Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

@Tasos μας έχεις σκοτίσει τα ψωλάρχιδα με τον Τσετσένο αδερφέ.

ΟΚ τον θαυμάζεις, δεν έχουμε πρόβλημα, αλλά υπάρχει σχετικό τόπικ να γράφουμε για τους Σκοπιανοβούλγαρους της Νότιας Μακεδονίας.

ΠΟΝΑC????

Link to comment
Share on other sites

H συμφωνία έκλεισε και η ΑΕΚ πήρε τον Παουλίνιο. Οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν πως η Ένωση ήρθε σε συμφωνία με τον 28χρονο δεξιό μπακ της Τσάβες, τον οποίο και περιμένει ακόμα και μέσα στην ημέρα στην Αθήνα για να περάσει ιατρικές εξετάσεις και να υπογράψει συμβόλαιο με το Δικέφαλο. Τον παίκτη γνωρίζει άριστα ο Μιγκέλ Καρντόσο ο οποίος ήταν κι αυτός που έδωσε το τελικό "οκ" να προχωρήσει και να τελειώσει η μεταγραφή. 

 

 

 

https://www.transfermarkt.com/paulinho/profil/spieler/85771

 

https://www.futhead.com/19/players/9939/paulinho/

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stylianopoulos said:

Ρε σεις μην τρελαθούμε γιατί ήδη εχουμε φάει μια χρονιά απογοητευσης  .. αλλά τι νευρα του ΑΕΚτζη και κανουμε εμείς υπερπαιχταρα τον Ροντριγκο και τσετσένοι γράφετε ;

Tον ηθελε στην ομάδα ο Καρντόσο αυτόν ;Tον ηθελε .  Τον τσίμπησε τελικά ο Σαββίδης ;Ναι  . 

Ε αυτό είναι ολη η πραγματικότητα .

Από ενα σημείο και μετά πρέπει και να βλέπουμε τι συμβαίνει κατ'επαναληψιν .

 

τον ηθελε μαζι με αλλους 20 που εχουν γραφτει.

 

δεν ηθελε αυτον κι αλλον εναν.

 

ο τσετσενος τον νιαου τον εχει ξευτυλισει με καθε τροπο, αυτο ειναι το λιγοτερο που εχει συμβει.

 

γνωμη μου δασκαλε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Παουλίνιο μια σέντρα που να μην πηγαίνει πάνω σε αντίπαλο δεν έχει κάνει στα βίντεο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Αυτός ο Παουλίνιο μια σέντρα που να μην πηγαίνει πάνω σε αντίπαλο δεν έχει κάνει στα βίντεο.

Στα βίντεο φίλε. 

Στην αγιασοφια όλα θα βρίσκουν το κεφάλι του επιθετικού 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου φαινεται εμενα το παιδι.

Δεν θα βγαλει ματια αλλα αξιοπρεπεστατος.

Το κουλο της υποθεσης ειναι οτι ηταν ελευθερος και δεν τον ειχε κλεισει κανενας αλλος.

Ξεκινησε απο ακαδημιες Πορτο, εκανε τις βολτες του δανεικος στις Μορεϊρενσε, τις Λεϊσοες και τις Μαδέιρες και πηγε λεφτερος στην Τσαβες.

Τον δωσναε στη Μπραγκα αλλα ξαναγυρισε στην Τσαβες απο την οποια τον πηρες ελευθερο. 

28, δεξιοποδαρος, γληγορος.

Η ΑΕΚ απεκτησε το δικο της Ντιογκο Φιγκειρας, εναν "Λοπες" και απο δεξια.

Η δικη μου ευχη ειναι να βγει Γκαλο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τον παίρνεις για τα ρεπα του μπακάκη όπως είπες; 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αμφιβολια οτι αν μεινει ο Μπακακης δεν θα ειναι ο βασικος; Κουνιεται ο Μπακακης;

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
1 hour ago, nedved21 said:

Δηλαδη με 4χιλιαρικα βαζεις το παιδι σου στις Ακαδημιες της ΑΕΚ,

και με 5χιλιαρικα αγοραζεις βουλευτη;

 

Ο τοπικος κομματαρχης που λες τι κανονιζει ακριβως; Ποση γη θα παραχωρηθει τζαμπα σε ιδιωτη;

Αντε να κανονιζει ποιος θα κατεβει στην ΔΑΠ και στην ΟΝΝΕΔ, δεν εχει ιδιαιτερη εξουσια περαν των διαδικαστικων του κομματος.

Ουτε βουλευτης δεν ειναι.

 

Επισης ο Ιγκνατιεβιτς φροντιζει να εχει πρωτα και κυριως ολα αυτα που λες(ΕΠΟ, δικαστηρια κλπ.)

και τελευταια κοιταει την ομαδα. Για αυτο αλλωστε τρωει κατραπακιες απο τη καθε ομαδα γλωσσοδετη της Ευρωπης.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα.

Δεν είπα ότι με 5κ αγοράζεις βουλευτη ρε συ. Είπα ότι με 5κ κάνεις δουλίτσες ειδικά σε τοπικό επίπεδο. Οι τοπικοί κομματάρχες σου φτιάχνουν τις δημόσιες σχέσεις...κανονίζουν με υπηρεσίες, υπουργεία...lobbying.  Αν δηλαδή, χρειάζεσαι μια υπηρεσία να "τρέξει" και να σου βγάλει κάποια χαρτιά ή ακόμα και να σου κανονίσει να κάνει και τα στραβά μάτια κάπου, όταν έχεις κάποιον έμμεσα στο μισθολόγιό σου που θα πηγαίνει και θα πιέζει, τότε το σύστημα δουλεύει υπέρ σου.

Και για να καταλάβετε πως δουλεύει το πράγμα.....αν π.χ. ο Κομματάρχης είναι "σύμβουλος ΕΣΠΑ" (λέω ένα παράδειγμα), του δίνεις δουλίτσα στις επιχειρήσεις σου, και του δίνεις δουλίτσα και σε 10 φίλους. Κι αυτός σου χρωστάει υποχρεώσεις, τις οποίες και του τις θυμίζεις για να τρέχει και άλλα πράγματα δικά σου διότι από εκεί που έβγαζε 20κ το χρόνο ο τύπος, βγάζει 100κ και πάει και την γκόμενα 4 μέρες σε κανά σαλέ και νιώθει και σπουδαίος.

Αν θες να γνωρίζεις, και δεν είμαι φαν του ιβάν όπως νομίζετε - και αν βγαινει τέτοιο συμπέρασμα είναι λάθος, ίσως και δικό μου - απλά σας λέω ότι ο τύπος έχει αγοράσει κόσμο. Τον παραδέχομαι ότι για να μεγαλώσει μια ανύπαρκτη επαρχιακή ομάδα και να την κάνει πρωταθλήτρια, έφερε κάποια παικτάκια αλλά κυρίως έστησε έναν τεράστιο μηχανισμό υποστήριξης αυτού του πράγματος καθώς αυτό στην Ελλάδα, δεν θυμάμαι άλλη ομάδα να το έχει κάνει. Αυτό..τίποτα άλλο. Και έγραψα ότι γενικά δεν συμφωνώ με τη λογική αυτή, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις όπου καμιά φορά ίσως πρέπει να μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι, αν αυτό εξυπηρετεί τα συμφέροντά σου: Δες το Βασιλόπουλο στην ΝΦ...μας έφερε 4 χρόνια πίσω. Αν τα 4 χρόνια υπομονή είναι επιχειρηματικά ανεκτά, τότε τον γράφεις στα @@ σου και περιμένεις τον επόμενο, και λες ΟΚ πάω πίσω το επιχειρηματικό μου πλάνο 4 χρόνια. Αν όμως αυτό έχει ένα κόστος, τότε μετράς το opportunity cost (που λένε και στα οικονομικά) και αναλόγως κινείσαι.

Άλλωστε, για να βγει ο Βούρος ευφθαρσώς ο Κετσετζόγλου είπε και δημόσια ότι πήγε ο Μελισσανίδης στην ΝΔ και εξασφάλισε την υποστήριξή του για να βγει. Μην είστε αφελείς...αυτά τα deals δεν γίνονται για την ψυχή της μάνας του καθένα. Υπάρχουν και λογικές "δούναι και λαβείν"...μπορεί να μην είναι πάντα χρηματικές αλλά σε επίπεδο διευκολύνσεων.

 

Εμείς ως οργανισμός, επειδή παραδοσιακά είχαμε δύναμη, δεν χρειαζόμασταν τέτοια υποδομή. Είναι αυτό που λέει ο Νίκος...έχεις έσοδα, προσπάθησε να τα μεγαλώνεις και ρίχνε να φέρνεις παίκτες με μια ποδοσφαιρική λογική. Σε εμάς υπάρχει πλήρης έλλειψη ποδοσφαιρικής λογικής. Έχεις έναν ΤΔ που λειτουργεί με λογική μαθητευόμενου και έναν Πρόεδρο που κοιτάει ό,τι βγάζει η ομάδα να τα ρίχνει στο δικό του project που λέγεται γήπεδο, αδιαφορώντας για την αγωνιστική πρόοδο της ομάδας.

 

Link to comment
Share on other sites

σαν τον Φιγκειρας τον κοβω κι εγω.

ειναι κριμα που εφυγε ο Γκαλο για να ψαχνουν φθηνους-ελευθερους στην θεση του.

 

ελπιζω τουλαχιστον να ειναι σαφως καλυτερος του βλακα του Μπακακη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos said:

Δες το Βασιλόπουλο στην ΝΦ...μας έφερε 4 χρόνια πίσω. 

Ο Βασιλοπουλος ειναι ευεργετης της ΑΕΚ. 

Πρωτον βιαστηκε και πηγε προχειροτατα στο ΣτΕ και καθαρισαμε με τις προσφυγες και δευτερον και σημαντικοτερον, φροντισε με τις ενεργειες του να αποφυγει η ΑΕΚ τον διπλο τραπεζικο δανεισμο για τη χρηματοδοτηση του γηπεδου. Εφυγε η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ απο τη μεση, ηρθαν ουρανοκατεβατα τα λεφτα του Τσ.Λ. και ο Βασιλοπουλος γλυτωσε την ΑΕΚ α) απο δυο δυσβαστακτα δανεια και β) απο την υποχρεωση να τα σκας στη ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ καθε χρονο.

Σωτηρας της ΑΕΚ ειναι ο Βασιλοπουλος. Εκανε τη δουλεια που επρεπε να κανει, ειχε κι ο κοσμος καποιον να βριζει και τωρα πηρε μπουλο και ηρθε ο εσυ αποφασιζεις που θα τρεξει τα συνοδά.

Σωστα και νοικοκυρεμενα πραματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

επισης οι βου ισχυριζονται οτι εδωσαν 800 χιλιαρικα για τον Ροντριγκο.

 

οποτε δυο τινα παιζουν.

ή μας δουλευουν οι βου, ή ηταν λογικο να μην μπορει να τον φερει η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, The Magician said:

Εχεις αμφιβολια οτι αν μεινει ο Μπακακης δεν θα ειναι ο βασικος; Κουνιεται ο Μπακακης;

Ψάχνεται να φύγει όπως έγραψες 

Αυτό μου δείχνει η ότι ο ίδιος ξενέρωσε η ότι πήρε εντολή από Μελ να φέρει πρόταση και να φύγει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Ψάχνεται να φύγει όπως έγραψες 

Αυτό μου δείχνει η ότι ο ίδιος ξενέρωσε η ότι πήρε εντολή από Μελ να φέρει πρόταση και να φύγει 

Δεν πηρε εντολη. Ολοι πωλουνται και κανενας δεν παιρνει "εντολη".

Μονος του την ψαχνει γιατι θελει να παιξει εξω. Ιταλια κι αυτος. 

Αλλα δεν εχει βρει ουτε προταση 10 ευρω, οχι 2,25 που ξεκιναει.

Κουκουρουκου ο αγαπημενος αδικημενος του κουμπαρου μου ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Δεν πηρε εντολη. Ολοι πωλουνται και κανενας δεν παιρνει "εντολη".

Μονος του την ψαχνει γιατι θελει να παιξει εξω. Ιταλια κι αυτος. 

Αλλα δεν εχει βρει ουτε προταση 10 ευρω, οχι 2,25 που ξεκιναει.

Κουκουρουκου ο αγαπημενος αδικημενος του κουμπαρου μου ?

οσο μπορουσε να βρει ομαδα ο Φουλης, αλλα τοσο μπορει κι αυτος.

 

πλην του οτι εχει πιο σοβαρη φατσα, εγω αλλη διαφορα μεταξυ τους δεν βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά να μη βρει 

Διεθνής, πρωταθλητής Ελλάδος, συμμετοχές σε Ευρώπη 

Έχει όλα τα φόντα 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ο τεχνικος μας διευθυντης δεν εκανε καν τον κοπο να εξετασει την προταση της ομαδας σκαουτινγκ του ΚΜ.Δηλωνω απογοητευμενος που δεν υπηρξε εστω μια διερευνητικη επαφη για τον μαυρουκο της Βιλεμ.Απο την αλλη βεβαια μπορει να μην εβρισκε ο Λυμπε το τηλεφωνο τους.Ας ελπισουμε να μας βγει ο Παουλινιο.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ακούραστος, παίζει και τρίτος στοππερ, χαμηλών τόνων. 

Αν ήμουν τίγρης θα ξεκινούσα κουβέντα τουλάχιστον από 2 εκατομμύρια και πάνω 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, The Magician said:

Ο Βασιλοπουλος ειναι ευεργετης της ΑΕΚ. 

Πρωτον βιαστηκε και πηγε προχειροτατα στο ΣτΕ και καθαρισαμε με τις προσφυγες και δευτερον και σημαντικοτερον, φροντισε με τις ενεργειες του να αποφυγει η ΑΕΚ τον διπλο τραπεζικο δανεισμο για τη χρηματοδοτηση του γηπεδου. Εφυγε η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ απο τη μεση, ηρθαν ουρανοκατεβατα τα λεφτα του Τσ.Λ. και ο Βασιλοπουλος γλυτωσε την ΑΕΚ α) απο δυο δυσβαστακτα δανεια και β) απο την υποχρεωση να τα σκας στη ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ καθε χρονο.

Σωτηρας της ΑΕΚ ειναι ο Βασιλοπουλος. Εκανε τη δουλεια που επρεπε να κανει, ειχε κι ο κοσμος καποιον να βριζει και τωρα πηρε μπουλο και ηρθε ο εσυ αποφασιζεις που θα τρεξει τα συνοδά.

Σωστα και νοικοκυρεμενα πραματα.

Εχουμε ξεμπερδεψει σιγουρα απο το νοικι που θα διναμε στον τζαμπα εφ ορου ζωης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουσαν να φερουν τον χαφ Παουλινιο;

Ο Πορτογαλος Μπακακης ηρθε λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×