Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

Ε ενταξει πολυ μεγαλη μερίδα του κόσμου γουστάρουν με χίλια, αυτοί το έχουν ανάγκη, τα παιδιά τους και πάει λέγοντας...Κακά τα ψέμματα έλειπε καιρό η ΑΕΚ απο την πόλη και άλλοι αλώνιζαν απο πίσω εις βάρος της....Ξεκοψε η ΑΕΚ απο την πόλη και ξεσυνηθισαν πολλοί, βολεύτηκαν άλλοι και κάποιοι τρίτοι βρήκαν αφορμή να βγούν στο προσκήνιο...Ενας Δήμαρχος δικός μας λείπει αλλά δεν το βλέπω

Τι εννοείς ένας δήμαρχος δικός μας?

Γιατί όπως το εννοώ εγώ ένας υποψήφιος που θα μαθευόταν ότι εξυπηρετεί τα συμφεροντα της ΑΕΚ δεν τον κόβω να παίρνει ούτε 20%.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και ο Καμπούρης που αντιτίθεται σφοδρα στην κατασκευή γηπέδου είναι ΑΕΚτζής και μάλιστα υπήρξε αθλητής του σωματείου στο παλιό γήπεδο όπως έχει αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και ο Καμπούρης που αντιτίθεται σφοδρα στην κατασκευή γηπέδου είναι ΑΕΚτζής και μάλιστα υπήρξε αθλητής του σωματείου στο παλιό γήπεδο όπως έχει αναφέρει.

υπαρχουν πολλοι με ψυχολογικα που προτιμουν μια αεκ μικρη για να το παιζουν ψευτοπαραγοντες και ψευτοενδιαφερομενοι, παρα να τη βλεπουν μεγαλη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Κομπλεξ υπάρχει απύθμενο. Υπάρχει όμως και ένα παράπονο απο τους υγιείς ΑΕΚτζήδες Δημότες και το καταλαβαίνω. Παραπονιούνται πως η ΑΕΚ δεν έκανε κάτι τόσο καιρό να αναθερμάνει τις σχέσεις της με την πόλη. Π.χ. μια ημερίδα, μια δρσατηριότητα, επισκέψεις σε σχολεία...Δεν αναμίχθηκε δηλαδή ενεργά με τον κόσμο...Ακόμα και τη μπουτικ τώρα, έ μεταξύ μας, βρες εκεί πέρα μωρέ μια τρύπα και δώσε ενα χιλιάρικο το μήνα σε ενα χριστιανό....

εγω αν ημουν Μελισσανιδης και διοικηση της ΑΕΚ γενικα θα εκανα το εξης:

Θα ζηταγα να μου σημειωσουν ποσα και ποια δημοτικα σχολεια εχει ο δημος και θα επαιρνα σε ολα τα παιδια απο μια μπαλα και αναμνηστικο της ΑΕΚ σαν δωρα για τα χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

δώσε ενα χιλιάρικο το μήνα σε ενα χριστιανό....

 

 

Το προβλημα με μια φραση

 

Εδώ θα διαφωνήσω ελαφρώς.

Δεν νομίζω ότι το θέμα "κόλλησε" στο όποιο "χιλιάρικο".

Ο Μίμης είναι "παιδί της πιάτσας" και αυτά ξέρει να τα χειρίζεται καλά -σε αντίθεση με ... άλλα-.

Εύκολα έχωνε κάποιον πρόθυμο που θα έτρεχε την μπουτίκ και θα πλήρωνε το "χιλιάρικο" από τα έσοδα του μαγαζιού. Θα το λειτουργούσε δηλαδή σαν αυτόνομη επιχείρηση με τα έσοδα - έξοδα της.

Μάλλον ήθελε να εστιάσει το μάτι και το μυαλό του κόσμου στον χώρο του ΓΗΠΕΔΟΥ.

Καλός ο Αεκόσκος, χρυσός ο Μικελάντζελος αλλά άλλο γκελ κάνει η ύπαρξη και λειτουργία μιας μπουτίκ στο χώρο.

Βέβαια αυτό κάπως ... τρομάζει γιατί η καχυποψία για την υπόλοιπη λειτουργία της ομάδας "βαράει κόκκινα" όταν βλέπεις να υπερτονίζεται ο παράγων "Γήπεδο" ....

Όσο για το "παράνομον" ή το "αρπακολλατζήδικον" του πράγματος δεν χρειάζεται να απορείτε.

Όταν κάποιος έχει "πετύχει" πολεοδομικούς θριάμβους σε άλλα μέτωπα (ψάξτε να μάθετε για διάφορα κτίρια της Αετζίαν) θεωρεί δικαίως (?) ότι "ο κόσμος μου ανήκει" και μπορεί να ξυπνήσει καμιά μέρα με "όνειρο" Πολυχώρο ΑΕΚΚids στη βόρεια πλαγιά του Φιλοπάππου .....

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είμαστε ούτε 20% στα Φιλαδέλφεια;

Εγω πηγα σχολειο στην Νεα Φιλαδελφεια, "προιστορικα" στα 80ς και αρχες 90ς,  και σε ολες τις ταξεις  ημασταν 50% ΑΕΚτζηδες με 40% γαυρους, 10% βαζελους, στο περιπου προφανως, δεν ειχα κανει και μετρηση.

Για παλιοτερες και νεοτερες γενιες προφανως δεν γνωριζω, αφου μετα εφυγα απο κει.

Παντως παντα πρεπει κανεις να λαμβανει υποψη οτι υπαρχουν και αυτοι που απλα "δηλωνουν" οτι υποστηριζουν μια ομαδα χωρις να πολυασχολουνται καθως και αυτοι που δεν ασχολουνται καν.  

Στις εκλογες δεν  ψηφιζουν μονο οσοι ασχολουνται με ομαδες.  

Link to comment
Share on other sites

εγω αν ημουν Μελισσανιδης και διοικηση της ΑΕΚ γενικα θα εκανα το εξης:

Θα ζηταγα να μου σημειωσουν ποσα και ποια δημοτικα σχολεια εχει ο δημος και θα επαιρνα σε ολα τα παιδια απο μια μπαλα και αναμνηστικο της ΑΕΚ σαν δωρα για τα χριστουγεννα.

Πολλά θα μπορούσε να κάνει για τα παιδιά του δήμου και οχι μόνο αλλα ποιός ασχολείται .... Φαντάζομαι με το γήπεδο και επειδή θα υπάρχει ανάγκη αξιοποίησης του εκτός των αγώνων να γίνονται πράγματα όπως αντίστοιχα και στα σπάτα με την επέκταση .
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι που εδινε ο Απολλων δωρεαν εισιτηρια στα γυμνασια και λυκεια της ευρυτερης περιοχης καποτε.

Βεβαια κανενα παιδι απο αυτα που πηρε εισιτηριο, δεν εγινε Απολλων μετά :).

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ένας δήμαρχος δικός μας?

Γιατί όπως το εννοώ εγώ ένας υποψήφιος που θα μαθευόταν ότι εξυπηρετεί τα συμφεροντα της ΑΕΚ δεν τον κόβω να παίρνει ούτε 20%.

 

Δεν χρειάζεται να βγάλει και τελάλη. Να υποστηρίξει έναν υποψήφιο διακριτικά. Οχι να βάλει το Δημάτο όπως ο χοντρός το Μώραλη. By the way η παραταξη ΑΒ έγινε κωλοχανειο, 5 παραιτήσεις που τοποθετούνται πιο αριστερα και τον κατηγορούν πλέον ανοιχτά για πολιτική μεταστροφή

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλυτερη επιρροη εχει ο γαυρος στον πειραια, απο οτι η ΑΕΚ στην ΝΦ. 

Τι "διακριτικα" ;;, απλα περιμενουμε να βγει αλλος δημαρχος, μετα την καταρρευση της παραταξης του σημερινου.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις υπογειοποιση νεα φιλαδελφεια στο google search, η τελευταια ειδηση που βρισκεις χρονολογείται από τα τελη απρίλη, και αναφερεται στην εγκριση της μελετης περιβαλλοντολογικων επιπτώσεων του έργου, από την αποκεντρωμένη διοίκηση της περιφέρειας αττικής.

Πιο φρεσκα κουλούρια δεν έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Με την υπογειοποιηση καποιο νεο??

Τις επομενες 75 μερες ΔΣ ΠΕΑ για εγγραφη κονδυλιων στον προϋπολογισμο, πιθανες μελετες εφαρμογης κ.ο.κ. Υπομονη - υπομονη - υπομονη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει δίκιο ο Ματζίσαν. Κινητικότητα τις τελευταίες μερες στην πλευρά της υπογειοποίησης. Ξεκινάμε μάλλον

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×