Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία- καλοκαίρι 2019


George_D
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana

μας λειπουν...

1.βασικος στοπερ

2.υψος σε ολες τις γραμμες

3.σεντερ φορ-κολωνα ( τυπου μπαραλες)

4 τερματζης στο απωτερο(και αμεσο θα λεγα) μελλον.

5.δυναμη στις διεκδικησεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο φιλικό που είδα φέτος, για την ακρίβεια 45'.

Σύστημα: Θα κλάψουνε μανούλες με την ανάπτυξη "Μπαρτσελόνα". Δεν έχουμε επαρκή ποιότητα ώστε να βγάλουμε την μπάλα μπροστά ξεκινώντας από τον τερματοφύλακα. Ειδικά δε, όταν τερματοφύλακας παίζει ο κωμικός με την μπάλα στα πόδια Τσιντώτας.

Μεταγραφές:

- Σιμάο μου άρεσε πολύ. 8αρακι, που ξέρει μπάλα και την δίνει με τη μια. Δεν τον είδα να είναι αργός.

- Ζεράλδες, μαμούνι. Δραστήριος, με καλή κίνηση και ασταμάτητο τρέξιμο.

- Παουλίνιο τρεχαλατζής. Ψιλοάτεχνος, αλλά νομίζει θα την κάνει τίμια την δουλειά του.

- Ντέλετιτς δεν μου έδειξε κάτι ιδιαίτερο.

Από κει και πέρα, ο Σιμόες μου φάνηκε ανανεωμένος. Ελπίζω να κάνει καλή χρονιά, θα τον χρειαστούμε.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κρίνω αγωνιστική εικόνα. Είδα ούτως η αλλως μόνο το Β. Πιστεύω οτι η ομάδα μεσοεπιθετικά εχει γεμίσει ποιότητα (με Βέρντε - Ολιβέιρα) και αν φέρει και Μπογέ, δεδομένου οτι δεν έχουμε δεί και Αλμπάνη, θα είμαστε υπερπλήρεις. Τολμώ να πω οτι μου άρεσε ο Κλωναρίδης και κρίνω μόνο αυτόν γιατί μου έκανε εντύπωση. Δείχνει να του ταιριάζει αυτό το στύλ παιχνιδιού, αλλά με τον συγκεκριμένο κρατάω μικρό καλάθι λόγω αστάθειας. Κατά τα λοιπά Σιμάο λίρα εκατό, στα παιχνίδα που θα λείπει θα φαίνεται η απουσία του απο χιλιόμετρο. Εκεί που θέλω να σταθώ όμως είναι στον προπονητή. Προσωπικά διακρίνω κάποιες ιδέες που μου αρέσουν πολύ και ρισκάρω να πώ οτι αν στηριχτεί απο τη διοίκηση, κυρίως με ένα στόπερ 11αδάτο, πιστεύω οτι έχει τα φόντα να μας κάνει να δούμε ωραία πραγματάκια. Δεν μου αρέσει να γίνομαι υπερβολικός αλλά έχω την αίσθηση οτι με ένα στοπερ βαρβάτο (κυρίως) και έναν αμυντικό χαφ ντούκι, όπως είναι στημένο το πρωτάθλημα (πλευ οφ) έχεις αρκετές ελπίδες

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σιμαο πολυ καλος. Ζεραλδες καλος.

Σαμπα κ Ντελετιτς απογοητευση...ειδικα ο Ντελετιτς. Ρε αν δεν ερχοταν ο Πορτογαλος, τετοιου ειδους θα ηταν οι επιλογες...δουλεια Λυμπεροπουλου...

 

Επισης Παουλινιο καλυτερος, θα μου πεις με αντιπαλο Βολο..

Σεντερ μπακ φερτε αμεσα!!!

ΥΓ: Στο β ημιχρονο ειδατε σε μια φαση που δειχνει τον Βρανιες με τον Τσοσιτς να κανουν χαβαλε στην εξεδρα;; Δεν τον ειδα κ πολυ στεναχωρημενο τον Τσοσιτς...στα αρχιδια του φαση κ ετσι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

ΥΓ: Στο β ημιχρονο ειδατε σε μια φαση που δειχνει τον Βρανιες με τον Τσοσιτς να κανουν χαβαλε στην εξεδρα;; Δεν τον ειδα κ πολυ στεναχωρημενο τον Τσοσιτς...στα αρχιδια του φαση κ ετσι.

Στεναχωρημενος θα ηταν αν δεν τον πληρωναν η αν τον παραταγε η γκομενα,τωρα προφανως στ αρχιδια του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ελεγε ο Καρντοσο τοση ωρα στην συνεντευξη;; Φερτε σεντερ μπακ κ χαφαρα;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στο σημείο που πηγαίνει να χτυπήσει κόρνερ ο Μάνταλο και κάνει για χιλιοστή φορά την ίδια πάσα προς τα πίσω, έφυγαν πολλά καντήλια.

Πάλι τα ίδια ρε;

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει οπωσδηποτε να δουλεψουν στημενα.που εισσι ρε δασκαλε.?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nestoridis21 said:

Τι ελεγε ο Καρντοσο τοση ωρα στην συνεντευξη;; Φερτε σεντερ μπακ κ χαφαρα;;

Δυστυχως μόνο αυτό δεν είπε. Επισης είπε για τον Ολιβέιρα ότι μπορεί να αργήσει να μπει στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CHⓇIS said:

Ap to shmerino mats xehorisa to moustaki tou zeraldes....

O Zeraldes ετσι όπως είναι μου θυμιζει τον Ντ Αρτανιαν και τον Ζορο….μια και εχει και το Ζ μπροστα στο ονομα του.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άλλο καλοί παίκτες κι άλλο παίκτες διαφορας. Φοβάμαι ότι ειδικά ο Ζεραλδες δύσκολα θα βγει παίκτης διαφοράς. Κι ας ελπίσουμε να μην είναι παρόμοιου επιπέδου οι άλλοι δυο καινούργιοι.

Γνωμη μου, έστω λίγο βιαστική βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikos said:

Πάντως άλλο καλοί παίκτες κι άλλο παίκτες διαφορας. Φοβάμαι ότι ειδικά ο Ζεραλδες δύσκολα θα βγει παίκτης διαφοράς. Κι ας ελπίσουμε να μην είναι παρόμοιου επιπέδου οι άλλοι δυο καινούργιοι.

Γνωμη μου, έστω λίγο βιαστική βέβαια..

Ιδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έτσι όπως πήγε το πράγμα, δηλαδή η επιλογή προπονητή κ το ροστερ, καλό είναι να δούμε την φετινή χρονιά ως μεταβατική κ να χτισουμε για του χρόνου. 

Μακάρι να μας βγουν 2, 3 παίχτες να συμπληρώσουμε κ του χρόνου με αντίστοιχου επιπέδου, μακάρι να μάθουν κ αυτά που θέλει ο Πορτογάλος φέτος (κ ας βρέξει πουτσες, ακόμα κ μη αναμενόμενες) κ το 2020-2021 να παρουσιαστούν δυνατοί. Για τώρα νομίζω ταβάνι η 3η θέση. 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

kgo auto pisteuo.

to perivohto 5etes plano htan mia magia g na mpoume filadelfia aplos  eleo ximeneth mas ekatse k protathlima

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Μπιλ φαίνονται τα πραγματα και σε μενα.

Δεν θα πάψουμε να ελπίζουμε βέβαια για κάτι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nestoridis21 said:

αο πολυ καλος. Ζεραλδες καλος.

Σαμπα κ Ντελετιτς απογοητευση...ειδικα ο Ντελετιτς. Ρε αν δεν ερχοταν ο Πορτογαλος, τετοιου ειδους θα ηταν οι επιλογες...δουλεια Λυμπεροπουλου...

 

Σαμπα : θελει δουλεια

Ντελετιτς : δεν κανει για ΑΕΚ μαλλον

Σιμαο : Οτι μας λειπει μαλλον, μακαρι

Ζεραλδες : Ξερει μπαλα, θελει δουλεια

Παουλινιο : Ψιλοατεχνος, αλλα θα τη κανει τη δουλεια

Μενει να φανουν οι αλλοι δυο .

 

Για Καρντοσο , εμενα μου αρεσει πολυ αυτο που παει να κανει , Αλλαζει φιλοσοφια η οποια θα προσαρμοστει σε ολα τα συστηματα.

 θα φαμε γκελες αλλα ρε φιλε δεν παλευοταν και αυτο περυσι με τις γιομες και τη μπαλα πισω και τα βολε του μπαρκα

 

ειπε και αυτο

Από σήμερα δοκιμάσαμε να παίξουμε με δυο φορ, σε άλλο ματς μπορεί να παίξουμε με τρία αμυντικά χαφ. Εξαρτάται από τον κάθε αντίπαλο που θα βρούμε μπροστά μας. Είναι σημαντικό ότι η διοίκηση έχει κάνει κάποιες προσπάθειες για να ενισχύσει την ομάδα. Αυτό που θέλουμε είναι να επιστρέψουν οι τραυματίες και να ενταχθούν αυτοί που έχουν έρθει".

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

 

Για Καρντοσο , εμενα μου αρεσει πολυ αυτο που παει να κανει , Αλλαζει φιλοσοφια η οποια θα προσαρμοστει σε ολα τα συστηματα.

 θα φαμε γκελες αλλα ρε φιλε δεν παλευοταν και αυτο περυσι με τις γιομες και τη μπαλα πισω και τα βολε του μπαρκα

 

 

 

thes na peis tpt g tous aytomatismous me ta kalasnikov tou zouzou???

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, BillR21 said:

Γενικά έτσι όπως πήγε το πράγμα, δηλαδή η επιλογή προπονητή κ το ροστερ, καλό είναι να δούμε την φετινή χρονιά ως μεταβατική κ να χτισουμε για του χρόνου. 

Μακάρι να μας βγουν 2, 3 παίχτες να συμπληρώσουμε κ του χρόνου με αντίστοιχου επιπέδου, μακάρι να μάθουν κ αυτά που θέλει ο Πορτογάλος φέτος (κ ας βρέξει πουτσες, ακόμα κ μη αναμενόμενες) κ το 2020-2021 να παρουσιαστούν δυνατοί. Για τώρα νομίζω ταβάνι η 3η θέση. 

Αυτο ειναι το λογικο σκεπτικο.Βεβαια θα χρειαστει γενναια χρηματοδοτηση του χρονου για τις ποιοτικες πινελιες και δεν ξερω ποιος θα την κανει.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BillR21 said:

Γενικά έτσι όπως πήγε το πράγμα, δηλαδή η επιλογή προπονητή κ το ροστερ, καλό είναι να δούμε την φετινή χρονιά ως μεταβατική κ να χτισουμε για του χρόνου. 

Μακάρι να μας βγουν 2, 3 παίχτες να συμπληρώσουμε κ του χρόνου με αντίστοιχου επιπέδου, μακάρι να μάθουν κ αυτά που θέλει ο Πορτογάλος φέτος (κ ας βρέξει πουτσες, ακόμα κ μη αναμενόμενες) κ το 2020-2021 να παρουσιαστούν δυνατοί. Για τώρα νομίζω ταβάνι η 3η θέση. 

Πιθανόν να είναι και έτσι αλλά θα έχουμε πια πιο πλήρη εικόνα σε κάνα μήνα Μαξ . Εγώ θέλω να δω πιο ολοκληρωμένη από ρόστερ ομάδα ( το σημερινό δεν τον είδα ) για να έχω άποψη που θα φτάσει αυτή η ομάδα .

Link to comment
Share on other sites

Επισης εγώ έχω απορία πλέον τι άμυνα μπορεί να παίξει αυτή η ΑΕΚ.

Πρεπει να την δούμε με καναν σοβαρό αντίπαλο πριν τα επίσημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

thes na peis tpt g tous aytomatismous me ta kalasnikov tou zouzou???

Ο ζουζου ειναι Ελληνας προπονητης και δυστυχως το μυλο του μεχρι εκει παει. 

Ανεβαζω ψηλα της γραμμες και εχω ποδοσφαιρο κατοχης, αν η ομαδα ειναι στατικη δεν πειραζει ρε αδερφε, ειχαμε 60% κατοχη τα παιδια προσπαθησαν κτλ κτλ . Ευτυχως ειχαμε πονσε αλλιως ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Επισης εγώ έχω απορία πλέον τι άμυνα μπορεί να παίξει αυτή η ΑΕΚ.

Πρεπει να την δούμε με καναν σοβαρό αντίπαλο πριν τα επίσημα.

Από σήμερα δοκιμάσαμε να παίξουμε με δυο φορ, σε άλλο ματς μπορεί να παίξουμε με τρία αμυντικά χαφ. Εξαρτάται από τον κάθε αντίπαλο που θα βρούμε μπροστά μας. Είναι σημαντικό ότι η διοίκηση έχει κάνει κάποιες προσπάθειες για να ενισχύσει την ομάδα. Αυτό που θέλουμε είναι να επιστρέψουν οι τραυματίες και να ενταχθούν αυτοί που έχουν έρθει".

Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλά τα λέει, αλλά να τα δούμε στο γρασίδι εννοώ.

Να δούμε οι 3 χάφ ποιοι θα είναι και πώς θα ανταποκριθούν ανασταλτικα και φυσικά να δούμε τι θα γίνει στους στόπερ, γιατί αυτόν τον Οικονομου τον βλέπω και τρέμω ώρες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Επισης εγώ έχω απορία πλέον τι άμυνα μπορεί να παίξει αυτή η ΑΕΚ.

Πρεπει να την δούμε με καναν σοβαρό αντίπαλο πριν τα επίσημα.

Όταν δεν μπορείς να σταύρωσης αμυντικό δίδυμο και αλλάζεις αναγκαστικά σε κάθε αγώνα υπάρχει θέμα ( δεν είδα σήμερα δεν έχω άποψη )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×