Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός 2014-15


nikos
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21
Να προσθεσω οτι η ομαδα δεν εχει παικτες και ειναι στο ιδιο βεληνεκες με τις τοπ 5 της Β λιγκας. Με ενα Μανταλο και εναν Μπαρμποσα δε γαμησε κανεις.

 

Οταν ο σκοπος ειναι να ανεβεις με τη φανελα και μονο,αυτο θα ειναι το ροστερ,2-3 παικτες καλοι και οι υπολοιποι συμπληρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Bασικα χαμπε δε ξερεις αν πληρωνουμε τη Ρομα για να ερθει. Γινονται και αυτα. Να τους πληρωσαμε τα πηγαινε-ελα.

Αλλα απο την αλλη και δωρεαν να ειναι, διασυρμο γιατι να εχει? Φιλικο για προπονηση ειναι. Μη κοιτας πχ που κατι ομαδες τυπου Λιβερπουλ μοιρασανε 4 στη Ντορντμουντ σε φιλικο προετοιμασιας... Δε τα κανουν ολοι αυτα...

Και δεν ειναι κακο να μαζευτουν και φραγκα απο το φιλικο. Βλεπουμε που βλεπουμε την ομαδα να παιζει με τις τριγλιες, ας θυμηθουμε πως ηταν επι Αδαμιδη που παιζαμε Ευρωπη και ειχαμε Ντιοπ και Σκοκο.

 

Νομιζω αυτος που κανει την προσκληση τις περισσοτερες φορες αναλαμβανει ολα τα εξοδα πανε-ελα κτλ της ομαδας που προσκαλει ! Δεν ξερω αν εγινε αυτο με την Ρομα αλλα και να εγινε χασουρα σιγουρα δεν θα υπαρχει μιας και θα εχει αρκετο κοσμο και αρκετα εσοδα.

Οκ να το δεχθω οτι θα μας κανει καλο στην ψυχολογια που μπουχτισαμε με τριγλιες κτλ....αλλα μια οαση δεν θα ειναι Κωστα? Αν φαμε 7 θα το χαρουμε? Μετα απο 1 βδομαδα εχουμε αγωνα κυπελλου νομιζω...δεν ξερω κατα ποσο θα μας κανει καλο το φιλικο αυτο που ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι θα χασουμε .

Σκοπος ειναι κοντραριστουμε με μια ομαδα στα μετρα μας αντε λιγο δυνατοτερη για να δουμε τι ψαρια πιανουμε νομιζω...τωρα αν ειναι αλλος ο σκοπος του φιλικου γραψτε λαθος..! Οι παιχτες μας που θα τους δουμε για πρωτη φορα απεναντι σε τοσο καλους αντιπαλους αν δεν μπορουν να κουνηθουν και ο Ανεστης φαει 6 θα κανει καλο στο πρεστιτζ μας?

Δεν ξερω δεν εχω καλο προαισθημα για αυτο το φιλικο και το πηρα λιγο στραβα. Καταλαβαινω και την αποψη σας παντως οτι οκ ας δουμε την ΑΕΚ με μια ομαδαρα επιτελους...οκ δεκτο και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Οταν ο σκοπος ειναι να ανεβεις με τη φανελα και μονο,αυτο θα ειναι το ροστερ,2-3 παικτες καλοι και οι υπολοιποι συμπληρωμα.

 

Καλα περιμενε να δεις γελια στα play off....

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πει επανειλημμενα οτι χρειαζομαστε 2 ποιοτικες μεταγραφες ακομα. Αν ειναι να περιμενουν τα φιλικα, θα παρακαλαω να χασουμε στο τελος, οπως παρακαλαγα περισυ.

 

Υγ. Ουτε με την φανελα γαμησε κανεις. Ισα-ισα, βαρος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Μινιμουμ κιολας.

 

Αλλα επειδη αυτο δεν προκειται να γινει, λεω για 2 (αμυντικο χαφ και σοβαρο φορ).

 

Και για να ανεβεις νερο και για να εχεις ελπιδες να σου μεινουν καποιοι και για του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μπροστα εχεις 3 για φορ, απλα ειναι ολοι μετριοι.

 

Αμυντικο χαφ οπωσδηποτε. Στοπερ και αριστερο μπακ επισης ειμαστε μετριοι, οπως και τερμα, αλλα οκ.

 

Αν δεν κανουν αλλες μεταγραφες ειναι απαραδεκτοι παντως.

Link to comment
Share on other sites

Χαμπε η Ρομα ερχεται για τουρισμο και καλως γινονται τετοια φιλικα, να ανεβει λιγο και το πρεστιζ της ΑΕΚ. Το παιχνιδι δεν προκειται να "ανοιξει" διοτι κανεις συγκεκριμενες συμφωνιες και οι αλλοι "σταματανε". Δεν ειναι καφενειο η ΑΕΚ για να ερθει ο Γκαρσια και να ριξει 7. Να χαρει ποιος αμα νικησει η Ρομα την ΑΕΚ; Ο Μαριο ντε Γκρεγκορι στην Ανανινα; Γιορτη θα ειναι το ματσακι, να νοιωσεις λιγο παλια ΑΕΚ.

 

Παμε παρακατω. Ωραια κουβεντα πιασατε με το ροστεριον. Εγω θα πω οτι 100% ειναι πιο προσεγμενο απο το περσινο χάλι. Εγιναν καποιες στοχευμενες κινησεις, υπογραφτηκαν και καποιοι παικτες που μπορει να φανουν χρησιμοι και στη λιγκα. Επισης, απο φετος εχουν πιασει και δουλεια οι εργοφυσιολογοι και εχει συμμετοχη και ο Μπουρακί στο εργο. Αυτο για οποιον καταλαβαινει, σημαινει αρκετα πραγματα. Οπως βλεπετε και απο τα "ρεπορταζ" ο Μπουρουτζικας ασχολειται με ποδοβολλεϋ και τα λοιπα. Κανει ενα χαλαρωμα και μια σουηδικη και τελειωνει. Το πραγμα παει πιο επαγγελματικα φετος.

 

Δευτερον, η ΑΕΚ εχει ενα πολυ καλο ροστερ για τη Β Εθνικη. Δεν ειναι ροστερ που θα βγει αηττητο στην Α κατηγορια, αλλα δεν εχει αντιπαλι στο Νοτιο Ομιλο. Η ομαδα ειναι παλι μιας χρησης, αλλα σιγουρα ειναι 200% καλυτερη απο περσι μονο και μονο διοτι εχει μερικους κανονικους ποδοσφαιριστες (εστω μετριους) στη θεση ανυπαρκτων παιδιων. Επισης φετος δινεται η ευκαιρια σε παιδια οπως ο Πλατελλας ή ο Ανακογλου να αποδειξουν εαν κανουν για αλλαγη σε μια κανονικη ΑΕΚ. Εχουν δηλαδη κινητρο. Υπαρχουν και καποια διαμαντακια στο ροστερ που εαν δουλευτουν θα δωσουν πραγματα.

 

Τριτον, η ομαδα εχει κεντρικα χαφ. Περσι ειχε τον Κορδερο και τελος. Φετος εχει προστεθει και ο μαυρος και ο Μανταλος. Προσωπικα θα ηθελα πολυ και τον Κουρμπελη, αλλα και ο Κατσουρανης στα λεφτα που το συζηταει αυτη τη στιγμη, μου κανει. Μπροστα εισαι δραμα αλλα το "μπαμ" του χρονου μπροστα θα ειναι, οποτε παμε γι΄αλλα. Τερμα επενδυεις σε ενα παιδι που εχει προσοντα και σε μια θεση που δεν ειναι ξεκαθαρο πλην Καπινο ποιος ειναι για Εθνικη.

 

Τις κορωνες που γραφοντουσαν και περσι οτι η ΑΕΚ υπολειπεται σε ροστερ μονο του ΟΣΦΠ, τις αφηνω για τους τυπους που θελουν κλικ και φυλλα. Η ΑΕΚ εχει ενα ροστερ πολυ ανωτερο των ανταγωνιστων της, αλλα και ενα ροστερ που στην κακη μερα παικτων-κλειδιων θα χανει απο τον καθε Γαζωρο. Ετσι ειναι και αυτο θα επρεπε να περιμενει ο κοσμος. Εχω ξαναγραψει και απο περυσι, οτι και τον ποιοτικο παικτη, τον τραβαει προς τα κατω το επιπεδο της κατηγοριας. Ειδατε και τον Κορδερο περσι οτι το παιδι στο τριμηνο ηταν προκλητικα αδιαφορο και περιμενε απλως να τελειωνει με την υποχρεωση.

 

Τελος, εαν υπηρχε η βουληση για εμφατικη ανοδο και "μηνυματα" θα ειχε δοθει ακομη ενα εκατομμυριο στα wages και θα τελειωνε η ιστορια. Ο ιδιοκτητης ειναι σφικτος, πιστευει οτι δεν χρειαζονται σπαταλες και τελος. Ζουμε μ αυτο και περιμενουμε το γηπεδο. Αυτη ειναι η πολιτικη Μελισσανιδη και αυτη θα ειναι η ΑΕΚ απο εδω και περα. Λεφτα και "υπερβασεις" μονο οταν σκασουν λεφτα απο Τσ.Λ. και ΟΥΕΦΑ ακριβως οπως εγινε με το Βαγγελη. Η διαφορα του Βαγγελη ειναι οτι ΑΓΟΡΑΣΕ απο τον προηγουμενο και δεν εριξε τη θρυλαρα στη Γ παρα τα 100 εκατ. χρεη. Δεν ειχε ομως προτζεκτ γηπεδου μπροστα, οποτε τελειωνει κι αυτη η κουβεντα.

 

Ο Μελισσανιδης θα κριθει του χρονου. Εκει πρεπει να δειξει εαν εχει τη βουληση να στειλει "μηνυματα" και να επενδυσει πριν το κερδος. Το μαγαζι ειναι κερδοφορο πλεον, ειναι ελευθερο βαρων και με κοσμο αγαθομουνη που μπορει να θεοποιησει τον καθε Πλατελλα και τον καθε Φουλη εν μια νυκτι. Δεν ειναι μαλακας ο Μελισσανιδης να δωσει στον Κλεφτακη μεταγραφες επιπεδου Αφελαί. Ο Κλεφτακης και με Μπαρμποσα θα αγορασει φανελλες και θα πηγαινει ευτυχισμενος στο γηπεδο. Οσοι ειχανε αλλη ΑΕΚ στο μυαλο τους με Μελισσαν ιδιοκτητη, σιγουρα εχουνε φαει μια κρυαδα απο τη διαχειριση, αλλα κι αυτο θα περασει.

 

Αυτα σαν προγευμα και καλως σας ξαναβρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι τα βλεπω και εγω και πιστευω οτι θα φερει 6αρι για φορ το βλεπω αποφαση τελευταιας στιγμης πιο σημαντικο να σφιξεις και αλλο μεσο αμυντικα

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οταν γραφεις με κακια απεναντι μου το χανεις...εγω οτι γραφω δεν προσβαλω ουτε ειρωνευομαι κανεναν χρηστη.

Συνεχισε ετσι δεν υπαρχει προβλημα...! Αν απο οτι γραφτηκε εδω μεσα ο μονος λογος να γραψεις κατι ειμαι εγω τοτε κανω καλο στο φορουμ τελικα....!

Link to comment
Share on other sites

ασχολειστε με ενα καρο μαλακιες

σε σχεση με το φιλικο και

το βασικο ερωτημα δεν εχει κανεις το θαρρος να το θιξει..

 

"ο ζαστρος με το κασκολ ποιας ομαδας θα ντυθει

πριν παει να πιει τα ουισκια του στα επισημα

του οακα εκεινο το βραδυ, πρωην κυρια γουλανδρη μου ? "

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Η κακία υπάρχει μόνο στη φαντασία σου. Μετά από πολύ καιρό , πολύ όμως, υπάρχει στον ορίζοντα ένα φιλικό για να σου θυμίσει ότι είσαι ΑΕΚ . ΚΑΙ σε αυτό βρήκες μια ακόμα αφορμή να γκρινιάξεις, να μιζεριάσεις καλύτερα ,γιατί η γκρίνια των παππούδων ,πχ στα ένδοξα χρόνια της 3 , ως γραφικότητα ήταν και διασκεδαστική ορισμένες φορές , το ομολογώ ! Εδώ όμως δεν έχουμε να κάνουμε με αυτό. Μιζεριάζεις άρα υπάρχεις, ανάθεμα και τη λευκή παντιέρα που έχεις για αβατάρ. Έχουμε τα δικές μας απόψεις, ανησυχίες για τα τεκταινόμενα . Προσπαθούμε όμως, λάθος έκφραση δεν προσπαθούμε , θέλουμε μετά από χρόνια να ξαναθυμηθούμε πως είναι να περνάς καλά σε ένα καλοκαιρινό φιλικό , ναι με την απαραίτητη διαχρονική γκρίνια των παππούδων στα γύρω καθίσματα (μην τα ξαναλέμε), έναν αγώνα που να μην κοιτάς το πέταλο βαυκαλιζόμενος για τη δύναμη σου στη εξέδρα, όντας αντίπαλος γειτονιών. Προσπαθώ να ανακαλύψω έναν λόγο που πρέπει να συνεχίζεις να ασχολείσαι με την ΑΕΚ. Δεν σου αρέσουν οι παίκτες, ο προπονητής, ο γενικος αρχηγός, ο βοηθός γενικού αρχηγού, ο πρόεδρος, το προπονητικό, η δουλειά στις ακαδημίες, οι μεταγραφές και οι υποψήφιες, να το πω ; μεταγραφές, το γήπεδο, τα σχέδια για το γήπεδο που θα φτιάξουμε, οι εμφανίσεις.. Υπάρχει κάτι που να σου αρέσει ; Μου θυμίζεις κάποιους φίλους παντρεμένους που κουβαλάνε τη μιζέρια τους . "Γιατι, δεν χωρίζεις ρε φίλε ; " τους ρωτώ. Έχω μάθει να αποκρυπτογραφώ αμφίσημες θεωρές. Έχουμε να κάνουμε μονάχα με γκρίνια, γκρίνια.. Δικαιώμα σου θα μου πεις, έλα όμως που με τη ιντερνετική σου στάση δίνεις αφορμή για τεράστια , μέχρι παρεξηγήσεως , καζούρα

 

Εισαι σε παραληρημα εμπαθειας και δεν ειναι καθολου στην φαντασια μου....αυτο βγαζεις απο την ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗ σου συμπεριφορα απεναντι μου.....

Σε συνδεω με Καιρο και καζουρα αν ξεκινησω να κανω εγω σε οτι βλεπω στραβο σε χρηστες η θα φαω μπαν η θα κοψουν ορισμενοι το ΚΜ πραγμα που δεν θελω.

Ασχολουμαι με την ΑΕΚ παρα πολλα χρονια για τους λογους που γουσταρω και οταν κανει κατι που θεωρω σωστο το πανηγυριζω οπως ο Μπαρμποσα πχ....!

Το εγω γραψει οτι εγω ειμαι ΑΕΚ και οχι ΠΑΕ ΤΙΓΡΗΣ . Την ΑΕΚ εγω δεν την αντιλαμβανομαι σαν διοικηση Μελισανιδη οπως εσυ.

Καταλαβες? Η γκρινια μου ειναι απο την υπερβολικη μου αγαπη και τις προσδοκιες που ειχα και εχω για την ομαδα που αγαπω!

Και πιστεψε με μονο εδω μεσα βγαινει δεν ειμαι ετσι στην πραγματικη μου ζωη....εχω ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ προβληματα απο την ΚΑΒΟΥΡΙΟΣΥΝΗ του Μεγιστανα....!

Απο εκει και περα και πλακα κανω σε αλλα τοπικ αλλων ομαδων και παντου συμετεχω εδω μεσα και δεν εχει παντου γκρινια οπως εχεις φαγωθει να λες και να ξαναλες. Το γυρνας ολη την ωρα σε προσωπικο επιπεδο ποτε δεν εχεις πει μια καλη κουβεντα σε τιποτα που εχω γραψει αλλα κατα τα αλλα εγω ειμαι ο προβληματικος....οκ οτι πεις.

Μαλλον εσυ δεν παρασχολιοσουνα με την ΑΕΚ στα δυσκολα και τωρα που ειδες τον μεγιστανα σου χαλαω το ονειρο ε?

Μου θυμιζεις κατι σπασικλες κομπλεξικους που ποτε δεν βλεπαν ενα προβλημα αλλα ασχολιοντουσαν μονο με αυτους που ειχαν προβλημα με το προβλημα. Σε διορισε καποιος ψυχαναλυτη μου? Σου εδωσε καποιος το δικαιωμα να ασχολιεσαι προσωπικα μαζι μου για τους λογους που πρεπει η οχι να ασχολιεμαι με την ΑΕΚ? Ποιος νομιζεις οτι εισαι ρε συ? Εχεις μπερδεψει την πραγματικη ζωη με τις συμπεριφορες σε ενα φορουμ για αυτο φερνεις και παραδειγματα με παντρεμενους φιλους σου.....παντρεμενοι φιλοι σου σε φορουμ ειναι? Σε φορουμ τους γνωρισες?

Λοιπον αν εσυ γουσταρεις τα παντα που συμβαινουν προβλημα σου και περαστικα.Εγω αμασητο δεν τρωω τιποτα. Οταν κατι ειναι νοστιμο το τρωω ! Μονο τοτε ! ΧΥΛΟ εγω δεν τρωω επειδη ειναι σε συσκευασια επωνυμης φιρμας ντελικατεσεν...

Σε παρακαλω ασχολησου με αλλα θεματα εκτος απο προσωπικες αναφορες σε μενα και στα ποστ μου .... τα παιχνιδια που παιζω κτλ και κατσε να δεις σημερα το φιλικο με την ΑΟ Ταβερνας Πηλιου και κλαψε απο χαρα για την ομαδαρα που θα παιξει με την ΡΟΜΑ και ΓΙΑ ΑΥΤΟ ειναι μεγαλη......απο τα φιλικα μια ομαδα ειναι μεγαλη....μαλιστα......!

 

Θα γκρινιαζω για οτι γουσταρω οποτε γουσταρω χωρις να προσβαλω κανεναν χρηστη ! Οποιος δεν γουσταρει ας μην με διαβαζει !

Πατροναρισμα στα παιδια σου η στους φιλους σου ΝΑΟΥΦΑΝΑ σε παρακαλω...

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×