Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία- καλοκαίρι 2019


George_D
 Share

Recommended Posts

49 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Θα νικησουμε την Λαμια. Υπομονη δενει η ομαδα.

Αδιάφορο μωρέ. Τα φιλικά είναι τα ματς των προπονητών, κατά τη γνώμη μου. Για μας πρέπει να ναι αδιάφορα, ακόμη και αν τρώμε 3-4αρες.

Εμάς πρέπει να μας καίει η ομάδα να ναι έτοιμη στο 1ο επίσημο και για αρχή να μπει ομίλους. Όχι ότι είμαι σίγουρος πως θα μαστε βέβαια, αλλά τα φιλικά ελάχιστα πράγματα δείχνουν.

Γνώμη μου βέβαια που λέει και ο Μπουκόφσκι

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ντέλετιτς μετά τα φιλικά , όσα τα είδα, δεν πείθει ότι όχι μόνο δεν κάνει για βασικός άλλα ούτε για πάγκο . Μακάρι να δείξει περισσότερα στη συνέχεια . 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, tan21 said:

(και μιλάω φυσικά για σουπερλιγκ).

Τα ευρωπαϊκά γιατί δεν τα μετράς;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε οπως και να το κανουμε απο τα φιλικα παιρνεις παντα μια ιδεα τι θα επακολουθησει στα πρωτα τουλαχιστον κανονικα ματς της χρονιας. Αν βαζαμε 7 πχ σε αυτα τα καφενεια δεν θα λεγαμε για τρομερο συνολο καθηγητη Καρντοσο κτλ? Εδω 1-2 καλες φασεις κανει καποιος παιχτης και γραφουμε θετικα κτλ. Ε οταν δεν μπορεις να βαλεις πανω απο 2 γκολ σε αυτα τα καφενεια δεν μπορεις να μην γραψεις αυτο που συμβαινει. Εμενα η ομαδα δεν μου αρεσει καθολου μεχρι στιγμης. 0 θεαμα 0 αποτελεσμα 0 εξελιξη. Μια απο τα ιδια με περσυ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

 Αν βαζαμε 7 πχ σε αυτα τα καφενεια δεν θα λεγαμε για τρομερο συνολο καθηγητη Καρντοσο κτλ?

Όχι.

Link to comment
Share on other sites

κερδος λέμε οι μλκ οι αρδ ο γαλανό που πλέον 21 και διανύει πλέον 4ο χρόνο στη πρώτη ομάδα ....

Αφήστε που μαζί με μάνταλο , μπακάκη , τσιγκρίσκι , σιμόες ( αντε να ξέχασα 1-2 ) είναι απο τους παλιούς στο ρόστερ . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, SpiRos said:

Όχι.

Δεν το πιστευω. Μια καλη ενεργεια κανει καποιος και γραφουμε θετικα. Οταν σερνεται παντα ειναι νωρις ακομα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Δεν το πιστευω. Μια καλη ενεργεια κανει καποιος και γραφουμε θετικα. Οταν σερνεται παντα ειναι νωρις ακομα.

Οκ, μην το πιστεύεις. Προφανώς ξέρεις καλύτερα κι από εμένα τι θα έγραφα. :D 

Link to comment
Share on other sites

Και να σου πω κάτι; Αν βάζαμε 5άρες θα λέγα"με" ότι παίζαμε με μπυραρίες. Κλασσικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, SpiRos said:

Οκ, μην το πιστεύεις. Προφανώς ξέρεις καλύτερα κι από εμένα τι θα έγραφα. :D 

Οκ θα βαζαμε 7 με 5 γκολ ζεραλδες και δεν θα γραφαμε για παιχταρα. Θα λεγαμε ας περιμενουμε να τον δουμε στα κανονικα ματς και οτι δεν μετρανε τα 5 γκολ στα φιλικα?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, SpiRos said:

Και να σου πω κάτι; Αν βάζαμε 5άρες θα λέγα"με" ότι παίζαμε με μπυραρίες. Κλασσικά.

Ε καλυτερα 5αρες και παιζουμε με μπυραριες παρα χ και ηττες απο μπυραριες και δεν μετρανε τα φιλικα.Κλασσικα. Εδω παμε να βγαλουμε θετικη εικονα τα χ με ομαδες Γ Εθνικης και δεν θα βγαζαμε με 5αρες?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το συμπέρασμα με τα μέχρι τώρα φιλικά είναι ότι είτε ο αλμπάνης πρέπει να αποδείξει ότι αξίζει με το ερχομό της ομάδας είτε να γίνει μεταγραφή στα άκρα της επίθεσης . Απο ότι το κόβω θα πάμε για το δεύτερο . 

Link to comment
Share on other sites

μικρή σημασία τα φιλικά αυτή την περίοδο.....εγώ δεν τα βλέπω καν και δεν ασχολούμαι. ωστόσο παρατηρώ κάτι που μου κάνει εντύπωση.

λίγα χρονια πριν, στα πρωτα φιλικα προετοιμασίας με ομάδες χαμηλού επιπέδου, η ομάδα έριχνε 4-5-6 γκολ και μάλιστα χωρίς πλήρες ρόστερ. τώρα η ομάδα δυσκολεύεται να νικήσει αντίστοιχες ομάδες και γενικά δείχνει να ψάχνεται περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ε οπως και να το κανουμε απο τα φιλικα παιρνεις παντα μια ιδεα τι θα επακολουθησει στα πρωτα τουλαχιστον κανονικα ματς της χρονιας. Αν βαζαμε 7 πχ σε αυτα τα καφενεια δεν θα λεγαμε για τρομερο συνολο καθηγητη Καρντοσο κτλ? Εδω 1-2 καλες φασεις κανει καποιος παιχτης και γραφουμε θετικα κτλ. Ε οταν δεν μπορεις να βαλεις πανω απο 2 γκολ σε αυτα τα καφενεια δεν μπορεις να μην γραψεις αυτο που συμβαινει. Εμενα η ομαδα δεν μου αρεσει καθολου μεχρι στιγμης. 0 θεαμα 0 αποτελεσμα 0 εξελιξη. Μια απο τα ιδια με περσυ.

Εγω προσωπικα, οχι δεν θα το λεγα. Τα 365 σιγουρα, αλλα δεν θα κανουμε σοβαρη συζητηση πανω στο τι θα λεγανε τα Μεσα για να πουλησουν φυλλα και να μαζεψουν κλικς. Στην προετοιμασια τα ποδια των παικτων ειναι βαρια, το μυαλο ειναι κουρασμενο, οι νεοι παικτες ψαχνουν ακομα ρολο μεσα στην ομαδα και αρχιζουν να μαθαινουν το παιχνιδι των συμπαικτων τους, γινονται δοκιμες, ο κοουτς κανει πειραματα και ειναι πιθανο να δινει εμφαση σε πραγματα τα οποια εμεις δεν μπορουμε ουτε να φανταστουμε. Ειδικα οταν θελει να περασει μια τελειως καινουργια φιλοσοφια ειναι λογικο να γινονται λαθη μεχρι να την αφομιωσουν οι παικτες. Μην σου πω καλυτερα ειναι να σερνεσαι στα φιλικα γιατι αυτο δειχνει οτι στην προετοιμασια γινεται σοβαρη δουλεια και οχι... διακοπες. Ειδαμε τα χαιρια μας και περσι που κερδισαμε σε φιλικο ολοκληρη Γαλατασαραι (πρωταθλητρια σε λιγκα ανωτερη απ τη δικη μας)  και μεσα στη σεζον μας κανανε πλακα ο Παναιτωλικος και ο διαλυμμενος βαζελος. Η θυμαμαι παλιοτερα την τρομερη μπαλαρα που παιζαμε σε κατι τουρνουα στην Αυστραλια και μετα χαναμε απο Κερκυρες και Βολους.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εδω παμε να βγαλουμε θετικη εικονα τα χ με ομαδες Γ Εθνικης και δεν θα βγαζαμε με 5αρες?

Ποιός; Μόνο μουρμούρα ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
9 minutes ago, SpiRos said:

Ποιός; Μόνο μουρμούρα ακούω.

Τι μουρμουρα? Εδω πας να γραψεις κατι αρνητικο για παιχτη που εγινε σηριαλ 1 μηνα και δεν μπορει να δωσει μια πασα στα 2 μετρα και τρως επιπληξη οτι ακομα ειναι νωρις. Το point μου ειναι Σπυρο οτι αν αυτος εκανε ΜΑΓΙΚΑ στα φιλικα θα τρωγαν επιπληξη αυτοι που πανηγυριζαν οτι ειναι νωρις να πανηγυριζουμε και περιμενετε να τον δουμε στα κανονικα ματς κτλ?

Θελω να πω οτι με το να κανουμε τα στραβα ματια δεν αλλαζει η εικονα ενος παιχτη. Το ειδαμε στα βιντεακια οχι δεν πρεπει να μιλαμε απο βιντεακια....τον ειδαμε σε ματς με καφενεια γ εθνικης οχι δεν πρεπει να μιλαμε για φιλικα....ε τι να γραψουμε εδω μεσα τελικα? Οιτ ειναι καποιος παιχταρας αλλα δεν το δειχνει γιατι ντρεπεται?

Πιστευει κανεις οτι η εικονα του Παλτουλινιο θα αλλαξει στα κανονικα ματς με κανονικες ομαδες απο αυτη με τα παραδοσιακα μεζεδοπωλεια της Γ Πολωνιας? Ε εγω δεν περιμενω. Οταν καποιος ειναι αμπαλος το λεω με την μια. Απο την πρωτη επαφη με την μπαλα βλεπεις αν καποιος κανει η δεν κανει....

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, AG21 said:

9710278669aee96ae9d412dc50c1abdc_667785.jpg

Να μας πει ο φαλακρας ποτε ακριβως θα γινουν οι καλυτεροι ποδοσφαιριστες του κοσμου να ξερουμε να περιμενουμε.?

Καρντόσο: «Μέχρι τρεις κινήσεις, οι παίκτες μου οι καλύτεροι στον κόσμο»

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν σου κανει επιπληξη ρε Χαμπε. Ο,τι γουσταρεις μπορεις να γραφεις και ακομα και αν παραβεις τα ορια θα φας επιπληξη απο τους μοντς, οχι απο μας. Κουβεντα κανουμε πανω σε αυτα που γραφεις και γραφει και ο καθενας μας.

Εν τω μεταξυ και γω και ο Σπυρος εχουμε πει πολλες φορες οτι εχουμε χαμηλα τον πηχη για φετος. Απλα πιστευουμε και οι 2 οτι τα φιλικα δεν ειναι κατι που προσφερουν τη δυνατοτητα να βγαλουμε ειτε θετικα, ειτε αρνητικα συμπερασματα οι οπαδοι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Τι μουρμουρα? Εδω πας να γραψεις κατι αρνητικο για παιχτη που εγινε σηριαλ 1 μηνα και δεν μπορει να δωσει μια πασα στα 2 μετρα και τρως επιπληξη οτι ακομα ειναι νωρις. Το point μου ειναι Σπυρο οτι αν αυτος εκανε ΜΑΓΙΚΑ στα φιλικα θα τρωγαν επιπληξη αυτοι που πανηγυριζαν οτι ειναι νωρις να πανηγυριζουμε και περιμενετε να τον δουμε στα κανονικα ματς κτλ?

 

Από ποιόν έφαγες επίπληξη; 8 στα 10 ποστ είναι μουρμούρα, εννοώ τονίζουν τα κακώς κείμενα της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, AlexKR21 said:

Κανεις δεν σου κανει επιπληξη ρε Χαμπε. Ο,τι γουσταρεις μπορεις να γραφεις και ακομα και αν παραβεις τα ορια θα φας επιπληξη απο τους μοντς, οχι απο μας. Κουβεντα κανουμε πανω σε αυτα που γραφεις και γραφει και ο καθενας μας.

Εν τω μεταξυ και γω και ο Σπυρος εχουμε πει πολλες φορες οτι εχουμε χαμηλα τον πηχη για φετος. Απλα πιστευουμε και οι 2 οτι τα φιλικα δεν ειναι κατι που προσφερουν τη δυνατοτητα να βγαλεις ειτε θετικα, ειτε αρνητικα συμπερασματα. 

Δεν ειπα οτι γινεται σε μενα η οτι εχω προβλημα απλα βλεπω δεν θελουμε μερικες φορες να δουμε αυτο που βλεπουμε αλλα περιμενουμε να δουμε κατι που ισως δουμε. Μα για αυτο που βλεπω θα γραψω ρε παιδια. Οτιδηποτε αλλο ειναι φαντασια. Επιπληξη ενοουσα  ακομα ειναι νωρις μην γραφουμε ακομα σε αγωνες φιλους συμπερασματα για παιχτες κτλ Δεν ειπα οτι με εβρισε καποιος. Τροπος το λεγειν επιπληξη

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, SpiRos said:

Από ποιόν έφαγες επίπληξη; 8 στα 10 ποστ είναι μουρμούρα, εννοώ τονίζουν τα κακώς κείμενα της ομάδας.

το εγραψα και απο πανω τροπος του λεγειν επιπληξη ρε συ. Ισως ειναι λαθος λεξη η επιπληξη. Απλα υπαρχει αντιδραση αν γραφτει καποιο συμπερασμα για καποιον παιχτη. Επιπληξη και παρατηρηση δεχθηκα οταν απο το πρωτο φιλικο ρωτησα αν παιζει μεσα ο παουλινιο απο τον στυλιανοπουλο που εγραψε και για εμπαθεια αλλα δεν αναφερομουν σε αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Δεν ειπα οτι γινεται σε μενα η οτι εχω προβλημα απλα βλεπω δεν θελουμε μερικες φορες να δουμε αυτο που βλεπουμε αλλα περιμενουμε να δουμε κατι που ισως δουμε. Μα για αυτο που βλεπω θα γραψω ρε παιδια. Οτιδηποτε αλλο ειναι φαντασια. Επιπληξη ενοουσα  ακομα ειναι νωρις μην γραφουμε ακομα σε αγωνες φιλους συμπερασματα για παιχτες κτλ Δεν ειπα οτι με εβρισε καποιος. Τροπος το λεγειν επιπληξη

Εγω παντως δεν εχω δει λεπτο απο τα φιλικα. Ουτε καν τα χαιλαιτς. Και σημερα που ποσταρε ενα παιδι εδω μεσα το λαιβ της νοβα ανοιξα το λινκ και επειδη ηταν στο ημιχρονο καταπιαστηκα με κατι αλλο και τελικα παλι δεν ειδα τιποτα. Για να δεις ποσο με ενδιαφερουν τα φιλικα ?

Και πιστεψε με και 7αρες να μοιραζαμε, εγω παλι τα ιδια θα λεγα, στα εξηγησα και πριν

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Δεν ειμαι σε φορμα .

Δεν μου αρεσει η ομαδα δεν μου αρεσει κανενας παιχτης που πηραμε μην μου δινετε σημασια ειμαι εκτος κλιματος ακομα θα το συνηθισω θα μου περασει.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×