Jump to content

Ν.Β.Α. 🇺🇸


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

Guest Giorgis

Ελα και καλη μας χρονια.

 

Τωρα κανουμε ζεσταμα με τσαπου σε ζara και ακολουθει μεγαλο παιχνιδι απο πολλες αποψεις.

 

Porosi , εγω εχω ηδη 3-4 ομαδες στο fantasy.

 

Ρωτησα προσωπικα καναν δυο απο εδω μεσα που ασχολουνται αλλα δεν φανηκαν να πολυψηνονται. Παντως γαμαει η φαση με το draft.

 

Αν γινει count me in.

Edited by Giorgis
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι εμσα στο φαντασυ αν ξεκινησει στειλτε Pm.

 

ωραια ξεκινησαμε με σφαλιαρα lakers σε clippers

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, σηκώνουμε τον Πάτρικ Ογκουντίπο από τον πάγκο και...

post-36-14425775250081_thumb.jpg

 

Ζήτω το ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Πραγματικα ετυχε πολυ θερμης υποδοχης ο Ολαντιπο στην Ιντιανα.

 

Και πολυ καλος παικτης επισης. Θρασυτατος κιολας.

 

Στο ντερμπι του l.a εμφανιστηκε καποιος ....Henry , εβαλε 22 ποντακια και εκλεισε το σπιτι των Clippers. Περιεργα πραγματα.

 

 

Μαιαμαρα εχει γινει ΟΜΑΔΑ με ολη την σημασια της λεξης. Τους εχει βαλει ο Lebron ολους να συμμετεχουν ενεργοτατα στο παιχνιδι της ομαδας και μονο κερδισμενοι μπορουμε να βγουμε απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

DRose με απογοητευσες, ολα ειναι ιδανικα για την επιστροφη σου κανοντας μια κηδεια στους πρωταθλητες με εμφανισαρα και εσυ μενεις στους 12 ποντους ?

Link to comment
Share on other sites

πολύ κακός ο ροουζ με μεγάλη αστοχία και πολλά λάθη στην επίθεση..περίμενα ματσάρα αλλα οι χιτ έκαναν οτι θέλανε , τσάμπα το ξενύχτι

 

++++

 

Edited by enck1
Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εγω πιστευω οτι οταν επανερχεσαι σε κανονικους ρυθμους μετα απο τετοια μακρα απουσια ειναι λογικο να μην πατας και πολυ καλα στα ποδια σου .

 

Μεγαλη αστοχια βεβαια ειχαν ολοι οι παικτες των Bulls και οχι μονο ο D-Rose.

 

Σταγονα στον ωκεανο το χθεσινο παιχνιδι για την regular season . Εχει δρομο ακομα. Μακαρι να επιστρεψει συντομα στο επιπεδο που βρισκοταν πριν .

Link to comment
Share on other sites

το νορμαλ θα ηταν μετα απο 18 μηνες να κανει τετοιο ματς το αφυσικο θα ηταν να κανει παπαδες

Link to comment
Share on other sites

εγώ με τα πρε-σεαζον περίμενα περισσότερα απο dr (αισιόδοξο) αλλα όντως όπως είπε ο γιωργής όλοι οι μπουλς ήταν γτπ , εκτός του μπούζερ βέβαια π έκανε τ ματς της ζωής του..με ντενγκ 2-13 ροουζ 5-22 κ τς υπολοιπους κατω τ μετριου δ πας πουθενά..με ΝΥ θα δούμε αλλο ματς

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα θα τα πάει καλύτερα όταν στα πρώτα λεπτά έβαλε 5 πόντους. Θα φτιάξουν οι Bulls σύντομα πιστεύω και θα γίνουν πάλι διεκδικητές. το ματσάκι κλασικό regular season, τρέξιμο πάνω-κάτω, πολλά λάθη, τίποτα το ιδιαίτερο γενικά.

LA. :D

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα ματς είναι χαμένα εμφανίζεται και ο βαψοκαράφλας Ραφικ Μπούζερ να βάλει 30-40 πόντους, κοιτώντας το σκορ να παραμένει στο -10 τουλάχιστον μη τυχόν και κινδυνέψει να αποκτήσει άγχος το παιχνίδι.

 

[video=youtube;AhpwOgiRuCk]

 

Η μεγαλύτερη τιτίκα του σύμπαντος. Αν είχανε μισό αρχίδι στο Σικάγο θα τον έκαναν amnesty πέρισυ όπως οι Λέηκερς τον Αρτέστ και το Μιάμι τον Μίλλερ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Αχαχαχαχα.

 

Ειμαι κατα συνθηκη φαν του Μαιαμι ρε. Λεμπρονικος ειμαι βασικα οποτε παω οπου παει τα ...ταλεντα του ο LJ .

 

Που να ξερω ρε τον Ανρι (που δεν ειναι ο Τιερι) που επαιζε μεμφις και Χορνετς με 4-5 ποντους Μ.Ο και ηρθε χτες και του ανοιξε η σουφρα ;

 

 

Επισης ρε σεις τι κακο αυτο παλι με τα condesed παιχνιδια ; Ανοιξα να δω το ντερμπι του LA γιατι με πηρε ο υπνος το βραδυ και ειχε κατι ακυρες φασεις του αγωνα.

 

Κατεβαζει την μπαλα ο Φαρμαρ , τσουπ αλλαγη φασης.

Παιρνει ριμπαουντ ο Γκριφιν , τσουπ αλλαγη φασης.

Πλανα απο ταιμ-αουτ, αστοχα σουτ , ακυρα ριμπαουντ , κατεβασμα της μπαλας για 5'' και τετοια.

 

Γιατι ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

xD

 

Χύνω ακόμα από χθες.

Μεγάλη εμφάνιση κύριοι.

 

Πρωτάθλημα θα πάρουμε,όλους θα τους τρελάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και η πρώτη τσαπού για το Miami.

Επική 4η περίοδος για την γήπεδο στη Νέα Philadelphia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Mεχρι τωρα εχουν γινει πολυ ωραια ματς , με κοντινα σκορ .

 

Ανατροπη πανω στην ανατροπη.

 

Να εχεις 5 τηλεορασεις και 10 ματια ειναι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

ενταξει τι εκανε ο MCW στη πρεμιερα του... πηγε να κανει quadruple double :prankster: σιγουρα μιλαμε για top 5 η top 10 πρεμιερα για rookie.

 

δε ξερω αν ηταν η φουσκα της πρεμιερας αλλα εχω την εντυπωση οτι μπορει να παρακολουθησουμε ενα απο τα πιο συναρπαστικα πρωταθληματα των τελευταιων ετων

 

ωραια πραγματα στο Detroit... επιτελους ξανα απολαμβανεις να βλεπεις την ομαδα... φανταστειτε τι τραβηξα τα 4-5 τελευταια χρονια οντας Pistons και ΑΕΚ :(

Link to comment
Share on other sites

Michael Carter-Williams. Rookie στη Philadelphia, ντεμπούτο με νίκη επί των πρωταθλητών με 22 πόντους, 12 ασίστ, 9 κλεψίματα και 7 ριμπάουντ. Μάλιστα.

Μάλλον γι' αυτό αφήσανε τόσο εύκολα να φύγει ο Holliday.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

O τυπος παντως εχει φουλ μπασκετικο ονομα.

 

Michael Carter Williams. Πως να μην παιζει μπασκετ ;

 

Παντως λενε οτι εκανε κακη preseason αν δεν κανω λαθος. Και σιγουρα θελει να χτισει σωμα .

 

Σημερα που ειδα ολα τα condensed μ αρεσε το Ντιτροιτ και το Γκολντεν Στειτ.

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

γενικα το scouting δεν ηταν και το καλυτερο για τον MCW. ειχαν πολλα ερωτηματικα και αμφιβολιες. βασικα λεγανε οτι ειναι πολυ καλος ball handler με πολυ κακο σουτ. πρωτο παιχνιδι εντυπωσιακο. θα δουμε στη συνεχεια. παντως μετρημενοι στα χερια ειναι οι rookies που κανουν πρεμιερα με τετοια στατιστικα.

Link to comment
Share on other sites

Rockets - Clippers, κάπου στο 9 και κάτι λεπτό του πρώτου quarter, σκορ 34-22, ο Ρέντικ έχει 15 πόντους, ο Πωλ 9 ασσίστ.

 

Που πληρώνουμε, να πάω να δώσω άλλα τόσα...

68559_10200231421602586_1843667149_n.jpg

 

υγ. JJ ψυχάρα, για πάντα ορλαντάρα..

Link to comment
Share on other sites

Guest porosi21

μετα και τα χτεσινα αποτελεσματα μονο οι Pacers ειναι αητητοι. Αποψε ερχονται στο Detroit... θελω να δω πως θα αντεπεξελθουν οι Pistons σε αυτο το παιχνιδι, αν και το ροτατιον μας εχει τα θεματακια του αφου μολις γυρισαν Stuckey, Jennings.

Link to comment
Share on other sites

Απολαυστικό το Golden State. Δυνατή η Μινεσσότα παρότι έχασε χθες στο Κλιβελαντ.

 

Paul George, Chris Paul, Kevin Love και Steph Curry ξεχωρίζουν μέχρι τώρα ατομικά.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×