Jump to content

Φύγε Μάνταλε


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

8 minutes ago, nf28 said:

Με αφορμή την βράβευση του Σταματιάδη προχτές έκανα μια κουβέντα και φτάσαμε να αναρωτιόμαστε από την τρέχουσα δεκαετία, δηλαδή 2014-2024 ποιος θα ήταν εκείνος ο παίκτης που μετά από χρόνια θα ήταν "σημαία", θα μπορούσε να είναι σε εκδήλωση παλαιμάχων, θα μπορούσε στα 80 του να βραβευτεί αντίστοιχα από την ΠΑΕ και να τον θυμάται ο κόσμος. Αναφέρομαι σε αυτή τη δεκαετία, γιατί όπως όλες αφορά μια ποδοσφαιρική "γενιά".

Η απάντηση, όσο και αν σπαζοκεφαλιάσαμε ήταν Πέτρος Μάνταλος, Πέτρος Μανταλός (τόνος στη λήγουσα).

Και είναι πραγματικά κουφό δεδομένης της πορείας του, αλλά βρείτε να μου πείτε έστω έναν άλλον.

Αραούχο

Και ως προπονητής θα μπορούσε και ο Μανόλο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οταν κλεισει την καριερα του ο πρωης περπατητης Πετραν θα ειναι απο τους ποδοσφαιριστες στην ιστορλια του συλλόγου με τα περισσότερα τρόπαια την 1η 10 αδα σε συμμετοχές στην 1η 10αδα σε γκολ και ασιστ

μας αρεσει δεν μας αρεσει θα θεωρειτε legend του club 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, krokosmios said:

Αραούχο

Και ως προπονητής θα μπορούσε και ο Μανόλο

Συμφωνώ, είπα και εγώ πρώτα πρώτα τον Αραούχο.

Από την άλλη ο αντίλογος είναι ότι είναι ξένος, θα φύγει, δεν θα είναι ποτέ στην Ελλάδα ξανά να έχει μια συχνή παρουσία σε γήπεδα και εκδηλώσεις, οπότε θα "ξεφτίσει" η φάση του πιο εύκολα από ότι του Μάνταλου που είμαι σίγουρη ότι και φεύγοντας θα έχει κάποιο άλλο ρόλο μέσα στην ομάδα.

Επίσης μου κάνει εντύπωση πόσο ανάγκη έχει ο κόσμος να δεθεί με Έλληνες παίκτες, ακόμα. Γιατί δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς πως βρίσκεται ένα γήπεδο ολόκληρο να φωνάζει "Πήλιος Πήλιος" μετά από 3 -4 καλές εμφανίσεις. Χωρίς να θέλω να μειώσω τον Πήλιο, δεν βλέπω το αντίστοιχο να γίνεται τόσο εύκολα σε ξένους.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nf28 said:

Συμφωνώ, είπα και εγώ πρώτα πρώτα τον Αραούχο.

Από την άλλη ο αντίλογος είναι ότι είναι ξένος, θα φύγει, δεν θα είναι ποτέ στην Ελλάδα ξανά να έχει μια συχνή παρουσία σε γήπεδα και εκδηλώσεις, οπότε θα "ξεφτίσει" η φάση του πιο εύκολα από ότι του Μάνταλου που είμαι σίγουρη ότι και φεύγοντας θα έχει κάποιο άλλο ρόλο μέσα στην ομάδα.

Επίσης μου κάνει εντύπωση πόσο ανάγκη έχει ο κόσμος να δεθεί με Έλληνες παίκτες, ακόμα. Γιατί δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς πως βρίσκεται ένα γήπεδο ολόκληρο να φωνάζει "Πήλιος Πήλιος" μετά από 3 -4 καλές εμφανίσεις. Χωρίς να θέλω να μειώσω τον Πήλιο, δεν βλέπω το αντίστοιχο να γίνεται τόσο εύκολα σε ξένους.

ντάξει το ακούω αυτό για τους Έλληνες, αν και και το Αραούχο οεοεοε σχετικά σύντομα εμφανίστηκε, αλλά δε νομίζω ότι λέει κάτι, ή το ότι δε θα μπορεί να επισκέπτεται σε 10-20 χρόνια ο Τσίνο μια στο τόσο την Αγιά Σοφιά για μια βράβευση

Για μένα είναι σίγουρα ο club legend αυτής της δεκαετίας -και νομίζω ότι και στην προηγούμενη μαύρη δεκαετία (04-14) του ενός κυπέλου πάλι μάλλον ξένο θα επέλεγα (Σκόκο) παρά πχ τον Λύμπε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, amd said:

οταν κλεισει την καριερα του ο πρωης περπατητης Πετραν θα ειναι απο τους ποδοσφαιριστες στην ιστορλια του συλλόγου με τα περισσότερα τρόπαια την 1η 10 αδα σε συμμετοχές στην 1η 10αδα σε γκολ και ασιστ

μας αρεσει δεν μας αρεσει θα θεωρειτε legend του club 

Και όχι μόνο αυτό, αλλά και με περισσότερους τίτλους στην καριέρα του από τον Θ(ε)ωμά Μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, amd said:

οταν κλεισει την καριερα του ο πρωης περπατητης Πετραν θα ειναι απο τους ποδοσφαιριστες στην ιστορλια του συλλόγου με τα περισσότερα τρόπαια την 1η 10 αδα σε συμμετοχές στην 1η 10αδα σε γκολ και ασιστ

μας αρεσει δεν μας αρεσει θα θεωρειτε legend του club 

τι να κάνουμε . θα ζήσουμε με αυτό . Ζούμε με άλλα και άλλα σαν ΑΕΚτζίδες το να ειναι legend o Πετρομανταλος ισως ειναι το λιγότερο . 

Link to comment
Share on other sites

Το να έχει σηκώσει πρωταθληματα ο Μανταλος και όχι ο Νικολαΐδης αξία ανεκτιμητη

Link to comment
Share on other sites

Δύο πρωταθλήματα έχει πάρει ο Μάνταλος. Στο πρώτο τραυματίστηκε και έχασε την μισή τουλάχιστον  σεζόν και στο δεύτερο ήταν κάτι σαν καλός ή και πολύ καλός ρολιστας. Σε κανένα από τα δύο δεν ήταν από τους βασικούς πρωταγωνιστές. Προς το παρόν μεγαλύτερο  legend είναι ο Αραουχο. Το πόσους αγώνες ή το πόσες σεζόν  έχει συνολικά ένας παίκτης δεν έχει απαραίτητα σχέση. Και οι Σκευοφύλακας και Καραφέσκος είχαν πολλούς αγώνες και χρονιές, αλλά δεν είναι legends όπως ας πούμε ο Θ(ε)ωμάς.   

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η σούμα θα γίνει όταν κλείσει την καριέρα του γιατί έχει και άλλα ακόμα να σηκώσει.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Evolve said:

Η σούμα θα γίνει όταν κλείσει την καριέρα του γιατί έχει και άλλα ακόμα να σηκώσει.

Παντα ομως σαν ρολιστας.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nf28 said:

Με αφορμή την βράβευση του Σταματιάδη προχτές έκανα μια κουβέντα και φτάσαμε να αναρωτιόμαστε από την τρέχουσα δεκαετία, δηλαδή 2014-2024 ποιος θα ήταν εκείνος ο παίκτης που μετά από χρόνια θα ήταν "σημαία", θα μπορούσε να είναι σε εκδήλωση παλαιμάχων, θα μπορούσε στα 80 του να βραβευτεί αντίστοιχα από την ΠΑΕ και να τον θυμάται ο κόσμος. Αναφέρομαι σε αυτή τη δεκαετία, γιατί όπως όλες αφορά μια ποδοσφαιρική "γενιά".

Η απάντηση, όσο και αν σπαζοκεφαλιάσαμε ήταν Πέτρος Μάνταλος, Πέτρος Μανταλός (τόνος στη λήγουσα).

Και είναι πραγματικά κουφό δεδομένης της πορείας του, αλλά βρείτε να μου πείτε έστω έναν άλλον.

Αραούχο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 Ο Αραούχο είναι ο legends αυτής των τελευταίων 20 χρόνων .μετά τον Ντέμη .

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνέντευξη στο Sport24 έδωσε ο άσος της ΑΕΚ, με τον Πέτρο Μάνταλο να μιλά και για τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα, ο 32χρονος πλέον μεσοεπιθετικός αναφέρθηκε στον τελικό του Conference League, ο οποίος είναι προγραμματισμένος να γίνει στην «Αγιά Σοφιά – OPAP Arena», λέγοντας πως ελπίζει να βρεθούνε στο γήπεδο της Ένωσης στις 29 Μαΐου ο ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό.

Πέτρο μήπως θέλεις να οργανώσουμε στην Φιλαδέλφεια και γιορτή για το καλωσόρισμα; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antiviosis21 said:

Συνέντευξη στο Sport24 έδωσε ο άσος της ΑΕΚ, με τον Πέτρο Μάνταλο να μιλά και για τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα, ο 32χρονος πλέον μεσοεπιθετικός αναφέρθηκε στον τελικό του Conference League, ο οποίος είναι προγραμματισμένος να γίνει στην «Αγιά Σοφιά – OPAP Arena», λέγοντας πως ελπίζει να βρεθούνε στο γήπεδο της Ένωσης στις 29 Μαΐου ο ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό.

Πέτρο μήπως θέλεις να οργανώσουμε στην Φιλαδέλφεια και γιορτή για το καλωσόρισμα; 

Άνοιξε το στόμα του και πέταξε πάλι μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο συγκεντρώσου στον στόχο να φτάσεις σε πρωταθλήματα τον μεγάλο μπάουκ κ άσε τις χαριτωμενιές.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά θα έλεγε "Μακάρι να μην πάνε τελικό, να γλιτώσουμε" ενώ είναι προετοιμασία με Εθνική. Τον ρωτήσανε κιόλας οπότε δεν μπορούσε να το αποφύγει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AlexKR21 said:

Τι περιμενατε να πει δηλαδη;

Τώρα ψάχνεις κι εσύ λογική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το δίκαιο της ιστορίας.

Μάνταλος ασίστ, στον Ελιασον με το γαύρο, στον Πινέδα με τον ΠΑΟΚ, στον Αραούχο με τον ΠΑΟΚ πέρσι, στον Τσούμπερ στη Νίκαια πέρσι.

Όλες μια και μία και όταν η μπάλα έκαιγε. 

Αν ήμουν Μάνταλος θα έλεγα, "γιατί Θεέ μου, μου έφερες τον Πελαδο στα τελειώματα" .

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Για το δίκαιο της ιστορίας.

Μάνταλος ασίστ, στον Ελιασον με το γαύρο, στον Πινέδα με τον ΠΑΟΚ, στον Αραούχο με τον ΠΑΟΚ πέρσι, στον Τσούμπερ στη Νίκαια πέρσι.

Όλες μια και μία και όταν η μπάλα έκαιγε. 

Αν ήμουν Μάνταλος θα έλεγα, "γιατί Θεέ μου, μου έφερες τον Πελαδο στα τελειώματα" .

Μην φοβάσαι, μαζί θα φύγουνε την Κυριακή το βράδυ, να πανε να φάνε τις συντάξεις τους 

😀

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε τριμαλακα, βρε λάθος της ΑΕΚ, βρε στοκε... Χάνουμε, τελειώνει και κάνεις μανουρες με αντιπάλους;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Βρε τριμαλακα, βρε λάθος της ΑΕΚ, βρε στοκε... Χάνουμε, τελειώνει και κάνεις μανουρες με αντιπάλους;

Χάσαμε μομεντουμ πίεσης με τη συμπεριφορά του. Τσίμπησε αμέσως ο μλκς. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×