Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

Βαρεθηκα τα βιντεακια,η προοδος ακομη μου φαινεται αργη.

αυτο συμβαινει γιατι ποσταρω καθημερινα τα βιντεο κι ετσι δεν βλεπεις τη διαφορα. Ισως θα επρεπε να ποσταρω ανα 3-4 βδομαδες :D

Link to comment
Share on other sites

αυτο συμβαινει γιατι ποσταρω καθημερινα τα βιντεο κι ετσι δεν βλεπεις τη διαφορα. Ισως θα επρεπε να ποσταρω ανα 3-4 βδομαδες :D

Καλα κανεις και ποσταρεις καθε μερα. Ο καθενας τα βλεπει οποτε γουσταρει, αν γουσταρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει η αίσθηση ότι χωρίς την οικονομική βοήθεια της Περιφέρειας, η ΑΕΚ δεν θα έχτιζε το γήπεδό της στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η αλήθεια σ' αυτήν την υπόθεση ποια είναι;

 
Στο κεφάλαιο “αθλητισμός” όσον αφορά την Περιφέρεια Αττικής υπάρχουν πάρα πολλές "σελίδες", που αφορούν πολλά αθλήματα, πολλούς χώρους, πολλές συνέργειες με εμπλεκόμενους φορείς. Στηρίζουμε και αναβαθμίζουμε απαραίτητες υποδομές και εγκαταστάσεις. Μία από αυτές είναι και το γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας. Παρότι προεκλογικά, αλλά και μετεκλογικά, λοιδορήθηκα και υβρίστηκα χυδαία, τήρησα την προεκλογική μου δέσμευση: το γήπεδο, η καθ’ όλα δικαιολογημένη προσδοκία ενός κόσμου που έχει σημείο αναφοράς την ΑΕΚ, να μην γίνει αντικείμενο μικροπολιτικής εκμετάλλευσης. Και όπως έχω υποστηρίξει ήδη από το 2014 η αναβάθμιση των αθλητικών εγκαταστάσεων οφείλει να σέβεται το ισχύον νομικό πλαίσιο, το περιβάλλον, τους πολεοδομικούς κανόνες – προϋποθέσεις που πληρούνται στη συγκεκριμένη περίπτωση. Αυτή είναι η αδιαμφισβήτητη πραγματικότητα για το θέμα.

RENADOUROU-870x418.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μέχρι τέλος του χρόνου αντε ιανουάριο ο φέρον οργανισμός εκτός του κομματιού της υπογειοποίησης να είναι έτοιμος . Με βάση το χρονοδιάγραμμα έχει ψιλοτραβήξει και παραπάνω νομίζω ( έλεγε 8 μήνες ) και γενικά το έργο με βάση πάνω το σχεδιάγραμμα έχει πάει πίσω (θα έπρεπε ήδη φέρον οργανισμός και πυλώνες να είναι έτοιμα στους 14 μήνες . Μου κάνει εντύπωση ότι οι πυλώνες είναι αρκετά ψηλότεροι απο το τέλος της πάνω κερκίδας . 

Link to comment
Share on other sites

και γήπεδο με... δόσεις κοτσοβολος.... .  Κάπου πήρε το αυτί μου ότι η συμφωνία με ερμονάσσα είναι κάπου 1,3 εκ το μήνα όλα μέσα . Πενταετής αποπληρωμή μου βγαίνει και ήδη πάνω απο 15εκ . 

Link to comment
Share on other sites

και γήπεδο με... δόσεις κοτσοβολος.... .  Κάπου πήρε το αυτί μου ότι η συμφωνία με ερμονάσσα είναι κάπου 1,3 εκ το μήνα όλα μέσα . Πενταετής αποπληρωμή μου βγαίνει και ήδη πάνω απο 15εκ . 

Λογικο οσο εξελισσεται το εργο, να δινουμε λιγο λιγο το ποσό.

Ουτε απο πριν να τα δωσουμε ολα, και αν κατι στραβωσει και μεινει "μισό" να τους κυνηγαμε για αποζημιωση, ουτε να το δωσουμε αφοτου τελειωσει  και στο μεταξυ να μην εχει βγαλει η κατασευαστικη εταιρια ουτε καν τους μισθους των εργατων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μέχρι το Μάιο πάει σχεδόν με ίδια κεφάλαια μετά θα μπουν και τις Ευρώπης θα βγεί άλλη μια χρονιά και στο τέλος πέρνει και της περιφέρεια και τέλος .

Link to comment
Share on other sites

Η Αγιά Σοφιά έχει τη δυνατότητα πλέον να σηκωθεί ΟΛΟΚΛΗΡΗ χωρίς να χαθεί ούτε μια ημέρα! Ουσιαστικά μιλάμε για ένα έργο αποκομμένο που προχωρά κανονικότατα σε όλους τους τομείς του, χωρίς να υπάρχει εξάρτηση από το δεύτερο έργο, αυτό της υπογειοποίησης. Αυτή η εξέλιξη, υπήρχε σαν “plan b” και δουλευόταν από τους υπεύθυνους και εν τέλει υλοποιήθηκε το προηγούμενο διάστημα.

Ακομα και αν σηκωθει ολοκληρη η αγια σοφια χωρις να περιμενει τη υπογειοποιηση, οπως λεει το αρθρο, μετα δεν θα μπορει να λειτουργησει αφου το παρκινγκ των επισημων και κυριως αυτο για τα πουλμαν των ομαδων δεν θα εχει εισοδο-εξοδο.

Link to comment
Share on other sites

δε πειράζει θα έρχονται όλοι με ηλεκτρικό και ποδαράτο

 

τα πούλμαν των ομάδων να παρκάρουν ριζούπολη κ απο εκεί με τα πόδια

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

δε πειράζει θα έρχονται όλοι με ηλεκτρικό και ποδαράτο

 

τα πούλμαν των ομάδων να παρκάρουν ριζούπολη κ απο εκεί με τα πόδια

Φανταζομαι τους παικτες  της μπαγερν και της ρεαλ να ρχονται ποδαρατο απο ριζουπολη, στους αγωνες του τσου λου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×