Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

12 minutes ago, AEK Goa said:

"Και σκέφτομαι πόσο πολλοί όλοι μας, και βάζω τον εαυτό μου μέσα, έχουμε υποτιμήσει καταστάσεις ως προς το τι έχει πετύχει μέχρι σήμερα στο θέμα του δικού μας γηπέδου ο Δημήτρης Μελισσανίδης"

Με τί να πρωτογελάσεις σε αυτή την πρόταση...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

 

Αρα τελικα γινονται συμφωνα με τον 'βυζαντινο' ρυθμο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

 

Την ίδια παρατήρηση με Νεστοριδη θα έκανα. Τα παραθυράκια επάνω γίνονται σε θολωτο σχήμα όπως στα αρχικά σχέδια. 

Link to comment
Share on other sites

Τα δεξια παραθυρα μου φαινονται πιο ανοιχτα απο τα αριστερα η ιδεα μου;

Link to comment
Share on other sites

Γ να μπαινουν διαφορετικου διαμετρηματος οπλα...

 

Η τελειωνουν τα τουβλακια...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
30 minutes ago, Bukowski said:

Τα δεξια παραθυρα μου φαινονται πιο ανοιχτα απο τα αριστερα η ιδεα μου;

Θα τελειωσαν τα τουβλακια και σου λεει δεν γαμιεται ....καντα οσο βγει..?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το καταλαβατε, χτες ο Δηματος μας εγραψε οτι ο Μελισσανιδης εχει βαλει ηδη 20 εκατ. ευρω και δεν θα βαλει αλλα. 

20 που εβαλε (?) ο Μελ, 15 το Τσ.Λ. και 20 η Περιφερεια = 55 εκατομμυρια. 

Ουσιαστικα μας ενημερωσαν οτι λειπει ενα δεκαρικο απο το αρχικο νουμερο που ειπωθηκε και ηταν 65 εκατομμυρια ευρω. 

Αρα η ΑΕΚ πρεπει να (ξανα)παραξει τουλαχιστον 10 εκατομμυρια εξτρα εσοδα (αν υποθεσουμε οτι το εργο ως γηπεδο αυτο καθαυτο δεν εχει ξεφυγει απο τα 65 εκατ.) μενοντας σε χαμηλους προϋπολογισμους.

Χαιρετε τι κανετε καλα ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ο κουμπαρας ολα αυτα τα χρονια που μαζευε ειχε 0? Ποτε εβαλε 20? Καλα μας κανει.....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, The Magician said:

Αν δεν το καταλαβατε, χτες ο Δηματος μας εγραψε οτι ο Μελισσανιδης εχει βαλει ηδη 20 εκατ. ευρω και δεν θα βαλει αλλα. 

20 που εβαλε (?) ο Μελ, 15 το Τσ.Λ. και 20 η Περιφερεια = 55 εκατομμυρια. 

Ουσιαστικα μας ενημερωσαν οτι λειπει ενα δεκαρικο απο το αρχικο νουμερο που ειπωθηκε και ηταν 65 εκατομμυρια ευρω. 

Αρα η ΑΕΚ πρεπει να (ξανα)παραξει τουλαχιστον 10 εκατομμυρια εξτρα εσοδα (αν υποθεσουμε οτι το εργο ως γηπεδο αυτο καθαυτο δεν εχει ξεφυγει απο τα 65 εκατ.) μενοντας σε χαμηλους προϋπολογισμους.

Χαιρετε τι κανετε καλα ευχαριστω.

 

Ωραιο ποστ και διευκρινιστικο ως ενα βαθμο (π.χ. στα 20 δεν βλεπουμε καποια αναλυση, ποσα ο Μελ ποσα απο παλαιοτερα εσοδα της ομαδας, ποσα αλλοι).

Οχι τιποτα αλλο γιατι επειδη το βλεπουμε να σηκωνεται, πλεον το θεωρουμε και δεδομενο (γιατι πριν δυο χρονια ηταν "παπατζης" και στο γηπεδο εκτος του αγωνιστικου).

Δεν μπορω να φανταστω τι θα ακουστει αν κολλησει λογω χρηματων.

Και ναι η ΑΕΚ πρεπει να ξαναπαραξει εσοδα ειτε για το γηπεδο ή για να συντηρηθει ως ομαδα κορυφης.

Γνωμη μου παντα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβαζουμε Δηματο κυριε Ματζισιαν,δεν ειμαστε μαζοχες.Παλι βαζει λεφτα ο τιγρης;Ποσα του χρωσταμε μεχρι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bukowski said:

Τα δεξια παραθυρα μου φαινονται πιο ανοιχτα απο τα αριστερα η ιδεα μου;

Μελισσανίδης λέμε ρε αγόρι μου ....

Γεμάτο "μηνύματα" το νέο γήπεδο ....

ΠΑΝΤΑ τα "δεξιά" είναι μεγαλύτερα, καλύτερα και πιο ανοιχτά από τα "αριστερά" !!!

Τι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγήσουμε ασούμε ....

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
43 minutes ago, Vargas21 said:

Και ποσα έβαλε ο Πολυς και ποσα ο Παπας 

1 εκ ευρω μετρημενα σε ψιλα.Εχει πεσει ξεκαθαρα παντελονιασμα,η διαδικασια με το ποσα λεφτα εχουν μαζευτει ειναι αδιαφανης.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, The Magician said:

Αν δεν το καταλαβατε, χτες ο Δηματος μας εγραψε οτι ο Μελισσανιδης εχει βαλει ηδη 20 εκατ. ευρω και δεν θα βαλει αλλα. 

20 που εβαλε (?) ο Μελ, 15 το Τσ.Λ. και 20 η Περιφερεια = 55 εκατομμυρια. 

Ουσιαστικα μας ενημερωσαν οτι λειπει ενα δεκαρικο απο το αρχικο νουμερο που ειπωθηκε και ηταν 65 εκατομμυρια ευρω. 

Αρα η ΑΕΚ πρεπει να (ξανα)παραξει τουλαχιστον 10 εκατομμυρια εξτρα εσοδα (αν υποθεσουμε οτι το εργο ως γηπεδο αυτο καθαυτο δεν εχει ξεφυγει απο τα 65 εκατ.) μενοντας σε χαμηλους προϋπολογισμους.

Χαιρετε τι κανετε καλα ευχαριστω.

 

Ρε συ, να κάνω μια Αρώτηξις γιατί με έχουνε ψιλοζώσει κάτι φιδάκια σαν κι αυτά που βγαίνουνε της Παναγιάς στην Κεφαλονιά ...

Δεν λέγανε ότι το έργο θα φρενάρει πριν τον τέταρτο πυλώνα και γενικά η γωνία εκείνη (του "Γλάρου" η λεγόμενη) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να προχωρήσει αν δεν γίνει - ξεκινήσει η υπογειοποίηση ???

Εδώ βλέπουμε το γήπεδο να ολοκληρώνεται σχεδόν, να μπαίνουνε τα στέγαστρα κλπ. και στην Πατριάρχου είναι Παρασκευή 31 Μαΐου - γενέθλια του ΘΕΩΜΑ ΜΑΥΡΟΥ ....

:blink:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, The Magician said:

Αν δεν το καταλαβατε, χτες ο Δηματος μας εγραψε οτι ο Μελισσανιδης εχει βαλει ηδη 20 εκατ. ευρω και δεν θα βαλει αλλα. 

20 που εβαλε (?) ο Μελ, 15 το Τσ.Λ. και 20 η Περιφερεια = 55 εκατομμυρια. 

Ουσιαστικα μας ενημερωσαν οτι λειπει ενα δεκαρικο απο το αρχικο νουμερο που ειπωθηκε και ηταν 65 εκατομμυρια ευρω. 

Αρα η ΑΕΚ πρεπει να (ξανα)παραξει τουλαχιστον 10 εκατομμυρια εξτρα εσοδα (αν υποθεσουμε οτι το εργο ως γηπεδο αυτο καθαυτο δεν εχει ξεφυγει απο τα 65 εκατ.) μενοντας σε χαμηλους προϋπολογισμους.

Χαιρετε τι κανετε καλα ευχαριστω.

 

Ο Μελισσανίδης νομίζω είχε πει για 10 η 15 δικά του και άλλα 10 που στην πορεία γιναν 5, από πλούσιους φίλους της Ενωσης. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Saxon21 said:

1 εκ ευρω μετρημενα σε ψιλα.Εχει πεσει ξεκαθαρα παντελονιασμα,η διαδικασια με το ποσα λεφτα εχουν μαζευτει ειναι αδιαφανης.

Μου φαίνεται ότι η καταβολή θα ειναι ίδια με τα εκατ. που θα έβαζαν οι πελουσιοι για την Notre Dame . Άφαντα 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο Μελισσανίδης νομίζω είχε πει για 10 η 15 δικά του και άλλα 10 που στην πορεία γιναν 5, από πλούσιους φίλους της Ενωσης. 

Ο Αντρεας που ειναι ο spokesman και ουσιαστικα μας ειχε προετοιμασει και για τα εσοδα της ομαδας το λεει γενικα και αοριστα "εχουν μπει 20 εκατομμυρια". Που σημαινει οτι μπορει να μην ειναι μονο λεφτα του Δημητρου αλλα και αλλων.

Το πλανο υποτιθεται ηταν 2 ο Πολυς 2 ο Παππας, 500 χιλιαρικα που ειχε βαλει ο Σαραντιτης και 5 εκατ. απο την ονομασια + απο ανωνυμους επιφανεις οτι μαζεψεις.

Δεν ξερουμε αν ισχυουν αυτα οπως και δεν ξερουμε τιποτα αλλο.

Τα βεβαιωμενα ποσά που πηγαν υπερ πιστεως ειναι το 1 εκατ. (900 ο Μελισσανιδης και 100 χιλιαδες οι υπολοιποι) της Δ1924 - το 1.25 που εβαλε ο κοσμος και τα 500 χιλιαρικα του Σαραντιτη. 2.75

Αυτα ειναι τα λεφτα. Απο κει και περα για να δουμε τι και πως πρεπει να βαλουμε κατω τι εσοδα υπολογιζουμε οτι ειχε η ΑΕΚ απο το 2013 μεχρι φετος, να υπολογισουμε ποσα πηγαν στον αορατο κουμπαρα και ποσα φυγανε και δεξια κι αριστερα σε αφανεις συναλλαγες. Μονο κατα προσεγγιση βγαινει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Quote

Διαρκείας: Τα μισά για το γήπεδο

 

Αναφερόμενος στα εισιτήρια διαρκείας ο Δημήτρης Μελισσανίδης τόνισε: "Πρώτο και καθοριστικό σημείο εκκίνησης, είναι τα εισιτήρια διαρκείας. Είναι η πρώτη φορά που τα εισιτήρια διαρκείας, δηλώνουν συμμετοχή σ" όλα τα επίπεδα. Το μισό έσοδο από κάθε εισιτήριο διαρκείας, θα μπαίνουν στον κουμπαρά για το ταμείο ανέγερσης του γηπέδου. Ένα γήπεδο που θα το κτίσουμε όλοι μαζί. Αυτή η προσπάθεια δεν εξαρτάται από αυτά τα χρήματα. Τα χρήματα θα τα βρούμε και θα ξεκινήσουμε σύντομα. Αλλά αυτό που μετράει είναι η συμμετοχή. Η απάντηση μας, θα είναι μεγάλη συμμετοχή μας σ" αυτή την προσπάθεια. Αυτή η νίκη πρέπει να κερδηθεί. Επίσης κάθε κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας, θα γίνεται αυτόματα μέλος της ερασιτεχνικής. Τώρα πλέον δεν υπάρχουν ξεχωριστά μαγαζιά. Υπάρχει μόνο ΑΕΚ. Ζητάω να είναι όλοι κοντά και να μη λείψει από το ιστορικό ξεκίνημα μετά το 1924"

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξεπαραδιάστηκε ο άνθρωπΑς για ένα κωλογήπεδο και μια καλή κουβέντα δεν λέτε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×