Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VI


Skepastos
 Share

Recommended Posts

22 hours ago, XAMΠOΣ said:

Η Βρωμα για Σπορ εχει πρωτοσελλιδο οτι σε 14 μηνες ολα θα ειναι ετοιμα.

Ό,τι θέλουν γράφουν, δεν κοστίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Ό,τι θέλουν γράφουν, δεν κοστίζει κάτι.

Ισα ισα, πουλανε και κανα φυλλο παραπανω.  'Η ετσι ελπιζουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ισα ισα, πουλανε και κανα φυλλο παραπανω.  'Η ετσι ελπιζουν.

Ίσως, αλλά δε νομίζω. Η έντυπη δημοσιογραφία είναι νεκρή έτσι κι αλλιώς, δεν μπορώ να καταλάβω τι νομίζουν αυτοί που τις συντηρούν ότι εξυπηρετούν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ίσως, αλλά δε νομίζω. Η έντυπη δημοσιογραφία είναι νεκρή έτσι κι αλλιώς, δεν μπορώ να καταλάβω τι νομίζουν αυτοί που τις συντηρούν ότι εξυπηρετούν. 

Ε τοτε να κανουν προπαγανδα μπας και αρπαξουν κανα ψιλο απο τον τιγρη, ξερω εγω;;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Στην ουσια πλεον ολες αυτες οι κορποφυλλαδες ειναι μονο για το πρωτοσελλιδο δεν νομιζω να διαβαζει καποιος με τοσο πληροφορηση απο ιντερνετ κατι περισσοτερο απο την πρωτη σελλιδα που ειναι και δωρεαν αλλωστε.

Για αυτον τον λογο το πρωτοσελλλιδο παντα ειναι πορωμενο και παντα περναει μια γραμμη συνηθως 99% υπερ της διοικησης την εποχη Μελισσανιδη. Για την ψυχη της μανας τους παντως δεν το κανουν. Κατι θα κερδιζουν και αυτο σιγουρα δεν ειναι η πωληση των φυλλαδων στα περιπτερα.....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Στην ουσια πλεον ολες αυτες οι κορποφυλλαδες ειναι μονο για το πρωτοσελλιδο δεν νομιζω να διαβαζει καποιος με τοσο πληροφορηση απο ιντερνετ κατι περισσοτερο απο την πρωτη σελλιδα που ειναι και δωρεαν αλλωστε.

Για αυτον τον λογο το πρωτοσελλλιδο παντα ειναι πορωμενο και παντα περναει μια γραμμη συνηθως 99% υπερ της διοικησης την εποχη Μελισσανιδη. Για την ψυχη της μανας τους παντως δεν το κανουν. Κατι θα κερδιζουν και αυτο σιγουρα δεν ειναι η πωληση των φυλλαδων στα περιπτερα.....

Δηλαδη θες να πεις οτι δεν ειναι αγνοι Ενωσιτες στην Ωρα;;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Δηλαδη θες να πεις οτι δεν ειναι αγνοι Ενωσιτες στην Ωρα;;

?

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα όλα και καύλα και τέτοια.

Αλλά όλο το βάρος στο γήπεδο?

Δεν άφησες ρε μαλάκα ούτε το 10% στο αγωνιστικό μέρος? Γιατί? Είδες κάπου ότι όταν μια ομάδα κάνει νέο γήπεδο σηκώνει δέκα πρωταθλήματα στη σειρά? Πού?

Η Άρσεναλ στο νέο γήπεδο Πρωτάθλημα πάντως δεν έχει σηκώσει εδώ και μια δεκαετία.

Η Τότεναμ φέτος δεν.

Η Κάρντιφ τίποτα. Η Βίτεσε εξαφανίστηκε.

Δεν ξέρω. Κάτι δεν μου κολλάει με την μανία για το γήπεδο.

Το θέλω. Πολύ. Αλλά δεν φτάνει Δημήτρη Μελισσανίδη.

Θα πάμε τον πρώτο χρόνο. Θα γουστάρουμε. Άντε και τον δεύτερο. Αν δεν σηκώσει η ομάδα Πρωτάθλημα θα έρθει η απογοήτευση. Και ο κόσμος θα αραιώσει. 

Δεν το έχεις πλέον Δημήτρη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά βαρεσε διάλυση όλη η ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια με αποτέλεσμα να χαθεί η επαφή με την πραγματικότητα.

Ο οργανισμός θεωρεί ότι το γήπεδο θα λύσει όλα τα θέματα της ΑΕΚ ενώ δεν είναι έτσι. Να θυμίσω ότι και στο Ν. Γκούμας έκανες παρακμιακες σεζόν, το γήπεδο από μόνο του δε λέει απολύτως τίποτα.

Αν είχα να επιλέξω με δεκαετία με πρωταθλητισμό με αντάλλαγμα να πάει αλλά 10 χρόνια πίσω το γήπεδο, δεν θα είχα κανένα απολύτως θεμα

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το εργο προχωραει σαν τη χελωνα,ουτε τις κερκιδες εχουν ολοκληρωσει ακομη.Βαζουν 2 σκαλοπατια με το γερανο και το κανουν θεμα ολοκληρο για μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Saxon21 said:

Το εργο προχωραει σαν τη χελωνα,ουτε τις κερκιδες εχουν ολοκληρωσει ακομη.Βαζουν 2 σκαλοπατια με το γερανο και το κανουν θεμα ολοκληρο για μια εβδομαδα.

Προσωπικα δεν γνωριζω τι συμβαινει στην πραγματικοτητα αλλα το εχω ακουσει και εγω οτι παει αρκετα αργα το εργο. Αν οντως ισχυει αυτο η μονη δικαιολογια που δεν μπορω να δεχτω ειναι η ελλιπης χρηματοδοτηση μιας και ξερουμε οτι ολα τα εσοδα πηγαινουν εκει.

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Aussie said:

Προσωπικα δεν γνωριζω τι συμβαινει στην πραγματικοτητα αλλα το εχω ακουσει και εγω οτι παει αρκετα αργα το εργο. Αν οντως ισχυει αυτο η μονη δικαιολογια που δεν μπορω να δεχτω ειναι η ελλιπης χρηματοδοτηση μιας και ξερουμε οτι ολα τα εσοδα πηγαινουν εκει.

Είχα ξαναγραψει ότι όπως άκουσα και αν είναι σωστο η συμφωνία με την εταιρεία είναι 1,3 εκ το μήνα μέχρι να φτάσει το ποσο που έχουν συμφωνήσει.  Ίσως έχει σχέση με αυτο αλλά εκτός αυτου φαίνεται και αρκετά πολυπλοκο έργο λόγο των παραμετρων ( πυλωνες,  διπλές κερκίδες,  υπόγεια,  4-5 όροφοι κτλ) 

Link to comment
Share on other sites

Το κυριως εργο αρχισε περσι τον Μαρτη παντως, γηπεδο χτιζεις. Το καραισκακη τελειωσε σε 14 μηνες αλλα δεν ειχε ουτε υπογεια παρινγκ ουτε χρειαζοταν υπογειοποιηση για να γινει το ενα πεταλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το Emirates πάντως έγινε σε 2 χρόνια. Εμάς το μισό από αυτό και θα πάρει 3-4 χρόνια. Αθάνατη Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εγω νομιζω αρχισε πολυ πριν Ραγιο .  554Η ΜΕΡΑ 356Η ΤΗΣ 2ΗΣ ΦΑΣΗΣ

Δεν ειναι θεμα τι νομιζουμε Χαμπο. Το καλοκαιρι του 2017 αρχισαν χωματουργικες εργασιες που ολοκληρωθηκαν το δεκεμβρη. Τον φλεβαρη ή μαρτη του 2018 αρχισε το κυριως εργο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν ειναι θεμα τι νομιζουμε Χαμπο. Το καλοκαιρι του 2017 αρχισαν χωματουργικες εργασιες που ολοκληρωθηκαν το δεκεμβρη. Τον φλεβαρη ή μαρτη του 2018 αρχισε το κυριως εργο, ασχετα αν καποιοι μετρανε και τον χρονο των χωματουργικων εργασιων.

 

23 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εγω νομιζω αρχισε πολυ πριν Ραγιο .  554Η ΜΕΡΑ 356Η ΤΗΣ 2ΗΣ ΦΑΣΗΣ

15 Μαρτιου 2018 αρχισε η 2η φαση. Και θα ολοκληρωθει σε 14 μηνες βασει συμβασης. Αρα πρεπει να ολοκληρωθει μεσα Μαιου

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Επισημα οι εργασιες το Καλοκαιρι του 2017 αρχισαν ρε συ. Απο ποτε μετραμε ενα εργο απο την μερα που πεφτουν τα μπετα? Στην ουσια συμφωνουμε στους χρονους απλα διαφωνουμε τι θεωρουμε εναρξη εργασιων.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Επισημα οι εργασιες το Καλοκαιρι του 2017 αρχισαν ρε συ. Απο ποτε μετραμε ενα εργο απο την μερα που πεφτουν τα μπετα? Στην ουσια συμφωνουμε στους χρονους απλα διαφωνουμε τι θεωρουμε εναρξη εργασιων.

Αλλο διαφωνουμε και αλλο διαστρεβλωνουμε τι λεει καποιος.  Ειπα "το κυριως εργο", οχι οτι δεν ειχαν ξεκινησει εργασιες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, George_D said:

 

15 Μαρτιου 2018 αρχισε η 2η φαση. Και θα ολοκληρωθει σε 14 μηνες βασει συμβασης. Αρα πρεπει να ολοκληρωθει μεσα Μαιου

Παντως το μετρημα του Μικαλαντζελο πρεπει καπου να ειναι λαθος τοτε. Γιατι Μαρτιος με Φλεβαρη δεν ειναι 357 μερες στην Β ΦΑΣΗ . Ειναι λιγοτερες.

Παντως το λες και εσυ . Β φαση. Η πρωτη φαση γιατι δεν μετραει ως χρονος?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×