Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Bukowski
 Share

Recommended Posts

ΥΓ: Βρισκόμαστε σε φάση δοκιμασίας της διαφορετικότητας, ειδικά στο θέμα της ελευθερίας της άποψης στην ΑΕΚ και όχι μόνο για τους δημοσιογράφους…

 

https://www.sport-fm.gr/article/miaoulis/mpam-oxi-alla-pio-eustoxos-ektelestika-apo-araouxo-o-kalos-ansarifard/4123290

Link to comment
Share on other sites

enwsi.gr, aek365 και τελευταία sdna 

πάνε χερι, χερι στην αντιγραφ... εεε, στην ενημέρωσή μας.

Ειδικά τα 2 πρώτα με  διαφορα ελαχιστων λεπτών γράφουν τα ίδια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

enwsi.gr, aek365 και τελευταία sdna 

πάνε χερι, χερι στην αντιγραφ... εεε, στην ενημέρωσή μας.

Ειδικά τα 2 πρώτα με  διαφορα ελαχιστων λεπτών γράφουν τα ίδια.

Σδνα τελευταια πρωτα θεματα ΑΕΚ.  Επισης σημερα Τσαταλης "ξεπλενει" Τσιντωτα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ευφυέστατη την είσοδο Τσατάλη στο SDNΑ. O oποίος παρεμπιπτόντως κάνει και εκπομπές στον Sport-Fm αλλά απλώς δεν γράφει πλέον εκεί άρθρα.

Μπαίνει πολύς κόσμος εκεί  από όλες τις ομάδες, κατά καιρούς και εγώ, δεν αναφέρομαι σε τίποτα τρολς, και με την καταιγιστική αρθογραφία του Τσατάλη θα μαθαίνουν και ΠΑΟΚτζήδες, Παναθηναϊκοί κλπ. μέχρι και τις καθαρίστριες στο προπονητικό κέντρων των Σπατών!

Είναι το μόνο ουδέτερο, για την ακρίβεια φιλοΠΑΟΚτζίδικο φυσικά, ΜΜΕ στο οποίο παίζει τόσο δυνατά η ΑΕΚ και επενεργεί ως υποκατάστατο του επικοινωνιακού ελλείμματος.

Τίθεται τώρα το ερώτημα τι θα γίνει σε μία δυνατή πιστολία, θα την "πνίξει" ο Τσατάλης ή θα αποχωρήσει και αυτός; Ο χρόνος θα δείξει...Προσώρας ξέρω άτομα ουδέτερα που ενημερώνονται ακόμα περισσότερο για την ΑΕΚ και αυτό μετράει στην επικοινωνιακή διαχείριση και τη δυναμική.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι διαβάζουν ακόμα αθλητικές εφημερίδες και ιστοσελίδες για τα νέα της ΑΕΚ καλό είναι να βγουν λίγο από τις σπηλιές τους. Κιτρινόμαυρο κύριοι. Έγκυρες ειδήσεις, καυστικές αναλύσεις, χωρίς ωραιοποιήσεις και ραβασάκια, με απίδια και πορνείο των ψυχών. Ρεπορτάζ αφιλοκερδώς, με καθαρό κούτελο, ατόφια αγάπη για την μεγαλύτερη ομάδα του πλανήτη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ διορθωσε το λαθος της 

αυτη ειχε προτεινει στον γαλανοπουλο τον κουτσολιακο

αυτην τον πεταξε εξω απο το ντιλ τωρα

ολα τα αλλα ειναι για λαικη καταναλωση

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ Κετσετζογλου κατέβασε το βόμβα δεν μπορώ να το βλέπω άλλο.

Μπαγλαμα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, gybe21 said:

Ρε σεις εξηγηστε λίγο, ΑΕΚ ΜΟΝΟ Αρναούτογλου ΑΕΚ LIVE ποιος?

Ιδέα δεν έχω.

Παναγιωτης Αλιατας 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Ρε μλκ Κετσετζογλου κατέβασε το βόμβα δεν μπορώ να το βλέπω άλλο.

Μπαγλαμα.

Εγω πιστευω μας τρολαρει ο ΚΚ. Θεωρω γελαει οταν τα ανεβαζει και μπαινει αμεσως εδω να απολαυσει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Παναγιωτης Αλιατας 

Νικος Αγγελιδης πρωτίστως. Αλιατας ένας από τους αρθρογράφους 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Νικος Αγγελιδης πρωτίστως. Αλιατας ένας από τους αρθρογράφους 

Ναι σωστα, και καποιες φορες ο Ακης Γεωργιου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Ναι σωστα, και καποιες φορες ο Ακης Γεωργιου

Όχι δεν γράφει εκεί ο Γεωργίου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Όχι δεν γράφει εκεί ο Γεωργίου 

Εγραφε απο οσο θυμαμαι. Εχω και πολυ καιρο να μπω 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστακης ο Γαλανοπουλος να προσεχει που κελαηδαει. Ας ρωτησει τον Μπακακη που οταν ηρθε ο Παουλινιο εγραψε ο Καζατζογλου την αρθραρα για να το στηριξει. Μου πηγε και ξερασε την συζητηση με τον προπονητη του στον Αρναουτογλου. Δηλαδη ποσο χαλβας;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Εγω πιστευω μας τρολαρει ο ΚΚ. Θεωρω γελαει οταν τα ανεβαζει και μπαινει αμεσως εδω να απολαυσει.

Τον θεωρω αρκετά εξυπνο για να γίνεται τόσο γελοίος.

Ή μας τρολαρει ή τον έχει φάει η πείνα (δεν του φαίνεται παντως το τελευταίο είναι η αλήθεια).

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ο ΚΚ αποφευγει επιμελως να αναφερει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι στους ομιλους του EL απο αποψε.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bukowski said:

Στο μεταξυ ο ΚΚ αποφευγει επιμελως να αναφερει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι στους ομιλους του EL απο αποψε.

Το εγραψε

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου/μας απαντησε ο Κωστής ο Κετσετζόγλου ?

 

βόμβα όμως της χθεσινής μέρας ήταν σίγουρα η ανακοίνωση της ανανέωσης του συμβολαίου του Κώστα Γαλανόπουλου. Του Κωστάκη. Εδώ να διευκρινίσω κάτι επειδή πολλοί μπερδεύονται και ίσως φταίμε κι εμείς. Στη αθλητική δημοσιογραφία η λέξη βόμβα ή το μπαμ χρησιμοποιούνται για κάτι απρόσμενο. Κάτι που συμβαινει ξαφνικά, κάτι που κανείς δεν περίμενε. Δεν σημαίνει ότι είναι κάποιος παικταράς και για αυτό τον βαφτίζουμε “βόμβα”. Εκεί η λέξη μπαίνει επειδή είναι ένας παίκτης που λίγοι περίμεναν ότι θα μπορούσε να έρθει στην ομάδα π.χ. Δεν χρησιμοποιείται καν μόνο για θετικές ειδήσεις. Συνοδεύει και ξαφνικές αρνητικές ειδήσεις. Για παράδειγμα. Βόμβα: Παραιτήθηκε ο Σίλβα, ψάχνει προπονητή ο Ολυμπιακός. Ή για να πούμε και για ΑΕΚ: Βόμβα! Τέλος από τώρα ο Βράνιες! Αυτή η μικρή διευκρίνηση και πάμε παρακάτω. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Ελα μου/μας απαντησε ο Κωστής ο Κετσετζόγλου ?

 

βόμβα όμως της χθεσινής μέρας ήταν σίγουρα η ανακοίνωση της ανανέωσης του συμβολαίου του Κώστα Γαλανόπουλου. Του Κωστάκη. Εδώ να διευκρινίσω κάτι επειδή πολλοί μπερδεύονται και ίσως φταίμε κι εμείς. Στη αθλητική δημοσιογραφία η λέξη βόμβα ή το μπαμ χρησιμοποιούνται για κάτι απρόσμενο. Κάτι που συμβαινει ξαφνικά, κάτι που κανείς δεν περίμενε. Δεν σημαίνει ότι είναι κάποιος παικταράς και για αυτό τον βαφτίζουμε “βόμβα”. Εκεί η λέξη μπαίνει επειδή είναι ένας παίκτης που λίγοι περίμεναν ότι θα μπορούσε να έρθει στην ομάδα π.χ. Δεν χρησιμοποιείται καν μόνο για θετικές ειδήσεις. Συνοδεύει και ξαφνικές αρνητικές ειδήσεις. Για παράδειγμα. Βόμβα: Παραιτήθηκε ο Σίλβα, ψάχνει προπονητή ο Ολυμπιακός. Ή για να πούμε και για ΑΕΚ: Βόμβα! Τέλος από τώρα ο Βράνιες! Αυτή η μικρή διευκρίνηση και πάμε παρακάτω. 

Αυτό που περιγράφεις Κωστάκη ως βόμβα, λέγεται κεραυνός εν αιθρία..

Η βόμβα, μπόμπα, βόμπα, είναι πάντα παικταράς, εκτός κι αν πρόκειται για την βόμβα της Original.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×