Jump to content

Recommended Posts

Για μένα οι ελλείψεις είναι πρώτα του σεντερμπακ και μετά του τρίτου επιθετικού πίσω απο Ολιβειρα, Λιβάγια. Δεν είναι δυνατόν να πας με 2 επιθετικούς σε 45 - 50 αγωνες....Τον Γιακουμάκη δεν τον βλέπω καν. Μετά σαν συμπλήρωμα ευπρόσδεκτος ο αλλος εξτρεμ και στο τέλος αν και εφόσον έρθει πώληση Γαλανό ένα ψηλό εξάρι....Δηλαδή αν μου έλεγε καποιος έχεις μονο 2 επιλογές, θα έπαιρνα σεντερμπακ με αρχίδια και τρίτο επιθετικό με άλλο στυλ τελείως μπροστά για τα ταμπούρια (ψηλό target man)...Στα εξτρεμ και κέντρο το ψιλομπαλώνεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

αυτα τα εχουν προβλημα δεν τα καταλαβαινω αν τα πιστευετε παντως.

Νικο μόνοι τους τα λένε οτι έχουν πρόβλημα. Πλέον δεν είναι κρυφό. Επίσης τι θα λέγαμε εμείς αν 20 μέρες πριν τα προκριματικά δεν είχες οχι 4ο χαφ αλλά ούτε τρίτο και αναπληρωματικό αρ. μπακ, ενώ και το πρώτο δεν σου γεμίζει και το μάτι; 

Link to comment
Share on other sites

Τα ορκ εχουν ξεπεράσει κατα πολύ τα ιστορικά τους στανταρ, και αγωνιστικά και από θέμα τίτλων. Χρειάζεται απίστευτο χρήμα και άλλα κόλπα για να διατηρηθούν έτσι, επειδή απλά δεν είναι για εκεί. Δεν ειναι οσφπ. Είναι ζμπαογξ. Δεν μπορούν να διαχειριστούν πρώτες θέσεις κλπ, όπως βέβαια και εμείς. Δε γίνεται κάθε χρόνο να είναι και καλύτερος. Να ευχαριστουν την κατάσταση του βαζελου, αλλιώς η πτώση θα ηταν εκκωφαντική

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Skepastos said:

Νικο μόνοι τους τα λένε οτι έχουν πρόβλημα. Πλέον δεν είναι κρυφό. Επίσης τι θα λέγαμε εμείς αν 20 μέρες πριν τα προκριματικά δεν είχες οχι 4ο χαφ αλλά ούτε τρίτο και αναπληρωματικό αρ. μπακ, ενώ και το πρώτο δεν σου γεμίζει και το μάτι; 

Για τα προκριματικά συμφώνησα και το έγραψα. Για μετά όμως με νοιάζει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό σχόλιο που ισχύει για το γυμναστήριο: αν πηγαίνεις, η συνδρομή δεν είναι ακριβή. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Για τα προκριματικά συμφώνησα και το έγραψα. Για μετά όμως με νοιάζει περισσότερο.

Ολη η ιστορια γι' αυτους ειναι τα προκριματικα ομως

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikos said:

Για τα προκριματικά συμφώνησα και το έγραψα. Για μετά όμως με νοιάζει περισσότερο.

Μετά όπως είπες "φερε 2 την τρέλα μου να μην βλεπουμε κανέναν"

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ πλήρως με τη σκέψη Για Μπογε, έχουμε πληρότητα εκεί και δεν νομίζω ότι έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από τους υπάρχοντες. 

Σίγουρα χρειάζεται ένα στόπερ για βασικός πλέον, παρτενέρ του ψυχάκια, που να ξέρει μπάλα. Ένας Τσιγκρινσκι δηλαδή, χωρίς να έχει κολλητό ορθοπεδικο, ένας Δέλλας πριν 15 χρόνια. Ας τον βρουν, δεν ξέρω, πάντως έπρεπε ήδη να έχουμε μπει στη σκέψη απόσυρσης του Τσιγκρι. Νομίζω ότι δεν το έχουμε κάνει και θα την πατήσουμε αν του χρόνου δε μείνει ο Βρανιες, θα ψάχνουμε 2 βασικουρες. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpiRos said:

Συμφωνώ.

Και ούτε Μπράνταριτς, ιδίως αν είναι να πληρώσουμε κιόλας πολλά.

Γεμίσαμε ρολίστες, φέρε έναν παιχταρά στο κέντρο να τελειώνουμε, κι ας μην πάρουμε τίποτα άλλο.

Δεν βγαινουμε Σπυρο, θελουμε στοπερ οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν βγαινουμε Σπυρο, θελουμε στοπερ οπωσδηποτε

Αν υποθέσουμε ότι ο Τσιγκρίνσκι δεν θα παίξει στα μισά ματς τουλάχιστον.

Επίσης το καλό κέντρο μπορεί να κάνει μάγκες σβάρνες πίσω και αλμπάνηδες στα εξτρέμ. Το έχδουμε δει τόσες φορές.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bukowski said:

Εγώ. Καλός παίχτης είναι ο Σέρβος αλλά δεν ξεχωρίζει κιόλας ας πούμε.

Ουτε που τον ειχα συγκρατησει απο τα παιχνιδια με εμας και μου φανηκε περιεργο.Αρα υποθετω χειροτερος του Γιοχανσον προ χιαστων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Ολη η ιστορια γι' αυτους ειναι τα προκριματικα ομως

Θα δείξει. Αυτος καίει λεφτα ως τώρα, θα δούμε πού το πάει το παραμύθι.

Link to comment
Share on other sites

Στόπερ θελουμε γιατι δεν έχουμε στόπερ για να παίξει ψηλά η άμυνα, που απο οτι καταλαβαινω θέλει ο προπονητης.

Ούτε ο κακος οικονομου δεν είναι τέτοιος, ούτε ο καλός τσιγκρίνσκι.

Έστω δανεικος, είναι απαραίτητος ένας στοπερ για βασικός.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, SpiRos said:

Αν υποθέσουμε ότι ο Τσιγκρίνσκι δεν θα παίξει στα μισά ματς τουλάχιστον.

Επίσης το καλό κέντρο μπορεί να κάνει μάγκες σβάρνες πίσω και αλμπάνηδες στα εξτρέμ. Το έχδουμε δει τόσες φορές.

Συμφωνω απολυτα για την αναγκη να χουμε ενα καλο κεντρο. Το θεμα ειναι ομως οτι ο Σβαρβας φαινεται να ναι παικτης Β Εθνικης, ο Τσιγκρινσκι ειναι γυαλινος και ενα βημα πριν την συνταξη, ενω και με βαση το πως φαινεται να παιζει ο Καρντοσο θες στοπερ aggressive που να βγαινουν πρωτοι στη μπαλα, κατι σαν τον Βρανιες δηλαδη.

Αν ειχαμε κρατησει τον Λαμπροπουλο θα συμφωνουσα μαζι σου, τωρα ομως το προβλημα στην αμυνα θεωρω οτι ειναι τεραστιο

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

Θα δείξει. Αυτος καίει λεφτα ως τώρα, θα δούμε πού το πάει το παραμύθι.

Κοιτα δεν παρακολουθω ιδιαιτερα την επικαιροτητα τους, αλλα απ οτι εχω δει ηδη αρχισαν τα πρωτα μαζεματα και οι δικαιολογιες περι ffp. Οπως επισης δεν βλεπω τον Σαββιδη να χει ριξει ιδιαιτερα χρηματα μεχρι τωρα. Θεωρω οτι αν δεν μπουνε ομιλους ουτε φετος θα ζοριστουνε, ενω οπως και να το κανουμε δεν θα θελα να τους δω και με το εξτρα αποθεματικο της ΟΥΕΦΑ. Ας μεινουν με αυτα που εχει ο Σαββιδης για καψιμο, αρκετα ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Κοιτα δεν παρακολουθω ιδιαιτερα την επικαιροτητα τους, αλλα απ οτι εχω δει ηδη αρχισαν τα πρωτα μαζεματα και οι δικαιολογιες περι ffp. Οπως επισης δεν βλεπω τον Σαββιδη να χει ριξει ιδιαιτερα χρηματα μεχρι τωρα. Θεωρω οτι αν δεν μπουνε ομιλους ουτε φετος θα ζοριστουνε, ενω οπως και να το κανουμε δεν θα θελα να τους δω και με το εξτρα αποθεματικο της ΟΥΕΦΑ. Ας μεινουν με αυτα που εχει ο Σαββιδης για καψιμο, αρκετα ειναι ?

Υπάρχει και η θεωρεία ότι το κοινό στο οποίο απευθύνεται είναι γαύροι των φτωχών, άρα στα παπάρια του οι Ευρώπες εφόσον βέβαια υπάρχει κι άλλο χρήμα για κάψιμο (που μπορεί να υπάρχει). 

Οπως και να έχει, ο χρόνος θα δείξει και τους εύχομαι τα χειρότερα.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Geologos said:

Στόπερ θελουμε γιατι δεν έχουμε στόπερ για να παίξει ψηλά η άμυνα, που απο οτι καταλαβαινω θέλει ο προπονητης.

Ούτε ο κακος οικονομου δεν είναι τέτοιος, ούτε ο καλός τσιγκρίνσκι.

Έστω δανεικος, είναι απαραίτητος ένας στοπερ για βασικός.

Ετσι...και για μενα πρωτα θελεις βαρβατο CB, μετα βαρβατο χαφ κ εναν καλο δευτερο CF.

Link to comment
Share on other sites

Ο Χωριανόπουλος λέει για Ρέγες της Φενέρ. Προφανώς για δανεισμό. Ειχε ακουστεί και πριν απο ένα μήνα για όλες τις Ελληνικές. Παίζει και αμ. μέσος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Ο Χωριανόπουλος λέει για Ρέγες της Φενέρ. Προφανώς για δανεισμό. Ειχε ακουστεί και πριν απο ένα μήνα για όλες τις Ελληνικές. Παίζει και αμ. μέσος

Καλος ειναι αυτός;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Καλος ειναι αυτός;

Δεν τον έχω δεί, μην λέω μαλακίες. Απο ότι βλέπω (βίντεο, στατιστικά, συμμετοχές κλπ) είναι καλός όμως. Ψηλός αμυντικός, όχι γρήγορος, που του αρέσει να πηγαίνει πρώτος στην μπάλα...

Εγώ θα προτιμούσα βέβαια άλλον έναν γρήγορο σαν τον Βράνιες, αλλά έχει λογική αν τον κοιτάνε και για αμυντικό χαφ λόγω ύψους

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογικη στο να κοιτανε στοπερ που να παιζουν και αμυντικα χαφ.Το αμυντικο χαφ του Καρντοσο πρεπει να ειναι λιγο σβουρας και μπαλαδορος και οχι βαρυ κορμι.

Link to comment
Share on other sites

Αλμέιδα για επιθετικός και τερματοφύλακας. Ελεύθερος. Και έμπειρος. Με γνώση της ελληνικής πραγματικότητας.

Όλα εγώ θα στα λέω ρε μαλάκα Λύμπε?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεξι μπακ δεν ζηταει κανεις;

Ελα ντε. Θελουμε παικτη κ εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×