Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Ρε σεις Χαμπε και Ατροπε το εγραψα παραπανω, πώς να βγουν τα κουκια με 1,7 wages + αντε 1-2 μυρια το πολυ ακομα?

Δεν βγαινομε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos said:

Σκεψου ότι αυτή τη στιγμή δεν εχουμε κέντρο άμυνας. Δεν έχουμε αξιόπιστους περιφερειακούς επιθετικούς μέσους, δεν εχουμε εξτρέμ, δεν έχουμε φορ, δεν εχουνε 6αρι και θελουμε και 8-10αρι. 

Αυτά που ζητάνε είναι η μισή 11αδα... έχεις την εντύπωση ότι μπορεί να επανδρωθεί και Μα είναι όλοι παίκτες διαφοράς;

Πρώτα απ' όλα αυτό το "να φέρουμε 10 παίχτες να φτιάξουμε ομαδάρα είναι ελληνικό ανέκδοτο".

Δεν θα σου φέρω παράδειγμα από Ελλάδα.

Θα σου φέρω παράδειγμα από Αγγλία.

To 2015-2016 η Liverpool ξεκίνησε με τον Rodgers και ενδεκάδα τους ήταν αυτή:

Μινιολέ - Σκρτελ Λοβρεν Τσαν - Μορένο Άλεν Τζέραρντ Χέντερσον - Λαλάνα Στέρλινγκ Κουτίνιο

Μιλάμε για ένα μπουρδελοειδές 3-4-3 με τον Τσαν δεξιό κεντρικό αμυντικό στην τριάδα να πούμε ξέρω γω. Κοινώς χειρότερο (τηρουμένων των αναλογιών) μπουρδέλο από το επίσης κακοφτιαγμένο ρόστερ της ΑΕΚ. Να πω εδώ πως είχαν καταφέρει να φτιάξουν αυτό το μπουρδέλο έχοντας πουλήσει κάτι μύρια τον Σουάρεζ πιο πριν. Πούλησαν Σουάρεζ και έφεραν (Λαλάνα, Λοβρεν, Μαρκοβιτς, Μπαλοτέλι, Μορένο, Ορίγκι, Τσαν και Λάμπερτ). Πραγματικό κατόρθωμα που σε κάνει να εκτιμάς τον έρμο τον Λύμπε που παλεύει με φακές αν το σκεφτείς καλά.

Στο μέσο της σεζόν ανέλαβε ο Klopp.

Την σεζόν 2016-2017 ο Klopp έφερε στην ομάδα τους εξής: Κάριους, Μάνινγκερ, Μάτιπ, Κλάβαν, Μανέ, Βαινάλντουμ εκ των οποίων του βγήκαν ο Ματιπ, ο Μανέ και ο Βαινάλντουμ (δηλαδή ποσοστό ευστοχίας στις μεταγραφές 3/6 ή αλλιώς 50%)

Την σεζόν 2017-2018 έφερε στην ομάδα τους εξής: Σαλαχ, Σολάνκι, Ρόμπερτσον, Τσαμπερλειν. Από αυτούς τους 4 του βγήκαν ο Σαλαχ και ο Ρόμπερτσον (δηλαδή ποσοστό ευστοχίας στις μεταγραφές 2/4 ή αλλιώς ξανά 50%). Τον Γενάρη εκείνης της σεζόν όμως απέκτησε τον Βαν Ντάικ που ήταν απόλυτη επιτυχία και έτσι το ποσοστό επιτυχίας ανέβηκε στους 3/5 ή αλλιώς 60%. Εκείνη την χρονιά να σου θυμίσω πως πήγε τελικό CL η Liverpool και έχασε με το... πουλέν Κάριους (μεταγραφή-πουλέν αποτυχημένη του 2016-2017 να βλέπει όνειρα μυστήρια).

Την σεζόν 2018-2019 πούλησε Κουτίνιο και Τσαν και έφερε Κεϊτά, Φαμπίνιο, Σακιρί και Άλισον εκ των οποίων βγήκαν ο Άλισον, ο Σακίρι και ο Κεϊτά (δηλαδή 3/4 ή αλλιώς 75% (ποσοστό επιτυχίας).

Στο τέλος της σεζόν (τελικός CL) κατέβηκε με τους εξής:

Άλισον - Άρνολντ Ματιπ ΒανΝταικ Ρόμπερτσον - Χέντερσον Φαμπίνιο Βαινάλντουμ - Σαλάχ Φιρμίνο Μανέ

Αλλαγή μπήκαν οι: Γκόμεζ, Μίλνερ και Οριγκι.

Με λίγα λόγια οι 8 που ξεκίνησαν αποκτήθηκαν επί των ημερών του σε 6 μεταγραφικές περιόδους (Άλισον, Ματιπ, Βαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Φαμπίνιο, Βαινάλντουν, Σαλάχ, Μανέ)), ο ένας ήταν από τις ακαδημίες (Άρνολντ) και οι δύο προϋπήρχαν (Χέντερσον, Φιρμίνο). Οι τρεις που μπήκαν αλλαγή προϋπήρχαν στο ρόστερ...

*********

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ #1: Το να περιμένεις να στρώσεις ένα ρόστερ μπουρδέλο απλά "χώνοντας λεφτά" σε ένα καλοκαίρι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ #2: Τα ποσοστά επιτυχίας στις μεταγραφές θα κινούνται από 50% έχως 75%. Όσο περισσότερο μένει ο προπονητής στην ομάδα, τόσο πιο πολύ ανεβάζει τα ποσοστά επιτυχίας στις μεταγραφές που κάνει (λογικό αφού γνωρίζει καλύτερα το ρόστερ). Ο Klopp πχ είχε στις τρεις σεζόν του ποσοστά επιτυχίας 50%, 60% και 70%

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ #3: Και βασικότερο όλων... Και στις τρεις σεζόν οι ποιο αποτυχημένες μεταγραφές ήταν οι φθηνότερες της σεζόν. Εξαίρεση ο Ματιπ ο οποίος αποκτήθηκε ελεύθερος. Στον τελικό CL οι κορυφαίοι παίχτες της που ουσιαστικά έκριναν και τον τίτλο, ήταν και αυτοί που της κόστισαν περισσότερο (Βαν Ντάικ 70m και Άλισσον 55m)

*********

Κάνοντας τώρα τις κατάλληλες και απαραίτητες αναγωγές (Liverpool-ΑΕΚ, Premier League-Super League, Klopp-Cardoso) μπορούμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα νομίζω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Θα πληρωσει πολυ το over φετος

Φετος μαλλον θα αποφασισω να ανοιξω λογαριασμο σε στοιχιματικη να παιξω μονο ΑΕΚ να βγαλω την συνταξη μου και το εφαπαξ μου.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nikos said:

Αν δεν πανε σε κανα ακινητο παλι βεβαια.

 

Εμενα παντως τα κουκια εξακολουθουν να μην μου βγαινουν.

Εχεις γλιτωσει απο wage budget χοντρικα 1,7 κι εχεις δωσει 200. Δεν βαζω Τσοσιτς, Γιαννιωτα γιατι και να φυγουν μαλλον θα αποζημιωθουν, ασε που ο Τσοσιτς θα πρεπει να αντικατασταθει ακομα και αριθμητικα να το παρεις.

Μενουν λοιπον 1,5 και ψαχνεις υποτιθεται σιγουρα στοπερ, χαφ, και μινιμουμ 2 μπροστα, δλδ  στανταρντ 4 παικτες.

1,5/4 = 375 χιλιαρικα μ.ο. ο καθε παικτης.

Πώς να βρεις 4 αξιολογους τετοιους παικτες δανεικους ή ελευθερους?

Εκτος αν βαλεις και το μυριο του Βρανιες και 1-2 μυρια απο το σεντονι (ενα μερος τους και σε συμβολαια), οποτε κατι παει κι ερχεται.

 

Εγώ θεωρώ πως θα υπάρξει κάποια πώληση. Και ενώ όλοι περιμένουν Λιβάγια, ποντάρω στον Μάνταλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, nikos said:

Ρε σεις Χαμπε και Ατροπε το εγραψα παραπανω, πώς να βγουν τα κουκια με 1,7 wages + αντε 1-2 μυρια το πολυ ακομα?

Δεν βγαινομε.

Και προσπαθουμε με αυτα να το αναλυσουμε να το ξεχειλωσουμε να το τραβηξουμε να το τεντωσουμε να το τραβηξουμε οτι ντε και καλα θα κανουμε σοβαρες κινησεις και ομαδα πρωταθλητισμου με αυτα τα λεφτα. Ε ειναι κουραση πλεον εγω δεν μπορω καν να παρακολουθησω πλεον ποναει το κεφαλι μου. Οποτε εντωμεταξι πας να ζορισεις λιγο την συζητηση παει στο γηπεδο ....ε ασκοπο πλεον. Παρακολουθω βαζω lol και καμμια ατακα . Σοβαρα δεν κανω πλακα ειναι κουραση μεγαλ πλεον αυτο το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tasos said:

Ξαναλέω ... είχαμε 1 -2 παίκτες ηγέτες που τραβήξανε την ομάδα μπροστά. 

Φετος δεν είχαμε κανέναν και να τα αποτελέσματα. 

 

Τελος πάντων ... τη γνώμη μου. Τέλος πάντων ... τη γνώμη μου λέω όπως το καταλαβαίνω εγώ. 

Φέτος ΔΕΝ έκανες προετοιμασία για να μπεις CL.
Το ίδιο έπαθε και ο Ολυμπιακός πέρσι με τον Χάσι.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Φετος μαλλον θα αποφασισω να ανοιξω λογαριασμο σε στοιχιματικη να παιξω μονο ΑΕΚ να βγαλω την συνταξη μου και το εφαπαξ μου.

Μονο οπαπ να στηριξουμε τιγρη που μας εβαλε στο κουπονι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Φετος μαλλον θα αποφασισω να ανοιξω λογαριασμο σε στοιχιματικη να παιξω μονο ΑΕΚ να βγαλω την συνταξη μου και το εφαπαξ μου.

προσεχε μη χασεις και το πραγματικο σου εφαπαξ μονο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, nedved21 said:

προσεχε μη χασεις και το πραγματικο σου εφαπαξ μονο.

Η πραγματικοτητα πληρωνει.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

Ρε σεις Χαμπε και Ατροπε το εγραψα παραπανω, πώς να βγουν τα κουκια με 1,7 wages + αντε 1-2 μυρια το πολυ ακομα?

Δεν βγαινομε.

Μια χαρά βγαίνεις με 3,7m αρκεί να αποφασίσεις να φέρεις 5 παίχτες ΜΟΝΟ με αυτά.

Φέρνεις δύο παίχτες με συμβόλαια 1m έκαστος (DM/CM και CF), δύο wingers των 600k και έναν CB των 500k (σύνολο 3,7m και είσαι κυριλέ).

Θα έχεις και πάλι κενά, πιθανότατα να μην έχεις δηλαδή δεύτερο δεξί μπακ ή να κάνεις αλχημείες όταν κάποιος από τους πέντε παραπάνω δεν μπορεί όμως θα ναι μία καλή βάση αυτοί οι πέντε ώστε την επόμενη διετία να χτίσεις ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Και προσπαθουμε με αυτα να το αναλυσουμε να το ξεχειλωσουμε να το τραβηξουμε να το τεντωσουμε να το τραβηξουμε οτι ντε και καλα θα κανουμε σοβαρες κινησεις και ομαδα πρωταθλητισμου με αυτα τα λεφτα. Ε ειναι κουραση πλεον εγω δεν μπορω καν να παρακολουθησω πλεον ποναει το κεφαλι μου. Οποτε εντωμεταξι πας να ζορισεις λιγο την συζητηση παει στο γηπεδο ....ε ασκοπο πλεον. Παρακολουθω βαζω lol και καμμια ατακα . Σοβαρα δεν κανω πλακα ειναι κουραση μεγαλ πλεον αυτο το πραγμα.

Ε, αληθεια ειναι αυτο.

Εγω ζω με τη  ελπιδα του πρωταθλητιΣΜΟΥ οπως προπερσι, αλλα καταλαβαινω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ε, αληθεια ειναι αυτο.

Εγω ζω με τη  ελπιδα του πρωταθλητιΣΜΟΥ οπως προπερσι, αλλα καταλαβαινω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο πλεον.

Εγώ για αρχή θα ήθελα να μπούμε στα πλέυ οφ με απόσταση μαξιμουμ 5 βαθμούς από την κορυφή.

Εκεί όλα θα εξαρτηθούν από το ποιος από όλους θα έχει κάνει καλύτερη προετοιμασία για να ναι φρέσκος.

Γι αυτό η φετινή προετοιμασία είναι κομβικής σημασίας.

Οπότε κρατηθείτε γενικά οι απαισιόδοξοι μην δούμε κανένα κουλό στο φινάλε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Μια χαρά βγαίνεις με 3,7m αρκεί να αποφασίσεις να φέρεις 5 παίχτες ΜΟΝΟ με αυτά.

Φέρνεις δύο παίχτες με συμβόλαια 1m έκαστος (DM/CM και CF), δύο wingers των 600k και έναν CB των 500k (σύνολο 3,7m και είσαι κυριλέ).

Θα έχεις και πάλι κενά, πιθανότατα να μην έχεις δηλαδή δεύτερο δεξί μπακ ή να κάνεις αλχημείες όταν κάποιος από τους πέντε παραπάνω δεν μπορεί όμως θα ναι μία καλή βάση αυτοί οι πέντε ώστε την επόμενη διετία να χτίσεις ομάδα.

Καταρχην βαζεις την καλυτερη περιπτωση (στην βαση αυτου που εγραψα βεβαια).

Κατα δευτερον απαντησα στους αλλους που θενε ΚΑΙ 2ο στοπερ. Και λεω δεν βγαινουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω αυτη την καλτιλα που πρεπει πρωτα να κλεισουν οι παιχτες στα επιθετικα χαφ, μετα στα μπακ, μετα στα φορ και στο τελος στα αμυντικα χαφ. Υπαρχει καποιο ειδος αναπηριας στη μεση και θεωρειται δυσχερες μουλτιτασκινγκ να μιλας την ιδια μερα με το μανατζερ Ζερλαδες και το μανατζερ Φουφουτου?

 

Διαβαζεις τη λογικη για τα φορ και τα σεντερ μπακ, βλεπεις και τα χαφ σου για τα οποια τηρειται σιγη ιχθυος, και σκεφτεσαι οτι παμε για το απιστευτο, να εχουμε χειροτερο ροστερ απο περυσι

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Καταρχην βαζεις την καλυτερη περιπτωση (στην βαση αυτου που εγραψα βεβαια).

Κατα δευτερον απαντησα στους αλλους που θενε ΚΑΙ 2ο στοπερ. Και λεω δεν βγαινουν ολα.

Σιγά μην πάρουμε 10 παίχτες.

Κανονικά όπως είσαι έπρεπε να πάρεις 4 παίχτες: Έναν Κεντρικό Αμυντικό, έναν Κεντρικό Χαφ, έναν Ακραίο και έναν Επιθετικό. Αλλά να ταν κανονικοί παίχτες. Και ας είχες πάλι κενά στο τέλος, ας εξακολουθούσες να θες έναν Ακραίο Αμυντικό, έναν Ακραίο χαφ ακόμα κτλ.

Είναι λάθος να περιμένουμε να κλείσουμε όλες τις τρύπες σε ένα καλοκαίρι.

Αν το επιδιώξεις όχι μόνο δεν θα τα καταφέρεις, αλλά θα κάνεις ακόμα χειρότερο το ρόστερ σου, φορτώνοντας το με φύρα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
1 minute ago, Bukowski said:

Εγώ για αρχή θα ήθελα να μπούμε στα πλέυ οφ με απόσταση μαξιμουμ 5 βαθμούς από την κορυφή.

Εκεί όλα θα εξαρτηθούν από το ποιος από όλους θα έχει κάνει καλύτερη προετοιμασία για να ναι φρέσκος.

Γι αυτό η φετινή προετοιμασία είναι κομβικής σημασίας.

Οπότε κρατηθείτε γενικά οι απαισιόδοξοι μην δούμε κανένα κουλό στο φινάλε.

συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω 

Αλλά, δεν ξέρω κατα πόσο θα επηρεάσει στα προκριματικά η προετοιμασία που θα πρέπει να γίνει ώστε να έχει διάρκεια μέχρι και τον Μάη η ομάδα .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sepultura21 said:

Εγω δεν καταλαβαινω αυτη την καλτιλα που πρεπει πρωτα να κλεισουν οι παιχτες στα επιθετικα χαφ, μετα στα μπακ, μετα στα φορ και στο τελος στα αμυντικα χαφ. Υπαρχει καποιο ειδος αναπηριας στη μεση και θεωρειται δυσχερες μουλτιτασκινγκ να μιλας την ιδια μερα με το μανατζερ Ζερλαδες και το μανατζερ Φουφουτου?

 

Διαβαζεις τη λογικη για τα φορ και τα σεντερ μπακ, βλεπεις και τα χαφ σου για τα οποια τηρειται σιγη ιχθυος, και σκεφτεσαι οτι παμε για το απιστευτο, να εχουμε χειροτερο ροστερ απο περυσι

Ίσως μας κρατάνε το καλό για το φινάλε...

Όπως πέρσι που περιμέναμε χαφ και ακραίο στο φινάλε συν ένα κερασάκι που έλεγε ο Σαχλαμαρίνος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AEK Goa said:

συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω 

Αλλά, δεν ξέρω κατα πόσο θα επηρεάσει στα προκριματικά η προετοιμασία που θα πρέπει να γίνει ώστε να έχει διάρκεια μέχρι και τον Μάη η ομάδα .. 

Αν είσαι στοιχειωδώς σοβαρός, θα πρέπει να περιμένεις πως μάλλον φέτος δεν μπαίνεις Europa τόσο μουνί που τα έκανες πέρσι και να σχεδιάσεις την σεζόν με αυτό ως δεδομένο. Τουλάχιστον θα πρέπει να σε παρηγορεί ότι πέρσι πήρες το μάξιμουμ που μπορούσες να πάρεις και να φροντίσεις του χρόνου να σαι σοβαρός. Αν βέβαια σου κάτσει και περάσεις ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Σιγά μην πάρουμε 10 παίχτες.

Κανονικά όπως είσαι έπρεπε να πάρεις 4 παίχτες: Έναν Κεντρικό Αμυντικό, έναν Κεντρικό Χαφ, έναν Ακραίο και έναν Επιθετικό. Αλλά να ταν κανονικοί παίχτες. Και ας είχες πάλι κενά στο τέλος, ας εξακολουθούσες να θες έναν Ακραίο Αμυντικό, έναν Ακραίο χαφ ακόμα κτλ.

Είναι λάθος να περιμένουμε να κλείσουμε όλες τις τρύπες σε ένα καλοκαίρι.

Αν το επιδιώξεις όχι μόνο δεν θα τα καταφέρεις, αλλά θα κάνεις ακόμα χειρότερο το ρόστερ σου, φορτώνοντας το με φύρα. 

Εγω δεν θα ειχα προβλημα με 4-5 παικτες, υπο την εννοια οτι θα πρεπει να ειμεθα και ρεαλιστες.

Εχω μεγαλο προβλημα πλεον ομως με το καρναβαλι των δανεισμων με οψιον.

Γιατι ξερω οτι ειτε δεν πιασουν, ειτε δεν θα μπορεις να τους κρατησεις και οι περισσοτεροι θα ξαναφυγουν.

Γνωμη μου.

Θα μου πεις οικονομικο ειναι και παλι το θεμα, αλλα δεν γινεται να μην βρισκεις αλλες λυσεις μετα απο χρονια με τοσα εσοδα, καπου ελεος δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Εγω δεν θα ειχα προβλημα με 4-5 παικτες, υπο την εννοια οτι θα πρεπει να ειμεθα και ρεαλιστες.

Εχω μεγαλο προβλημα πλεον ομως με το καρναβαλι των δανεισμων με οψιον.

Γιατι ξερω οτι ειτε δεν πιασουν, ειτε δεν θα μπορεις να τους κρατησεις και οι περισσοτεροι θα ξαναφυγουν.

Γνωμη μου.

Θα μου πεις οικονομικο ειναι και παλι το θεμα, αλλα δεν γινεται να μην βρισκεις αλκες λυσεις μετα απο χρονια με τισα εσοδα, καπου ελεος δλδ.

Με νορμάλ ρήτρες (1,5-2,5m και προσυμφωνημένα συμβόλαια αν τις ενεργοποιήσεις) είσαι καλύτερα από το να τους φέρεις όλους μαζεμένους γιατί δεδομένα κάποιος δεν θα σου βγει και στην ΑΕΚ που κοιτάζει και το ανθυποcent όλοι ξέρουμε τί σημαίνει αυτό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
Just now, Bukowski said:

Αν είσαι στοιχειωδώς σοβαρός, θα πρέπει να περιμένεις πως μάλλον φέτος δεν μπαίνεις Europa τόσο μουνί που τα έκανες πέρσι. Τουλάχιστον θα πρέπει να σε παρηγορεί ότι πέρσι πήρες το μάξιμουμ που μπορούσες να πάρεις και να φροντίσεις του χρόνου να σαι σοβαρός. Αν βέβαια σου κάτσει και περάσεις ακόμα καλύτερα.

Το θέμα είναι ποιοι είναι οι στόχοι που θέτει για την ομάδα ο ΔΜ.. Αν ο στόχος είναι έσοδα για τον Ναό, τότε μάλλον ο Α' στόχος θα είναι οι όμιλοι και μετά ότι κάτσει, που η λογική λέει πως αν πάμε με την περσινή συνταγή δύσκολα θα κάτσει εγχώριος τίτλος...  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Εγω δεν θα ειχα προβλημα με 4-5 παικτες, υπο την εννοια οτι θα πρεπει να ειμεθα και ρεαλιστες.

Εχω μεγαλο προβλημα πλεον ομως με το καρναβαλι των δανεισμων με οψιον.

Γιατι ξερω οτι ειτε δεν πιασουν, ειτε δεν θα μπορεις να τους κρατησεις και οι περισσοτεροι θα ξαναφυγουν.

Γνωμη μου.

Θα μου πεις οικονομικο ειναι και παλι το θεμα, αλλα δεν γινεται να μην βρισκεις αλλες λυσεις μετα απο χρονια με τοσα εσοδα, καπου ελεος δλδ.

Παντως δανεισμος με οπτιον χρησιμοποιειται full απο ομαδες επιπεδου Εβερτον, Φιορεντινα κλπ.

Καταλαβαινω γιατι ειναι αγχωτικο για τον οπαδο,

αλλα δεν ειναι Ελληνικη/ΑΕΚτζηδικη εφευρεση.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×