Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Bukowski
 Share

Recommended Posts

@Bukowski

Και για να μην πεις εσυ ή καποιος αλλος οτι ξεκιναω "τσακωμους," 

και ο @Epitaph21 το ειχε ξεκινησει, ναι ο επιπεδατος αναγνωστης του Καισαρη, επειδη ειχα πει οτι Ντεμης πινει κοκαινη,

και ο @tan21 ειχε ξεκινησει κοντρα λεγοντας για τα κωλομερια μου κλπ.

Οτι δεν θα κανω πισω στον καθε προσωπολατρη θαυμαστη του Βιερινια και του πρεζεμπορα, δεδομενο,

αλλα με κανεναν δεν εχω ξεκινησει τσακωμο και δεν θελω να ξεκινησω.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nedved21 said:

@Bukowski

Και για να μην πεις εσυ ή καποιος αλλος οτι ξεκιναω "τσακωμους," 

και ο @Epitaph21 το ειχε ξεκινησει, ναι ο επιπεδατος αναγνωστης του Καισαρη, επειδη ειχα πει οτι Ντεμης πινει κοκαινη,

και ο @tan21 ειχε ξεκινησει κοντρα λεγοντας για τα κωλομερια μου κλπ.

Οτι δεν θα κανω πισω στον καθε προσωπολατρη θαυμαστη του Βιερινια και του πρεζεμπορα, δεδομενο,

αλλα με κανεναν δεν εχω ξεκινησει τσακωμο και δεν θελω να ξεκινησω.

εγώ ειμαι υποψήφιος να ειμαι ο "καποιος άλλος"? 

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε το 1924 του τραγιάσκα οτι υπάρχει ακομα θεμα με τον Εντσαμ παρά τη διαψευση, συμφωνα με το ρεπορτάζ.

Έχει γράψει κανεις τιποτα για Έντσαμ σε κανα ακυρο τόπικ και το πήρε ο τραγιασκας? Γιατι ρεπορτάζ για αυτον θα πει login kitrinomavro.com

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

εγώ ειμαι υποψήφιος να ειμαι ο "καποιος άλλος"? 

Οχι ρε, παλικαρι εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι κυρ Βασιλης έδινε το βιογραφικό του για μανατζαροθεση σε μεγάλη εταιρία και η "κατασκοπία "τον έπιανε να ξεκινάει αντάρτικο στον ΑΒ, ούτε που θα τον ειδοποιουσαν. Αλλά μια και το ποδόσφαιρο, κυρίως στην Ελλάδα απευθύνεται κυρίως σε παρακμιακους η βεντάλια ανοίγει από την Μαρφιν μέχρι τα γκρουποσκυλα. Όποιος ξεκινάει αντάρτικο πάνω σε κάτι που δεν καταλαβαινει είναι μαλακας. Όποιος το δημοσιοποιεί είναι 2 φορές μαλακας. Οι μεγάλες εταιρίες και οργανισμοί έχουν μια αλλεργία στους μαλακες, γιατί άραγε; Προ social media ήταν δυσκολότερο να τους ανακαλύψεις. Σήμερα είναι piece of cake, γιατι το ένστικτο του μέσου μαλακα, σαν τον Κυρ Βασιλη, τον οδηγεί να μοιραστεί με τους υπόλοιπους την μαλακια του. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Hoffman21 said:

Αυτοί που κρέμασαν σημαία του Ντέμη στα κάγκελα ήταν πρώτα Ντέμης και μετά ΑΕΚ; 

Αυτό το πανό πρέπει να είχε ανέβει πρώτη φορά στην Νέα Σμύρνη, χειμώνα του 2002. Ορισμένοι ίσως να μην είχαν αρχίσει ούτε το δημοτικό σχολείο τότε ή τέλος πάντων κάπου εκεί ήταν, οπότε κουλ, λογικό να μην έχουν ιδέα. Το παράλογο είναι που επιμένουν να αντιμετωπιστεί η άποψή τους ως θέσφατο.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Epitaph21 said:

Αυτό το πανό πρέπει να είχε ανέβει πρώτη φορά στην Νέα Σμύρνη, χειμώνα του 2002. Ορισμένοι ίσως να μην είχαν αρχίσει ούτε το δημοτικό σχολείο τότε ή τέλος πάντων κάπου εκεί ήταν, οπότε κουλ, λογικό να μην έχουν ιδέα. Το παράλογο είναι που επιμένουν να αντιμετωπιστεί η άποψή τους ως θέσφατο.

Κοιτα, πιο εγωπαθης χρηστης απο εσενα δεν υπαρχει στο φορουμ. Εχεις δει μια ταινια για baseball και εχεις διαβασει και 2 αρθρα του Καισαρη, και εχεις μετατραπει σε κριτη ορατων τε παντων και αορατων. Οποτε να λες εσυ για "θεσφατο" ειναι τουλαχιστον κωμικο. Ερχεται και το vol.2 απο τις απεριγραπτες παπαριες που εχεις αραδιασει εδω μεσα με το υφακι χιλιων καρδιναλιων(μηπως εισαι ο γνωστος wannabe νταβατζης του ΑΕΚτζηδικου ιντερνετ, kardinalios;)

1565604425_.png.ac994872448433bd9c6e02d6f775a225.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Epitaph21 said:

Αυτό το πανό πρέπει να είχε ανέβει πρώτη φορά στην Νέα Σμύρνη, χειμώνα του 2002.

Ναι, Νεα Σμυρνη ανεβηκε.

Iστορία έρωτα και αναρχίας... - ΤΑ ΝΕΑ

 

 

@nedved21

Δεν εχω κολλησει καπου, ΑΠΛΑ..

Η ολη κουβεντα που ξεκινησα εγω μαζι σου, ηταν πανω στο κομματι οτι ο Ντεμης ως παιχτης και μονο, σε ενα βαθμο "κρατησε" την ΑΕΚ την περιοδο 96-03 και στο ανελυσα οτι σε μια περιοδο 7 ετων με 2 τιτλους συνεβαλε στη δημιουργια νεων οπαδων. Αυτο ΔΕΝ αναιρει ουτε οτι απετυχε σαν προεδρος και κατεστρεψε ΚΑΙ αυτος οικονομικα την ΑΕΚ, ουτε οτι εγινε ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ με τα λεγομενα του, οταν πηγε και εγινε υπαλληλακι του Τσετσενου, πιστευω αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hoffman21 said:

Ναι, Νεα Σμυρνη ανεβηκε.

Iστορία έρωτα και αναρχίας... - ΤΑ ΝΕΑ

 

 

@nedved21

Δεν εχω κολλησει καπου, ΑΠΛΑ..

Η ολη κουβεντα που ξεκινησα εγω μαζι σου, ηταν πανω στο κομματι οτι ο Ντεμης ως παιχτης και μονο, σε ενα βαθμο "κρατησε" την ΑΕΚ την περιοδο 96-03 και στο ανελυσα οτι σε μια περιοδο 7 ετων με 2 τιτλους συνεβαλε στη δημιουργια νεων οπαδων. Αυτο ΔΕΝ αναιρει ουτε οτι απετυχε σαν προεδρος και κατεστρεψε ΚΑΙ αυτος οικονομικα την ΑΕΚ, ουτε οτι εγινε ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ με τα λεγομενα του, οταν πηγε και εγινε υπαλληλακι του Τσετσενου, πιστευω αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις. 

Καλα δεν ηταν μονος του ο Ντεμης στην εποχη που περιγραφεις, και αλλοι παικτες ηταν. Επισης λογω της λιγοψυχιας του συγκεκριμενου παικτη δεν πηγες 8 κυπελλουχων και 16 Τσαμπιονς Λιγκ.

Βασικα το τι εκανε σαν προεδρος και προπαγανδιστης, αναιρει τις (μετριες) επιτυχιες του σαν παικτη. Δηλαδη δεν μπορω να συγκρινω την Demy με Σιμοες σαν προσφορα στην ομαδα και σαν προσωπικοτητες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nedved21 said:

Κοιτα, πιο εγωπαθης χρηστης απο εσενα δεν υπαρχει στο φορουμ. Εχεις δει μια ταινια για baseball και εχεις διαβασει και 2 αρθρα του Καισαρη, και εχεις μετατραπει σε κριτη ορατων τε παντων και αορατων. Οποτε να λες εσυ για "θεσφατο" ειναι τουλαχιστον κωμικο. Ερχεται και το vol.2 απο τις απεριγραπτες παπαριες που εχεις αραδιασει εδω μεσα με το υφακι χιλιων καρδιναλιων(μηπως εισαι ο γνωστος wannabe νταβατζης του ΑΕΚτζηδικου ιντερνετ, kardinalios;)

1565604425_.png.ac994872448433bd9c6e02d6f775a225.png

Διάβασε κανένα βιβλίο κρετινε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω φανελα Σιμόες αλλα δεν έχω Ντέμη, τέτοια υπερβολή δεν θα την έλεγα για τον Ντεμη παίκτη.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
1 hour ago, nedved21 said:

Καλα δεν ηταν μονος του ο Ντεμης στην εποχη που περιγραφεις, και αλλοι παικτες ηταν. Επισης λογω της λιγοψυχιας του συγκεκριμενου παικτη δεν πηγες 8 κυπελλουχων και 16 Τσαμπιονς Λιγκ.

Βασικα το τι εκανε σαν προεδρος και προπαγανδιστης, αναιρει τις (μετριες) επιτυχιες του σαν παικτη. Δηλαδη δεν μπορω να συγκρινω την Demy με Σιμοες σαν προσφορα στην ομαδα και σαν προσωπικοτητες.

Δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής που μπορεί έστω να πλησιάσει την επίδραση που είχε ο Ντέμης στον οργανισμό συνολικά. Ο μοναδικός που θυμάμαι να δημιουργεί πανικό ήταν ο  Αραούχο. Ούτε καν ο Σκόκο. Αυτό προφανώς και είχε σχέση και με την ποδοσφαιρική του αξία. Για μένα είναι πολύ δύσκολο να μην μπει στην τριάδα των κορυφαίων ποδοσφαιριστών που έχουν παίξει στην Ελλάδα τα τελευταία 25 χρόνια. Προφανώς για μένα και είναι ο καλύτερος που έχει παίξει στην ΑΕΚ. Επίσης δεν του χρεώνω που δεν παίρναμε πρωταθλήματα, έπεσε πάνω στην σκληρή κόκκινη χούντα. 

 

Τον θεωρώ σαν ποδοσφαιριστή και εξαιτίας της προεδρίας του αρκετά υποτιμημένο πλέον 

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα τα ποστ με αναφορές σε κοκες κλπ, εννοείται δεν έκανα εντιτ, σιγά μη μπω στη διαδικασία.

Άλλοι θα τραβιουνται αν γίνει μαλακία, κατά συνέπεια τέτοιες αναφορές στα προφίλ σας στο ΦΜΠ παρακαλώ και όχι εδώ μέσα.

Επίσης, Νετβεντ παρατηρώ ότι την κόντρα σου με τον Επιταφ την αναζωπυρώνεις εσύ και όχι εκείνος. Δέχομαι ότι μπορεί να κάνω και λαθος, αλλά αν δεν κάνω την επόμενη φορά θα πάρεις πούλο.

Αυτά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kitrinomauros_asthenis said:

Προφανώς και δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής που μπορεί έστω να πλησιάσει την επίδραση που είχε ο Ντέμης στον οργανισμό συνολικά. Ο μοναδικός που θυμάμαι να δημιουργεί πανικό ήταν ο  Αραούχο. Ούτε καν ο Σκόκο. Αυτό προφανώς και είχε σχέση και με την ποδοσφαιρική του αξία. Για μένα είναι πολύ δύσκολο να μην μπει στην τριάδα των κορυφαίων ποδοσφαιριστών που έχουν παίξει στην Ελλάδα τα τελευταία 25 χρόνια. Προφανώς για μένα και είναι ο καλύτερος που έχει παίξει στην ΑΕΚ. Επίσης δεν του χρεώνω που δεν παίρναμε πρωταθλήματα, έπεσε πάνω στην σκληρή κόκκινη χούντα. 

 

Τον θεωρώ σαν ποδοσφαιριστή και εξαιτίας της προεδρίας του αρκετά υποτιμημένο πλέον 

Ικανοτητες και ταλεντο ειχε δεδομενα, δεν διαφωνει κανενας σε αυτο. Εκει που υστερουσε και σαν παικτης και σαν παραγοντας ηταν στην προσωπικοτητα. Για αυτο αλλωστε μπροστα στο βαρος της προκρισης σε ημιτελικα Ευρωπαικης διοργανωσης(με Λοκομοτιβ) λακισε, για αυτο αλλωστε και με την Γκενκ μπροστα σε προκριση σε 16 Τσ. Λ, παλι λακισε. Γενικοτερα ειναι ο ορισμος του ανθρωπου που κοιταει την εικονα και οχι την ουσια, και φανηκε στην πορεια του μετα της ληξης της καριερας του.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Έσβησα τα ποστ με αναφορές σε κοκες κλπ, εννοείται δεν έκανα εντιτ, σιγά μη μπω στη διαδικασία.

Άλλοι θα τραβιουνται αν γίνει μαλακία, κατά συνέπεια τέτοιες αναφορές στα προφίλ σας στο ΦΜΠ παρακαλώ και όχι εδώ μέσα.

Επίσης, Νετβεντ παρατηρώ ότι την κόντρα σου με τον Επιταφ την αναζωπυρώνεις εσύ και όχι εκείνος. Δέχομαι ότι μπορεί να κάνω και λαθος, αλλά αν δεν κάνω την επόμενη φορά θα πάρεις πούλο.

Αυτά

Απλα εγω δεν ειμαι γυναικωτος να ριχνω υπονοουμενα κλπ. Το καθιστω ξεκαθαρο για ποιον και γιατι μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δημιουργείς πρόβλημα στο φόρουμ με όσα γράφεις. Δεν κρίνουμε πόσο άντρας είσαι αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Και παιχταράς ήταν ο Ντέμης και αφίσα τον είχαμε 9/10 πιτσιρικάδες στην εφηβεία και στα δύσκολα χρόνια οι πουτσες που έριχνε στο γαύρο σχεδόν μόνος του μας κράτησαν ζωντανούς τα κρύα πρωινά σε γαυροκρατουμενα σχολεία.

Ταυτοχρονα όταν έβαλε το κουστούμι έγινε ένας εγωπαθής καραγκιοζακος που την ειδε Ναπολέοντας και προσπάθησε να  αποτινάξει την εσωστρέφεια και τη μιζέρια της ΑΕΚ, τραβώντας την όμως μέσα στη δίκη του εσωστρέφεια και μιζέρια. Προσπάθησε να αλλάξει το dna της ομάδας, να φέρει ένα ολόκληρο λαό, μια ολόκληρη φιλοσοφία, στα δικά του μέτρα και σταθμά και τελικά αντί να μεγαλώσει τη λίμνη την έφτασε μέχρι το μπόι του.

 

Μιλάμε για τον απόλυτο Δρ Τζεκιλ και μιστερ Χάιντ. Λατρεύω τον παίχτη Νικολαιδη και σιχαίνομαι αυτό που κατέληξε. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τα διαχωρίσω. Αυτός έχει το πρόβλημα στην τελική, όχι εμείς. Εμείς ότι νιώσαμε απέναντι του, ήταν ότι μας προκάλεσε, η προβολή των πράξεων του…

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nedved21 said:

Ικανοτητες και ταλεντο ειχε δεδομενα, δεν διαφωνει κανενας σε αυτο. Εκει που υστερουσε και σαν παικτης και σαν παραγοντας ηταν στην προσωπικοτητα. Για αυτο αλλωστε μπροστα στο βαρος της προκρισης σε ημιτελικα Ευρωπαικης διοργανωσης(με Λοκομοτιβ) λακισε, για αυτο αλλωστε και με την Γκενκ μπροστα σε προκριση σε 16 Τσ. Λ, παλι λακισε. Γενικοτερα ειναι ο ορισμος του ανθρωπου που κοιταει την εικονα και οχι την ουσια, και φανηκε στην πορεια του μετα της ληξης της καριερας του.

Τουλάχιστον εμπαθές να λέμε οτι ο Ντέμης δεν ειχε παιχτική προσωπικότητα. 

Τεράστια είχε και την έσερνε μέχρι το πάτωμα.

Αυτό που δεν έκανε ήταν να δουλεύει και γι αυτό σταμάτησε νωρίς.

 

Διοικιτηκά, απέτυχε.- Δεν έχει κάτι παραπάνω απο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα γράφτηκε ότι η προσφορά του ποδοσφαιριστη Ντεμη είναι μικρότερη από αυτή του Σιμοες?

Τι άλλο θα διαβάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Τουλάχιστον εμπαθές να λέμε οτι ο Ντέμης δεν ειχε παιχτική προσωπικότητα. 

Τεράστια είχε και την έσερνε μέχρι το πάτωμα.

 

Ναι, εκτος και αν παιζοταν κατι σημαντικο, που τα εχανε με κενο το τερμα. Ε δεν ειχε, τι να κανουμε; Στα πραγματικα σημαντικα ματς, κρυβοταν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Ναι, εκτος και αν παιζοταν κατι σημαντικο, που τα εχανε με κενο το τερμα. Ε δεν ειχε, τι να κανουμε; Στα πραγματικα σημαντικα ματς, κρυβοταν.

Εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Η αφίσα με το αμάνικο μπλουζάκι και το τατού μετά το 0-1 με γαύρο στο ΟΑΚΑ, ήταν πάντα στον τοίχο του δωματίου μου.....ήταν ο αγαπημένος μου παίχτης,με αυτόν μεγάλωσα και μου έδινε χαρές. Θα τον θυμάμαι μόνο ως παίχτη που πηδούσε το γαύρο οπου τον πετύχαινε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×