Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Αλλο εγραψα αλλο γραφεις.

Λεω πως κανει δυο προτασεις μια για δεξι μπακ και μια για δεκαρι σε θεσεις που εχεις Μπακακη και Μανταλο που και οι δυο προτασεις απλα δεν τους βλεπουν τον Μπακακη και τον Μανταλο.

Εκει που μεχρι χτες ακουγαμε πως επιστρεφει ο Βασιλαντωνοπουλος και πως εχουμε πολλα δεκαρια (βασικα Μανταλο και Μπακασετα), ξαφνικα σκανε δυο ονοματα παιχτων πανω απο τον μο τηα ομαδας. Και γραφει ο ΤΤ οσα εγραψε. Ε δεν ξερω αν ερθουν αυτοι οι δυο, αλλα αν ερθουν Κυπελλο και αν θα βλεπουν ενδεκαδα Μανταλος και Μπακακης.

Οποιος και να ερθει,ο Μανταλος θα παιζει βασικος σε μια θεση στην τριαδα πισω απο τον επιθετικο.Βαζω το χερι μου στη φωτια.Για τη θεση του δεξιου μπακ ειναι σχετικα ευκολο να βρεις καλυτερο του Μπακακη ας ελπισουμε να επικρατησει η λογικη και να παρουμε σοβαρο παικτη εκει που θα τον αφησει στον παγκο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
3 hours ago, nikos said:

Ρουφιανους εχουν ολοι πιθανως.

Το θεμα ειναι αλλο να εχεις ρουφιανο τον Βιερινια κι αλλο τον Πετρομανταλο.

ο 1ος ειναι ταυτοχρονα και ποδοσφαιριστης.

Ο Μάνταλος δεν είναι κακός ... τον θεωρώ ότι είναι καλύτερος και από Φορτούνη και από πελκα και από ... δεν ξέρω ποιον. Απλά, ο Μάνταλος ΔΕΝ έχει δουλέψει ποτέ να βελτιωθεί. Του έχει φουσκώσει τα μυαλά ο Μελισσανίδης και την έχει δει βεντέτα... θα παίξει όποτε θέλει, όπου γουστάρει και για όσο γουστάρει. 

Ο Μάνταλος αν είχε ένα πρόεδρο στυλ Ντέμη και ένα προπονητή στυλ Φερέρ θα ήταν τελείως διαφορετικός ποδοσφαιριστής. Ακόμα και με ένα προπονητή στυλ Μπάγεβιτς θα λέγαμε πω πω... Μάνταλος. Θυμάσαι τα χουνερια στον Τσιάρτα. Και όποτε δεν έκανε ότι ζήταγε ο Σέρβος ... τσουπ αλλαγή. 

Απλα ο Πετρακης νιώθει δεν το ιερό τοτέμ. 

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω για την συγκριση με Φορτουνη, αλλα στο οτι τον εφαγε ο Μελισσαν συμφωνω. Βεβαια τα ηθελε κι ο κωλος του, αλλα οταν σε αναγαγουν σε παιχταρα ανθρωπινο καπου να το πιστεψεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα στον ύπνο μου τον Μανταλο πριν 3 μέρες.

Ήμουν λεει καπου σε ένα φιλικο και καλα σπίτι, όπου δεν ήξερα γιατι ήμουν και δεν ήξερα και κανέναν. Ξαφνικά ανοίγει η εξώπορτα και βλέπω έναν τύπο, και με κραυγες και αυτός και εγώ αρχίζουμε τις χαιρετουρες, "που σαι ρε παικταρά", "τι κανεις ρε αλάνι", "πόσος καιρός περασε", εναγκαλισμοι και χτυπήματα στην πλάτη και άλλα τέτοια εγκάρδια. Σιγά σιγά αυτή η οικειότητα αρχισε να δίνει την θέση της σε μια αμηχανία όταν συνειδητοποίησα ότι ούτε που ξέρω ποιος είναι αυτός ο μαλάκας που με χαιρετάει. Το ίδιο από το βλέμμα του πιστεύω σκεφτόταν και αυτός. Δε συστηθήκαμε ποτέ. 

Πίσω του μπήκε ο Μανταλος. Τι κανεις ρε Πετρο του λέω, καλά Σπύρο εσύ, καλα και γω, έλα να τα πούμε του λέω. Καταρχάς πως και απο δώ τον ρωτάω, μου λέει εγώ απο Ξανθη ήρθα δεν θυμάσαι, του λέω καλα λες. 

Ρε Πετρο του λέω, καπνίζεις? Ναι μου λέει. Του λέω καλα ρε μαλακα, θα σκάσει το πνευμόνι σου με το τσιγάρο. Είσαι και ποδοσφαιριστης, πως περιμένεις να παίξεις καλα. Μου λεει το ξέρω ρε συ αλλα να καπνιζω λίγο οποτε βγω κλπ. Ρε μαλακα του λέω, εγω κάπνιζα πολλα χρόνια και μου γαμησε τα πάντα. Δεν μπορω να τρεξω 100 μέτρα χωρις να λαχανιάσω. Κόψτο όσο είναι καιρός. Μην είσαι μαλακας.

Κάπου εκεί τελείωσε και το όνειρο. Νομίζω αυτά που του είπα, είναι το μεγαλύτερο "χέρι" που έχει βάλει καποιος στον Μανταλο τα τελευταία πέντε χρόνια. Δεν είμαι αισιοδοξος ότι θα κόψει είτε το τσιγάρο, είτε τις παπαριές.

Χρειαζόμαστε 10αρι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μάθαμε απ' το όνειρο σου είναι ότι σε λένε Σπύρο.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geologos said:

Είδα στον ύπνο μου τον Μανταλο πριν 3 μέρες.

 

Ενα χαμομηλι με λιγο μελι πριν την πεσεις και αυτα θα κοπουν μαχαιρι

Link to comment
Share on other sites

Ακούμε ονόματα κανονικών ποδοσφαιριστών τουλάχιστον. Κάτι είναι κι αυτό.

Από εκεί και πέρα προσωπικά θα ήθελα παίχτες που σε όποια θέση κι αν παίζουν να έχουν επαφή με τα δίκτυα.

Οι άλλοι έχουν σκόρερς σε σημαντικά παινίδια δεξί και αριστερό μπακ, συν το σέντερ μπακ που ανεβάζουν συνέχεια ψηλά στα στημένα επειδή ξέρει πού θα πηδήξει.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Tasos said:

Ο Μάνταλος δεν είναι κακός ... τον θεωρώ ότι είναι καλύτερος και από Φορτούνη και από πελκα και από ... δεν ξέρω ποιον. Απλά, ο Μάνταλος ΔΕΝ έχει δουλέψει ποτέ να βελτιωθεί. Του έχει φουσκώσει τα μυαλά ο Μελισσανίδης και την έχει δει βεντέτα... θα παίξει όποτε θέλει, όπου γουστάρει και για όσο γουστάρει. 

Ο Μάνταλος αν είχε ένα πρόεδρο στυλ Ντέμη και ένα προπονητή στυλ Φερέρ θα ήταν τελείως διαφορετικός ποδοσφαιριστής. Ακόμα και με ένα προπονητή στυλ Μπάγεβιτς θα λέγαμε πω πω... Μάνταλος. Θυμάσαι τα χουνερια στον Τσιάρτα. Και όποτε δεν έκανε ότι ζήταγε ο Σέρβος ... τσουπ αλλαγή. 

Απλα ο Πετρακης νιώθει δεν το ιερό τοτέμ. 

Ο Μανταλος ειναι μια τριχα απο το δεξι παπαρι του Φορτουνη.

Ο Πελκας τωρα παιζει σε διαφορετικη θεση (περισσοτερο επιθετικος ειναι περιφερειακος).

Τα δε χουνερια του Βατραχου στον Τσαρτα, το μονο που απεδειξαν απο τοτε κιολας ειναι ποσο καθυστερημενος ηταν ο βατραχος. Πηγε να τα κανει και στον Τζιοβανι στο λιμανι και γελασαν πολυ στον Πειραια.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
39 minutes ago, Tasos said:

Ο Μάνταλος δεν είναι κακός ... τον θεωρώ ότι είναι καλύτερος και από Φορτούνη και από πελκα και από ... δεν ξέρω ποιον. Απλά, ο Μάνταλος ΔΕΝ έχει δουλέψει ποτέ να βελτιωθεί. Του έχει φουσκώσει τα μυαλά ο Μελισσανίδης και την έχει δει βεντέτα... θα παίξει όποτε θέλει, όπου γουστάρει και για όσο γουστάρει. 

Ο Μάνταλος αν είχε ένα πρόεδρο στυλ Ντέμη και ένα προπονητή στυλ Φερέρ θα ήταν τελείως διαφορετικός ποδοσφαιριστής. Ακόμα και με ένα προπονητή στυλ Μπάγεβιτς θα λέγαμε πω πω... Μάνταλος. Θυμάσαι τα χουνερια στον Τσιάρτα. Και όποτε δεν έκανε ότι ζήταγε ο Σέρβος ... τσουπ αλλαγή. 

Απλα ο Πετρακης νιώθει δεν το ιερό τοτέμ. 

Ο Φορτούνης είναι πολύ καλύτερος και από τους δύο.Οι Μάνταλος,Πέλκας είναι πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο με την διαφορά ότι ο δικός μας παίζει βρέξει χιονίσει σε όποια κατάσταση και αν είναι 90' συν οτι εκτελεί συνήθως όλα τα στημένα παρόλο που είχε φανεί από τη Β Εθνική τότε που εκτελούσε καμιά 15αρια σε κάθε ματς ότι δεν το έχει.Δεν θεωρώ ότι είναι θέμα κωλοπαιδαρισμού ή ότι δεν δουλεύει απλά είναι χαμηλό το επίπεδο.Βάλε και τους δύο χιαστές που πέρασε και τον πήγαν πάρα πολύ πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ εξετάζει σοβαρά την περίπτωση του 26χρονου από την Ένωση αν και η Πόρτο επιθυμεί την επιστροφή του (ήταν η ομάδα που τον είχε φέρει πριν 4 χρόνια  στην Πορτογαλία και αγωνίστηκε στη β’ ομάδα των Δράκων).

Μάλιστα οι Πορτογάλοι τον προορίζουν να πάρει τη θέση του Μάξι Περέιρα που εκπνέει το συμβόλαιο του και αποχωρεί. Σύμφωνα με όσα αναφέρει το ρεπορτάζ της ABOLA, οι Δράκοι ποντάρουν στην μεταγραφή του Ροντρίγκο, ενώ φαίνεται να προχωρούν τις διαδικασίες για να τον κλείσουν.

Βέβαια, αυτό που προβληματίζει τους Πορτογάλους, σύμφωνα με την ABOLA, είναι ο Μιγκέλ Καρντόσο και το ενδιαφέρον από την ΑΕΚ, μιας και δεν είναι μόνοι τους στην διεκδίκηση του παίκτη.

???  ειπα και γω τοσο ευκολο θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geologos said:

Για ποιον παικτη μιλαει η ειδηση, Φαμπιάν?

Ροντριγκο Σοαρες 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
28 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ο Πόνσε ακόμα Ελλάδα ειναι btw

kalokalokairi-1-326x235.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια δεν ειναι αναγκη το παλικαρι να βρισκεται απο τωρα στην χωρα που θα αγωνιζεται την επομενη σεζον. Αφηστε τον να κανει διακοπες. Η Ελλαδα ειναι τεραστιος πολος ελξης το καλοκαιρι. Ολοι το γνωριζουμε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε ναι ! Εχει ευκαιρια να κανει διακοπες παρεα με τον πατερα του και να φυγει ? Καλες διακοπες παιχταρα.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Εννοώ Αθήνα

Και τι πρόβλημα έχεις με την πλαζ της Βούλας; Εκεί θέλουν να κάνουν διακοπές. :D 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
12 hours ago, nikos said:

Διαφωνω για την συγκριση με Φορτουνη, αλλα στο οτι τον εφαγε ο Μελισσαν συμφωνω. Βεβαια τα ηθελε κι ο κωλος του, αλλα οταν σε αναγαγουν σε παιχταρα ανθρωπινο καπου να το πιστεψεις.

Κοίτα...θυμάμαι πριν 4-5 χρονια τον Μάνταλο, τον Φορτούνη και τον Πέλκα. Ειχαν ξεκινήσει όλοι και παίζανε ως επιθετικοί χαφ. Θυμάμαι τον Φορτούνη έναν πιο ντελικάτο παίκτη που δεν έδινε από το δεξί στο αριστερό και η κάθετη πάσα του ήταν ανύπαρκτη και τον Πέλκα έναν παίκτη με μεγάλη εκρηκτικότητα, καλή ντριμπλα αλλά μέτρια πάσα και κακή αίσθηση του χώρου. Και οι 3 πατάγανε περιοχή και κυνηγούσανε την τελική προσπάθεια.

Βλέποντας αυτούς τους 3 - ανεξάρτητα πως εξελίχθηκε η πορεία τους, έλεγα ότι ο Μάνταλος παρά το γεγονός ότι υστερούσε σε ταχυδύναμη επειδή είχε την πάσα και την εξαιρετική αίσθηση του γηπέδου ότι η βελτίωσή του θα ήταν πιο εύκολη και πιο μεγάλη σε σχέση με τους άλλους δύο.

Στην πορεία τα πράγματα αλλάξανε. Ο Φορτούνης εξελίχθηκε σε πιο ολοκληρωμένο παίκτη. Κατ' αρχάς φαίνεται ότι δούλεψε πολύ στην ταχυδύναμη, ενώ και η πάσα του έχει βελτιωθεί πολύ. Ο Πέλκας απλά όπως ήταν με περισσότερες εμπειρίες.

Θεωρώ ότι αυτό με τον Μάνταλο, είναι waste of talent. Αν με ρώταγες πριν 5 χρόνια ποιον θες στην ΑΕΚ θα σου έλεγα Πέλκα και μετά Μάνταλο. Φορτούνη στράβωνε η μούρη μου. Σήμερα, στραβώνει για τον Πέλκα, αλλά ακόμη θεωρώ ότι ο Μάνταλος αν του αποβάλλει κάποιος τον βεντετισμό, μπορεί να κάνει περισσότερα μέσα στο γήπεδο, και καλύτερα πράγματα από τον Φορτούνη.

Νιώθω ότι ο Μάνταλος σε μια θέση 8, θα έδινε 3 φορές περισσότερο από οπουδήποτε. Αλλά το κωλόπαιδι, αμα τον βάλεις σε θέση που δεν γουστάρει στα 90', τα 80 βρίζει τον προπονητή και περπατάει αδιάφορα, και τα 10' πάει μόνος του σε θέση SS.

Link to comment
Share on other sites

Οκ για πέντε χρόνια πριν.

Αλλά ας πάμε λίγο πιο πίσω, εφτα χρόνια πριν, ο Φορτούνης έκανε συμμετοχές στον άξονα της εθνικής στο Γιούρο το 2012. Σε μια εθνική καλή, που πέρασε τον όμιλο, που είχε σε σχετικά καλή κατάσταση ακόμα Κατσουράνη και Καραγκούνη, και τα υπόλοιπα τα χαφ προσφέρανε, κατι μανιάτηδες κατι τζιοληδες. Το 12 ο μανταλος καλό ταλέντο για ξανθη ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Τον Φορτουνη τον εχω δει να παιρνει ποσα ματς μονος του,και μεγαλα ματς.

Ειναι ανεμικος και αερινος, αλλα εχει πολυ μεγαλυτερο θρασος απο τον Μανταλο.

Σε τεχνικη πολυ ανωτερος ο Φορτουνης.

 

Ο Μανταλος αντιθετα ειναι απο το 2014 αρχηγος και βασικος στην ΑΕΚ,

και πραγματικα δεν θυμαμαι 1 ματς που πηρε με προσωπικη ενεργεια.

Αν στα 24-25 ειχε δεχθει την προταση του Πογετ να τον κανει κεντρικο χαφ,

σημερα θα ηταν κατι ενδιαμεσο απο Καραγκουνη-Καφε, παικτης πολυ καλου επιπεδου.

Τωρα χαθηκε το μπαλακι, και αν ισχυουν αυτα περι "καλης ζωης" που κανει,

καταλαβαινουμε γιατι εχει χασει και το "νευρο" που ειχε στον τροπο παιχνιδιου του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο μανταλος αυτη τη στιγμη ειναι τροχοπεδι για το παιχνιδι της ΑΕΚ. δε ξερω τι  μπορει να καταφερει ο καρντοσο σε σχεση με μανταλο. αλλα το βλεπω χλωμο.

Link to comment
Share on other sites

Ο νεος κοουτς έκοψε την έτοιμη μεταγραφή του Τρύπα (Χολμεν) μαλλον διέκρινε τρύπα στα μετόπισθεν. 

Αψογη συνεργασία με Λυμπε που είχε έτοιμο το συμβόλαιο στο συρτάρι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Αλλαγή στα κριτήρια με τα οποία αναζητεί εξτρέμ η ΑΕΚ έκανε ο Μιγκέλ Καρντόσο.

Σύμφωνα με όσα ανέφερε ο Τάσος Τσατάλης στην εκπομπή του Βασίλη Βέργη στον ΣΠΟΡ FM 94,6, ο νέος τεχνικός της «Ένωσης» δεν αναζητά καθαρόαιμους ακραίους.

Κάτι που συμβαίνει, όπως εξήγησε, επειδή θεωρεί ότι το τακτικό του σχέδιο εξυπηρετείται περισσότερο από παίκτες που μπορούν να παίξουν και στις πλευρές και στον άξονα

τι άλλα νέα;

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×