Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Ε, καπου θα αρχίσουν να ανοίγουν στόματα, παραείναι αστεία η κατάσταση αν έχουν έτσι τα πραγματα. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vargas21 said:

ΑΕΚ ΜΟΝΟ

23 λεπ. · 

Τα συμπεράσματα και οι αλήθειες από τα συνεχιζόμενα φιάσκο των τελευταίων ημερών...

1. Δεν υπάρχει σάλιο διαθέσιμο. Πουλάει η ΑΕΚ τον Γιακουμάκη στη Φένλο με 200.000 ευρώ και αντί να βάλει άλλα 300 για να καλύψει το 500ρικο που θέλει η Άντερλεχτ για να απομακρύνει ως ελεύθερο τον Βράνιες, επιλέγει να αφήσει την υπόθεση για αργότερα

2. Αλί, αλί και τρισαλί, που έγραψε σήμερα και μια φυλλάδα. Ο Αλί είναι αλήθεια ότι απασχολεί την ΑΕΚ και ότι έγινε μια πρόταση για τη συνιδιοκτησία του ποδοσφαιριστή, κοινώς το να παίζει σε εμάς χωρίς να τους δώσουμε ούτε ευρώ για αγορά κι αν πωληθεί, να τα μοιραστούμε με τους Καταριανούς. Παραμύθι της Χαλιμάς ότι η υπόθεση είναι ακόμα ανοικτή. Οι Καταριανοί θέλουν και λεφτά βλέπεις. Ζήτησαν 1 εκατ. ευρώ, οπότε όπου φύγει φύγει...

3. Ποτέ δεν έφτασε η ΑΕΚ τις 500.000 ευρώ το χρόνο για τον Ινσούα. Αν ήταν έτσι, ο Αργεντινός θα είχε κλείσει χθες. Στις 380.000 ευρώ ανέβηκε σε πάγιες αποδοχές και με τα μπόνους, άντε να έφτανε στα 4,5 κατοστάρικα η φάση. Ο Αργεντινός ζητούσε 500.000 στην τράπεζα κάθε χρόνο, βρέξει χιονίσει, δηλαδή χωρίς μπόνους.

4. Αν δεν φύγει ο Βέρντε, δύσκολα θα έρθει εξτρέμ κανονικός, δηλαδή όχι λαχείο τύπου Ενομπακάρε και Καρακλάγιτς. Αυτή είναι η άνωθεν εντολή. Τώρα αν εσείς βρίσκετε λογική, να την πείτε και σε εμάς. Πάντως αυτό ισχύει και ψάχνει εναγωνίως ο Ίβιτς να τον σπρώξει οπουδήποτε τον Ιταλό, έστω με δανεισμό και οψιόν αγοράς.

5. Κρατήστε και αυτό... Ακόμα και αν πωληθεί ο Οικονόμου, το πιθανότερο είναι να μείνει η ΑΕΚ με τέσσερις στόπερ και να μην πάρει πέμπτο. Κι αν πάρει, θα είναι κάποιος φέρελπις, όχι έτοιμος παίκτης.

6. Γελάει ο ντουνιάς με την υπόθεση Λυκογιάννη, που δυστυχώς έχει βάση ως πιθανή λύση. Από τον Μλαντένοβιτς στον Λούνα, από τον Λούνα στον Ινσούα και από εκεί στον Λυκογιάννη; Να μην το ζήσουμε κι αυτό...

7. Παλεύει ο Ίβιτς να βρει λύσεις με μπάτζετ το οποίο είναι 5-6 φορές μικρότερο από αυτό που είχε η ΑΕΚ το καταστροφικό καλοκαίρι 2019 με τους Καρντόσους και τους Σιμάους. Πάλι καλά που ο άνθρωπος έφερε Καρέρα και Σιμάνσκι...

@amd δεν μας βλεπω καλα....και ο συγκεκριμενος εχασε και το δωρεαν σουβλακι

@nikos δεν μας απογοητευει ποτε αυτη η ομαδα

ποιος μπινες ειναι αυτός ? Αρναούτογλου ?

το 1 το 3 το 5 και το 6 είναι πουτσες και πίπες απλά και όμορφα και ποιος τα γράφει είναι το λιγότερο μπίνες

το 2 το 4 και το 7 είναι γνωστά και χιλιοειπωμενα εδώ και πάρα πολύ καιρό 

στο 2 η πρόταση είναι για μακροχρόνιο δανεισμό με σκοπό να βγει στην βιτρίνα ο παίχτης πριν μέρες το έγραψα

στο 4 είναι γνωστό εδώ και ενάμισι μήνα ότι ο βερντε θέλουμε να φύγει είτε είτε αλλιώς 

στο 7 πάλι είναι γραμμένο η ΑΕΚ το περασμένο καλοκαίρι ανέβασε 2.5 μυρρια τα συμβόλαια και έδωσε σχεδόν 3μυρρια σε μεταγραφές παιχτών 

δεν υπάρχει αυτό το μπάτζετ φέτος το έχουμε ξαναγράψει δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά με τις παρούσες συνθήκες 

τώρα αν τα γράφουμε εδω και δεν σαρεσουν και πρέπει να στα γράψει ο Χ ψ μπινες για να τα πιστέψεις είναι δικό σου πρόβλημα 

εγώ ότι γράφω το ξέρω το εννοω και ακόμα και έξω να πέσω θα βγω να το πω γιατί το αντερακι μου δεν το λιγδωνει κανένας Μαρής Μαρινάκης Μελισσανίδης η Σαββίδης 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπινες γιατί σιγουρα λέει ψεματα ή μπινες γιατί δεν μας αρέσουν αυτά που γράφει; 
Ας δούμε πρώτα και θα κριθεί κι αυτος.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

Μπινες γιατί σιγουρα λέει ψεματα ή μπινες γιατί δεν μας αρέσουν αυτά που γράφει; 
Ας δούμε πρώτα και θα κριθεί κι αυτος.

μπίνες γιατί γράφει ψέματα πάνω από τα.μισα θέματα τώρα εγώ δεν έχω να δω κάτι αυτά που γράφει δεν φαίνονται αυτά που γράφει τα εξήγησα ένα ένα που έχει δίκιο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

μπίνες γιατί γράφει ψέματα πάνω από τα.μισα θέματα τώρα εγώ δεν έχω να δω κάτι αυτά που γράφει δεν φαίνονται αυτά που γράφει τα εξήγησα ένα ένα 

Στο θεμα αμυντικου δεν νομιζω να μην το εχουν σκεφτει παντως. Τωρα για Ινσουα , χρηματα και προτασεις τα εχεις πει και εσυ ξερεις. Εγω το εβαλα γιατι εξω οτι και να πουμε αυτα φαινονται 

Ακομα και στον Αλι φανηκε ποσο χαμηλωσε το θεμα... Τωρα αν ειναι μπινες ο συγκεκριμενος θα φανει στο τελος. Τον προτιμω παντως απο ΚΚ365 που μου γραφει δεν βλεπω να χαλαει...... 

Στο θεμα Βρανιες ειναι παιχνιδι τακρικης και το καταλαβαινουμε ολοι . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες κάνει εντιτ όταν το εγραψα. (Για να καταλάβουν και οι υπόλοιποι αργοτερα το λεω)
 

 

Link to comment
Share on other sites

το ότι η ΑΕΚ δεν έχει λεφτά και δεν μπορεί να πλησιάσει το περσινό μπάτζετ νομίζω εχει γραφτεί πολλές φορές 

και δεν εννοώ να διατηρήσει ίδια συμβόλαια αλλά να αυξήσει τα συμβόλαια της 

τι λεφτά έδωσε πέρσι για μεταγραφές και τι μπορεί να δώσει φέτος 

ποια είναι τα έσοδα και ποια τα έξοδα τα έχω γράψει 2-3 φορές άρα από πού να βρεθεί το μπάτζετ ???

 

Link to comment
Share on other sites

Απο ολα αυτα εγώ δεν καταλαβαινω γιατι ο Λυκογιάννης δεν μας κανει και μας κανει ο Ινσουας ή ο Λουνας.

Και η θέση του αριστερου μπακ, εφοσον ψιλουπολογιζουν να ειναι πρωτος ο Λοπεζ, είναι μια θέση που μακαρι να βγει με δανεισμό και να την αφήσουν για αργότερα που θα χουμε πιο πολλα φράγκα και λιγοτερα κενα ίσως.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geologos said:

Απο ολα αυτα εγώ δεν καταλαβαινω γιατι ο Λυκογιάννης δεν μας κανει και μας κανει ο Ινσουας ή ο Λουνας.

Και η θέση του αριστερου μπακ, εφοσον ψιλουπολογιζουν να ειναι πρωτος ο Λοπεζ, είναι μια θέση που μακαρι να βγει με δανεισμό και να την αφήσουν για αργότερα που θα χουμε πιο πολλα φράγκα και λιγοτερα κενα ίσως.

γιατί ο Χ,ψ αρδ πρέπει να γράψει τις πίπες του 

μακάρι να έρθει ο Λυκογιάννης αλλά με μεταγραφή όχι δανεικός και αγυριστος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

γιατί ο Χ,ψ αρδ πρέπει να γράψει τις πίπες του 

μακάρι να έρθει ο Λυκογιάννης αλλά με μεταγραφή όχι δανεικός και αγυριστος

Μωρε και δανεικος με οψιον να ρθει και να σπρωξεις το χαρτι αλλου δε μας χαλαει

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα, κάναμε πρόταση να πάρουμε παίκτη με ζερό φράγκα για ομάδα και συμβόλαιο παίκτη;

Τι μεγιστάνας θεέ μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geologos said:

Μωρε και δανεικος με οψιον να ρθει και να σπρωξεις το χαρτι αλλου δε μας χαλαει

οψιόν λογική όχι 3μυρρια ξέρω γω

Link to comment
Share on other sites

Τι λογο έχει ο Αρναουτογλου να γράφει ψεμματα κατά της ΑΕΚ ή έστω κατά του Μελισσανίδη; 

Link to comment
Share on other sites

Επικό έπος. Δεν είναι θέμα τα λεφτά αλλά είναι θέμα απόφασης. 

Ρε ούτε στην τουαλέτα 

ea1ef4dd235154409130fb5d19bd955d_735669.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gybe21 said:

Του Αρναούτογλου έχω την εντύπωση πως δε του αρέσουν τα σουβλάκια.

ναι μωρέ δεν του αρέσουν τα σουβλάκια του Μελισσανίδη και του αρέσουν τα σουβλάκια του μαρη

άσε ξέρουμε πολύ καλά τι ρόλο παίζει ο καθένας πόσο τρυπάει η όχι ο καθένας 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ο πληρώνεται με καλύτερα σουβλάκια ο Αρναουτογλου, για να κατηγορεί τον Μελ, η απλά ο Μελ τον αφήνει νηστικό και δυσαρεστημένο;  

Link to comment
Share on other sites

όταν θες να κάνεις κριτική ξεκινάς βάζοντας τα δεδομένα Νίκο 

όταν θες να πετάξεις παπαριές τις γράφεις διάσπαρτες 

τι εννοώ θες να γράψεις 5 πληροφορίες ξεκινάς από το νούμερο ένα δεδομένο ότι το μπάτζετ της ΑΕΚ δεν μπορεί να ανέβει φέτος για κανένα λόγο και εξηγείς όπως κάναμε εδώ μέσα γιατί δεν γίνεται αυτό 

όταν εξηγήσεις όσο πιο αναλυτικά μπορείς,  γιατί το 95% δεν έχει παραμικρή ιδέα περί εσοδων εξόδων  και ο αναγνώστης πλέον καταλαβαίνει αρχίζεις να πετάς της πληροφορίες που θέλεις το θέμα δεν είναι τι λες αλλά πώς το λες ο τρόπος όχι το τι λες 

το να γράφεις ότι η ΑΕΚ πήρε 200 χιλιάρικα από το. Γιακουμάκη και δεν δίνει αλλά 300 να πάρει τον βρανιες είναι παπάρια γιατί είναι παπάρια ? γιατί η ΑΕΚ στην στρατιγηκη της θέλει να πάρει τον βρανιες ελεύθερο χωρίς να δώσει 500 χιλιάδες και πιστεύει ότι έστω και αργά θα το πετύχει άρα δεν θέλει να αλλάξει αυτο. πραγματικά δεν είχε η ΑΕΚ να δώσει αλλά 300 ξέρω γω ? δεν θέλει να τα δώσει σε μια περίπτωση που θεωρεί ότι αργότερα θα την φέρει σε καλύτερη θέση ώστε να μην δώσει τιποτα.

ενιγουει  μεγάλα παιδιά είναι όλοι ο καθένας ξέρει που δουλεύει ο κάθε αρδ ποιος είναι ο εργοδότης του τι έχει γράψει διαχρονικά κτλπ κτλπ

Καλός αρδ δεν υπάρχει όλοι τα παίρνουν από κάπου και για κάποιο λόγο είτε για αβάντα είτε για πόλεμο δεν νομίζω εν έτη 2020 που τα μεροκάματα τους έχουν πέσει πολύ να υπάρχουν δον κιχωτηδες στην δημοσιογραφία 

Link to comment
Share on other sites

Σαν εξώφυλλο νέου χιπ-χοπ δίσκου που θα συζητηθεί. Τροφαντουλη τον βρίσκω . Καλά που τον έβαλαν εξώφυλλο γιατί είχα ξεχάσει ότι τον πήραμε . 
spoiler alert η θέση του είναι πίσω από πίσω από τον επιθετικό 

8D765B35-88A2-405F-936A-D9A54A3CC087.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ

Ετοιμάζεται νέος αθλητικός ραδιοφωνικός σταθμός

enwsi.gr 17/08/20, 17:56
 
0
Share

Οι κεραίες του Media Insider έπιασαν μια είδηση που σίγουρα θα συζητηθεί. Μετά το λουκέτο του Sport24 Radio, στην μπάντα των FM έμειναν ο Σπορ Fm και η ΕΡΑ ΣΠΟΡ, από αθλητικά ραδιόφωνα.

Σύντομα όμως ο αριθμός των αθλητικών ραδιοφώνων θα αλλάξει, καθώς μπαίνει στον ανταγωνισμό ένας ακόμα. Μέχρι στιγμής δεν έχουν γίνει γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες για τα πρόσωπα που θα τον στελεχώσουν (αν και δεν αναμένονται μεγάλες εκπλήξεις και ηχηρό ρόστερ), ξέρουμε όμως τον βασικό στόχο και το… χρώμα του.

Πιο συγκεκριμένα στόχος είναι να πάρει το μερίδιο της πίτας που άφησε ο Sport24 Radio τόσο στην ακροαματικότητα όσο και στο διαφημιστικό κομμάτι. Το κατά πόσο αυτό είναι εφικτό και αν όντως υπάρχει αυτό το μερίδιο στην πίτα είναι αλλουνού παπά Ευαγγέλιο.

 
 

Επίσης όπως πληροφορείται ο Media Insider ο σταθμός θα λανσαριστεί ως αντικειμενικός που κρατάει ίσες αποστάσεις απ’ όλες τις ομάδες, όμως η… προτίμησή του σε μία συγκεκριμένη ομάδα θα είναι δεδομένη.

Λεπτομέρειες προσεχώς…

πηγή dailymedia

https://www.enwsi.gr/etoimazetai-neos-athlitikos-radiofonikos-stathmos/

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες ο Τσατάλης ήταν στον Sport-fm ενώ περιστασιακά έκανε και εκπομπές εκεί.

Τώρα στην αρθογραφία του παγίως εναντιωνόταν στον Ολυμπιακό. Αν πέσει όμως πιστολιά σε ΠΑΟΚ-ΑΕΚ να δούμε αν ασκήσει ευθέως κριτική ή θα τα στρογγυλέψει. Σε κάθε περίπτωση είναι από τους δημοσιογράφους που βγάζουν ενδιαφέροντα θέματα, όπως το ζήτημα των τραυματισμών και της αποκατάστασης, έχει πληροφορίες ενώ διαθέτει και καλή ποδοσφαιρική ανάλυση πάντα κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×