Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Δεν είναι μονο το λουτρό αλήθειας

που μας ελουσε ο

μεγαλος Μελισσανίδης εχθες στις δηλώσεις του..

 

Σε παρακαλώ διδάσκαλε. Μην βάζεις τη λέξη λουτρό σε κείμενα που αφορούν τον ΠΑΟΚ. Για ευνόητους λόγους. Χτυπάς ευαίσθητες χορδές

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όπως πολύ σωστά επεσήμανε ο λεξιγνώστης Νονός, η χρήση της λέξης "δίχτυ" αντί της ορθής "φιλέ", αποτελεί ΤΕΡΑΣΤΙΟ λεκτικό ατόπημα του Τίγρεως.

Έλα, δεν είναι 40 πια, έχει μεγαλώσει. Μια ώρα προσπαθούσε να θυμηθεί πως τη λένε αυτή τη μαλακια που βάζουν στο κεφάλι, έκανε και τη κίνηση, το φιλέ εψαχνε, μην τον αδικούμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έλα, δεν είναι 40 πια, έχει μεγαλώσει. Μια ώρα προσπαθούσε να θυμηθεί πως τη λένε αυτή τη μαλακια που βάζουν στο κεφάλι, έκανε και τη κίνηση, το φιλέ εψαχνε, μην τον αδικούμε.

Χάθηκε ιστορική ευκαιρία πρώτον και ήταν σε φοβερή φόρμα χθες δεύτερον. 

Άτυχη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

τον βάζω πάνω και από τον Καραμανλή.  Και τον Κώστα και τον Κωνσταντίνο.

 

Τόσο ψηλά τον έχω τον Τίγρη  :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με τη χθεσινη δηλωση, σχετικό με την φετινή χρονιά και όχι μόνο.

 

Πριν από πολλά χρόνια, το 1997 και ενώ μόλις αρχιζε η κυριαρχία κόκκαλη, ειχε δηλώσει σε τηλεοπτική εκπομπή του καραγιαννίδή, "αρένα" νομίζω λεγόταν,

: " το μεγαλύτερο λάθος μου ήταν που εδωσα την ΑΕΚ στον Τροχανά, αλλά μια μέρα θα το επανορθώσω.

 

Πόσα χρόνια κύλησαν, προσπαθησε να γυρισει πρωτα υπό την ΕΝΙΚ, αργότερα μέσω Ερασιτεχνικής ΑΕΚ, μετά με εκεινη την προταση περι "70 εκατομυριων εμεις, αλλά τοσα εσεις" και τελικά πήρε την ΑΕΚ το 2013 από το μηδέν πλέον.

 

Και να που σιγά σιγά επανορθώνει.

Link to comment
Share on other sites

Και το παρόν αποτέλεσμα του παρελθόντος είναι κατά κύριο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τόσες φορές που του ζήτησαν δηλώσεις έλεγε να πάτε στους πρωταγωνιστές . Εχθες μίλησε και είπε αυτά που είπε και έχει μια αξία αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρωθεί και το γήπεδο, ένα κάδρο Δημήτρης Μελισσανίδης (ίσως και πίνακας) θα κοσμήσει το γραφείο μου για πάντα.

Δημήτρη Μελισσανίδη σε πάμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τα σηκώσει (νταμπλ και γήπεδο), ψιλοαθανατος και ξεπλένει την πεσαδα/ζερο.

 

Υπερκολωφαρδος με τον Μανολο, αλλά και το να γεννηθεί Μαύρος λχ τύχη θέλει.

 

Συνέχισε παλαιοπουστα και βλέπουμε.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Αν τα σηκώσει (νταμπλ και γήπεδο), ψιλοαθανατος και ξεπλένει την πεσαδα/ζερο.

 

Υπερκολωφαρδος με τον Μανολο, αλλά και το να γεννηθεί Μαύρος λχ τύχη θέλει.

 

Συνέχισε παλαιοπουστα και βλέπουμε.

 

Η πεσάδα ξεπλένεται με ευρωπαϊκό

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η πεσαδα δε ξεπλενεται ουτε σε σιλωαμ. Ειναι καποια πραγματα που ιστορικα δεν ξεγραφουν.

Αλλα η επανοδος μας σε τοπ επιπεδο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, ειναι κατι που γλυκαινει την πικρα.

nai ,emeis kai h Juve

 

otan sikosoume to europa se kana dyo xronia ,mia xara kseplenete

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

βρε ας μπω εγω Αγια Σοφια σε 1,5 χρονακι πρωταθλητης και ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites

Κινήσεις σαν αυτές με τις υπογραφές των παιχτών στην φανέλα που θα δώσουμε στο παλικάρι που κρατάνε τα μογγόλια είναι μεγαλύτερες και από ευρωπαικά και παγκόσμια και διαπλανητικά.Τέτοια κάνεις μωρή πουτάνα και ξεχνάω όσα κατά καιρούς σου έχω λούσει.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια πεσάδα λέμε τώρα;  Που έβλεπες την ΑΕΚ να βωλοδέρνει με το κάθε καφενείο της Α Εθνικής και να είναι ντέρμπυ...

 

Μέσα στο σπίτι σου...

 

Ερχόταν ο Πανιώνιος και το κάθε κωλοχανείο και σου πουλούσε μαγκιά...  αλλά εντάξει ήμασταν στην Α Εθνική...

 

Όσο περνάει η ώρα τόσο ψηλώνει στα μάτια μου λέμε.  Τώρα έχει καβατζάρει θέση πάνω και από τη Μάγκυ τη Θάτσερ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε πεσαμε πανω στην ακμη μας μωρε αυτο πιστευουν ο κουρελας ο αρκουδας και ο φετσης 

Link to comment
Share on other sites

Κινήσεις σαν αυτές με τις υπογραφές των παιχτών στην φανέλα που θα δώσουμε στο παλικάρι που κρατάνε τα μογγόλια είναι μεγαλύτερες και από ευρωπαικά και παγκόσμια και διαπλανητικά.Τέτοια κάνεις μωρή πουτάνα και ξεχνάω όσα κατά καιρούς σου έχω λούσει.

 

 Σάββας :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ε ναι δυσκολα περασες χωρις νερο και ηλεκτρικο

 

ενιγουει παμε παρακατω ο καθενας εχει τις αποψεις του

Link to comment
Share on other sites

nai ,emeis kai h Juve

 

otan sikosoume to europa se kana dyo xronia ,mia xara kseplenete

Ρε δεν γαμιεστε με την Γιουβεντους.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

πες τα

 

solo Lazio

Στα παπαρια μου κ η Λατσιο, δεν με απασχολει καθολου.

Η συγκριση ΑΕΚ με τη σιχαμενη βρωμερη ομαδα της Ιταλιας μου την δινει. Η ΑΕΚ δεν επεσε επειδη εστησε κ τα σημαιακια του κορνερ. Ειπαμε ντροπιαστικη η πεσαδα αλλα οχι κ τοσο πολυ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στα παπαρια μου κ η Λατσιο, δεν με απασχολει καθολου.

Η συγκριση ΑΕΚ με τη σιχαμενη βρωμερη ομαδα της Ιταλιας μου την δινει. Η ΑΕΚ δεν επεσε επειδη εστησε κ τα σημαιακια του κορνερ. Ειπαμε ντροπιαστικη η πεσαδα αλλα οχι κ τοσο πολυ.

 

 

Ναι μόνο η Juve έστηνε.

Οι Μιλανέζοι ήταν δεσποινίδες.

Αλλά εντάξει έπρεπε να πάρει πρωτάθλημα και η Inter, που όταν πέσει πάλι η Juve θα ξαναπάρει.

Αλλά είπαμε θεία δίκη.

Βλέπουμε όλοι που είναι το Μιλάνο απ΄ όταν επέστρεψε η Vecchia Signora.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×