Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. IΙ


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

παντως ειναι στην 2η φαση του εργου

 

συμφωνω και εγω οτι τα γυρω γυρω ειναι τα πιο σημαντικα γιατι αλλιως δεν θα εχεις προσβαση σοβαρη

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα πουτανοσπερματα του συριζα και το καριοληκι ο δημαρχος δεν πρεπει να βγαλουν μια ανακοινωση να μας πουν οτι ο καπιταλιστης λεει ψεματα και να βγαλουν φορα παρτιδα τα σκοτεινα συμφεροντα που κρυβονται απο πισω;

Μιλατε ρε μαλακες καντε πολεμο στα συμφεροντα και στους φασιστες ΑΕΚτζηδες..Πειτε οτι θα κοψουμε ολο το αλσος και θα κανουμε mall...

Πειτε ρε μουνια οτι δεν δινεται φραγκο στα συμφεροντα και οτι τρωτε ψαρακι μονο με μεροκαματιαρηδες σαν το μαρινακη να σας ακουσουν οι αεκτζηδες που σας ψηφισαν...

Μουγκα και στρουγκα...μονο για αυτα ειστε;

Αντε γαμημενοι μου θελετε και πολεμο...

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ξαναβλεπω παντως αυτο το σημειο μου φαινεται οτι ο ανδριανοπουλος εννοει οτι εδωσε "τις σφραγγισμενες μελετες" στο συριζα ,οχι στη βουλη-επιτροπη κ.τ.λ

στα πλαισια των "κατεγεγραμμενων" 3 επισκεψεων του στη βουλη ,"στα γραφεια του συριζα,παρουσια βουλευτων -μηχανικων -δημαρχου"..

..τεσπα.

Εαν τα εδειξε στη συναντηση με το Φλαμπουραρη δεν μπορω να το ξερω. Στο φακελλο που κατεθεσε και στο Υπουργειο και στη Βουλη, δεν υπαρχει ουτε μια μελετη. Ειτε αρχιτεκτονικη ειτε στατικη. Ποσω μαλλον μελετη εφαρμογης. Μακαρι να εχει προχωρησει τοσο οσο ειπε και να καταθεσει τις μελετες αμεσα για να εκδοθουν οι αδειες. Οπως μου ειπαν ανθρωποι που ειναι της δουλειας, πλεον οι χρονοι εχουν μειωθει και πραγματι μπορεις να παρεις αμεσως την αδεια εαν εισαι ετοιμος.

 

Υπομονη. Την Τεταρτη εχουμε νομο, θα παρει σχεδον αμεσα ΦΕΚ και θα ειναι πλεον Νομος του Κρατους. Ο ιδιος ο Μελ ειπε οτι μετα θελει max 100 μερες να τελειωσει με τις αδειες και να ξεκινησουν χωματουργικα, στεγανοποιησεις κλπ. 100 μερες λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Tι 100 μερες,αφου λεγατε εχει κανει φοβερη προεργασια και σε 15 μερες express θα βγαλει αδειες.Για ξεκινα απο τεταρτη χαμπε μου να μετρας τις μερες.:prankster:

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ναι αλλη δουλεια δεν εχω να καθομαι να μετραω μερες μεχρι την μερα που θα βαλει 5 γριες στο οικοπεδο να μαζεψουν τα ραδικια να πουλησει κανα διαρκειας....!

Ειπαμε στα λογια ειναι ''τεραστιος''...στα εργα δεν μπορει να κλεισει ουτε παιχτη 200κ...

Ας ξεκινησει λοιπον αφου τα εχει ολα ετοιμα και κυβερνηση με νομους με το μερος του. Τι χολοσκαμε? Οταν ψηφιστει ο νομος και δεν ξεκινησει θελω να δω τα γελια που θα πεσουν .

Αν ειναι σε ολα ενταξι δεν εχει να φοβαται ουτε ΣΤΕ ουτε τιποτα αλλα αλλου ειναι το προβλημα η μαλλον το προβλημα που φοβαται περισσοτερο απο το ΣΤΕ και τον ΣΥΡΙΖΑ.

Οταν θα φτασει η ωρα της αληθειας και δεν τρεχει το χρημα να δω τι θα λεει...! Λεφτα υπαρχουν μας ειπαν και αλλοι και ειδαμε τελικα ποσα υπηρχαν.

Ολα καλα και ωραια τα λενε αλλα μεχρι να τα κανουν πραξη δεν πιστευω λεξη !

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ο τροπος του λεγειν ειναι...!

Η vitex παντως ανεβασε 100% την παραγωγη στο Κιτριννο για του χρονου...βλεπεις αυτο το καλατραβα θελει 2 χερια για να πιασει το χρωμα καλα...

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Ναι αλλη δουλεια δεν εχω να καθομαι να μετραω μερες μεχρι την μερα που θα βαλει 5 γριες στο οικοπεδο να μαζεψουν τα ραδικια να πουλησει κανα διαρκειας....!

 

Καλα εκανες και πηγες στη παραλια για μπανια τη μερα της συνεντευξης,εχασες τις ατακες,αλλα για αυτες θα βγει κοψε ραψε βιντεο με το που ξεκινησει το γηπεδο,ενα αφιερωμα πιστευω θα αξιζει.

 

Beach.gifswim%20smiley.gif

Ο ραπ ειπε χτες το βραδακι σε μνμ που τον στειλανε να σχολιασει τη συνεντευξη,οτι ο τιγρης κολλαει στα γραφειοκρατικα και πρεπει να ριξει το αναλογο λαδακι,πως θα γινει ολο στο τζαμπα,μετα βγηκε ενας μπαοκτζης και ειπε για ΑΕΚ-ακι και εγινε μανουρα,σε μια μερα που ειχε για θεμα τους ανεκπληρωτους ερωτες.

xD

Link to comment
Share on other sites

μαλακα τι ξυφολογχη φοραει ο θεος ?

αυτο ειναι για να σφαζεις κατσικια και να τα γδερνεις οχι για να την κουμπωνεις πανω στο τζι3...

τετοια φροντο-σπαθα φορουσατε εσεις οι παλιουρες ? νονε ξηγησου...

 

Δεν ειχαν g3 τοτες ρε, για την ακριβεια, τοτε που υπηρετησε ο Μελ ως μαυροσκουφης πρεπει ο Στρατος να ειχε αλογα και μουλαρια αντι για αρματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Καλα εκανες και πηγες στη παραλια για μπανια τη μερα της συνεντευξης,εχασες τις ατακες,αλλα για αυτες θα βγει κοψε ραψε βιντεο με το που ξεκινησει το γηπεδο,ενα αφιερωμα πιστευω θα αξιζει.

 

Beach.gifswim%20smiley.gif

Ο ραπ ειπε χτες το βραδακι σε μνμ που τον στειλανε να σχολιασει τη συνεντευξη,οτι ο τιγρης κολλαει στα γραφειοκρατικα και πρεπει να ριξει το αναλογο λαδακι,πως θα γινει ολο στο τζαμπα,μετα βγηκε ενας μπαοκτζης και ειπε για ΑΕΚ-ακι και εγινε μανουρα,σε μια μερα που ειχε για θεμα τους ανεκπληρωτους ερωτες.

xD

 

Την ειδα ολη την συνεντευξη μετα στο βιντεο που εβαλε ο Σταυρος !

Η αποθεωση της καραΚΙΤΣιας αμορφωσιας αγενειας ΚΛΑΨΑΣ και ψευτομαγκιας....!

Χαμηλοτατο επιπεδο που οσα λεφτα και να αποκτησει δεν θα το ανεβασει ποτε.

Και οταν θελει να μιλαει για μνημεια πολιτισμου ιστορια κτλ ας μαθει να ακουει και για Ιωνες και φιλοσοφικα αλλιως ας ανοιξει 2-3 ΤΑΒΕΡΝΕΣ μεσα και οχι μουσεια κτλ.

Κατσε στις Βενζινες σου και στα μπακαλοχαρτα σου .... μιλας και για Μουσεια και ολας.

Ξερω κατι ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΙΤΕΣ με τσαντακια λεφτα που χαλανε στα μπουζουκια οσο 3 Μασουντ καθε βραδυ...αλλα ξυνουν το αυτι τους με το μικρο νυχι του μικρου δαχτυλου του χεριου τους μην εχοντας βγαλει το Δημοτικο.

Και φορανε και αυτοι κουστουμι....! Να τους παρουμε για ξεναγους στο Μουσειο....xD

 

 

Τον ακουσα τον Ραπτο για την ΨΕΥΤΙΚΗ ΦΑΡΣΑ επιστολη και τον ΒΛΑΚΑ που ειχε παρει τηλεφωνο και το ειχε πιστεψει...!

Ας μαθουν πρωτα να διαβαζουν την λεξη Εξωραιστικός που την ειδε ΕΞΑΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ο Τιγρης ...xD

Γελανε και οι πετρες λεμε με το χαμηλο επιπεδο και αν νομιζετε οτι ειναι μαγκια η Γυφτια με 5 φραγκα στην τσεπη οκ .... !

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Να φερουμε πισω το νοτια που ειναι glamorous μορφωμενος και εχει τροπους...

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το μπανιο Σταυρο μου ! Ενα αερακι που ειχε στην θαλασσα και αεριζε τα αρχιδια μου μαλλον απο ζαπειο μερια ερχοτανε απο την Αιγλη ! Εμενα γαμησε ο τιγρης? Βασικα κανεναν δεν γαμησε διοτι δεν ειπε και τιποτα απο οτι ακουσα και διαβασα στα γρηγορα...! 1 χρονο πριν παλι χυνατε για παρτυ του με τις φαμφαρες και μετα τζιφος. Αφου σας κανει να χυσετε 1 φορα τον χρονο ....αυτος ειναι και ο λογος της συνεντευξης μαλλον μιας και πολλοι αναρωτηθηκαν.

Οταν ξεχορταριαστουν τα ραδικια απο το οικοπεδο ισως αρχισω να καυλωνω εγω και θα χυσω οταν αρχισει το γηπεδο και παρει κανα παιχτη της προκοπης....! Με εξυπναδες και φαμφαρες που εξστομιζει 1-2 φορες τον χρονο απλα με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Κανα παιχτη θα παρει η θα κανει αλλη συνεντευξη τυπου να εξηγησει πως οτι στοχο εβαζε τον εχανε?

!

 

Τελικα βρηκαμε απο που προερχεται η τοση γκρινια. Απο μπουκωμα. Ενω εμεις που χυνουμε με το που ξυνεται ο τιγρης, ειμαστε μες τη καλη χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναγράψει... Στη γειτονική τουρκία η ομάδα της besiktas χτίζει το νέο της γήπεδο στο ίδιο σημείο με το παλιό. Για όσους ξέρουν ο χώρος που βρισκόταν το παλιό της γήπεδο( στον ίδιο χώρο χτίζεται το νέο), βρίσκετα εντός ιστού μιας Πόλης που κυριολεκτικά πνίγεται από κόσμο και κίνηση 365 μέρες το χρόνο, όλες τις ώρες της ημέρας. Στο σημείο που αναχωρούν τα καραβάκια για τα Πριγκηπόνησα. 'Επεσε το παλαιό λοιπόν και σηκώνεται το νέο με όλες τις ημερομηνίες να τηρρούνται κατά γράμμα. Ούτε ενστάσεις , ούτε μα και μου , ούτε τίποτα. Το έργο εκεί έχει ξεκινήσει και θα ολοκληρωθεί. Φυσικά υπάρχουν πολλές παραμετροι που μπορούμε να συζητήσουμε και οι δύο υποθέσεις δεν είναι όμοιες και 100% συγκρίσιμες. Απλά παίρνουμε μια ιδέα και πραγματικά φεύγοντας από την Αίγλη την Πέμπτη μία σκέψη είχε μείνει στο μυαλό μου: "Πολύ το κουράζουμε".....

 

Υ.Γ. Και διαρκείας ανανέωσα ( που μάλλον δε θα μου επιτρέψει να πάω διακοπές) και μετοχές πήρα και αν χρειαστεί θα αφήσω...νύχια για να σκάψω τα θεμέλια του γηπέδου στα έργα. Ο κόσμος κάνει το καθήκον του και με το παραπάνω. Ας δούμε λίγο φως όμως ρε γαμώτο...

Edited by Giallonero
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Να φερουμε πισω το νοτια που ειναι glamorous μορφωμενος και εχει τροπους...

 

Οχι λεω να ξαναφερουμε τον Μακαρο που ελεγε καλυτερες ατακες καφενειου...

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Τελικα βρηκαμε απο που προερχεται η τοση γκρινια. Απο μπουκωμα. Ενω εμεις που χυνουμε με το που ξυνεται ο τιγρης, ειμαστε μες τη καλη χαρα.

 

Στην κατασταση της ΑΕΚ στην Β που ηρθε απο την Γ και με μεταγραφες των 100 χιλιαδων αν θες να χυνεις για μια ατακα του Τιγρη μαγκια σου. Εγω θα χυσω στην Α με ομαδαρα και γηπεδο.Μονο τοτε ! Μεχρι τοτε μονο γκρινια και κριτικη και σε οποιον αρεσει !

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

9ohTlql.png

 

Εκτος απο την μυστηριωδη τσαντα του Τροχανα που πρεπει να την εχει 10-15 χρονια απο το promotion του βιβλιου ενα αλλο που με προβληματισε ειναι το λυμμενο κορδονι στο σκαρπινι του αψεγαδιαστου-αγελαστου.

Ξερει καποιος κατι? Εχει προβληματα?Περναει κριση ταυτοτητας? Οδευει προς την απολυτη εξαθλιωση? Θα γινει Χιππις?

Link to comment
Share on other sites

9ohTlql.png

 

Εκτος απο την μυστηριωδη τσαντα του Τροχανα που πρεπει να την εχει 10-15 χρονια απο το promotion του βιβλιου ενα αλλο που με προβληματισε ειναι το λυμμενο κορδονι στο σκαρπινι του αψεγαδιαστου-αγελαστου.

Ξερει καποιος κατι? Εχει προβληματα?Περναει κριση ταυτοτητας? Οδευει προς την απολυτη εξαθλιωση? Θα γινει Χιππις?

 

Φυσικα και ειναι δεμενο μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εχεις δικιο το εκανα 500% μεγενθυση και το ειδα...! Δεν ειναι λυμενο απλα ειναι κορδονια 1 μετρο μηκος και με μπερδεψαν ! Μαλλον δεν ειναι τα κορδονια της μανας του σκαρπινιου για αυτοxD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τον ειδα αλλα φανταστηκα οτι τον ενοχλουν οι αιμορροιδες του και αλλαζε συχνα θεση γιαυτο και δεν σχολιασα σεβομενος το προβλημα τουxD Αν εχεις αλλη πληροφορηση θα παρακαλουσα να την καταθεσεις διοτι ισως ειναι καποιος κρυφος συμβολισμος αυτο με τις 2 καρεκλες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εχουμε θεμα με τα κορδονια Φτουσαν τις 2 καρεκλες Ανατολ και την Σακουλα Τροχανα και καθομαστε και ασχολουμαστε με μαλακιες. Εγω πηρα θεση για τα κορδονια και παραδεχθηκα το λαθος μου ! Για τις αιμμοροιδες και τις 2 καρεκλες εχει καποιος να προσθεσει κατι? Εχουμε θεμα λεμεxD

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Πειρατές του Ονείρου: «Τα δάκρυα σου μάγκα ηγέτη αποτελούν όρκο τιμής»

 

«Τα δάκρυα του ΜΑΓΚΑ ΗΓΕΤΗ ΤΗΣ Α.Ε.Κ αποτελούν όρκο τιμής για τη μεγάλη επιστροφή της Ομάδας της Προσφυγιάς στο δικό της Σπίτι, στη δική της Ιθάκη!

 

xD

 

 

Μελισσανίδης: «Το γήπεδο θα γίνει ο κόσμος να χαλάσει»!

 

Αναλυτικά τα όσα είπε στην εφημερίδα RealNews:

 

«Κάποιοι, φαίνεται, προτιμούν την διαίρεση από τον πολλαπλασιασμό. Δεν θα τους ακολουθήσω, δεν θα τους παρακολουθήσω. Στο κομμάτι της ιστορικής ευθύνης που μου αναλογεί, θα κάνω ό,τι μπορώ, ό,τι περνάει από το χέρι μου για να αποκτήσει ξανά η ΑΕΚ γήπεδο στο σπίτι της, στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 

Είμαστε πολύ μακριά από μίση και διχασμό. Είναι καιρός πια να αναδείξουμε αυτά που μας ενώνουν, αφήνοντας οριστικά στο παρελθόν όσα μας χώριζαν. Με τη βοήθεια όλων των ΑΕΚτζήδων, το όραμα θα γίνει πράξη. Και αυτό που προσωπικά θέλω να τους διαβεβαιώσω, είναι ότι η ημέρα αυτή δεν αργεί».

 

Ποσο ακομα να εκτεθει,χαμπε,σκασε και σκαβε με τη τσαπα.xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Πειρατές του Ονείρου: «Τα δάκρυα σου μάγκα ηγέτη αποτελούν όρκο τιμής»

 

«Τα δάκρυα του ΜΑΓΚΑ ΗΓΕΤΗ ΤΗΣ Α.Ε.Κ αποτελούν όρκο τιμής για τη μεγάλη επιστροφή της Ομάδας της Προσφυγιάς στο δικό της Σπίτι, στη δική της Ιθάκη!

 

xD Τραγικα πραγματα...

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

γενικα με την παρεμβαση αγγλοσπουδαγμενου διαχειριστη,

μυριζει γαμωσταυριδια,εκσπερματωσεις και εντιτια η σελιδα 46...

ξηγηθειτε ...το μπαρουτι ,η αμμωνια ,το χλωροφθορμιο μυριζει 4 ωρες μετα...

 

που ειναι αυτη η ψυχη ρε γαμωτο .. κοιταζω φωτο και βλεπω εφιαλτες.

 

υγ. ο κυρ μιχαλης γερασε .

υγ2. αν του ανατολ του φορεσεις καμπαρντινα ανετα παιζει τον σατυρο παππου.

Link to comment
Share on other sites

Να πιανει νυχτα στη Νεα Φιλαδελφεια, να κοιταμε τα αστερια και να αναρωτιομαστε που βαδιζει η ζωη μας. Να ξημερωνει Δευτερα γεματη υποχρεωσεις, να χουμε να ταξιδεψουμε ολη νυχτα και να μας πιανει αυτη η γλυκεια (εφοσον κερδισαμε) μελαγχολια. Αλλα στα παπαρια μας, μονο ΑΕΚ. ΑΕΚ εισαι η παρηγορια στις κατεστραμενες ζωες μας

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×