Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Τι ειναι και πως ειναι αυτος που τα γραφει ?

 

 

Σχολιαστής στο dailytripes του Αβραμίδη

Link to comment
Share on other sites

Δυνατός ο Snitch εμφανίστηκε μετά από κάνα τετράμηνο απουσίας αμέσως μετά την γκέλα με ΑΕΛ να κράξει.

Μπουκωμένος αρκετά από τον Μανόλο και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γεώργιε, 

 

Δεν υπάρχει παλιό ΠΑΣΟΚ. 

Δεν υπάρχει νέο ΠΑΣΟΚ. 

Δεν υπάρχει Παπανδρεϊκό ΠΑΣΟΚ.

Δεν υπάρχει Σημιτικό ΠΑΣΟΚ. 

 

Γιατί...

 

ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΜΑ ΛΑΟΥ !!!

 

Φάτε Περιστέρα και Μαρέβα μετά για να βάλετε μυαλό. 

Υπάρχει το Όλον ΠΑ.ΣΟ.Κ

Link to comment
Share on other sites

Δ. Μελισσανίδης: Το super deal και η μεγάλη επιστροφή στην Aegean Marine

 

Με μία νέα εντυπωσιακή κίνηση ο επιχειρηματίας Δημήτρης Μελισσανίδης επιστρέφει στην Aegean Marine Petroleum, από την οποία είχε αποχωρήσει τον Αύγουστο του 2016, πουλώντας τις μετοχές του. 

 

Όπως έγινε γνωστό, η Aegean Marine Petroleum Network προχωρά στην εξαγορά της HEC Europe, μητρικής της Ηellenic Environmental Center, της εταιρίας διαχείρισης πετρελαϊκών αποβλήτων, συμφερόντων του κ. Μελισσανίδη, έναντι 367 εκατ. δολ. 

 

Το τίμημα περιλαμβάνει μετρητά και μετοχές, που αντιπροσωπεύουν το 33% των μετοχών της Aegean Marine. Oι μέτοχοι της HEC είναι εταιρίες που ανήκουν και ελέγχονται από το Δημήτρη Μελισσανίδη, καθώς και μέλη της οικογένειας Αγιοστρατίτη, οι οποίοι πλέον θα γίνουν οι μεγαλύτεροι μέτοχοι της Aegean. 

 

Ο κ. Γιάννης Παπανικολάου, Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Aegean, δήλωσε: «Τα τελευταία χρόνια, το Διοικητικό Συμβούλιο και τα στελέχη μας έχουν εξετάσει τις στρατηγικές επιλογές της Aegean που αφορούν τις προοπτικές της παραδοσιακής επιχείρησης ανεφοδιασμού καυσίμων, τις προκλήσεις που συνδέονται με τη μετάβαση προς μια αγορά με διαφορετικό συνδυασμό προϊόντων και τις συνεχώς αυξανόμενες ανάγκες της ναυτιλιακής βιομηχανίας για πιο οικολογικά προϊόντα και υπηρεσίες. Η απόκτηση της H.E.C., που έχει αναδειχθεί σε ηγέτη στον τομέα της, αποτελεί το πρώτο αποφασιστικό μας βήμα προς την κατεύθυνση της επίτευξης υψηλότερης κερδοφορίας για τους μετόχους μας, με ενέργειες που αφορούν την περιβαλλοντική βιωσιμότητα και την κοινωνική ευθύνη. Η επόμενη προτεραιότητά μας είναι η εκπόνηση ενός οδικού χάρτη για να λειτουργήσουμε με επιτυχία στο πλαίσιο των νέων ρυθμιστικών αλλαγών που θα εφαρμοστούν από το 2020 και μετά». 

 

Σημειώνεται ότι η εκτεταμένη γεωγραφική παρουσία της Aegean θα επιτρέψει στην HEC να πουλήσει τις υπηρεσίες της σε περισσότερες από 30 αγορές παγκοσμίως. 

 

Ο κ. Δημήτρης Μελισανίδης, ιδρυτής τόσο της Aegean Marine όσο και της H.E.C., σχολιάζοντας την εξαγορά επισήμανε: «Ο συνδυασμός του Aegean και του H.E.C., δύο εταιριών στις οποίες συμμετείχα από την αρχή της δημιουργίας τους, ενώνει δύο επιχειρήσεις που είναι απαραίτητες για τη ναυτιλία. Ακριβώς όπως η Aegean έχει εξελιχθεί σε ένα παγκόσμιο brand, συνώνυμο της υψηλής ποιότητας στην προμήθεια καυσίμων, έτσι και η H.E.C. έχει την ευκαιρία να επεκταθεί παγκοσμίως και να γίνει ηγέτης στην αγορά παροχής βασικών περιβαλλοντικών υπηρεσιών σε πλοία και λιμάνια. Είμαι ευχαριστημένος που επιστρέφω ως μέλος της ομάδας που θα αποτελέσει το μεγαλύτερο μέτοχο της νέας εταιρίας, η οποία θα εστιάσει στην παροχή συνδυαστικών υπηρεσιών και θα δεσμευτεί για έναν πιο πράσινο κόσμο». 

 

Υπενθυμίζεται ότι κ. Δημήτρης Μελισσανίδης, ο ιδρυτής της ναυτιλιακής Aegean Marine Petroleum Network Inc., το 2016 αποφάσισε να αποχωρήσει από τη θέση του επικεφαλής εταιρικής ανάπτυξης της εταιρίας. Παράλληλα, η εταιρία προχώρησε στην επαναγορά 11.303.031 μετοχών αξίας περίπου 100 εκ. δολαρίων, οι οποίες ανήκαν στον επιχειρηματία

 

mononews

 

:D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΤΙΓΡΗ ΜΟΥ ΟΙ ΕΞΑΓΟΡΕΣ, ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Του εξαγόρασαν για 100 μύρια το 10% το 16 και τώρα που κατρακύλησε η μετοχή στο 25% της αξίας, του έδωσαν πάλι το 33% και 370 μύρια για να απορροφήσουν τη HEC. Τους πήρε σύνολο δηλαδή 470 μύρια και έχει και το 33%. Σκατά πιάνει χρυσάφι γίνεται, κάνει φούρλες τα λεφτά στο παντελόνι και γεννάνε απο δεξια προς τα αριστερα. Βάλε βρε πούστη ένα δεκαρικάκι εκει πέρα να ξεφύγουμε. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Που ηταν ο μεγαλομετοχος να βαλει πλατη σημερα αφου ειδε στο ημιχρονο οτι δεν τραβαει αγωνιστικα το πραγμα? Τιγρη μου θαυμαστα τα εργα σου,το εχεις κανονισει να τους φας τη μπουκια μεσα στη τουμπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελε να βοηθήσει, στην ανατροπή του χατζησαια στον λιβαια ο Σιδηρόπουλος έδινε φαουλ και κόκκινη τελικά τίποτα άρα πάλι αβοήθητοι μείναμε απο τον μεγάλο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν καθόρισε το αποτέλεσμα. Και του Μοράν 2η κίτρινη θα μπορούσε να ήταν, αλλά κοιτούσε την ταβέρνα του Λελούδα ο Σιδηρόπουλος. Δε χαθηκε το ματς από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να καθορίσει το αποτέλεσμα θέλαμε όμως.

 

Ο τσετσενος γιατί το καθορίζει το αντίστοιχο αποτέλεσμα; Να το καθορίσουμε κι εμείς. Γουατ δε HEC ις ρονγκ γουιθ δατ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να καθορίσει το αποτέλεσμα θέλαμε όμως.

 

Ο τσετσενος γιατί το καθορίζει το αντίστοιχο αποτέλεσμα; Να το καθορίσουμε κι εμείς. Γουατ δε HEC ις ρονγκ γουιθ δατ;

Link to comment
Share on other sites

Ας κάτσει ο τσετσένος τώρα να διαβάσει για τις ασθένειες του καπνού και τον περονόσπορο και μετά βλέπουμε τι θα καθορίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις γουστο ρε παιδακι μου και φαντασια 

 

Από τις πιο όμορφες δουλειές που έχω κάνει στα 22 χρόνια τις δουλειάς μου....3....Πανέμορφα Σκαμπό Χρωμιο από Ζαντες του φιλου μου Dimitris Melissanidis 
Μια πανέμορφη δουλειά για εναν ιδιαίτερο προσεγμένο χώρο με αντίκες ....
Τον ευχαριστω για την εμπιστοσύνη....

Edited by Vargas21
Link to comment
Share on other sites

Οι «ασπρόμαυροι» εκτός του καλέσματος στον κόσμο να δώσει το «παρών» στην συγκέντρωση διαμαρτυρίας, τόσο σήμερα, όσο και την Κυριακή, κατηγόρησαν τον Δημήτρη Μελισσανίδη.

«Την Κυριακή το ματς θα γίνει με κόσμο. Κι αν δεν γίνει με κόσμο, θα έχει έξω από το γήπεδο 30.000 κόσμο. Εμάς μας νοιάζει ο λαός να είναι ενωμένος» είπε από το μικρόφωνο οπαδός του ΠΑΟΚ και πρόσθεσε «δεν γίνεται για ένα ρολό χαρτί ο ΠΑΟΚ να χάσει το πρωτάθλημα».

Ένας άλλος οπαδός αναφέρθηκε στον Δημήτρη Μελισσανίδη λέγοντας: «Εχθρός μας είναι ο Τίγρης και οι υπάλληλοί του στη Θεσσαλονίκη». Οι οπαδοί στη συνέχεια αποχώρησαν από το στούντιο φωνάζοντας συνθήματα.

 

 

http://www.aek1924.gr/2018/03/08/echthros-toy-paok-einai-o-melissanidis/

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ηθελα αλλα η φαση, ο αφανης μεγαλομετοχος αφηνει απροστατευτη την ομαδα στη ζουγκλα του βορρα,τελευταια ευκαρια μεχρι αυριο το μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό σχόλιο στο gazzetta.gr

 

Stargazer7
13:39 | 15-03-2018

Ασχετα με ολα που λεμε για αυτον, παιδια ειναι ο καλυτερος εργοδοτης που θα μπορουσες να χεις. Ειχα δουλεψει οταν χτιζοταν το σπιτι του στην Βαρκιζα πριν λιγα χρονια και δεν εχω λογια. Τυπικοτατος στα παντα του και μου χε κανει εντυπωση οτι θυμοταν τα ονοματα μας, ακομα και των βοηθων.. Οταν εμαθε οτι εγινα θειος, με φωναξε και μου δωσε 250 ευρω για τα συχαρικια και μου πε ''αν ησουν αεκ, θα σου δινα περισσοτερα''...Αρχοντας!
Για τα υπολοιπα, δε με νοιαζει, θα τον κραζω για τα στραβα του και την ΑΕΚ ως Ολυμπιακος, αλλα παντα τον εκτιμω σαν ανθρωπο.

 

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1209289/sti-nea-filadelfeia-o-melissanidis-pics-vid

Link to comment
Share on other sites

 

Φοβερό σχόλιο στο gazzetta.gr

 

Stargazer7
13:39 | 15-03-2018

Ασχετα με ολα που λεμε για αυτον, παιδια ειναι ο καλυτερος εργοδοτης που θα μπορουσες να χεις. Ειχα δουλεψει οταν χτιζοταν το σπιτι του στην Βαρκιζα πριν λιγα χρονια και δεν εχω λογια. Τυπικοτατος στα παντα του και μου χε κανει εντυπωση οτι θυμοταν τα ονοματα μας, ακομα και των βοηθων.. Οταν εμαθε οτι εγινα θειος, με φωναξε και μου δωσε 250 ευρω για τα συχαρικια και μου πε ''αν ησουν αεκ, θα σου δινα περισσοτερα''...Αρχοντας!

Για τα υπολοιπα, δε με νοιαζει, θα τον κραζω για τα στραβα του και την ΑΕΚ ως Ολυμπιακος, αλλα παντα τον εκτιμω σαν ανθρωπο.

 

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1209289/sti-nea-filadelfeia-o-melissanidis-pics-vid

 

 

να!!

 

τέτοιες μαλακίες κάνει και χάνουμε τους χολτσχάουζερ αυτού του κόσμου

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×