Jump to content

Φύγε Μάνταλε


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Just now, stavros 9-11 said:

Ρε μαν, αλήθεια δεν ξέρω. Διάβασα λίγο τα φετινά σχόλια του τοπικ και δεν ξέρω τι άλλο να πω πια. Ο άλλος λέει για ασιστ, για γκολ και δεν συμμαζευεται. Ένας ποδοσφαιριστής που βαδίζει στο γήπεδο βαριεστημενα, μίζερα, καρκινιαρικα τι σκατά δουλειά έχει στην ΑΕΚ;

Ούτε στα τοπικά δεν πάνε να εκτελέσουν έτσι τα στημένα, σα να είναι μπετωμενοι από μπάφους και στα καπάκια χτύπησαν και 2 πιτογυρα για τα munchies.

Τον βλέπω και θέλω να κάνω εμετό, τον σιχαίνομαι με όλες μου τις δυνάμεις 

Ξέρουμε καλά τι δουλειά κάνει στην ΑΕΚ 10 χρόνια τωρα... Εδω άλλος έγραψε νωρίτερα ότι επειδή κ καλα σε κάθε γκέλα τα βάζουμε με αυτόν, το γυρνάει υπέρ του, κατι τέτοιο!!! Απίθανα πράματα. Λες και δν θα θέλαμε κ μεις να γαμαει κ να δέρνει και σαν οπαδοί πρώτοι πρώτοι θα τα μεγενθυναμε ολα κ θα λέγαμε ότι έχουμε τον πιο γαμηστερο παίκτη, ψυχαρα κλπ κλπ... Αλλα το βλέπουμε 10 χρόνια ρε πστμ ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ. Τι σκατα έπαθε φέτος ο Ματιας πραγματικά δν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zahos said:

Ξέρουμε καλά τι δουλειά κάνει στην ΑΕΚ 10 χρόνια τωρα... Εδω άλλος έγραψε νωρίτερα ότι επειδή κ καλα σε κάθε γκέλα τα βάζουμε με αυτόν, το γυρνάει υπέρ του, κατι τέτοιο!!! Απίθανα πράματα. Λες και δν θα θέλαμε κ μεις να γαμαει κ να δέρνει και σαν οπαδοί πρώτοι πρώτοι θα τα μεγενθυναμε ολα κ θα λέγαμε ότι έχουμε τον πιο γαμηστερο παίκτη, ψυχαρα κλπ κλπ... Αλλα το βλέπουμε 10 χρόνια ρε πστμ ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ. Τι σκατα έπαθε φέτος ο Ματιας πραγματικά δν ξέρω.

Εγω ειμαι ο αλλος ο απιθανος κι εγραψα οτι οποτε κανουμε γκελα, εδω μεσα συζητάμε επιδερμικα και τα ριχνουμε στη μιζερια του Μανταλου και καθαριζουμε. Λες και δεν τρωμε τοσο χρονο με την ΑΕΚ, λες και δε βλεπουμε καν το ματς αλλα βλέπουμε το σκορ και την 11αδα και παιζουμε την κασετα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, moukie said:

Εγω ειμαι ο αλλος ο απιθανος κι εγραψα οτι οποτε κανουμε γκελα, εδω μεσα συζητάμε επιδερμικα και τα ριχνουμε στη μιζερια του Μανταλου και καθαριζουμε. Λες και δεν τρωμε τοσο χρονο με την ΑΕΚ, λες και δε βλεπουμε καν το ματς αλλα βλέπουμε το σκορ και την 11αδα και παιζουμε την κασετα. 

Για μένα ένας από τους λόγους της μετριοκακης φετινής πορείας ως τώρα (σε σύγκριση με πέρυσι) είναι αυτός και ο υψηλός αγωνιστικός χρόνος που έχει. Και πιο ποδοσφαιρικά να το δεις που εγω δν εχω γνώσεις κ δν καταλαβαίνω από συστήματα και τέτοια, το σχέδιο Ματιας με πίεση, ταχύτητα, ανάκτηση μπάλας γρήγορα κλπ δεν έχει σχέση ο άνθρωπος, με νεκρά πάει. Αν σου αρέσει εσένα προφανώς και δικαίωμα σου. Εγώ έχω δικά μου μάτια και βλέπω. Και επίσης κ τα στατιστικά λένε πως το 18 είχε χιαστους κ πέρυσι δν έπαιζε κ πήραμε 2 πρωταθλήματα κ 1 κύπελλο. Στα υπόλοιπα που ήταν αναντικαταστατος κουβαλούσε τα κυπελλα στους βου και για πρωτάθλημα αστο καλύτερα. Κι επειδή γράφω για στατιστικά, κι ο οποιοσδήποτε τυχαίος χρήστης ΚουΜου να βάρουσε ολα τα φάουλ και κόρνερ που χει εκτελέσει τοσα χρόνια, πιστεύω θα χε τις μισές του ασσιστ, δν μιλάω καν για άλλον επαγγελματία παίκτη στη θέση του. 

Υ. Γ. δν ξεχνάω και την πεναλταρα που έριξε με Βελεζ, παίρνοντας την ομαδα  στην πλάτη του για αλλη μια φορα... Νot

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα, αυτα τα εχουν πει 1000 φορες εδω, αλλο ηταν το θεμα. 

Και προφανώς μακαρι να ειναι ολοι υγιείς και ο Μανταλος να περιορίζεται στον ρολο που ειχε περσι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όσοι λέτε ότι μακάρι ο Μανταλος να παίζει όσο πέρυσι, να είναι αλλαγή κλπ..

Τι σας αρέσει τόσο πολύ σε αυτόν τον παίχτη που το ιδανικό για εσάς είναι να περιορίσουμε τις συμμετοχές του κι όχι να τον στείλουμε στο διάολο;

Κοντεύει 10 χρόνια στην ΑΕΚ, έχει δείξει ακριβώς πόσο για τον πουτσο είναι. Τι συμβαίνει και αυτό δεν αποτελεί κοινή αντίληψη; Τι αρρώστια είναι αυτή ρε μαλακες;

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα να φυγει αν αντικατασταθει. Ουτε του εχω καμια συμπάθεια αλλα ουτε και τον σιχαινομαι. Πέρσι βοηθησε σε κομβικους αγωνες. 

Το μακαρι πηγαινε στο να ειναι ολοι υγιεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ρε παιδιά, όσοι λέτε ότι μακάρι ο Μανταλος να παίζει όσο πέρυσι, να είναι αλλαγή κλπ..

Τι σας αρέσει τόσο πολύ σε αυτόν τον παίχτη που το ιδανικό για εσάς είναι να περιορίσουμε τις συμμετοχές του κι όχι να τον στείλουμε στο διάολο;

Κοντεύει 10 χρόνια στην ΑΕΚ, έχει δείξει ακριβώς πόσο για τον πουτσο είναι. Τι συμβαίνει και αυτό δεν αποτελεί κοινή αντίληψη; Τι αρρώστια είναι αυτή ρε μαλακες;

 

Ρε συ Σταύρο, ανανέωσε πριν λίγους μήνες.

Πρεπει να χωνέψουμε ότι θα πάρει σύνταξη από την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zahos said:

το σχέδιο Ματιας με πίεση, ταχύτητα, ανάκτηση μπάλας γρήγορα κλπ δεν έχει σχέση ο άνθρωπος, με νεκρά πάει.

Για εμένα εδώ είναι όλο το ζουμί...

Παίχτη για να σου ανοίξει κλειστή άμυνα με μακρινό σουτ (πλην Πινέδα) δεν έχεις... επιθετικό κίλερ να σου κάνει τη μισή φάση γκολ δεν έχεις...

το μεγάλο σου όπλο είναι το ανελέητο, ασφικτικό πρέσιγκ στα αντίπαλα αμυντικά χαφ και στόπερ... 

Ρε γαμημένε, δε βλέπεις οτί μονιμοποιώντας στα χαφ το ψοφίμι που τρέχει σαν 80χρονος με αρθρίτιδα ακυρώνεις το ίδιο το παιχνίδι σου κι αυτοευνουχίζεις την ομάδα...?

Δε βλέπεις πως είτε παίζεις με τον Άγιαξ, είτε με το Αγρίνιο, είτε με τις τζιτζιφιές με τον παραπληγικό βασικό έχεις μονίμως ένα κέντρο άδειο...?

Στραβός είσαι ρε πούστη...?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, agelos said:

Ρε συ Σταύρο, ανανέωσε πριν λίγους μήνες.

Πρεπει να χωνέψουμε ότι θα πάρει σύνταξη από την ΑΕΚ.

Κι αυτή η αιώνια ανανέωση σου λέει έχεις επιθετικό χαφ, δεν παίρνεις άλλο. Πίσω από τον Πινεδα το χάος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

image.thumb.png.89ff522883dd34317347b2e2b980cfcb.png

Έπιασε το κεφάλι του και στο γκολ του Ελιασον.

Σου λέει, τι έβαλε ρε το παιδί εγώ ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tzav said:

Για εμένα εδώ είναι όλο το ζουμί...

Παίχτη για να σου ανοίξει κλειστή άμυνα με μακρινό σουτ (πλην Πινέδα) δεν έχεις... επιθετικό κίλερ να σου κάνει τη μισή φάση γκολ δεν έχεις...

το μεγάλο σου όπλο είναι το ανελέητο, ασφικτικό πρέσιγκ στα αντίπαλα αμυντικά χαφ και στόπερ... 

Ρε γαμημένε, δε βλέπεις οτί μονιμοποιώντας στα χαφ το ψοφίμι που τρέχει σαν 80χρονος με αρθρίτιδα ακυρώνεις το ίδιο το παιχνίδι σου κι αυτοευνουχίζεις την ομάδα...?

Δε βλέπεις πως είτε παίζεις με τον Άγιαξ, είτε με το Αγρίνιο, είτε με τις τζιτζιφιές με τον παραπληγικό βασικό έχεις μονίμως ένα κέντρο άδειο...?

Στραβός είσαι ρε πούστη...?

Έχουν στερέψει τα λόγια... Φέτος κάτι δεν παει καλα γενικα, αν βγάλεις φανέλες ονόματα κλπ ειναι σαν αλλη εντελώς ομάδα σε σχέση με πέρυσι. Και ίσως σε όλους τους τομείς. Πρόχειρα τώρα σκέφτομαι ποσο πιο επιθετικές ήταν οι δηλώσεις καραλη-τσαταλη και λέγαμε οι περισσότεροι μπράβο επιτέλους κανονική ΑΕΚ, επιστρέψαμε στην κανονικότατα κλπ, ε φέτος ούτε καν δηλώσεις έχουμε. 

Τώρα για το παικτικο.... Μάλλον οι γνώστες είχαν δίκιο ότι ο βοηθός που έφυγε ήταν μεγαλη απώλεια το καλοκαίρι. Και όχι δν υποβαθμίζω τον Ματιας που καραγουστάρω και μας έκανε να ονειρευομαστε ξανα. Γιαυτό και δν μπορώ να χωνέψω τα φετινά περίεργα που γίνονται γιατί ξέρουμε όλοι τι μπορεί να κάνει αυτός ο άνθρωπος. 

Link to comment
Share on other sites

Το μανταλο το βλεπουμε 11αδα απλα βλεποντας πως το πηγαινε ο ματιας περσυ. Ηταν 4ο χαφ κι εμπαινε ναδωσει στο τελευταιο 10λεπτο 3 πασες κ να κανει κι ενα λαθος στο κεντρο κ να φαμε αντεπιθεση. Εχεις λοιπον σιμανσκι οκ αλλα τον λυπαμαιτρεχει μονοςτου, γιονσον στα πιτς ήνα βγαζει λιγα λεπτα, πινεδα εξω, πισαρο εξω και καπου εκει μαζι τους εξω τον γαλανοπουλο. 

Περσυ ειχες τα 2 ξανθα σκυλιατου πολεμου να λυσσανε, και κοντα τους πινεδα , μπροστα μαεστρο τσινο κ γκαρσια κιλλερ. 

Ε φετος δεν ειναι ετσι. Αλλοι δεν παιζουν αλλοι μολιςεπεστρεψαν κι αλλοι δεν ξερουμε ποτε κ αν 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να δω το χθεσινό ματς, σε κάποια φάση μπαίνω στα σχόλια της δημοσίευσης της παε για το σκορ του ημιχρόνου και βλέπω πρώτο σχόλιο για το πόση κεφαλή παιχτουρα είναι ο μανταλος. Και παρακάτω παρόμοια σχόλια και από άλλους. Δεν υπάρχει σωτηρία. 100 χρόνια ΑΕΚ, 10 χρονια Μάνταλος. 

Link to comment
Share on other sites

Αν αγαπάς το ποδόσφαιρο,αν αγαπάς την ίδια τη ζωή τότε δε γίνεται να μην μισείς τον Μάνταλο.

Άλλωστε το λέει και η αρχαία φοινικική παροιμία "Βρίσε τον βλογιοκομμένο αγαπητικό του μπάρμπα 5 φορές την ημέρα,αν δε γνωρίζεις εσύ τον λόγο , σίγουρα τον γνωρίζει αυτός"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος δεν ηταν και ο χειρότερος παικτης...μη πω οτι ηταν και ο μη χειρων....

Το οτι ειναι επιτομη της ασχημιας δεν με απασχολει....ας μη μιλαμε και ημεις οι Αδώνιδες...

Ποσοι εχετε κοιλιακους Μανταλου βρε μπυροκοιλιαδες ? 

Γαμαει κιολας αβερτα...

Χαηντε να σας δω..

 

Link to comment
Share on other sites

Με Μάνταλο δεν γάμησε κανείς ποτέ ούτε η ΑΕΚ φυσικά . 

Τα δύο πρωταθλήματα τα πήρα ενώ ο Μάνταλος ήταν εκτός πρώτων επιλογών . 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
1 minute ago, Ασμοδαίος said:

Μείνε Μάνταλε

20240121_095524.jpg

 Από τα μεγαλύτερα ποδοσφαιρικά success story Ασμοδαίεμο 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Θανάσης Αντετοκούμπο του Δημήτρη Μελισσοκούμπο... Εχθρός του Μιλγουώκι. 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

@AG21να τον ρωτήσω για κανένα μαγαζί στη γλυφάδα τόσες γνωριμίες έχει.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×