Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Από που τον τσιμπήσαμε αυτόν είπαμε;

 

Εμεινε ελευθερος απ τον Αστερα (δεν ανανεωνε) και πιο πριν ηταν Πανθρακικο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Εχω παρα πολύ καλή γνώνη για τον Αθανασιαδη, όσες φορες τον έχω δει στον Αστέρα και πιο παλια στον Πανθρακα μου ειχε αρέσει. Εντύπωση μου κανε που δεν ξεπεταχτηκε νωρίτερα, αλλα τέρμας είναι, και ο κηπουρός καριέρα έκανε μετά τα 30.

Αν φύγει ο Μπαρκας τον έχει τον Τσιντώντα για πρωινο. 

Περιμένω να δω δουλειά του χρόνου με τον νέο προπονητή τερματοφυλάκων.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, The Magician said:

Καλως ηρθε και το παιδι ο Αθανασιαδης. Ηταν επιτακτικη κινηση απο τη στιγμη που αποδεσμευτηκε ο Γιαννικογλου (ο οποιος δεν καταλαβαμε γιατι ηρθε)

ΙΝ

  • Σαμπανατζοβιτς
  • Ντελετιτς
  • Παουλινιο
  • Αθανασιαδης

OUT

  • Μπογε
  • Αλεφ
  • Πονσε
  • Γιαννικογλου
  • Γκαλο

Και μετα ειναι το αλισβερισι με τους δανεικους που πρεπει να δουμε τι θα γινει

4 στους 5 αουτ είναι περσινοί ιν, ολέθριο θέρος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλός ο Αθανασιάδης αλλά ασταθής και χάλια με τη μπαλα στα πόδια. Αυτή είναι η φήμη του. Για αυτο τον εκτόπισε ο Παπαδόπουλος. 

Link to comment
Share on other sites

OUT και οι Τσοσιτς και Γιαννιώτης . Με τον ένα η το άλλο τρόπο θα φύγουν λογικά . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

OUT και οι Τσοσιτς και Γιαννιώτης . Με τον ένα η το άλλο τρόπο θα φύγουν λογικά . 

Οπότε πάμε για 2 σέντερ μπακ

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geologos said:

Τωρα σοβαρά, 3 εκατομύρια θα δίνατε για Ματέο Γκαρσία? Να το θςσω αλλιώς, εχει κανεις παραπονο που δεν δωσαμε 3 μύρια για αυτόν τον παίκτη, με βάση όσα έχουμε δει μέχρι ετουτη τη στιγμή?

Aπεριφραστα ναι, Γενικως κι αριστος, τα νουμερα εχουν ξεφυγει εξω, και για να παρεις πλεον καλο παιχτη, θελει ΛΕΦΤΑ. Για να δωσω παραδειγμα συγκρισης, κατι απθανοι Σκανδιναβοι που παιζουν σε ομαδες τυπου Χερακλες κ δεν εχο9υν κανει τπτ στην καριερα τους, συμφωνα με τα χειμερινα ρεπορταζ, κοστιζουν πανω-κατω αυτα τα λεφτα. Δες και τι συμβαινει στα της ΑΕΚ, παιχτες σαν τον Αλεφ απο τα πεταμενα της Μπραγκα, θεωρειται λογικο να εχουν 1.8 μυρια ρητρα αγορας.

 

Τον παιχτη τον εχεις δει σε συνθηκες ελ.πρωταθληματος, ξερεις οτι θα προσαρμοστει, ξερεις πανω κατω τι προσωπικοτητα εχει. Περσι (το εχω ξαναγραψει πολυ πριν ακουστει για εμας ή παοκ ή οσφπ) ηταν ο μονος παιχτης στο πρωταθλημα πλην των γνωστων 3 ομαδων, που ξεχωρισε τοσο ωστε να φαινεται αξιος να παιξει σε μια απο αυτες. Πιθανως ειναι και πιο ασφαλης (αρα και πιο φτηνη) ως κινηση απο τον καθε Φραντσον-Μπογιε που δεν τους εχουμε μελετησει δια ζωσης και δεν εχουμε ιδεα πως θα ανταποκριθουν στην Ελλαδα μας, οτι καριερα κι αν εχουν απο πισω.

Εντωμεταξυ ο συγκεκριμενος ειναι κυριολεκτικα οτι ελειπε απο την περσινη μεσοεπιθετικη γραμμη της ομαδας, εινα σχεδον αστειο που δεν δειξαμε καν ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Εχω παρα πολύ καλή γνώνη για τον Αθανασιαδη, όσες φορες τον έχω δει στον Αστέρα και πιο παλια στον Πανθρακα μου ειχε αρέσει. Εντύπωση μου κανε που δεν ξεπεταχτηκε νωρίτερα, αλλα τέρμας είναι, και ο κηπουρός καριέρα έκανε μετά τα 30.

Αν φύγει ο Μπαρκας τον έχει τον Τσιντώντα για πρωινο. 

Εξοδους εχει η καρφωμενος στη γραμμη;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vargas21 said:

Να πούμε εδω για τον Πόνσε ότι υπογράφει για 1,8Μ + μπόνους .Δεν εχει θέμα με το καλύτερο πρωτάθλημα αλλα με το οικονομικό του. Ολα τα αλλα τζάμπα αναλύσεις. Επίσης αν εμείς δίναμε 3Μ για Γκαρσια θα κράζαμε που μας έπιασαν κοτσυφια. 

Αλλο το ότι δεν δίναμε 1,2 εκατομμύρια αλλά 1,8 εκατομμύρια ευρώ καθαρά ξεφεύγει πολύ. Αντε να τα κάνω 1,6 αν το άρθρο κατα λάθος έγραφε για ευρώ. Το θέμα όμως είναι ότι το υψηλότερο συμβόλαιο της ΑΕΚ καθ'υπέρβαση πάντα, αντε να ξεπεράσει του Λιβάγια κανα κατοστάρικο.

Αν η ΑΕΚ φάει πολλά άκυρα ο Καρντόσο θα το παίξει Ουζουνίδης κάνοντας την ανάγκη φιλοτιμία ή όχι, μένει να το δούμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνου θυμηθηκα που περσι καθυστερουσαμε στια μεταγγραφες επειδη ειχε... Μουντιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Με την φωτο Αθανασιαδη διαπιστωσα οτι ο Λυμπε ειναι Ελλαδα.

Απο τις 11 χθες το πρωι που μας εγραψε   ο Κεφτες οτι αρχισαν οι διαπραγματευσεις για 3 αθλητες μεχρι τωρα τηλεφωνικως αυτος να συνεννοειται αραγε; 

Γιατι αν ειναι ετσι μαλλον θα την φαμε την βδομαδα 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
32 minutes ago, Bukowski said:

Ξαφνου θυμηθηκα που περσι καθυστερουσαμε στια μεταγγραφες επειδη ειχε... Μουντιαλ.

Πνίγηκα χαχα

Πήραμε τερματοφυλακάρα έμαθα. Εύγε Λύμπε μου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Με την φωτο Αθανασιαδη διαπιστωσα οτι ο Λυμπε ειναι Ελλαδα.

Απο τις 11 χθες το πρωι που μας εγραψε   ο Κεφτες οτι αρχισαν οι διαπραγματευσεις για 3 αθλητες μεχρι τωρα τηλεφωνικως αυτος να συνεννοειται αραγε; 

Γιατι αν ειναι ετσι μαλλον θα την φαμε την βδομαδα 

Είχε γράψει και κάτι καλό ο Τσατάλης πέρυσι. Ενω η ΑΕΚ είχε ανοίξει παρτίδες με την Λας Πάλμας από τον Ιανουάριο του 2017 ποτέ δεν έγινε δια ζώσης συνάντηση στελεχών. Όπως γνωρίζουμε αρκετοί από πιο απλές έστω συναλλαγές, όταν υπάρχει προσωπική επαφή τουλάχιστον μπορεί να ξεκαθαρίσει κάτι ευκολότερα θετικά ή αρνητικά ή να πέσουν και άλλες προτάσεις στο τραπέζι.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ διαβαζουμε αυτο

 

 

Στην τελική ευθεία έχουν μπει οι συζητήσεις της ΑΕΚ με την Σπόρτινγκ για τον Ζεράλδες με τον δανεισμό του παίκτη, με οψιόν αγοράς για την Ένωση, να κλείνει τις επόμενες ημέρες. Οι Πορτογάλοι τώρα και συγκεκριμένα η Record αναφέρει πως η Σπόρτινγκ επιθυμεί να ανανεώσει το συμβόλαιο του Ζεράλδες, το οποίο τελειώνει το 2021 και κατόπιν να τον παραχωρήσει δανεικό στην ΑΕΚ, με οψιόν αγοράς όπως προείπαμε. Προφανώς εφόσον ισχύει αυτή η προσπάθεια της πορτογαλικής ομάδας θα έχει συμφωνηθεί μεταξύ όλων των πλευρών.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

Είχε γράψει και κάτι καλό ο Τσατάλης πέρυσι. Ενω η ΑΕΚ είχε ανοίξει παρτίδες με την Λας Πάλμας από τον Ιανουάριο του 2017 ποτέ δεν έγινε δια ζώσης συνάντηση στελεχών. Όπως γνωρίζουμε αρκετοί από πιο απλές έστω συναλλαγές, όταν υπάρχει προσωπική επαφή τουλάχιστον μπορεί να ξεκαθαρίσει κάτι ευκολότερα θετικά ή αρνητικά ή να πέσουν και άλλες προτάσεις στο τραπέζι.

 

Επειδη ειμαι και γω στο τομεα των πωλησεων οσες διαπραγματευσεις γινονται με mail ή τηλεφωνικα τις περισσοτερες φορες δεν κλεινουν. Η το πολυ να στείλεις/παρεις δείγμα. 

Οσες φορές πήγαμε αυτοπροσώπως οι συμφωνίες έκλεισαν. Γιαυτο τον λογο και το οικονομικο κυριως χαλανε οι δουλειες μεταξυ αγνωστων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Εξοδους εχει η καρφωμενος στη γραμμη;

Εβγαινε και εβγαινε δυνατα, οχι φλώρικα. Έχει κορμι και το αξιοποιέί.

Αμα δουλευτει και σωστα καλά θα μαστε. Όχι σούπερ, αλλά καλά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ διαβαζουμε αυτο

 

 

Στην τελική ευθεία έχουν μπει οι συζητήσεις της ΑΕΚ με την Σπόρτινγκ για τον Ζεράλδες με τον δανεισμό του παίκτη, με οψιόν αγοράς για την Ένωση, να κλείνει τις επόμενες ημέρες. Οι Πορτογάλοι τώρα και συγκεκριμένα η Record αναφέρει πως η Σπόρτινγκ επιθυμεί να ανανεώσει το συμβόλαιο του Ζεράλδες, το οποίο τελειώνει το 2021 και κατόπιν να τον παραχωρήσει δανεικό στην ΑΕΚ, με οψιόν αγοράς όπως προείπαμε. Προφανώς εφόσον ισχύει αυτή η προσπάθεια της πορτογαλικής ομάδας θα έχει συμφωνηθεί μεταξύ όλων των πλευρών.

Λογικο ειναι,

αμα παιξει καλα φετος στην ΑΕΚ, μπορει εν τελει να βγει εντελως χαμενη η Σπορτινγκ.

Γιατι με 1 χρονο στο συμβολαιο του ανετα δεν ανανεωνει,

και περιμενει ενα χρονο να παει ελευθερος οπου θελει μετα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι υποθετω οτι θα βαλουν καμια τεραστια οψιον.

Τελος παντων ας δουμε πρωτα τι θα γινει, γιατι αρχιζουν παλι και αργουν τα πραγματα με ηδη εδω και καιρο δημοσιευμενα ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bluesman said:

Διαρκώς με Ζεράλδες είμαστε στην τελική ευθεία:)

Ειναι μεγαλη η ευθεια και παμε και αργα μην καψουμε βενζινη. Ειναι ακριβη και η Ετζιαν 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nedved21 said:

Λογικο ειναι,

αμα παιξει καλα φετος στην ΑΕΚ, μπορει εν τελει να βγει εντελως χαμενη η Σπορτινγκ.

Γιατι με 1 χρονο στο συμβολαιο του ανετα δεν ανανεωνει,

και περιμενει ενα χρονο να παει ελευθερος οπου θελει μετα.

Το θεμα ειναι αν παιξει καλα στην ΑΕΚ να μεινει στην ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα κι εγω. Δεν μας νοιαζει αν ειναι λογικο, αλλα οτι ειναι εναντιον μας.

Γενικα βλεπω να επιστρεφουμε στα γνωστα, ουτε αυτους τους στοχους δεν θα μπορουν να παρουν με καλες συνθηκες, μακαρι να ειμαι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×