Jump to content

Ιδιοκτησιακό


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απλά έχει ειπωθεί ότι καργηθηκε η σύμβαση μεταξύ ερασιτεχνικής και Δικέφαλος, προκειμένου να δώσει τα 20 μυρια η περιφέρεια. 

Τωρα για την εκμετάλλευση, εξαρτάται και τι εννοούμε. Τα έσοδα από εισιτήρια και τηλεοπτικά; υποθέτω θα τα παίρνει ούτως ή άλλως η ΠΑΕ. Τα, οποια, έσοδα από τα μουσεία και τα χαμάμ; Αυτά δεν ξέρω αν θα πηγαίνουν σε κάποια τσέπη. Των κυλικειων;; δεν έχω ιδέα. 

Εισητήρια και τηλεοπτικά είναι της ΠΑΕ. Κρατάμε και μια πισινή γιατί Ελλάδα είμαστε. Μιλάμε για όλα τα έσοδα από catering (ή το νοίκι από αυτά), μουσεία, μπουτίκ (όπως το catering), χαμάμ και γενικά ό,τι χρήμα παίζει εκεί γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Το να πηγαινουν στην δικεφαλος, όμως τι θα σημαίνει  στην πράξη;; ότι αυτή έτσι θα συντηρει και το γήπεδο η ότι οι Πολυς, Παππάς, Μελισσανιδης και οι υπολοιποι θα τσεπωνουν και τελικα θα βγάλουν  κέρδος από την... αγαθοεργια;; 

Link to comment
Share on other sites

Φτανουμε στις τελευταιες σελιδες της ιστοριας τιγρη,οπου φυσικα ψαχνουμε να βρουμε ποσο πηγε/θα παει το μαλλι.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Τι ήταν η ΑΕΚ το 2013; Μία σφραγίδα του σωματείου, ένα πούλμαν και η ιστορία της!

Ο κόσμος που ακολούθησε στα χωράφια, ανάξιος αναφοράς για τον υπάλληλο του μήνα Αντρέα..

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση? Αυτοί που θα δωρίσουν χρήματα θα γραφτούν σαν ευεργέτες σε πλακέτες έξω από το γήπεδο όπως μας πληροφορησαν και το εχει πει ο ίδιος ο μελ. Πως οι ευεργέτες θα είναι μέτοχοι και σύγχρονος θα αποκομιζουν έσοδα από το γήπεδο κάνοντας απόσβεση της δωρεάς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, μην βγάζουμε συμπεράσματα αμέσως, ας ολοκληρωθεί το ρημάδι και θα βλέπουμε ποιος θα βγάζει τί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραφα και τις προάλλες αδιανόητα πραγματα ένας τύπος που φτιάχνει μεν γήπεδο ΑΕΚ αλλά και στην ΠΑΕ σε έχει Ατρόμητο και γενικά ΔΕΝ φημίζεται και για την σοβαρότητα του, να μην σου έχει πει επισημως τίποτα (για εκμετάλλευση γηπεδου, μετοχές, Σπατα κλπ θέματα)   και να μην του έχει ζητηθεί κι από κανέναν να μας πει.

 

Ελπιζω ο υπάλληλος του μήνα να έγραψε αυτό το πραγμα προετοιμάζοντάς μας για κάτι, διαφορετικά πρόκειται περί παραλληλήματος του ιδίου ή του αφεντικού του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το να πηγαινουν στην δικεφαλος, όμως τι θα σημαίνει  στην πράξη;; ότι αυτή έτσι θα συντηρει και το γήπεδο η ότι οι Πολυς, Παππάς, Μελισσανιδης και οι υπολοιποι θα τσεπωνουν και τελικα θα βγάλουν  κέρδος από την... αγαθοεργια;; 

Ειλικρινά δεν ξέρω να σου πω, αλλά από την απάντηση στο ερώτημα γιατί να δώσει κάποιος 60Μ να πάρει την ΠΑΕ, αυτό το συμπέρασμα βγήκε, από εκεί ξεκίνησα όλον τον συλλογισμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ναι όμως τόσα πολλά τα έσοδα, από το χαμάμ, τη μπουτίκ, το κουρείον, το καφενείον και το panoramic view restaurant, για να μπορέσει κάποιος να βγάλει σοβαρά κέρδη, ειδικά όταν έχει βαλει μερικά μυρια από την τσέπη του; 

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα Δηματε μου, εύχομαι μετά την αλλαγή ιδιοκτησιακου καθεστώτος στην παε να σε πάρει ο Μελισσανιδης σπίτι του για να τον ξεσκατιζεις στα γεράματα. Έχεις καταντήσει κι εσύ ένα όργανο, μόνο τον έξυπνο κάνεις στον κόσμο της ΑΕΚ. Εύχομαι οαεδ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Θα ναι όμως τόσα πολλά τα έσοδα, από το χαμάμ, τη μπουτίκ, το κουρείον, το καφενείον και το panoramic view restaurant, για να μπορέσει κάποιος να βγάλει σοβαρά κέρδη, ειδικά όταν έχει βαλει μερικά μυρια από την τσέπη του; 

Δεν είναι τρελά λεφτά, αλλά να μην είναι κάποια εκατομμύρια τον χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, SpiRos said:

Δεν είναι τρελά λεφτά, αλλά να μην είναι κάποια εκατομμύρια τον χρόνο;

Τότε σύμφωνα με τον νομο θα πρέπει να λαμβάνουν έστω και συμβολικό κέρδος, ακόμα και όσοι πήραν συμβολικά μερικές μετοχές. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Δεν είναι τρελά λεφτά, αλλά να μην είναι κάποια εκατομμύρια τον χρόνο;

Απο τα εισιτηρια δεν ξερω τι ποσοστο θα πηγαινει στην Δικεφαλος.

Στου γαυρου εχουν βγει ποσοστα; Να εχουμε ενα δειγμα τι να περιμενουμε.

Σιγουρα 10% παει στην Ερασιτεχνικη απο τον νομο,

αν δεν κανω λαθος η εφορια ειναι 20%,

οποτε μενει ενα 70% για ΠΑΕ και Δικεφαλος.

Λογικα οταν φτιαχτει το γηπεδο,

θα υπαρξει καποια πολυετης συμβαση μεταξυ ΠΑΕ και Δικεφαλος,

που θα ξεκαθαριζει αυτα τα ποσοστα.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nedved21 said:

Απο τα εισιτηρια δεν ξερω τι ποσοστο θα πηγαινει στην Δικεφαλος.

Στου γαυρου εχουν βγει ποσοστα; Να εχουμε ενα δειγμα τι να περιμενουμε.

Σιγουρα 10% παει στην Ερασιτεχνικη απο τον νομο,

αν δεν κανω λαθος η εφορια ειναι 20%,

οποτε μενει ενα 70% για ΠΑΕ και Δικεφαλος.

Λογικα οταν φτιαχτει το γηπεδο,

θα υπαρξει καποια πολυετης συμβαση μεταξυ ΠΑΕ και Δικεφαλος,

που θα ξεκαθαριζει αυτα τα ποσοστα.

Να κάνω μια παρέμβαση και να πω ότι με βάση τη σύμβαση που ειχαν υπογράψει ΕΡΑ δικέφαλος (αυτό που συζητάμε αν όντως ακυρώθηκε από περιφέρεια) δεν θα υπάρχει απαίτηση για το 10% βάση νόμου. Ένα σημείο με πολλές αντιρρήσεις αφού η ερασιτεχνική έδεινε οικόπεδο και ότι ζητούσε μια ανώνυμη εταιρεία (δικέφαλος ΑΕ) και έπερνε @@. Νομίζω το κτήριο στο περισσό αυτή την ουσία είχε της ανταπόδοσης επειδή ο Αλεξίου ήταν εκθετος. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είμαι καλοπιστος και θα πιστέψω ότι όντως αυτοί που θα βάλουν λεφτά που οντως θα μετοχοποίηθουν για τυπικούς λόγους και το κάνουν όντως για τη πλακέτα και τη λεζάντα και μετά το θα μείνει στην ΑΕΚ και η Παε θα έχει έσοδα 6εκ όπως είπες στους ρεπόρτερ ο μελ. 

Link to comment
Share on other sites

εχει ενδιαφερουν να δουμε τους παλαιους μετόχους που δεν βάζουν χρημα γιατι αυτο έχει πολλές αναγνώσεις

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

εχει ενδιαφερουν να δουμε τους παλαιους μετόχους που δεν βάζουν χρημα γιατι αυτο έχει πολλές αναγνώσεις

Ουτε εγω θα εβαζα στην θεση τους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Να κάνω μια παρέμβαση και να πω ότι με βάση τη σύμβαση που ειχαν υπογράψει ΕΡΑ δικέφαλος (αυτό που συζητάμε αν όντως ακυρώθηκε από περιφέρεια) δεν θα υπάρχει απαίτηση για το 10% βάση νόμου. Ένα σημείο με πολλές αντιρρήσεις αφού η ερασιτεχνική έδεινε οικόπεδο και ότι ζητούσε μια ανώνυμη εταιρεία (δικέφαλος ΑΕ) και έπερνε @@. Νομίζω το κτήριο στο περισσό αυτή την ουσία είχε της ανταπόδοσης επειδή ο Αλεξίου ήταν εκθετος. 

Καλά η ερασιτεχνική, κωλο έδωσε στον Μελ. προκειμένου να γίνει το γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά η ερασιτεχνική, κωλο έδωσε στον Μελ. προκειμένου να γίνει το γήπεδο. 

Aφου η ΕΡΑ σε αυτόν προσκειται.. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, George_D said:

Aφου η ΕΡΑ σε αυτόν προσκειται.. 

Η ερασιτεχνική δεν είναι εταιρία. 

Ανήκει στα μέλη της, έστω αυτά τα ελάχιστα που πληρωνουν συνδρομή, τα οποία αποφάσισαν στην ουσία να προσκειται  στον Μελ. εν λευκώ, για να μας φτιάξει το γηπεδο. Με αποτέλεσμα τα τμήματα της από το 2013,να μην πηγαίνουν και πρίμα, για να το πούμε έτσι, αφού ο Μελ. ενδιαφέρεται μόνο για το γήπεδο ποδοσφαίρου. 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει το αρθρο,

οτι δεν υπηρξε η παραμικρη διαψευση απο πλευρα Καλτσιδη,

συν οτι η δικια μας διαψευση ηταν ανωνυμη και απο "κυκλους της ΠΑΕ,"

συν οτι μεσα σε λιγες ωρες βγηκε ανακοινωση αυξησης μετοχικου κεφαλαιου στην Δικεφαλος,

ειναι ολα πολυ θετικα δειγματα οσον αφορα την υπαρξη πραγματικου θεματος.

Προσωπικα δεν εχω πειστει ακομα, με κυριο αρνητικο το οτι ειχε ακουστει για τον βαζελο και ηταν φουμαρα.

 

Η μονη διαφορα με την περιπτωση του βαζελου,

ειναι οτι ο βαζελος ηταν σε εποχη βαθυας σηψης και υπηρχε αναγκη για "φουμαρο."

Ακουγοντας τα ραδια μετα τα ματς με βαζελο και αρη,

ναι μεν υπηρχε η ταση "εχει κανει σοβαρα λαθη ο Μελισσανιδης,"

και "πρεπει να χωσει λεφτα για παικτες/προπονητη,"

αλλα με τιποτα δεν επικρατουσε το "να φυγει τωρα,"

ισως πιο πολυ το "να φτιαξει το γηπεδο και να παει στο καλο."

Δηλαδη δεν νομιζω οτι υπαρχει τοσο σοβαρη διοικητικη ασταθεια/αμφισβητηση,

για να χρειαζεται τετοιου ειδους παραμυθι.

Link to comment
Share on other sites

Και ο τσετσεν νομιζω πριν το μπαογκ ειχε ακουστει και για αλλες ομαδες .

Η ΑΕΚ με επενδυτη εχει ολες τις δυνατοτητες σε μια 3ετια με 5ετια να ειναι επιπεδου cl.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×