give yourself a chance και μάθε τι σημαίνει Golden State πριν εισέλθεις, μεσάνυχτε.

 

'Τι να λένε δυο παρατάσεις', 'τι 4-1 τι 4-0'. Δεν αφηγείται σε όρους Σουπερίγκα ΕΠΑΕ το ΝΒΑ.

Link to comment
Share on other sites

Give yourself a chance και μάθε τι σημαίνει Golden State πριν εισέλθεις, μεσάνυχτε.

 

'Τι να λένε δυο παρατάσεις', 'τι 4-1 τι 4-0'. Δεν αφηγείται σε όρους Σουπερίγκα ΕΠΑΕ το ΝΒΑ.

 

χαχχαχααχαχαχαχαχαχα

 

το ίδιο είναι.

 

4 - τέσσερα (ολογράφως)

 

και τα χάσαμε στην παράταση είναι για το Silver Alert

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εν τω μεταξυ τα κειμενα του ανωθεν εικονιζομενου περι ΝΒΑ ειναι για γελια και για κλαμματα.

 

Ειδικα το υφος και οι λεξεις που χρησιμοποιει.

Link to comment
Share on other sites

[video=youtube;ICPo2Olh-2w]http://www.youtube.com/watch?v=ICPo2Olh-2w

 

Ρούκι που γυάλιζε πάγκο στο Μιλγώκι και τον τσιμπήσαμε για το expiring του JJ Redick το χειμώνα. Που τον Redick τον ήθελαν ομάδες για deep playoff runs, που έδιναν πιο 'ορθόδοξα' trade pieces, αλλά το γατόνι ο καινούργιος GM μας είχε μπανίσει αυτόν. Και πήρε και το 12 στη φανέλα. Κάβλας.

 

 

υγ. Και οι Spurs 4 έφαγαν από το Μιάμι φέτος. Τέσσερα!

Πως γένεν αυτό, κάτι παίζει, όσοι δεν κερδίζουν σειρά τυχαίνει και έχουν 4 ήττες... Λολ.

Link to comment
Share on other sites

Τόμπιας Χάρις εντυπωσιακό κλείσιμο χρονιάς. Στέιτμεντ ότι πρέπει να παίζει με ρόλο σε αυτή τη λίγκα. Μου έκανε εντύπωση ότι ξεκινούσε στο κωλοτούμπα τημ Μιλγουώκι.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Summer League.

Λίγα πράγματα.

Πραγματικα λίγο ταλέντο.

 

Ο μόνος που μου έχει κάνει λίγο εντύπωση είναι ο Kelly Olynyk των Celtics που έχει πολύ εκνευριστικό σουλούπι αλλά από όλους αυτούς που παίζουν,είναι ο κορυφαίος (προς το παρών.)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξαναδεί; Νομίζω ότι κάθε φορά έτσι σούπες είναι...

 

Θυμάμαι ΣΛ με τον Σόφο στους Κλιππερς. Χάλιας μαύρος, έλεγες 'τι να τον κάνω αυτόν στο ρόστερ' ενώ ηταν αντικειμενικά πολύ καλύτερος. Ο τρόπος παιχνιδιού είναι διαφορετικός...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναδεί.

Βασικά ούτε τώρα θα έβλεπα,αλλά έχω βάλει Ο.Τ.Ε. T.v. και πολλές φορές κάθομαι και βλέπω για να περνάει η ώρα.

Βασικά δεν υπάρχει τρόπος παιχνιδιού.

Μιλάμε για τον πούτσο.

Θα μου πεις βέβαια,1/100 θα παίξουν από αυτούς,αλλά και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναδεί.

Βασικά ούτε τώρα θα έβλεπα,αλλά έχω βάλει Ο.Τ.Ε. T.v. και πολλές φορές κάθομαι και βλέπω για να περνάει η ώρα.

Βασικά δεν υπάρχει τρόπος παιχνιδιού.

Μιλάμε για τον πούτσο.

Θα μου πεις βέβαια,1/100 θα παίξουν από αυτούς,αλλά και πάλι...

 

 

χαχαχαχαχαχαχα...

 

Έχουν βγει διαμάντια από το Σάμερ Ληγκ. Βασικά είναι λίγο πιο ανέτοιμοι από τα φιλικά καλοκαιριού στη μπάλα με συγκεκριμένους στόχους και σκοπό.

 

 

Υ.Γ. Ο Σοφοκλής την πάτησε πολύ άσχημα στο Σάμερ Ληγκ. Πήγαινε ο καψερός συνέχεια να κάνει σκρην να δώσει βοήθεια. Άμα δεν έχεις καλό ατζέντη αυτά παθαίνεις.

 

Στο Σάμερ Ληγκ παίρνεις την μπάλα και προσπαθείς να αναδείξεις ΜΟΝΟ τον ευατό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, είναι κάτι σαν σούπερ pick-up games.

 

Οι Kyrie Irving αυτού του κόσμου θα κυριαρχήσουν, θα φανούν. Οι ρολίστες δυστυχώς όχι.

Είναι για προπονητές η φάση, δεν είναι τηλεοπτικό το προϊόν...

 

 

υγ. 2 χρόνια ο Bynum στο Κλήβελαντ εγώ βλέπω, με τα 6m του πρώτου χρόνου μόνο εγγυημένα. Καλό πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Λεγεται οτι ο Ντουσαν ζητησε να αφησουν ελευθερο kobe μεσω amnesty clause και να παρουν CP3.

 

 

Καλη σκεψη, αλλα ποιες οι πιθανοτητες να γινοταν κατι τετοιο ; Ποιος εχει τετοιες μπαλες στο παντελονι του για να το κανει ;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς,ο Bynum να πάει να κουρεφτεί.

Μιλάμε αηδιας.

 

Έβλεπα χθες το Cavs vs Lakers στο Summer League.

Τί έπος.

Μιλάμε πρέπει να γινόταν σουτ κάθε 5.5".

Πάνω από 400 σουτ η κάθε ομάδα.

Δεν ξαναβλέπω.

Προτιμώ Ραπτό.

 

[video=youtube;WTs597eLKOU]http://www.youtube.com/watch?v=WTs597eLKOU

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Αν και ήμουν - είμαι ακόμα αρκετά φίλος με το ΝΒΑ. Προτιμώ να αγαπάω την ΑΕΚΑΡΑ ως ομάδα μόνο σε όλα τα αθλήματα. Φαβορί για την επόμενη χρονιά - Warriors, Heat, Nets, Pelicans, Spurs, Jazz.

 

EDIT: Ίσως και οι Bucks

Link to comment
Share on other sites

O Χάουαρντ είναι μεγάλο ψέμα. Γενικά το Χιούστον έγινε ομάδα ψέμα.

 

Μόνος αξιόλογος ο "Σουηδός" Πάρσον.

 

 

Το θαύμα είναι οι Μπομπκατς. Μετά από χρόνια μαλακίας έκαναν σωστή κίνηση και πήραν τον Τζέφερσον. Δηλαδή έλεος με τις πατατιές του Τζόρνταν. Ας λάμψει επιτέλους και ο Κιντ-Τζίλγκριστ. Κίνηση πλέυ-οφ.

 

Τελικά είσαι άμπαλος. :D

Δεν ειναι δυνατόν να γράφεις στο ίδιο ποστ Μπομπκατς και πλευ οφ.

Ο τζέφερσον πήγε ξεκαθαρα για τα λεφτά εκεί και αφού του προσφέρανε συμβόλαιο για παίκτη σουπερσταρ, ενώ ο ίδιος είναι απλά ένας καλός ρολίστας.

Όσο για τα πλευ οφ που λες, απέχουν ακόμα 2-3 χρόνια.

 

Πολύ σύντομα να αναφέρω πως αυτοί που με εκπλήσουν θετικά είναι οι Μάτζικ. Καταφέρανε με το ολο σκηνικό του ζουπερμαν να βγουν οι πιο κερδισμένοι απο την όλη συμφωνία. Οκ, πλευ οφ δεν θα μπουν φετος αλλά του χρόνου θα εχουν αρκετό ελεύθερο χώρο για free agents και ένα καλό κορμό από νεαρούς...

 

 

Δύση

 

Οι ρόκετς δεν με πείθουν, ενώ πιστεύω πως οι κλιπερς φέτος που έχουν επιτέλους προπονητή θα είναι στους τελικούς. Οι νάγκετς αν και δείχνουν πως χασανε σε αριθμούς (κουφος, ιγκυ και μπρουερ) θα είναι ανταγωνιστικοί και στα πλευ οφ. Το γκολντεν στειτ φέτος απο πλευράς ρόστερ τρομάζει αλλά του λείπει ο σωστός οργανωτής (κατι που δεν είναι ο Κάρυ), ενώ έφυγε και ο Τζακ (που πέρυσι τράβηξε όλο το κουπί). Λεϊκερς καλύτεροι θα είναι από πέρυσι αλλά ξεκάθαρα πλέον διαλύουν την ομάδα για να ξαναχτίσουν. Οκλαχόμα στα ίδια επίπεδα, όπως και οι Σπερς που όμως δύσκολα θα φτάσουν ακόμα και στους τελικούς περιφέρειας. Ποντάρω στην Νέα Ορλεάνη φέτος για πλευ οφ αλλά και για το μέλλον. Επίσης αν μείνουν χωρίς τραυματισμούς οι Γουλβς θα πάνε μακριά φέτος.

 

Ανατολή

 

Χητ, χητ, χητ. Χωρίς ομοιογενές ρόστερ δείχνουν πως έχουν αντιληφθεί ότι έχοντας παίχτες για να σουτάρουν με επιτυχία έξω από τα 6.75, σημαίνει τίτλοι. Οκ, το να έχεις και τον Λεμπρον να καθαρίζει όταν οι άλλοι κολλάνε, μετράει αλλά φέτος τα πράγματα θα είναι πιο δύσκολα, καθώς όλοι οι γερασμενοι φορτωθήκανε ακόμα έναν χρόνο, ο γουειντ παραπέει και ο Μπος δεν τρομάζει. Φυσικά θα είναι τελικό ανατολής. Μπουλς, αν ο ροουζ είναι στο 80% της προπέρσινης κατάστασης είναι άνετα τελικό ανατολής. Χωρίς μέιτζορ αλλαγές καλύπτουν σιγα σιγα τις αποχωρήσεις (π.χ. μπελινέλι με μέρφι) και ποντάρουν πολλά στην τελευταία χρονιά αυτής της ομάδας (του χρόνου ανάλογα το τι έχει συμβεί φέτος θα είναι χωρίς Ντενγκ, Μπούζερ, ίσως και Νόα). Αν εξαιρέσεις τους Νικς, τους Νετς και τους Πέισερς που θα μπουν σίγουρα πλευ οφ του χρόνου η φετινή ανατολή θα είναι χειρότερη από ποτέ. Και ξαναλέω, οι Μάτζικ θα χτίσουν την επόμενη πενταετία...

 

Περισσότερα μόλις τελείωσουν οι μέϊτζορ μεταγγραφές.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×