Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές. #2


Bukowski
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, Bukowski said:

Πηρε ενα πρωταθλημα που δεν ηθελε και μετα μας εκανε παλιατσους για να εξιλεωθει. Και τελος παντων ο Ντεμης το επαιζε διαφορετικος. Ο Μελ περσι με τα δελτια τι εκανε; 

Ρε ‘σύ πραγματικά στα παπάρια μου και οι  δυο τους. Θες να συμφωνήσουμε; Κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι ο ένας κατάφερε να μας κρατήσει τρίτους σε μέγεθος και ο άλλος μας έχει φτάσει τεταρτους; Θες να το πούμε έτσι απλοϊκά; Εμένα το θέμα μου είναι που κανεις από τους δυο δεν σε ανέβασε σκαλί. Ιδίως σε μια περίοδο που και ο ζελας παραπατούσε …Αππτυχημενοι και οι δυο λοιπόν για μένα. Έκαναν πράγματα βέβαια και για να μνημονεύονται ωστόσο πολύ περισσότερα για να τρώνε καντήλια. Αυτή είναι η άποψη μου. Περισσότερο μένος δεν το κρύβω έχω για τον Ντέμη. Γιατί τον αγάπησα ποδοσφαιρικά και με πρόδωσε. Από το Μελισσανίδη δεν είχα να περιμένω. Ήξερα ποιος είναι 

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτε αλλο δηλαδη, αλλα θα κανει κανα account εδω μεσα ο Ντεμης για να απευθυνει τον λογο στον @nedved21 και θα αρχισει της ευγενειες ο συμπαθης Pavel σαν τον Καραλη τοτε που τον ελεγε "Ντεμακο" και "Θεμιστοκλη" ειρωνικα στο ραδιο, ωσπου τον πηρε τηλεφωνο ο Ντεμης και ξαφνικα εγινε "κος Νικολαιδης" εν μεσω ιδρωτα και ξεροκαταπιωματος.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Λεω να μεινω στα πεπραγμενα του καθενος οσο επαιζαν ρολο στα της ΑΕΚ. Ο Ντεμης λοιπον στα 11 χρονια που απασχολησε την ΑΕΚ ως παιχτης και προεδρος, προσωπικα εκτιμω πως την αντιμετωπισε με περισσοτερο σεβασμο απο τον Μελισσανιδη. Τα οσα κανει και λεει εκτοτε και το πως εχει επιλεξει να βιοποριζεται ειναι δικο μας θεμα και θα με απασχολησει προσωπικα αν καποτε επιλεξει να εμπλακει και παλι στην ΑΕΚ (το αποκλειω) οπως και οι παπαριες του El Mago επισης μου ηταν αδιαφορες εως προχτες. Τουλαχιστον δεν μας εχει φορτωθει οπως αλλοι παλαιμαχοι να αξιωνει κανα 50αρι τον χρονο για να παριστανει τον αργοσχολο στα Σπατα. Γιατι ειναι ο μοναδικος που αν ηθελε θα το επαιρνε το 50αρι αφου μπορει καλλιστα να δημιουργησει θεμα στον Μελισσανιδη αν μιλησει. Φανταστειτε πχ 5 χρονια τωρα να σχολιαζε τα παντα για την ΑΕΚ στο fb του τι φουρτουνες θα προκαλουσε. Δεν το κανει.

ΥΓ: Φανταζομαι οι οπαδοι της Τοτεναμ τι πρεπει να λενε για τον Λινεκερ πχ 

Ενταξει αλλα ειναι δικη σου επιλογη να κλεινεις τα ματια στο τι εκανε μετα την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Οχι τιποτε αλλο δηλαδη, αλλα θα κανει κανα account εδω μεσα ο Ντεμης για να απευθυνει τον λογο στον @nedved21 και θα αρχισει της ευγενειες ο συμπαθης Pavel σαν τον Καραλη τοτε που τον ελεγε "Ντεμακο" και "Θεμιστοκλη" ειρωνικα στο ραδιο, ωσπου τον πηρε τηλεφωνο ο Ντεμης και ξαφνικα εγινε "κος Νικολαιδης" εν μεσω ιδρωτα και ξεροκαταπιωματος.

Ρε μπάς και ο Επιταφ είναι ο Ντέμης και εξηγούνται όλα; Ιδίως στην ατάκα του Επιταφ «άνοιξε κανένα βιβλίο κρετινε» το πίστεψα…

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Οχι τιποτε αλλο δηλαδη, αλλα θα κανει κανα account εδω μεσα ο Ντεμης για να απευθυνει τον λογο στον @nedved21 και θα αρχισει της ευγενειες ο συμπαθης Pavel σαν τον Καραλη τοτε που τον ελεγε "Ντεμακο" και "Θεμιστοκλη" ειρωνικα στο ραδιο, ωσπου τον πηρε τηλεφωνο ο Ντεμης και ξαφνικα εγινε "κος Νικολαιδης" εν μεσω ιδρωτα και ξεροκαταπιωματος.

Αμα εχει τους μπραβους του Σαββιδη/Μαρινακη μαζι του ναι, θα αρχισω τις ευγενειες. Τωρα αμα τον δω μονο του, πιο πιθανο να καλεσω κανενα ασθενοφορο γιατι θα νομιζω οτι ειναι ετοιμος να καταρευσει ετσι οπως εχει γινει. Αν καταφερει να πει πανω απο 5 λεξεις χωρις να λαχανιασει, μπορει να κανουμε και συζητηση.

Καλα για ιντερνετικα, μακαρι να ερθει να δουμε ποσο θα αλλαξω αυτα που λεω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και ο Επιταφ πρέπει να αλλάξει νικ γιατί το Επιταφ θυμίζει Επιτάφιο και ισως για αυτό τον στολίζει με καντήλια ο Νετβεντ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Ρε ‘σύ πραγματικά στα παπάρια μου και οι  δυο τους. Θες να συμφωνήσουμε; Κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι ο ένας κατάφερε να μας κρατήσει τρίτους σε μέγεθος και ο άλλος μας έχει φτάσει τεταρτους; Θες να το πούμε έτσι απλοϊκά; Εμένα το θέμα μου είναι που κανεις από τους δυο δεν σε ανέβασε σκαλί. Ιδίως σε μια περίοδο που και ο ζελας παραπατούσε …Αππτυχημενοι και οι δυο λοιπόν για μένα. Έκαναν πράγματα βέβαια και για να μνημονεύονται ωστόσο πολύ περισσότερα για να τρώνε καντήλια. Αυτή είναι η άποψη μου. Περισσότερο μένος δεν το κρύβω έχω για τον Ντέμη. Γιατί τον αγάπησα ποδοσφαιρικά και με πρόδωσε. Από το Μελισσανίδη δεν είχα να περιμένω. Ήξερα ποιος είναι 

Ναι απλα αυτη την στιγμη ο Ντεμης δεν απασχολει την ΑΕΚ. Ο Μελισσανιδης ειναι στο παλκο με τα φωτα ολα πανω του και απολαμβανουμε την διοικηση του. Αμα τωρα καποιοι αισθανονται οτι πιαστηκαν λιγο μαλακες επειδη επι Ντεμη θεωρουσαν πως θα ρθει ο Μελ με τα δις του να μας κανει Μπαρτσελονα, ειναι αλλο θεμα για το οποιο παντως δεν ευθυνεται ο Νικολαιδης. Ο οποιος ξαναλεω καθεται και ησυχος και δεν βαζει φωτιες. Φανταστειτε δηλ να μουν εγω στην θεση του Ντεμη τι θα εγραφα αυτα τα χρονια στο fb για την ΑΕΚ του Μελ με τα 70m.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

 Τωρα αμα τον δω μονο του, πιο πιθανο να καλεσω κανενα ασθενοφορο γιατι θα νομιζω οτι ειναι ετοιμος να καταρευσει ετσι οπως εχει γινει.

Καλά, πιο πιθανό είναι να του ρίξεις μία να τον ξεκάνεις τελείως, μεταξύ μας τώρα...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nedved21 said:

Αμα εχει τους μπραβους του Σαββιδη/Μαρινακη μαζι του ναι, θα αρχισω τις ευγενειες. Τωρα αμα τον δω μονο του, πιο πιθανο να καλεσω κανενα ασθενοφορο γιατι θα νομιζω οτι ειναι ετοιμος να καταρευσει ετσι οπως εχει γινει. Αν καταφερει να πει πανω απο 5 λεξεις χωρις να λαχανιασει, μπορει να κανουμε και συζητηση.

Καλα για ιντερνετικα, μακαρι να ερθει να δουμε ποσο θα αλλαξω αυτα που λεω.

Οταν καποτε πηγε να τον καλησπερισει ο Μακης παντως δεν νομιζω να χε μπραβους ο Ντεμης :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ναι απλα αυτη την στιγμη ο Ντεμης δεν απασχολει την ΑΕΚ. Ο Μελισσανιδης ειναι στο παλκο με τα φωτα ολα πανω του και απολαμβανουμε την διοικηση του. Αμα τωρα καποιοι αισθανονται οτι πιαστηκαν λιγο μαλακες επειδη επι Ντεμη θεωρουσαν πως θα ρθει ο Μελ με τα δις του να μας κανει Μπαρτσελονα, ειναι αλλο θεμα για το οποιο παντως δεν ευθυνεται ο Νικολαιδης. Ο οποιος ξαναλεω καθεται και ησυχος και δεν βαζει φωτιες. Φανταστειτε δηλ να μουν εγω στην θεση του Ντεμη τι θα εγραφα αυτα τα χρονια στο fb για την ΑΕΚ του Μελ με τα 70m.

Ρε συ, δεν γινεται να κλεινουμε τα ματια στον πιο οργανωμενο πολεμο προπαγανδας που εχει γινει κατα της ομαδας μας, με αιχμη του δορατος τον ΝικΩλαιδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Καλά, πιο πιθανό είναι να του ρίξεις μία να τον ξεκάνεις τελείως, μεταξύ μας τώρα...

Ετσι νομιζε καποτε και ο Μακαρος

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Ρε μπάς και ο Επιταφ είναι ο Ντέμης και εξηγούνται όλα; Ιδίως στην ατάκα του Επιταφ «άνοιξε κανένα βιβλίο κρετινε» το πίστεψα…

Εγώ το προσεγγίζω διαφορετικά 

Είναι το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Αν και ο Επιταφ πρέπει να αλλάξει νικ γιατί το Επιταφ θυμίζει Επιτάφιο και ισως για αυτό τον στολίζει με καντήλια ο Νετβεντ 

Χαχαχαχχαχα θα με πνιξεις ρε μλκ

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Ρε συ, δεν γινεται να κλεινουμε τα ματια στον πιο οργανωμενο πολεμο προπαγανδας που εχει γινει κατα της ομαδας μας, με αιχμη του δορατος τον ΝικΩλαιδη.

Ας εκανε αυτο που επρεπε ο Μελισσανιδης και δεν θα χαμε καμια προπαγανδα. Ελα σε παρακαλω πολυ, το Νο 1 ΑΡΔακι του τον Τσαταλη εχει στειλει και αρθρογραφει στο Sdna που ηταν και ειναι βασικο οργανο προπαγανδας.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Καλά, πιο πιθανό είναι να του ρίξεις μία να τον ξεκάνεις τελείως, μεταξύ μας τώρα...

Οχι ρε, μακρυα απο την βια. Ετσι κι αλλιως η Coca-Cola χτυπαει το νευρικο συστημα ανεπανορθωτα, και ξυλο να ετρωγε λιγα θα ενιωθε.

Τα λογια εχουν potential να προκαλεσουν πολυ μεγαλυτερο και διαρκη πονο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Ρε ‘σύ πραγματικά στα παπάρια μου και οι  δυο τους. Θες να συμφωνήσουμε; Κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι ο ένας κατάφερε να μας κρατήσει τρίτους σε μέγεθος και ο άλλος μας έχει φτάσει τεταρτους; Θες να το πούμε έτσι απλοϊκά; Εμένα το θέμα μου είναι που κανεις από τους δυο δεν σε ανέβασε σκαλί. Ιδίως σε μια περίοδο που και ο ζελας παραπατούσε …Αππτυχημενοι και οι δυο λοιπόν για μένα. Έκαναν πράγματα βέβαια και για να μνημονεύονται ωστόσο πολύ περισσότερα για να τρώνε καντήλια. Αυτή είναι η άποψη μου. Περισσότερο μένος δεν το κρύβω έχω για τον Ντέμη. Γιατί τον αγάπησα ποδοσφαιρικά και με πρόδωσε. Από το Μελισσανίδη δεν είχα να περιμένω. Ήξερα ποιος είναι 

Ο ζέλας δεν παραπατούσε την εποχή Νικολαΐδη. Στην 1η του χρονιά ήταν πρωταθλητής, ενώ και το '08 είχε πολύ δυνατή ομάδα

Αυτή που όχι απλά παραπατούσε αλλά ήταν ένα βήμα πριν την διάλυση ήταν η ΑΕΚ. Και αγωνιστικά ήταν τα περισσότερα χρόνια πάνω απ' τον βάζελο, έχασε 1 πρωτάθλημα στα χαρτιά, ενώ και 1 ακόμα το χασε με πολύ περίεργο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Οχι ρε, μακρυα απο την βια. Ετσι κι αλλιως η Coca-Cola χτυπαει το νευρικο συστημα ανεπανορθωτα, και ξυλο να ετρωγε λιγα θα ενιωθε.

Τα λογια εχουν potential να δημιουργησουν πολυ μεγαλυτερο και διαρκη πονο.

Τον κοβεις τον Ντεμη για τυπο που φερει βαρεως της πασης φυσης λεκτικες προσβολες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ο ζέλας δεν παραπατούσε την εποχή Νικολαΐδη. Στην 1η του χρονιά ήταν πρωταθλητής, ενώ και το '08 είχε πολύ δυνατή ομάδα

Αυτή που όχι απλά παραπατούσε αλλά ήταν ένα βήμα πριν την διάλυση ήταν η ΑΕΚ. Και αγωνιστικά ήταν τα περισσότερα χρόνια πάνω απ' τον βάζελο, έχασε 1 πρωτάθλημα στα χαρτιά, ενώ και 1 ακόμα το χασε με πολύ περίεργο τρόπο.

Λιγα για τον Ιωνικο μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Τον κοβεις τον Ντεμη για τυπο που φερει βαρεως της πασης φυσης λεκτικες προσβολες;

Απο βρισιδια οχι, απο σοβαρες κουβεντες, σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω μόνο τούτο για να αποκαταστήσω λίγο το θέμα Ντέμης κ τίτλοι. Από το 96-08 η ΑΕΚ δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει πρωτάθλημα ακόμη κ αν είχε την ομοούσια κ αδιαίρετη τριάδα για παίκτες. Το σύστημα του Κόκκαλη την είχε στοχοποιήσει από την μέρα του 2-0 με τον Μπάγεβιτς στην Φιλαδέλφεια με τον πιο σκληρό τρόπο. Δεν ξέρω πόσοι κ τι έχετε δει με τα μάτια σας αλλά μιλάμε όχι απλά για αλλοιώσεις αποτελεσμάτων, αλλά για παράνοια κανονική. Οπότε είναι άδικο να κατακρίνουμε οποιονδήποτε παίκτη της ΑΕΚ για το ότι δεν πήρε τίτλους εκείνη την περίοδο. Για την προσωπικότητα του Ντέμη θα αναφερθώ μόνο στο ντέρμπι του 97 στο ΟΑΚΑ με τον γαύρο. Με το που μπήκε μέσα, μισός ουσιαστικά από τον τραυματισμό οι γαύροι κατάλαβαν ποια θα είναι η κατάληξη. Ο Ντέμης έκανε 4 μεγάλα λάθη στην καριέρα του στην ΑΕΚ. Ένα που δεν έφυγε για το εξωτερικό ποτέ σαν παίκτης, δεύτερον θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει τον κόσμο υπερ του όταν ανέλαβε την διοίκηση με κάθε κόστος, τρίτον δεν έπρεπε ποτέ να αφήσει την ομάδα έρμαιο κ απροστάτευτη σε ανθρώπους που δεν είχαν όρεξη να ασχοληθούν διοικητικά χωρίς αυτόν, θα έπρεπε να περάσει την ομάδα με ασφάλεια στον επόμενο και τέταρτον, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό κ αφορά τις δικιές του αξίες αλλά κ τις δικές μας σαν ομάδα οπότε δεν θα το θεωρήσω σαν λάθος αλλά θα μπορούσε σήμερα να τον αποθεώνουμε στην Ελλάδα, δεν δέχτηκε να... τρέξει την παράγκα κ να γίνει πρωταθλητής με το πουλί άλλων όπως έκανε ο θείος επί μια δεκαετία κ ο διάδοχός του στην συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειω να ειναι ο Ντεμης ο Επιταφ, γιατι τουλαχιστον ο Επιταφ δεν ειναι ρουφιανος.

Τον ειχα κατηγορησει παλαιοτερα και αποδειχθηκα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geologos said:

Εγώ που έχω φανελα Σιμόες αλλα δεν έχω Ντέμη, τέτοια υπερβολή δεν θα την έλεγα για τον Ντεμη παίκτη.

"Ενας βελτιωμενος Αραβιδης ο Ντεμης" πως δεν εχει ειπωθει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

"Ενας βελτιωμενος Αραβιδης ο Ντεμης" πως δεν εχει ειπωθει ακομα;

Ενα κυπελλο παραπανω εχει ο Ντεμης 🤐

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

Ενα κυπελλο παραπανω εχει ο Ντεμης 🤐

Ένα παραπάνω είναι το δόντι

Ο Νικολαΐδης έχει 3 Κύπελλα με την ΑΕΚ και 1 Σούπερ Καπ

Φτωχή συγκομιδή, αλλά δεν παιζόταν η μπάλα στο χόρτο τότε για να γίνει δίκαιη σύγκριση

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Τον κοβεις τον Ντεμη για τυπο που φερει βαρεως της πασης φυσης λεκτικες προσβολες;

Sorry για την παρέμβαση αλλά επί Κιτρινόμαυρου Α, όταν έγραφαν ο Πιντσον, ο Μάρκες, κτλ μαζί είχε ξοδέψει το μισό μπάτζετ σε μελάνια. 

Στα κατεχονενα είχε γυρίσει και με το παρατσούκλι του 

Από έγκυρη πηγή αυτο 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×