Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, agelos said:

τι άλλα νέα;

Τώρα μεταξύ μας ξέρω πως θα σε εκνευρίσω αλλά όντως θέλει παίχτες που συγκλίνουν στον άξονα ο συγκεκριμένος όπως έβλεπα την Rio Ave :D 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vargas21 said:

Ο νεος κοουτς έκοψε την έτοιμη μεταγραφή του Τρύπα (Χολμεν) μαλλον διέκρινε τρύπα στα μετόπισθεν. 

Αψογη συνεργασία με Λυμπε που είχε έτοιμο το συμβόλαιο στο συρτάρι 

Μαλακία έκαναν.

Παίχτης ελεύθερος που του χρόνου τέτοια εποχή παίζει να ναι Euro με Εθνική και μια ΟΚ σεζόν να κοστίζει 3m.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Μετά από αυτό του Τσατάλη, ότι δεν χρειαζόμαστε εξτρέμ, νιώθω πραγματικά ότι δεν έχω ιδέα από μπάλα, τι σχήμα έχει....νιώθω ότι πρέπει να παραμείνω στο τάβλι.

 

Link to comment
Share on other sites

ενα γαμημενο πραγμα με εκαιγε, να παψω να βλεπω Μανταλο-Μπακασετες στο πλαι, παει να χαλασει κι αυτο.

 

το παει να μην βγαλει ουτε καλοκαιρι ο τυπος? γιατι τα νευρα μας εχουν κι ενα περιθωριο αντοχης.

Link to comment
Share on other sites

Καταλάβαμε όλοι γιατι ενθουσιάστηκε με την ανάλυση με το λαπτοπ ο ηγέτης; 

Καταλαβαμε γιατι προκρίθηκε η πρόσληψη του; 

Ο αλλος του ζήτησε εξτρέμ αυτός όχι. Αν πάρουμε 4 παίκτες σύνολο στην μεταγραφική περίοδο θα πανηγυρίζουμε. 

Μιγκέλ στραβά άρχισες 

Link to comment
Share on other sites

προπονητης τωρα με 2 χρονια καριερας πρωτου προπονητη, 1 καλο κ 1 κακο, και μας τον παρουσιαζουν και για καθηγητη.

 

ηδη με αυτα που λεει για επιθετικα ποδοσφαιρα κι οτι δεν θελει αυτη η ΑΕΚ καθαρους wingers, αρχιζει και βρωμαει πολυ ασχημα η δουλεια μαζι του. επισης να δουμε βιογραφικο αυτου που σκοπευει να φερει αντι του Σουηδου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Αντί του Σουηδού θέλει κάποιον Ζεράλδες. Είδα ένα videaki....Οικονόμου Νο2 μου φάνηκε, μη σου πω ότι μπορει ο Οικονόμου να είναι και καλύτερος.

Πάντως, εντάξει...επειδή ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε...με έχει πιάσει και εμένα, δε λέω, η γκρίνια περιόδου αλλά μπορεί ρε παιδί μου ο Μιγκέλ να φέρει και να κάνει πράγματα.

Μεταξύ μας....όποιον κι αν είχε μέλλοντα αφεντικό τον Μελισανίδη και ήθελε τη δουλειά, δεν υπήρχε περίπτωση να καθόταν απέναντί του, να άρχιζε τα "θέλω..., θέλω" και ο Μητσάρας να μην τον έστελνε στον αγύριστο!

Οπότε...που ξέρεις....μπορεί να μας βγει διπλωμάτης grand, να φέρει παικτρόνια που πραγματικά θέλει η ομάδα και να το φέρει λάου λάου στο αφεντικό.

Δηλαδή...για σκέψου να του είπε "όχι μίστερ, δεν θέλω εξτρέμ, έχεις παικταράδες ήδη ... Μάνταλος κάνει για δύο παίκτες....αλλά να πάρουμε 1-2 χαφ"....να του φέρει εξτρέμ και να του τον παρουσιάσει για .. "χαφ"!

(Σατανικό)

Link to comment
Share on other sites

Ωπα φαλάκρα 

Δεν ξεκινάς καλά. Περιμέναμε να πάρεις δύο καθαρόαιμα άλογα στις πλευρές και εσύ τα γυρίζεις. 

Κανόνισε να δούμε πάλι μπακασετα μανταλο. Χαρτάκι παίρνεις και είσαι αναλώσιμος

Μη μας ξενερώνεις ακόμα δεν ήρθες ρε μιγκελ!! 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
5 minutes ago, Hades said:

Ωπα φαλάκρα 

Δεν ξεκινάς καλά. Περιμέναμε να πάρεις δύο καθαρόαιμα άλογα στις πλευρές και εσύ τα γυρίζεις.

Τετοια Άλογα θα φέρει ο πρόεδρος μας βλέπω!

 

image.thumb.png.ab14f04304489c46442d99096da1b622.png

 

 

Αν και .... φοβάμαι μην και βαφτίσει αλογίσιο εξτρέμ τον Μπακα πάλι!

 

image.png.4fca7ca2d1ee93bcdba9f3d58ce21e57.png

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Μετά τον Τσατάλη πάντως, και ο αντιπαθητικός σήμερα:

" Κρίσιμο είναι όμως και το ποιοι θα μείνουν. Ο προπονητής ήταν ξεκάθαρος ότι δεν θέλει παίκτες που πιστεύει ότι δεν μπορούν να υπηρετήσουν το πλάνο της ομάδας του. Χωρίς να γνωρίζουμε ποιοι είναι είμαι βέβαιος πως κάποιοι από αυτούς θα είναι… έκπληξη. Και σε αυτές τις αποφάσεις θα πρέπει να στηριχτει ακόμη κι αν υπάρχουν διαφωνίες. "

 

 Και κλείνει:

"Πρέπει να γίνει αντιληπτό πως αυτό το στυλ ποδοσφαίρου που θέλει να εφαρμόσει ο Καρντόσο απαιτεί χρόνο» τονίζει σε συνέντευξή του στη L’ Equipe, ο Ελί Μποπ, άλλοτε προπονητής της Ναντ και νυν σχολιαστής του τηλεοπτικού δικτύου beIN Sports. Είναι πιο εύκολο να παίζεις αμυντικά και να βγαίνεις στην αντεπίθεση. Όταν επιζητούμε την κατοχή, αυτό απαιτεί κινήσεις δίχως την μπάλα, συγχρονισμό στα ανεβάσματα, δηλαδή πολλούς αυτοματισμούς, οι οποίοι δεν έρχονται από τη μία ημέρα στην άλλη. Επίσης αυτή η τακτική απαιτεί παίκτες με ταχύτητα στην εκτέλεση. Η Ναντ δεν έχει τέτοιους. Είτε πρέπει να τους αγοράσει, αλλά κοστίζουν, είτε πρέπει να τους βγάλει από τις Ακαδημίες της. Ο Μιγκέλ Καρντόσο δρομολογεί κάτι φιλόδοξο, το οποίο θα αποδειχθεί ευεργετικό μακροπρόθεσμα. Ας τον αφήσουμε να δουλέψει στην ησυχία του»

 

Κάτι παίζει......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τι παρελαση και πολυτεχνειο? Αν κανει αγιασμο ο συγκεκριμενος καραφλος βΔελλας ο ''?καθηγητης?'' μαθητης δημοτικου θα ειναι θαυμα. Δεν ειχα καλο προαισθημα και το εγραψα. Σιγα μην εφερνε καποιον για το καλο της ομαδας ο τσιμεντοσωληνακιας.

Ουτε αγασμο. Απο τα φιλικα θα φαει πουλο.

O παπατζης ''προεδρας'' μπορουσε να μην φερει παπατζη προπονητη? Δασκαλεμενοι ολοι και χωρις απαιτησεις ερχοντε ολοι ..... ! Καταρα να δουμε ποτε θα λυθει να γλυτωσουμε απο τον γεροντοσιχαμα επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες διαβάζαμε ότι είναι ίσως η πρώτη φορά που οι άνθρωποι της ομάδας έλεγαν το"να δούμε κ το τι γνώμη έχει ο προπονητής για τους μεταγραφικούς στόχους".

Σήμερα λοιπόν όλως τυχαίως συνειδητοποιούμε πως τελικά ο νέος κοουτς δε θέλει πλαϊνούς παικτΑς .

Τελικά ίσως να φύγει κ  να μην είναι βράδυ.

Απορία, αν δε περάσουμε ομίλους εουρωπα θα μείνουμε πιστοί στο πλάνο του κοουτς που θέλει υπομονή ή θα περιμένουμε να σφυριξει τσαπου στο Φάληρο για να τον διωξουμε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φερε ρε πουστη τον ογουσου το δεκάρι και το δεξί μπακ που ζητησε και κράτα τον Πόνσε να γίνει της πουτανας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο Πόνσε να μείνει για να στεναχωρηθούν ο Μάνταλος και τα φιλαράκια του σύμφωνα με τον κ. Δημήτρη; Πιο πιθανό είναι να παίζουμε με σεντερ φορ Λιβάγια και Μάνταλο 10αρι παρά να μείνει ο Πόνσε δυστυχώς. Έχουμε μπλέξει με άμπαλους στην διοίκηση

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να μην κάνουμε και καθόλου μεταγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνουμε μεταγραφές; Δεν βλέπετε τι γίνεται στον κόσμο; Τοτεναμ κυριοι. Νομίζετε ότι πήγαν για το γήπεδο; Για το σύστημα χώρις μεταγραφές πως φτάνεις τελικό ΤσΛ πήγανε. 

Μεγαλο σχολειο ο Ντανιελ Λιβι παλιό φιλαράκι του κυρ Δημήτρη 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο κόουτς θέλει 20 παίκτες + 3 τερματοφύλακες. Νομίζω ήδη έχουμε παραπάνω από 20, οπότε όχι μόνο μεταγραφές, αλλά θα διώξουμε και παίκτες. Είμαστε πλήρεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξουν πολλά με καρντοζο ανεβάσει ο κεφτές. Δε τολμώ να ανοίξω το άρθρο. 

Αντε να δούμε ρε αρδακια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Θα αλλάξουν πολλά με καρντοζο ανεβάσει ο κεφτές. Δε τολμώ να ανοίξω το άρθρο. 

Αντε να δούμε ρε αρδακια

Βασικα λεει για δυσαρεστες αποφασεις που θα παρθουν σχετικα με το υπαρχον ροστερ. Επισης ο Τσαταλης χτες μιλησε για αναθεωρηση καποιων παιχτων που μεχρι χτες θεωρουνταν σταθερες. Αν ισχυουν τα οσα λεγονται για το προφιλ των παιχτων που θελει ο νεος κοουτς οι καμπανες μου φαινεται βαρανε κατα σειρα για τους εξης:

1. Μπακακης

2. Σιμοες

3. Γαλανοπουλος

4. Οικονομου

5. Μπακασετας

6. Μανταλος

Γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ολοι αυτοι οι παιχτες πρωτα θα φυγει η ψυχη του τσιμεντοσωληνα και μετα θα σταματησουν να παιζουν αυτοι. Σε αυτους στηριζει ολο το οικοδομημα του. Αν καποιος προσπαθησει ..ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ να τους παραγκωνισει θα γινει ξαφνικα εχθρος και θα απομακρυνθει νυχτα. Παντως τσαμπα μιλαμε ολα ειναι συμφωνημενα απο πριν. Φακες μισθος 0 απαιτησεις και yes sir ασυλια στις πριμαντονες του πΡοΕδΡα...

Ο τυπος διοικει το μαγαζι σαν τον κυρ Παντελη τον μπακαλη που χτιζει εξοχικο στην λουτσα και περιμενει να πουλησει το σαπιο να βγαλει κερδος να πΛεΡωΣει τον πατωματζη να του βαλει τα Μωσαικα στο πατωμα οπως ακριβως βαζανε το 1960 στα δυαρακια της Κυψελης οπως αυτο στην οδο Πιπινου του κυριου Μπειζανη.....

A4.jpg

Γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Αντε και αποφασίζει ο κόουτς ότι οι συγκεκριμένοι είναι ακατάλληλοι (που είναι). Θα αντικατασταθουν με καλύτερους; και αν ναι με τι λεφτά. Δε γίνεται να χτίσουμε ομάδα με δανεικούς. Αυτά τα άρθρα + το αλλάζουμε επίπεδο από τίγρη δημιουργούν προσδοκίες αλλά να δούμε στην πράξη τι και πως 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×