Jump to content

Τίγρη όταν φύγεις...Ντεμη οταν ερθεις...


stavros 9-11
 Share

Τίγρης ή Ντέμης;   

1 member has voted

  1. 1. Καταλληλότερος για την ΑΕΚ

    • Ντέμης Νικολαίδης
      13
    • Δημήτρης Μελισσανίδης
      34

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Και με τον Ντέμη ζήσαμε τα ίδια.

Το καλοκαίρι του 2005 είχαμε την επιλογή του Βενλίσκι για βασικό επιθετικό και το καλοκαίρι του 2006 τον Ντελίμπασιτς.Αμφότεροι δεν απέδωσαν σχεδόν καθόλου.

Το καλοκαίρι του 2005 τη φυγή Ασουνσάο ακολούθησε η μεταγραφή του Τσάνκο,για να έρθει τον Ιανουάριο ο καλός αλλά μεγάλος και σε ηλικία Έμερσον και μάλιστα απο την Ξάνθη.Είχε χαθεί όμως ένα εξάμηνο.

Το καλοκαίρι του 2006 τη φυγή Κατσουράνη ακολούθησε η δοκιμή του Περλάσα στο φιλικό με τον Ιωνικό και τελευταία στιγμή ήρθε ο Ζήκος.

Το ίδιο καλοκαίρι και όταν ο Ιμπαγάσα αυγουστιάτικα δήλωνε ότι θέλει να έρθει στην ΑΕΚ,δεν χάθηκε για πολύ μεγάλο ποσό και ίσως άλλαζε τις ισορροπίες.

Στο κάτω-κάτω,μπορεί να συγκέντρωνες μεγαλύτερη βαθμολογία στην ευρώπη και το καλοκαίρι του '07 να είχες καλύτερη κλήρωση στα προκριματικά.

Στο ίδιο έργο θεατές.

 

Το εχει η μοιρα μας. Ακομα και στα καλυτερα μας να ειμαστε χειροτεροι των περιστασεων.

Link to comment
Share on other sites

Guest wanted
Και με τον Ντέμη ζήσαμε τα ίδια.

Το καλοκαίρι του 2005 είχαμε την επιλογή του Βενλίσκι για βασικό επιθετικό και το καλοκαίρι του 2006 τον Ντελίμπασιτς.Αμφότεροι δεν απέδωσαν σχεδόν καθόλου.

Το καλοκαίρι του 2005 τη φυγή Ασουνσάο ακολούθησε η μεταγραφή του Τσάνκο,για να έρθει τον Ιανουάριο ο καλός αλλά μεγάλος και σε ηλικία Έμερσον και μάλιστα απο την Ξάνθη.Είχε χαθεί όμως ένα εξάμηνο.

Το καλοκαίρι του 2006 τη φυγή Κατσουράνη ακολούθησε η δοκιμή του Περλάσα στο φιλικό με τον Ιωνικό και τελευταία στιγμή ήρθε ο Ζήκος.

Το ίδιο καλοκαίρι και όταν ο Ιμπαγάσα αυγουστιάτικα δήλωνε ότι θέλει να έρθει στην ΑΕΚ,δεν χάθηκε για πολύ μεγάλο ποσό και ίσως άλλαζε τις ισορροπίες.

Στο κάτω-κάτω,μπορεί να συγκέντρωνες μεγαλύτερη βαθμολογία στην ευρώπη και το καλοκαίρι του '07 να είχες καλύτερη κλήρωση στα προκριματικά.

Στο ίδιο έργο θεατές.

 

25tu4na.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poia idia me ton Nikolaidh mwre Bluesman...

Tote 8elame ena 100ariko gia ton Ibagaza, alla eixes alisverisia me Zhko kai Manduca. Eixes Cezar, kai Papasta8o...

Ti na leme twra, h prwth xronia tou Ferrer pou den hr8e o Ibagaza apo malakia, mageue h omada pragmatika. Esfize ugeia.

Th deuterh xronia, sou fere Rivaldo o megalos Serra, kai sou leipe ena gamhmeno 6ari gia na gineis prwta8lhths.

Allo auto omws, kai allo na psaxneis for sta kala8ia.

Tote eixame ena kormo pou hr8e o Vienliski. Eixame kai Lewnidako kai Lumperopoulo. Den eimastan feloi teleiws... Kai prin sou xei tsimphsei kai ton Lago me 1 ek.

Ante mh ta 8umamai kai fortwnw giati tote vrizame kiolas. Ta shmerina einai anekdihghta. Idiws me RETSINIA PESADAS.

 

+1

 

το ξαναγραφω, δεν υπαρχει καν συγκριση της σημερινης διοικησης ΝΤΡΟΠΗΣ κ ΜΕΓΙΣΤΟΥ ΕΜΠΑΙΓΜΟΥ

με τη διοικηση νικολαιδη. ουτε κατα διαννοια απο οποια οπτικη κ να το δεις.

μιλαμε τετοιο εφιαλτη απο το περυσινο ματς στο καραισκακη και μετα, δε πρεπει ουτε να το φανταζοταν

ακομα κ ο πιο απαισιοδοξος οπαδος της ΑΕΚ.

 

για συγκριση με τη λαιλαπα νικολαιδη:

 

αρκει μια ματια στη μεγαλυτερη συσπειρωση του κοσμου της ΑΕΚ στην ιστορια,

τις οποιες 2-3 μεταγραφες, παντως ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ κανονικες. απο αυτες που δινεις και λεφτα!

το σωσιμο απο σιγουρη χρεωκοπια κ παντως παντα με αξιοπρεπεις ομαδες,

(1η χρονια κ 4η παραλιγο πρωτος, 2η κ 3η χρονια τσαμπιονς λιγκ. παντως ποτε δεν συζητουσαμε για 5αδες.)

το ανοιγμα στον απλο φιλαθλο κ το μεινστριμαρισμα της ΑΕΚ οσο κ να μην μας αρεσε τοτε σε καποιους απο μας

ενα κλαμπ απο επιχειρηματιες που τουλαχιστον τα πρωτα χρονια οσο λιγοτερο μιλουσαν τοσα περισσοτερα

εβαζαν, με 1,2 απο αυτους να ξεχωριζουν οσον αφορα τη χρηματικη συνεισφορα.

 

τα ασχημα τα γραφουμε εδω και περιπου 10 χρονια, ειδικα οι παλιοτεροι εδω τα θυμομαστε ολα μια χαρα.

 

αλλα τοσο ξεφτυλισμενη διοικηση, εγω προσωπικα στη ζωη μου οσο παρακολουθω την ΑΕΚ

δε θυμαμαι ποτε.

 

ευτυχως το ψεμα και η κοροιδια εχουν κοντα ποδαρια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
εγω προτιμω το ''αντε γαμη.. αντε γαμησου τζαμπατζη.. αντε γαμησου τζαμπατζη''.

 

Καυλα

Link to comment
Share on other sites

Καυλα

 

Σιγουρα το ειπες 3-4 φορες μονος σου στο δωματιο με το που το διαβασες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Ξέρει κανείς το ωράριο του κουρείου στο γήπεδο;

Είναι ανοιχτά το μεσημέρι;

Θέλω να πάω να ρίξω ένα κούρεμα.

 

Να πας στο Κολωνακι εκει που κουρευοτανε ο Μακαρος και τον σταματαγανε στον δρομο και του λεγανε για τον Γρηγορη τον παιχταρα.

Link to comment
Share on other sites

25 εκ εδωσε η ΠΑΕ ΑΕΚ στο ελλ.δημοσιο.

Και μπαινει ο αλλος με ενα 10αρικο και ξεχρεωνει 45 εκ. Κουλ.

Λαστ γιαρ. Αυτα οι κοκκινομαγουλοι οι προηγουμενοι. Ο χουβαρντας ο εγγυητης ειπε λευκη σελιδα. Ζερό και νερό.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη τσίπα ρε. Βαράτε το σαμάρι (επώνυμο φίλαθλο) για να μην τα ακούνε οι πραγματικοί υπεύθυνοι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη οι λεξεις "τσιγκουνης" και "σφιχτος" τον ...τιμουνε.

 

γιατι ο ανθρωπος ειναι ξεκαθαρα ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΣ.

 

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι μπορει να εχει στο κεφαλι του?

 

οκ, εγω λεω οτι δεν βαζει χερι στα ταμεια, τα κραταει για αλλου, οτι δλδ δεν βουταει τιποτα και τα κραταει για γηπεδο πχ.

 

τι θελει? να μην βαζει μια? με ποια λογικη?

 

ας πουμε ρε παιδι μου οτι πραγματικα πιστευει οτι θα καταφερει να φτιαξει γηπεδο και πραγματικα σκοπευει να βαλει 10 μυρια για εκει. ας πουμε οτι ειναι τοσο λιγος που δεν διαθετει αλλα να επενδυσει στην ΑΕΚ.

 

ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥΣΤΗΣ?

 

ΤΙ?

 

νομιζει οτι θα παει καλα, δεν τον νοιαζει να ξεφτιλιζεται ή θα περιμενει λιγο ακομα και θα ψαξει κανονικο επενδυτη?

 

τι κανει ο ανθρωπος????????

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο χρηματιστηριο του Λοντον ως ΠΑΕ με Στρατους και Βασιλομπιλαρους. Θα σε παιρνει ο μετοχος απο το Σιτι και θα ακουει νυχτεριδες κι αραχνες γλυκια μου στο τηλεφωνο. Ο τιγρης απλα τελειωσε για την συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου ΗΔΗ και με παταγο μαλιστα απλα δεν το χει καταλαβει. Η το καταλαβε πως θα συνεβαινε οταν συνειδητοποιησε πως με πορδες στην μετα Μποσμαν αυγα πορδες δεν βαφονται γι αυτο κρυβεταια πλεον. Ας βρει τουλαχιστον καναν σοβαρο ανθρωπο να δωσει την ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παιρνει ο μετοχος απο το Σιτι και θα ακουει νυχτεριδες κι αραχνες γλυκια μου στο τηλεφωνο.

xDαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

επειδη οι λεξεις "τσιγκουνης" και "σφιχτος" τον ...τιμουνε.

 

γιατι ο ανθρωπος ειναι ξεκαθαρα ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΣ.

 

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι μπορει να εχει στο κεφαλι του?

 

οκ, εγω λεω οτι δεν βαζει χερι στα ταμεια, τα κραταει για αλλου, οτι δλδ δεν βουταει τιποτα και τα κραταει για γηπεδο πχ.

 

τι θελει? να μην βαζει μια? με ποια λογικη?

 

ας πουμε ρε παιδι μου οτι πραγματικα πιστευει οτι θα καταφερει να φτιαξει γηπεδο και πραγματικα σκοπευει να βαλει 10 μυρια για εκει. ας πουμε οτι ειναι τοσο λιγος που δεν διαθετει αλλα να επενδυσει στην ΑΕΚ.

 

ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥΣΤΗΣ?

 

ΤΙ?

 

νομιζει οτι θα παει καλα, δεν τον νοιαζει να ξεφτιλιζεται ή θα περιμενει λιγο ακομα και θα ψαξει κανονικο επενδυτη?

 

τι κανει ο ανθρωπος????????

 

Κανει αυτο που εχει πει: (ξανα)χτιζει την ομαδα σε υγιεις εταιρικες βασεις για να μην ξαναβρεθει στη δεινη οικονομικα θεση του 2013 και την κανει αυτοχρηματοδοτουμενη. Δεν ειναι επενδυτης, δεν ειναι μετοχος της εταιρειας, δεν ειναι διοικητικο στελεχος. Ειναι τροπον τινα "μπροσταρης" ή οπως εχει πει κι ο ιδιος εγγυητης της υγιους πορειας της ΑΕΚ. Το κακο ειναι οτι μερος των εσοδων της ΑΕΚ παρακρατειται για το γηπεδο, με το οποιο γηπεδο υπαρχει πολυ μεγαλη καθυστερηση και δεν εχει γινει καποιο πολυ σημαντικο βημα περαν του νομου και της απορριφθεισας προσφυγης.

 

Για καποιο λογο, παρολο που ολα τα παραπανω ειναι σαφη, ο ιδιος αλλα και οι δημοσιογραφοι και μεγαλο μερος του οργανισμου, συμπεριφερεται σαν να ειναι ιδιοκτητης της ΠΑΕ και χρηματοδοτης της ομαδας, ενω επι της ουσιας δεν ειναι τιποτα. Εκει εχει γινει η παρανοηση και απο κει προερχονται τα νευρα (και τα δικα σου) νομιζω. Πριν καποια χρονια ειχε υποσχεθει οτι θα γινει το μεγαλο αφεντικο και προεκυψε μεγαλος εγγυητης. That'all.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×