Jump to content

Ατρόμητος Αθ. - ΑΕΚ (25η αγ): 17/03, 16:00, ΕΡΤ


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

24 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
    • Κλωναρίδης
    • Άλεφ
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Κρίστιτσιτς
      0
    • Μπογέ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
    • Μπακάκης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Άλεφ
    • Μπακασέτας
      0
    • Κρίστιτσιτς
    • Μπογέ
    • Πόνσε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Μια χαρα πηγε ο Κλωναριδης. Πολυ πολυ καλυτερα απ οτι εχει παει ο Μπακασετας αριστερα. Δεν το συζηταμε για το ανεκδοτο Μπογε που επαιξε εκει με τον Παναθηναϊκο και ακουμπησε τη μπαλα μιαμιση φορα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τσσιτς, αλεφ. Μπογιε αμεσα πουλο δεν κανουν, αντε να επιστρεψει σε πληρως φορμα ο γαλανοπουλο, ο χουλτ,ο τσιγκρι να μην τους βλεπουμε.

Η ομαδα σημερα δεν ηταν τοσο κακη οσο λετε.

3-5-2 χωρις χουλτ και λοπες δεν τραβαει.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εναν διερμηνεα ισπανικων για ολες τις δουλειες ακομα και τον Λιβαγια που ειναι κροατης αυτος τον μεταφραζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Λιβαγια τωρα μιλαεισ την ΕΡΤ. Λες και βγηκε πριν 2 λεπτα απο το μπαρμπεραδικο...ουτε τριχα δεν του χαλασε απο το μαλλι....ελα μωρε αν δεν ηταν καθυστερημενος θα ερχοτανε εδω σε αυτη την ηλικια?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Δεν θυμαται λεει καν τι εγινε στο παιχνιδι απο την κουραση χαχαχαχαχαχαχαχα τον ρωτησανε κατι για τον αγωνα και δεν θυμοτανε η δεν ηξερε τι να πει πωπωπωπω ξεφτιλα....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Δεν θυμαται λεει καν τι εγινε στο παιχνιδι απο την κουραση χαχαχαχαχαχαχαχα τον ρωτησανε κατι για τον αγωνα και δεν θυμοτανε η δεν ηξερε τι να πει πωπωπωπω ξεφτιλα....

 

 

Ενταξει αρρωστος επαιζε σημερα και παλι αυτος εκανε την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Δεν θυμαται λεει καν τι εγινε στο παιχνιδι απο την κουραση χαχαχαχαχαχαχαχα τον ρωτησανε κατι για τον αγωνα και δεν θυμοτανε η δεν ηξερε τι να πει πωπωπωπω ξεφτιλα....

Παντως την ασιστ αυτος την εβγαλε.

Ωραια φαση και ωραιο τελειωμα απο τον Αλμπανη, μονο αυτο εμεινε απο το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Αρχίζω να βλέπω με άλλο μάτι τον Αλμπάνη. Γκολάρα έβαλε και στο 85 έτσι.

 

Το κέντρο μας ήταν καλό σήμερα και ας λέτε για τον Σέρβο εμένα μου άρεσε.Αριστερή πλευρά επίσης με Κλωναρίδη και Μπακάκη όταν ανέβαινε ήταν τούρμπο.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Παντως την ασιστ αυτος την εβγαλε.

Ωραια φαση και ωραιο τελειωμα απο τον Αλμπανη, μονο αυτο εμεινε απο το παιχνιδι.

Δεν το έβλεπα κολλημένος στη τιβι αλλά στο β είχε 3-4 φάσεις η ΑΕΚ που ήταν πολλή επιθετική . Μια η ευκαιρία του τσοσιτς και άλλες 1-2 που είχαμε πολλή καλη γρήγορη μετάβαση από την άμυνα προς την περιοχή του ατρόμητου που κοβοντυσαν τελευταία στιγμή . Και στην άμυνα είχαμε καλές αντιδράσεις . Νομίζω θετική και αποφασιστική εμφάνιση .

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε εδω οτι ο Γατου μας γλιτωσε απο το 1-0 και εσβησε την μαλακια του 1ου ημιχρονου 

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική νίκη, δεδομένων των συνθηκών. Κλειδώσαμε λογικά τρίτη θέση, γυρνάει η ηρεμία μετά τις συνεχόμενες σφαλιάρες, και πλέον υπάρχει χρόνος για να προετοιμαστούμε για το κύπελλο, υπολογίζοντας και επιστροφές Χουλτ, Λόπεζ, Τσιγκρίνσκι.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω τσιγκρινσκι να μην ξαναπαιξει μεχρι τον τελικο(αν πάμε).....εστω και ενα τεταρτο αγωνα ειναι επικινδυνο για να τραυματιστει.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ημιχρονο οι μονοι διασωθεντες, ηταν ο Κλωναριδης κ ο Κριστισιτς. Στο δευτερο Κλωναριδης, Αλμπανης κ λιγο Λιβαγια. Θετικος Μπαρκας κ Μπακακης. Οι αλλοι κατω του μετριου. Σημαντικη νικη, ομορφο γκολ, παμε παραπερα. Αναμενουμε επιστροφη Χουλτ, Λοπες και Τσιγκρινσκι. Ελπιζω ο Πονσε να μην εχει κατι σοβαρο.

 

Μην ασχολειστε με τον Αιγυφτιο, αξια του δινουμε..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

εγω λεω τσιγκρινσκι να μην ξαναπαιξει μεχρι τον τελικο(αν πάμε).....εστω και ενα τεταρτο αγωνα ειναι επικινδυνο για να τραυατιστει.

 

Από την άλλη, είναι παίκτης που έχει δείξει πως όσες φορές έχει επιστρέψει θέλει ένα δυο παιχνίδια για να ξαναβρεί φόρμα, άρα πρέπει να βρει αγώνα πριν τον τελικό ( που θα πάμε και θα το σηκώσουμε)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Αρχίζω να βλέπω με άλλο μάτι τον Αλμπάνη. Γκολάρα έβαλε και στο 85 έτσι.

 

Το κέντρο μας ήταν καλό σήμερα και ας λέτε για τον Σέρβο εμένα μου άρεσε.Αριστερή πλευρά επίσης με Κλωναρίδη και Μπακάκη όταν ανέβαινε ήταν τούρμπο.

 

Μια χαρα ηταν ο Σερβος οντως.Αυτος την τσουλαγε την μπαλα στο πρωτο ημιχρονο

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tan21 said:

Ιωνικος. Εδεησε να μας αφησει καποια στιγμη. Μετα την ξανθη, η πιο αντιποδοσφαιρικη ομαδα για μεγαλα χρονικα διαστηματα. Θυμαμαι μια φορα την ξινια να μου φευγει στιγμιαια, σε κατι γκολ του φρουσου εναντιον βαζελου. Και μετα το στραπατσο του 2005, απλα περιμενα την εξαυλωση του σαν ομαδα.

για το σημερινο ματς, δεν το ειδα γιατι δε νηστευω.

                                photo-6490.jpg                                                   hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νικήσαμε ως ωφείλαμε απέναντι σε μια ομάδα αυτού του επιπέδου. 

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δίνουν περισσότερο χρόνο στον Αλμπάνη. Όσες φορές τον έχω δει είναι καλύτερος από Μπογιε και Μάνταλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εικόνα του ματς ήταν για νίκη μας και τα φάουλ δείχνουν ότι παίξαμε και δυνατά και αποφασιστικά .

Screenshot_20190317-183751.png

Screenshot_20190317-183757.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nickpes21 said:

Νικήσαμε ως ωφείλαμε απέναντι σε μια ομάδα αυτού του επιπέδου. 

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δίνουν περισσότερο χρόνο στον Αλμπάνη. Όσες φορές τον έχω δει είναι καλύτερος από Μπογιε και Μάνταλο. 

ξαναπέστο αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θετικό φυσικά ήταν για τη πολυσυζητημένη κουβέντα φυσικής κατάστασης ότι ανεβήκαμε στο β και ότι στα πολλή κρίσιμα ματς με Ατρόμητο για 3η θέση και κύπελλο η ομάδα τα καθάρισε μένοντας στους στόχους . 

Τέλος οι δοκιμές Μανόλο δείχνουν ένα ζωντανό οργανισμό που ψάχνει τη ποδοσφαιρική ταυτότητα .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλμπάνης (λόγω του γκολ και της πνοής που έδωσε)
Φυσιολογικό. Μην ξεχνάμε εν πολλοίς παίξαμε με 5 εν δυνάμει βασικούς παίκτες εκτός (Ιησούς, Μάνταλος, Simoes, Hult, Lopes), τον Livaja με ίωση και τον Ponce να τραυματίζεται από το 1ο ημίχρονο. Δεν νομίζω πως θα μπορούσε εύκολα να πάρει περισσότερα από τους διαθέσιμους.
Alef. Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως αυτός ο ποδοσφαιριστής έφτασε να παίζει επαγγελματικά. Ευτυχώς σήμερα δεν πληρώσαμε τα λάθη του με και χωρίς την μπάλα. Θα έμπαινε ο Cosic καρφωτά εδώ αλλά τον έσωσε η επέμβαση στην φάση του ντιμπινται.

Κακό ματς σε γενικές γραμμές. Αν δεν έβαζε το γκολ ο Αλμπάνης θα έβαζα MVP τον Κλωναρίδη, καλή εμφάνιση όσο χρειάστηκε από τον Μπάρκα, δεν έκανε σοβαρό τσαφ ο Οικονόμου μετά από καιρό, μια χαρά ο Μπακάκης, ανεβασμένος —αν και ακόμα μέτριος— ηλιόσπορος, κινητικός αλλά φλύαρος Boye, μη κινητικός αλλά ουσιαστικός ο Livaja. Ακόμα ένα ματς που ο Galo είναι καλά κλεισμένος, αποτέλεσμα (και) της έλλειψης πλάτους στα αριστερά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nickpes21 said:

Νικήσαμε ως ωφείλαμε απέναντι σε μια ομάδα αυτού του επιπέδου. 

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δίνουν περισσότερο χρόνο στον Αλμπάνη. Όσες φορές τον έχω δει είναι καλύτερος από Μπογιε και Μάνταλο. 

Εγώ από τον αγώνα με τη Σέλτικ που μπήκε στο τέλος και ισορρόπησε το ματς ώστε να μην το φάμε έχω αυτή την απορία . Οκ τραυματισμός μετά ? 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×