Jump to content

Μελλοντολογία


nikos
 Share

Recommended Posts

Just now, Tasos said:

Και αυτήν μεταχειρισμένη την πήρε ο τσιγκούνης!!!

Παλι καλα δεν την πηρε δανεικη να λες. Ελπιζουμε δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
Just now, Tasos said:

Και αυτήν μεταχειρισμένη την πήρε ο τσιγκούνης!!!

οι αλλοι ουτε 3ο χερι δεν εχουν δει τετοιο πουλμαν. CΕΒΑCMOC 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos said:

εαν το παράδειγμα  είναι η Μονακό γιατί δεν είναι και ο ερυθρός Αστέρας που είχε πάει τελικό με 0 δανεικούς;

Δηλαδή το τσίρκο που μας κυβερνάει όταν αποφάσισε να μην επενδύσει ευρώ για ομάδα, την Μονακό προσπαθούσε τόσα χρόνια να αντιγράψει;

 

πες το ρε φίλε... κι εγώ τον είχα για τσιγκούνη και απατεώνα!! Τον αδίκησα τον άνθρωπο!!

Καλά αυτά που γράφεις δεν έχουν σχέση με όσα γράφω εγώ.

Απάντησα στα περί τυχοδιωκτισμού με δανεικούς.

Με δανεικούς η Monaco πήγε τελικό CL, με πανάκριβους δανεικούς κινούνται μεγάλες Ευρωπαϊκές ομάδες κάθε χρόνο κτλ.

Οπότε όχι δεν σημαίνει πως δανεικός=τυχοδιωκτισμός.

Τώρα φαντάζομαι έψαξες πολύ για να μου φέρεις ως παράδειγμα ομάδα επί Κομμουνισμού και σε εποχές προ Μπόσμαν έτσι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AEK Goa said:

ΠΟΥΛΜΑΝΑΡΑ 

Ως τεθωρακισμενο το πλασαρε ο κεφτες μεχρι που εφαγε την πρωτη πετρα και εγινε θρυψαλα το τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Η φαση ειναι καπως ετσι.

Παει καποιος στο οικοπεδο σου που δεν του ανηκει να χτισει σπιτι που σου λεει οτι θα σου ανηκει και θα το πληρωσει αυτος και καποιοι αλλοι αλλα τελικα αυτος δεν βαζει φραγκο και το χτιζει με το φαι των παιδιων σου και με τα λεφτα απο το τραπεζι που υπαρχουν καθε πρωι. Αφηνει καθε μερα απο το 50αρικο 5 ευρω για φαι λογαριασμους κτλ και παιρνει τα 45. Ολα αυτα για να μην βαλει αυτος το 50αρικο. Φυσικα οταν σου ειπε θα χτιστει σπιτι δεν σου ειπε εξαρχης οτι θα πεινανε τα παιδια σου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Το μπάτζετ βγαίνει όντως ανά χρονιά.

 Εάν όμως εσύ έχεις έσοδα σε μια τριετία 25m-5m-0m από Ευρώπη και την πρώτη σεζόν στείλεις το budget στα 15m/σεζόν επειδή "εντάξει καλυπτόμαστε" καταλαβαίνεις φαντάζομαι πως στο τέλος της τριετίας έχεις μπει μέσα 15m. Γι αυτό λέω πως η ΑΕΚ πρέπει πρώτα να κοιτάξει να αυξήσει τα σταθερά έσοδα της.

Δεν διαφωνώ κάπου. Ο πρόεδρος όμως είπες πως ΧΩΡΙΣ τα έσοδα της ΟΥΕΦΑ έχεις πλεόνασμα 2 μύρια. Επίσης σου ξαναλέω, κανείς δεν είπε να δώσεις και όλο το κασέρι που πήρες. Ένα μικρό μερος είπαμε να δωθεί σε 1-2 παίκτες επιπέδου, μαζί με τα λεφτά από πωλήσεις (Βράνιες) και αποδεσμεύσεις παικτών (1 μύριο μόνο από Πόνσε-Μπογέ) ζητάμε. Ούτε υπερβολές, ούτε υπερσπατάλες για να παραμείνεις ανταγωνιστικός και να έχεις μεγαλύτερες ελπίδες να έχεις τα έσοδα που λες. Διαφορετικά, όσο συνεχίζεις να φέρεσαι σαν τσίπης, τότε θα σταματήσουν κάποια στιγμή και τα έσοδα. Τα αυτονόητα ζητάμε, μην τρελαθούμε τελείως...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos said:

Και αυτήν μεταχειρισμένη την πήρε ο τσιγκούνης!!!

Πριν ελεγες οτι η ομαδα εχει λογικη νεοΕλληνα τουριστα με πιστωτικη.

Τωρα παλι τσιγκουνης εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nikos said:

Παλι καλα δεν την πηρε δανεικη να λες. Ελπιζουμε δλδ.

Εχει δει κανεις την αδεια τι γραφει? Ειναι σιγουρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Εχει δει κανεις την αδεια τι γραφει? Ειναι σιγουρο?

Οψιον που θα πληρωθει μονο  αν δεν χαλασουν τακακια, κιβωτιο ταχυτητων κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
1 minute ago, nedved21 said:

Πριν ελεγες οτι η ομαδα εχει λογικη νεοΕλληνα τουριστα με πιστωτικη.

Τωρα παλι τσιγκουνης εγινε;

Τσιγκούνης με τα δικά του, απλας με δανεικά!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nedved21 said:

Αν ημασταν στην Αγγλια, θα ειχαμε βαρεθει να ακουμε για την μαγκια της ΑΕΚ.

Επειδή όμως δεν είμαστε Εγγλέζοι αλλά Έλληενς έχουμε μάθει αλλιώς.

Εγώ το ξαναλέω, αν με χαλάει κάτι είναι η ανοργανωσιά της ομάδας κυρίως και όχι τα λίγα λεφτά.

Για ελληνική ομάδα η ΑΕΚ παραείναι πλούσια ώστε να ναι ανταγωνιστική.

Δεν είναι όμως...

Κάτι που δεν δικαιολογείται με βάση τις διαφορές μπάτζετ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos said:

Τσιγκούνης με τα δικά του, απλας με δανεικά!!

Για τον ιδιο ανθρωπο μιλαμε ετσι;

Εγω λεω για αυτον που εχει την ομαδα με 0 χρεη μετα απο 6 χρονια διοικησης.

Εσυ για ποιον μιλας;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παλι εμεις οι αχαριστοι φταιμε που ζηταμε απο που???? Απο τα εσοδα. Που να ζηταγαμε να βαλει και δικα του δηλαδη....!

Ελα παμε λιγο στους Γαυρους του βορρα να γελασουμε με τον Τσετσενο που του τα τρωνε χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nedved21 said:

Για τον ιδιο ανθρωπο μιλαμε ετσι;

Εγω λεω για αυτον που εχει την ομαδα με 0 χρεη μετα απο 6 χρονια διοικησης.

Εσυ για ποιον μιλας;

Μα πως να δημιουργησει χρεη σε ομαδα που βγαζει 10 και χαλει 2?

Να τον ευχαριστησουμε που δεν παιρνει το 100% των εδοδων

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Η φαση ειναι καπως ετσι.

Παει καποιος στο οικοπεδο σου που δεν του ανηκει να χτισει σπιτι που σου λεει οτι θα σου ανηκει και θα το πληρωσει αυτος και καποιοι αλλοι αλλα τελικα αυτος δεν βαζει φραγκο και το χτιζει με το φαι των παιδιων σου και με τα λεφτα απο το τραπεζι που υπαρχουν καθε πρωι. Αφηνει καθε μερα απο το 50αρικο 5 ευρω για φαι λογαριασμους κτλ και παιρνει τα 45. Ολα αυτα για να μην βαλει αυτος το 50αρικο. Φυσικα οταν σου ειπε θα χτιστει σπιτι δεν σου ειπε εξαρχης οτι θα πεινανε τα παιδια σου.

ΕΓΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.. ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΕΡΑΜΥΔΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 17-18 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΩΣΤΑΣ CENT ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΕΥΚΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.. ΕΚΕΙ ΘΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.. 

Link to comment
Share on other sites

Περα απο τον χαβαλε.

Εγω με οποιον θεωρει οτι εχει οποιονδηποτε σοβαρο προγραμματισμο στην ΠΑΕ και οτι δεν κοιταει μονο να ΖΜπρωχνει χρονο και να μεταφερει εσοδα στο γηπεδο, δεν μπορω να βρω σημειο επαφης σε κουβεντα σοβαρη.

Προσοχη. Δεν λεω οτι δεν θα ηθελε να παει καλα. Αλλα καθαρα ως χομπυ, με βασικη προυποθεση να μην ξοδεψει (επενδυσει) ουτε δεκαλεπτο και κολλημενος στο οτι αυτος ξερει και δεν χρειαζεται καποια ιδιαιτερη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Μα πως να δημιουργησει χρεη σε ομαδα που βγαζει 10 και χαλει 2?

Να τον ευχαριστησουμε που δεν παιρνει το 100% των εδοδων

Δεν διαφωνω, απλα απανταω στον χαρακτηρισμο του ως "νεοελληνα τουριστα με πιστωτικη."

Ενω εχει στην κυριολεξια την ακρως αντιθετη λογικη στην διοικηση του.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, AEK Goa said:

ΕΓΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.. ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΕΡΑΜΥΔΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 17-18 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΩΣΤΑΣ CENT ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΕΥΚΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.. ΕΚΕΙ ΘΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.. 

Αυτο το εχουμε πει και ειναι μεγαλη υποθεση. Συμφωνω ! Εδω συζηταμε γιατι για 10 χρονια να υποφερουμε για να μην βαλει ο μαγκουφης αυτα που υποσχεθηκε και να μην τρωει τα εσοδα της ομαδα. Τοσα θα παρει που θα ξεπουλησει την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν διαφωνώ κάπου. Ο πρόεδρος όμως είπες πως ΧΩΡΙΣ τα έσοδα της ΟΥΕΦΑ έχεις πλεόνασμα 2 μύρια. Επίσης σου ξαναλέω, κανείς δεν είπε να δώσεις και όλο το κασέρι που πήρες. Ένα μικρό μερος είπαμε να δωθεί σε 1-2 παίκτες επιπέδου, μαζί με τα λεφτά από πωλήσεις (Βράνιες) και αποδεσμεύσεις παικτών (1 μύριο μόνο από Πόνσε-Μπογέ) ζητάμε. Ούτε υπερβολές, ούτε υπερσπατάλες για να παραμείνεις ανταγωνιστικός και να έχεις μεγαλύτερες ελπίδες να έχεις τα έσοδα που λες. Διαφορετικά, όσο συνεχίζεις να φέρεσαι σαν τσίπης, τότε θα σταματήσουν κάποια στιγμή και τα έσοδα. Τα αυτονόητα ζητάμε, μην τρελαθούμε τελείως...

Η ΑΕΚ πρώτα πρέπει να κοιτάξει να εξισορροπήσει το μπουρδελορόστερ της.

Αυτό που λέει ο κόουτς για 20+3 παίχτες είναι σωστό.

Είναι άλλο να χεις ρόστερ 8m με 35 παίχτες (230k/παίχτης) και άλλο να χεις ρόστερ 8m με 23 παίχτες (350k/παίχτης).

Αφού κάνει ΠΡΩΤΑ αυτό και έχοντας ένα συγκεκριμένο ρόστερ με:

3 τερματοφύλακες

4 ακραίους αμυντικούς

5 κεντρικούς αμυντικούς

5 αμυντικούς/κεντρικούς χαφ

4 ακραίους χαφ

2 επιθετικούς

Μετά μπορεί να ξεκινήσει να αυξάνει σταδιακά το budget της αντικαθιστώντας τον χειρότερο από κάθε μία από τις παραπάνω γραμμές με έναν ακριβό.

Αυτή είναι η άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AEK Goa said:

ΕΓΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.. ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΕΡΑΜΥΔΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 17-18 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΩΣΤΑΣ CENT ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΕΥΚΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.. ΕΚΕΙ ΘΑ ΧΤΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.. 

.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 hour ago, XAMΠOΣ said:

Και προσπαθουμε με αυτα να το αναλυσουμε να το ξεχειλωσουμε να το τραβηξουμε να το τεντωσουμε να το τραβηξουμε οτι ντε και καλα θα κανουμε σοβαρες κινησεις και ομαδα πρωταθλητισμου με αυτα τα λεφτα. Ε ειναι κουραση πλεον εγω δεν μπορω καν να παρακολουθησω πλεον ποναει το κεφαλι μου. Οποτε εντωμεταξι πας να ζορισεις λιγο την συζητηση παει στο γηπεδο ....ε ασκοπο πλεον. Παρακολουθω βαζω lol και καμμια ατακα . Σοβαρα δεν κανω πλακα ειναι κουραση μεγαλ πλεον αυτο το πραγμα.

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ Ο ΜΑΖΟΧΑΣ !!! ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Περα απο τον χαβαλε.

Εγω με οποιον θεωρει οτι εχει οποιονδηποτε σοβαρο προγραμματισμο στην ΠΑΕ και οτι δεν κοιταει μονο να ΖΜπρωχνει χρονο και να μεταφερει εσοδα στο γηπεδο, δεν μπορω να βρω σημειο επαφης σε κουβεντα σοβαρη.

Προσοχη. Δεν λεω οτι δεν θα ηθελε να παει καλα. Αλλα καθαρα ως χομπυ, με βασικη προυποθεση να μην ξοδεψει ουτε δεκαλεπτο και κολλημενος στο οτι αυτος ξερει και δεν χρειαζεται καποια ιδιαιτερη βοηθεια.

Νίκο το ξέρεις πως μιλάμε για λεφτά της ΑΕΚ και όχι του Μελισσανίδη φαντάζομαι έτσι; Θέλω να πω, τα όποια σπασμένα η ΑΕΚ θα κληθεί να τα πληρώσει.

Άμα εσύ τα εμπιστεύεσαι στο ποδοσφαιρικό μάτι του Νικόλα του τίμιου εγώ πάσο.

Εγώ επιμένω πως το budget που διαθέτεις στην λίγκα δεν δικαιολογεί απόσταση μεγαλύτερη από 6-7 βαθμούς από την κορυφή στο τέλος της σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Η ΑΕΚ πρώτα πρέπει να κοιτάξει να εξισορροπήσει το μπουρδελορόστερ της.

Αυτό που λέει ο κόουτς για 20+3 παίχτες είναι σωστό.

Είναι άλλο να χεις ρόστερ 8m με 35 παίχτες (230k/παίχτης) και άλλο να χεις ρόστερ 8m με 23 παίχτες (350k/παίχτης).

Αφού κάνει ΠΡΩΤΑ αυτό και έχοντας ένα συγκεκριμένο ρόστερ με:

3 τερματοφύλακες

4 ακραίους αμυντικούς

5 κεντρικούς αμυντικούς

5 αμυντικούς/κεντρικούς χαφ

4 ακραίους χαφ

2 επιθετικούς

Μετά μπορεί να ξεκινήσει να αυξάνει σταδιακά το budget της αντικαθιστώντας τον χειρότερο από κάθε μία από τις παραπάνω γραμμές με έναν ακριβό.

Αυτή είναι η άποψη μου.

Δεν διαφωνώ κάπου. Άλλη είναι όμως η κουβέντα μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το νέο αυτό για τον Κροκίνοβιτς που πάει στΑ Γκιμαράες κλείνουμε τη σημερινή συζήτηση γιατί έχει υπερφορτωθεί ο σέρβερ από την αχαλίνωτη λογοδιάρροια σας.

Γράψτε μέχρι τις 00.00 ο,τι άλλο θέλετε και πάμε για ύπνο . 

Μερικοί δουλεύουμε αύριο .

Εκ μέρους του ΕΣ του φόρουμ .

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nedved21 said:

Μερισματα μοιραζουν οι ομαδες στην Αγγλια,

οχι μονο δεν υπαρχουν χρηματοδοτες.

Ο Αμπραμοβιτς και οι Πριγκιπες δεν ειναι ο κανονας,

ο οποιος Αμπραμοβιτς εδω και 5 χρονια βγαζει κερδη.

Ο δικος μας βγάζει κερδη απο την πρωτη μερα και χωρις να ρίξει οχι λεφτά....ουτε ζαρι

μαλακα τον επιασε το ρώσο 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×