Jump to content

Τίγρη όταν φύγεις...Ντεμη οταν ερθεις...


stavros 9-11
 Share

Τίγρης ή Ντέμης;   

1 member has voted

  1. 1. Καταλληλότερος για την ΑΕΚ

    • Ντέμης Νικολαίδης
      13
    • Δημήτρης Μελισσανίδης
      34

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κανει αυτο που εχει πει: (ξανα)χτιζει την ομαδα σε υγιεις εταιρικες βασεις για να μην ξαναβρεθει στη δεινη οικονομικα θεση του 2013 και την κανει αυτοχρηματοδοτουμενη. Δεν ειναι επενδυτης, δεν ειναι μετοχος της εταιρειας, δεν ειναι διοικητικο στελεχος. Ειναι τροπον τινα "μπροσταρης" ή οπως εχει πει κι ο ιδιος εγγυητης της υγιους πορειας της ΑΕΚ. Το κακο ειναι οτι μερος των εσοδων της ΑΕΚ παρακρατειται για το γηπεδο, με το οποιο γηπεδο υπαρχει πολυ μεγαλη καθυστερηση και δεν εχει γινει καποιο πολυ σημαντικο βημα περαν του νομου και της απορριφθεισας προσφυγης.

 

Για καποιο λογο, παρολο που ολα τα παραπανω ειναι σαφη, ο ιδιος αλλα και οι δημοσιογραφοι και μεγαλο μερος του οργανισμου, συμπεριφερεται σαν να ειναι ιδιοκτητης της ΠΑΕ και χρηματοδοτης της ομαδας, ενω επι της ουσιας δεν ειναι τιποτα. Εκει εχει γινει η παρανοηση και απο κει προερχονται τα νευρα (και τα δικα σου) νομιζω. Πριν καποια χρονια ειχε υποσχεθει οτι θα γινει το μεγαλο αφεντικο και προεκυψε μεγαλος εγγυητης. That'all.

 

Αντιγράφω από το site της ΠΑΕ ΑΕΚ:

διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ Δημήτρης Μελισσανίδης πάνω από τη μακέτα του νέου γηπέδου". Λεζάντα κάτω από φωτογραφία του γηπέδου. Τι είναι διοικητικός ηγέτης; Το Δίκαιο Ανωνύμων Εταιριών δεν αναφέρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το site της ΠΑΕ ΑΕΚ:

διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ Δημήτρης Μελισσανίδης πάνω από τη μακέτα του νέου γηπέδου". Λεζάντα κάτω από φωτογραφία του γηπέδου. Τι είναι διοικητικός ηγέτης; Το Δίκαιο Ανωνύμων Εταιριών δεν αναφέρει κάτι.

Ισχυει αυτο που διαβαζεις. Ως ερασιτεχνικο σωματειο, ο συγκεκριμενος ηταν Προεδρος της Διοικουσας Επιτροπης του Τμηματος Ποδοσφαιρου. Απο τη στιγμη που ανεβηκες σε επαγγελματικη κατηγορια και εγινες ΤΑΑ και μετα ΑΑΕ, ο συγκεκριμενος κυριος δεν υπαρχει πουθενα, δεν υπαρχει καν στο μετοχολογιο της ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ 1924. Ειναι ο Παππας και δεν ειναι ο Τιγρης.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αυτο το παντελονι φημες λενε οτι το εχει παει σε μοδιστρα και το εχει κανει βερμουδα που την φοραει μεχρι σημερα.....ξερεις κανεις κατι περισσοτερο?xD

 

FywjE7L.png

Link to comment
Share on other sites

Κανει αυτο που εχει πει: (ξανα)χτιζει την ομαδα σε υγιεις εταιρικες βασεις για να μην ξαναβρεθει στη δεινη οικονομικα θεση του 2013 και την κανει αυτοχρηματοδοτουμενη. Δεν ειναι επενδυτης, δεν ειναι μετοχος της εταιρειας, δεν ειναι διοικητικο στελεχος. Ειναι τροπον τινα "μπροσταρης" ή οπως εχει πει κι ο ιδιος εγγυητης της υγιους πορειας της ΑΕΚ. Το κακο ειναι οτι μερος των εσοδων της ΑΕΚ παρακρατειται για το γηπεδο, με το οποιο γηπεδο υπαρχει πολυ μεγαλη καθυστερηση και δεν εχει γινει καποιο πολυ σημαντικο βημα περαν του νομου και της απορριφθεισας προσφυγης.

 

Για καποιο λογο, παρολο που ολα τα παραπανω ειναι σαφη, ο ιδιος αλλα και οι δημοσιογραφοι και μεγαλο μερος του οργανισμου, συμπεριφερεται σαν να ειναι ιδιοκτητης της ΠΑΕ και χρηματοδοτης της ομαδας, ενω επι της ουσιας δεν ειναι τιποτα. Εκει εχει γινει η παρανοηση και απο κει προερχονται τα νευρα (και τα δικα σου) νομιζω. Πριν καποια χρονια ειχε υποσχεθει οτι θα γινει το μεγαλο αφεντικο και προεκυψε μεγαλος εγγυητης. That'all.

 

Κανεις παρα πολυ μεγαλο λαθος.

 

Αυτο που λες το εχω γραψει 1000 φορες. Αρα τα νευρα τα δικα μου δεν ειναι επειδη κανει τον διαχειριστη (δηλωμενα κιολας απο το 2013, πραγματι, εστω και καπως προσεκτικα για να μην χτυπησει και πολυ ασχημα θα ελεγα).

 

Τα νευρα τα δικα μου ειναι γιατι

1) δεν βγηκε να το ξεκαθαρισει ξανα για οσους δεν το καταλαβαν

2) αυτοι που δεν το καταλαβαν, ή αυτοι που το καταλαβαν και μπερδευονται (αυτο επαθα εγω, νομιζω παρα πολλοι, σχεδον ολοι, πιθανως κι εσυ) το επαθαν γιατι ο ιδιος μας μπερδευει. Τι σημαινει "θα τους ειδοποιησω εγω πότε να αγχωθουν;". Τι σημαινει "ερχομαστε"; Τι λεει απο εδω κι απο εκει (πχ οπαδους, αρδ κλπ) οτι παλευει να ξαναγινουμε πρωτοι κλπ?

3) αφου ηρθε να κανει αυτο που λες γιατι δεν ξεκαθαριζει οτι ειναι προσωρινος διαχειριστης και αν βρεθει επενδυτης του παραχωρει την ομαδα?

και γιατι να το κανει? θα μου πεις...

Γιατι μας αποπροσανατολιζει χωρις λογο και δεν βγαζει πουθενα αυτη η μαλακια που κανει.

 

 

 

Το ερωτημα λοιπον γενικοτερα ειναι το εξης:

 

Γιατι δεν το ξεκαθαριζει μια και καλη τι ρολο παριστανει και τι θα κανει στο μελλον? Γιατι στην μουγκα εις βαρος της ΑΕΚ?

για να κανει την δουλεια με το γηπεδο πιο ευκολα? τι το περασε? θα μας μικρυνει κι αλλο, δεν του εφτασε τοσο του πουστη?

Edited by nikos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης κυριε Ζαστρε μας (και προς ολους) δεν το βαζω ολο για να μην κουραζω, αλλα εχουμε και την συνεντευξη τυπου εναντιον του Μαρινακη, οχι μονο αυτες για το γηπεδο.

 

Δειτε την εδω οποιος θελει

 

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/BEth/aek/h-synenteyksh-tupoy-toy-dhmhtrh-melissanidh.3152165.html

 

Στην οποια επανειλημμενα μιλαει ως κανονικοτατος ποδοσφαιρικος παραγοντας και οχι ως επενδυτης του γηπεδου που απλα ειναι και λιγο απο παραγοντας.

 

Ποιος μας μπερδευει λοιπον? και τι ζορι τραβαει τελικα, να καταλαβουμε κι εμεις.

 

Για να μην θυμομαστε μονο μερικα απο οσα λεει, αλλα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω το θαρρος λοιπον απο τον Ολλανδο και το τραβαω κι αλλο.

 

Ρε φιλε, Υπαρχουν 2 περιπτωσεις

 

1) ειναι ουσιαστικα ιδιοκτητης/αφεντικο που τυπικα δεν το λεει και δεν φαινεται λογω ΟΠΑΠ

 

2) ειναι ενας διαχειριστης που ανελαβε σε μια κατασταση sos για να βοηθησει με σκοπο

α) ειτε να την δωσει την ομαδα σε οποιον σοβαρο επενδυτη εμφανιστει

β) ειτε να παραδωσει μια ΑΕΚ ανεξαρτητη απο επενδυτες

 

Ας πουμε λοιπον οτι ΔΕΝ ισχυει το 1) και ισχυει το 2) δλδ παριστανει τον Δημητρελο (με πολλα λεφτα στην τραπεζα αλλα μονο για παρτη του, για την ΑΕΚ δεν παιζει ευρω, παρα την πεσαδα που υποστηκαμε).

 

Αν ισχυει το 2α) θα πρεπει να το πει να το εχουμε ξεκαθαρο και να μην κοροιδευομαστε μαζι του. Τοσος κοσμος ειμαστε, δεν πρεπει να μας το πει? να περιμενουμε τον επομενο ρε παιδι μου. αλλα τοτε γιατι παριστανει ο ιδιος τον γαμαω? δεν κολλαει. ξεκαθαρα τον παριστανει, με δηλωσεις ΚΑΙ στο αγωνιστικο/παραγοντικο, οπως ειπαμε. Ξεκαθαρα ο ιδιος εχει βαλει στοχους οπως φανηκε απο δηλωσεις. Δεν δηλωσε ποτέ οτι περιμενει αλλον να ερθει.

 

Αν ισχυει το 2β) (που εχει αναφερει κι αυτος κι εχεις κρατησει κι εσυ), προκειται για ενα πλανο που φυσικα στο οικονομικο κομματι μπορει να πετυχει (αφου δεν ξοδευεις μια). Με το αγωνιστικο τι γινεται? Γιατι αυτος λεει οτι θα καθαρισει το ποδοσφαιρο, οτι ειναι ποδοσφαιρανθρωπος, οτι αυτα που ηξεραν να τα ξεχασουν, οτι "ερχομαστε", οτι θα τους ειδοποιησει αυτος ποτε να αγχωθουν κλπ.

Πρεπει λοιπον σε αυτην την περιπτωση να φτασω πρωτα 15 ποντους πισω απο τους αλλους για να πω οτι ειναι ενας τζαμπατζης που λεει ΜΑΛΑΚΙΕΣ? γιατι το 2015 πλανα στο τζαμπε δεν βγαζουν πουθενα.

Και να μου απαντας εσυ "Ναι, αλλα σου το ειπε".

 

Κι αν μου το ειπε?

1ον ο ιδιος με μπερδευει με ολα αυτα

2ον το "πλανο" του ειναι μια μαλακια ενος λεφτα τζαμπατζη. να μην το πω δλδ επειδη το ειπε? επισης και σωστο να ειναι (λεμε τωρα), πώς απο την μια κανει τον παραγοντα κι απο την αλλη θα φυγει μετα χωρις να τον εχουμε αναγκη? πώς κολλανε ολες αυτες οι παπαριες μεταξυ τους?

 

 

 

Εχει ξεκαθαρισει ο γεροξεκουτης αν το δηθεν "πλανο" του ειναι οικονομικο ή και αγωνιστικο ή ουτε ο ιδιος δεν ξερει τι λεει? και τι ειδους αγωνιστικο πλανο να εχει δλδ απο οσα εχουμε δει? παιζουμε με νεα παιδια οπως ο Αραβιδης κι ο Τζιμπουρ και με δανεικο τερματοφυλακα του πρωταθληματος Βενεζουελας?

 

 

Μηπως τελικα τον νοιαζει το γηπεδο αλλα ταυτοχρονα και η τζαμπα μοστρα και τα εχει μπερδεψει κι ο ιδιος αυτα που λεει? λεω εγω τωρα δλδ...

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ειναι σιγουρα κ το εχει πει, ισως οχι δημοσια, αλλα το εχει. Ειχε πει ομως πως και 2 χρονια εκανε κουμπαρα, γιατι δεν χρειαζονταν παραπανω εξοδα για να πετυχει τους στοχους της η ομαδα, ωστε φετος να τα γαμησει ολα!

Link to comment
Share on other sites

Δρομο λεμε. Οσον αφορα το γηπεδο μια χαρα νομος υπαρχει πλεον, τα λεφτα δεν υπαρχουν. Αμα δεν μπορει να παρει φετος που ηρθαμε 5 παιχτες των 800,000€ να πα να γαμηθει. Απλα και σταρατα. Απο την Γ ως φετος εκοψε συνολικα καμια 28,000 διαρκειας. 250€ μο το καθενα μας κανει 7,000,000€. Οσο τα μπατζετ και των τριων σεζον. ΟΠΑΠ, JEEP και τηλεοπτικα δεν ξερω ποσο μας κανουν αλλα καμποσα μυρια και αυτα ειναι σιγουρα. Να μην ξεχναμε και το 1 μυριο απο το ματς με γαβρο στο ΟΑΚΑ. Εγω θεωρω πως ο συγκεκριμενος τυπος αποκλειεται να εμπνευσει ξανα τον κοσμο της ΑΕΚ. Προσωπικα θεωρω οτι πηρε την ομαδα μονο και μονο για να χει μια καποια ασπιδα οταν ερχοταν ο ΣΥΡΙΖΑ μεχρι να κανει τα κουμαντα του και με δαυτους. Θα φτιαξει γηπεδο οταν ενα e-shop δεν εχει φτιαξει ακομα. Ουτε επισημες παρουσιασεις εμφανισεων της ομαδας δεν εχει κανει. Μιλαμε για καταστασεις μιζερες μην πω τιποτα βαρυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ειναι σιγουρα κ το εχει πει, ισως οχι δημοσια, αλλα το εχει. Ειχε πει ομως πως και 2 χρονια εκανε κουμπαρα, γιατι δεν χρειαζονταν παραπανω εξοδα για να πετυχει τους στοχους της η ομαδα, ωστε φετος να τα γαμησει ολα!

Τι εχει πει ρε Βασιλη για το αγωνιστικο δλδ?

 

Οτι θα τους γαμησει ολους με εσοδα-εξοδα?

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε εδώ ότι στην ΑΕΚ δεν επενδύονται ούτε τα έσοδα κατά πως φαίνεται. Εκτός αν έχει κανείς στοιχεία για τα έσοδα της ομάδας και που πηγαίνουν. Έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιρνουμε την "αγνη" περιπτωση που πανε στο γηπεδο.

 

Γιατι εγω προσωπικα, και οσον αφορα την ουσια της συγκεκριμενης κουβεντας που κανω, δεν θεωρω οτι αυτην την στιγμη μας λειπει ως ομαδα πρωταθλητισμου 1 μυριο αλλα καμια 10ρια.

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε εδώ ότι στην ΑΕΚ δεν επενδύονται ούτε τα έσοδα κατά πως φαίνεται. Εκτός αν έχει κανείς στοιχεία για τα έσοδα της ομάδας και που πηγαίνουν. Έχει κανείς;

 

Θα περιμενουμε μωρε καμια 10ετια μεχρι να τους ενημερωσει ο τιγραρος. Στο μεταξυ θα μαζευονται σε καποια αγνωστη ακρη 3-4εκ γιουροζ τον χρονο.. Την πρωτη φορα εφυγε απο την ΑΕΚ μετα απο ΤσουΛου και βρεθηκε με καραβια αφου πουλησε οπως οπως την ΠΑΕ με χρεη. Την αλλη φορα εμφανιστηκε ουρανοκατεβατος οταν ηταν να ξαναπαιξεις ΤσουΛου δεν του κατσε και την ξανακοπανησε. Τωρα ποιος ξερει τι εχει στο μυαλο του; Ισως να φτιαξει εκκλησακι του Αγιου Λουκα να θυμιζει κατι στην ΠΑΕ οτι υπηρξε και αυτος στην ΑΕΚ..

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει πει ρε Βασιλη για το αγωνιστικο δλδ?

 

Οτι θα τους γαμησει ολους με εσοδα-εξοδα?

 

Αυτο δεν το διευκρινισε. Αλλα οταν απο περσυ επεφτε γκρινια, οτι τοσα λεφτα απο τα εσοδα δεν πανε στην ομαδα για να χτυπησει κανα τελικο κυπελλο ή εστω να ερθει πιο ετοιμη στην Α, απαντησε πως η ομαδα ειναι καλυτερη απο οτι χρειαζεται για τη Β Εθνικη, κ οτι τα 2 αυτα χρονια κανει κουμπαρα για να σπρωξει φραγκα οταν ανεβει η ομαδα κ να τα γαμησει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Νικο καθε πλανο χρειαζεται εναν μπροσταρη. Επισης να σου θυμισω οτι το Μελισσανιδη ΕΣΥ τον εψαξες σαν οργανισμος και δεν ηρθε ενα πρωι αυτος να πει οτι θα σε σωσει. Εφτασες οπως εφτασες στο υστατο σημειο ευτελισμου και πηγες να παρακαλεσεις. Σου ειπε οτι μονο με λευκη σελιδα θα ασχοληθει και μονο για το γηπεδο, ειπες ναι και μετα γραφτηκε η ιστορια.

Εγραψα και πριν και με πηρες απ τα μουτρα οτι ο ιδιος αλλα και οι δημοσιογραφοι και μεγαλο μερος του οργανισμου, συμπεριφερεται σαν να ειναι ιδιοκτητης της ΠΑΕ και χρηματοδοτης της ομαδας, ενω επι της ουσιας δεν ειναι τιποτα. Ανεκαθεν το εκανε διοτι του αρεσε να του χαιδευουν τον εγωισμο. Συνεντευξεις εδινε, του ελεγαν οι γλειφτες "εσεις που εχετε κερδισει 3 πρωταθληματα" και δεν διεκοπτε να διορθωσει.

Τα ιδια εκανε και το '99 που συμπεριφεροταν σαν ιδιοκτητης ενω δεν εχει βαλει ουτε χιλιες οχτακοσιες δραχμες. Τα ιδια εκανε και επι κοντοπαρεας που πηγε να βαλει δια της Ερα το χερι στη ΠΑΕ που τοτε ηταν καργα κερδοφορα και ειχε μαζεψει δεκαδες χιλιαδες κοσμο. Αυτος ειναι ο Μελισσαν, με τα καλα του και με τα κακα του.

 

Να σου πω εντελως αποστασιοποιημενα οτι το πλανο που αναφερεις (και οικονομικα δειχνει να αποδιδει οπως λες) αποδιδει ΚΑΙ αγωνιστικα, διοτι εισαι η ΑΕΚ, εχεις το χαμηλοτερο προϋπολογισμο απ ολους, επεστρεψες "καθαρος" απο τη Γ και τη Β και με το πενιχρο σου μπατζετ επιπεδου Μπακου, χτυπας τριαδα. Επιτυχια ειναι αυτο, δεν ειναι αποτυχια. Θα μου πεις, πρωταθληματα ελεγε, γενναιες επενδυσεις ελεγε, παιχταραδες ελεγε. ΟΚ τα ελεγε. Και ο Τσιπρας εξω απ το χορο οτι θα τα καταργησει ολα με ενα αρθρο σε ενα νομο ελεγε. Μπηκε στο χορο, ειδε ποσο δυσκολο ειναι και ποσο εχει αλλαξει το εργο και τα γυρισε και ο Τιγρης.

 

Το κομματι που ενοχλει επαναλαμβανω ειναι οτι κυριως συγκεκριμενοι δημοσιογραφοι (που ειναι αδυνατον να παραδεχτουν οτι τοσα χρονια ελπιζανε σε μια φενακη και πιπιλαγανε το μυαλα του κοσμου) δικοι του λιμοκοντοροι στην ΠΑΕ και κυριως για μενα ο ιδιος προσωπικα, κανει το χαζο και συμπεριφερεται σαν να ειναι ιδιοκτητης και σαν να βαζει εκατομμυρια στην ομαδα. Προφανως εχει παθει Κανελλοπουλο και θεωρει οτι κανει τρομερη παραχωρηση που ασχολειται με τη διαχειριση της ΠΑΕ και ξοδευει προσωπικο χρονο για την ΑΕΚ. Γιατι αυτο ειχε πει και ο Τακη καποτε και κοροιδευαμε. Τελικα και ο Μελισσαν ενας Τακης ειναι και λυπαμαι παρα πολυ γι αυτο. Προσωπικα λογω σχεσης με Νοτια, τον εχω καταλαβει απο οταν επρεπε. Διοτι οταν ο αλλος του ειπε μπες, βαζω ενα δεκαρικο, ο συγκεκριμενος κυριος εκανε πισω επειδη ειχανε μπει οι πολυμετοχικοι με μια 65αρα και ηξερε οτι δεν τον επαιρνε.

 

Δεν εχω καμια απαιτηση απο τον τυπο, ξερω οτι προσφερει το ζην κι αυτο χωρις καν να βαζει λεφτα (επειδη πλεον δεν εχεις χρεη) οπως εκαναν οι προηγουμενοι μεχρι ενος σημειου. Απλως εχει αποδειχθει οτι σαν οργανισμος εισαι τοσο για τον πουτσο που εαν σε αφησουν ο Χ Νοτιας ο Ψ Παππας και ο Ω Μελισσανιδης, θα ψωμολυσσας με Ξενιαδηδες, Λιμοντζογλου, Αραβες με πιτογυρα και Πετι Σατο. Για να μη μιλησουμε για feeder γαυρου και το χοντρυνουμε. Η δικη μου λοιπον αποψη ειναι να κρινεται ως διαχειριστης και σκληρη κριτικη να δεχεται μονο στο project του γηπεδου, το οποιο εβγαλε και μπροστα οταν ανελαβε. Η ομαδα λειτουργει με ομπρελα το μυθο του ιδιου (και οχι τα λεφτα του) το επικοινωνιακο γκελ που κανει στον κοσμο που τον εχει θεοποιησει λογω αρδ τοσα χρονια (αφου η ΑΕΚ δεν επαιρνε πρωταθλημα επειδη μονο αυτος ειχε το know how) και τελος με βαση τις γνωριμιες του σε παρασκηνιο και προσκηνιο για χορηγιες, λεφτα και ευνοιες.

 

Ετσι λοιπον εγω προσωπικα κρινω το Μελισσανιδη. Σαν εναν μπροσταρη τυπου Ντεμη που γυρισε να βαλει τελος στο inception της μιζεριας και να βαλει την εταιρια σε σωστες βασεις. Ναι, η αποψη μου ειναι οτι εχει σκοπο να πουλησει την ομαδα και μαλιστα αμεσα. Ναι, αποψη μου ειναι οτι κανει λαθη και την ομαδα την εχει ακριβως εκει που την ειχαν οι προηγουμενοι αγωνιστικα. Ναι, τον εχεις αναγκη γιατι χωρις αυτον υπαρχει (απο σοβαρους υποτιθεται) ΜΟΝΟ ο Ντεμης. Διοτι αυτος εισαι σαν οργανισμος και οι οικονομικες συνθηκες δεν επιτρεπουν να ασχοληθουν σοβαροτεροι επιχειρηματιες ή καποιος σαββιδης απ εξω. Σε αδιεξοδο ειναι η ΑΕΚ, οπως ηταν και παντα διοτι εψαχνε το δικο της ιδιοκτητη και "χωστη" και τελικα βρισκει μονο διαχειριστες. Μονο μια φορα εκανε το σωστο και μαζεψε 5 επιχειρηματιες που επιμεριζονταν την οικονομικη ευθυνη βοηθωντας την ομαδα να κανει παραπανω απ αυτα που μπορουσε και τελικα τσακωθηκαν μεταξυ τους και 8 χρονια μετα ξαναβρεθηκες στο σημειο μηδεν.

 

Δεν εχω λυση, την αποψη μου στα γραφομενα σου αντιπαραθετω. Δεν θεωρω οτι το γηπεδο θα λυσει δια μαγειας τα προβληματα στο αγωνιστικο. Δεν θεωρω οτι υπαρχει σωτηρια οσο συγκεκριμενοι ανθρωποι που το βλεπουν σαν "ρεβανς" κανουν κουμαντο στην ΑΕΚ. Αλλα δεν εχω να αντιπροτεινω κατι. Αυτος εδω λεει οτι χτιζει με προοπτικη να ερθει επενδυτης και να σε παει ψηλοτερα. Απλως τοσα χρονια (και ο ιδιος επαναλαμβανω αλλα και οι αρδ) μας παρουσιαζαν αυτον σαν επενδυτη. Τελικα δεν ειναι επενδυτης και ειναι αδυνατον να το επικοινωνησουμε στον κοσμο γιατι ολο και καποιος θα φαει ξυλο. Εννοειται οτι τον νοιαζει η τζαμπα μοστρα. Κι εγω αν ερχοντουσαν και μου φιλουσαν τα ποδια επειδη απλως εμφανιζομαι, θα την ψωνιζα. Και δεν τα εχει μπερδεψει καθολου, αντιθετως νομιζω οτι το απολαμβανει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιρνουμε την "αγνη" περιπτωση που πανε στο γηπεδο.

 

Γιατι εγω προσωπικα, και οσον αφορα την ουσια της συγκεκριμενης κουβεντας που κανω, δεν θεωρω οτι αυτην την στιγμη μας λειπει ως ομαδα πρωταθλητισμου 1 μυριο αλλα καμια 10ρια.

 

και αν προσθεσεις οτι τα κορακια θα σε βαραν χωρις οικτο βαλε αλλα 10 μυρια

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιρνουμε την "αγνη" περιπτωση που πανε στο γηπεδο.

 

Γιατι εγω προσωπικα, και οσον αφορα την ουσια της συγκεκριμενης κουβεντας που κανω, δεν θεωρω οτι αυτην την στιγμη μας λειπει ως ομαδα πρωταθλητισμου 1 μυριο αλλα καμια 10ρια.

 

Σου λειπει μια 50αρα στο νερο να φτιαξεις σκαουτινγκ, να φερεις σοβαρους τεχνικους διευθυντες, γιατρους, εργοφυσιολογους, στατιστικολογους, γυμναστες, ειδικους προπονητες, υπευθυνους ακαδημιων, επικοινωνιολογους και μετα ναι και παιχτες.. Οταν επικοινωνιακα σε γαμησαν σε δυο μερες δεν πας πουθενα. Δεν υπαρχει ψυχολογια φετος στον οργανισμο ΑΕΚ πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το διευκρινισε. Αλλα οταν απο περσυ επεφτε γκρινια, οτι τοσα λεφτα απο τα εσοδα δεν πανε στην ομαδα για να χτυπησει κανα τελικο κυπελλο ή εστω να ερθει πιο ετοιμη στην Α, απαντησε πως η ομαδα ειναι καλυτερη απο οτι χρειαζεται για τη Β Εθνικη, κ οτι τα 2 αυτα χρονια κανει κουμπαρα για να σπρωξει φραγκα οταν ανεβει η ομαδα κ να τα γαμησει ολα.

 

Ε, δεν ξερει τι λεει λοιπον.

 

Εγραψα παραπανω.

 

-Γηπεδο

-Τσαμπα μοστρα

 

Αυτο ειναι το "πλανο". Και ως τωρα εχει πετυχει μονο το δευτερο. Σε λιγο ουτε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

και αν προσθεσεις οτι τα κορακια θα σε βαραν χωρις οικτο βαλε αλλα 10 μυρια

 

Αλλο παλι αυτο που θα επεφταν οι χουντες και θα τους γαμαγε τους μπουληδες.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι αυτο που θα επεφταν οι χουντες και θα τους γαμαγε τους μπουληδες.

τελικα δεν ηρθε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε εδώ ότι στην ΑΕΚ δεν επενδύονται ούτε τα έσοδα κατά πως φαίνεται. Εκτός αν έχει κανείς στοιχεία για τα έσοδα της ομάδας και που πηγαίνουν. Έχει κανείς;

 

Απεναντιας. Το ποσοσστο των εσοδων που ειναι της ομαδας, παει στην ομαδα. Τουλαχιστον περσι και φετος που εισαι ξεχωριστη εταιρια και δεν εισαι τμημα της Ερασιτεχνικης. Βασει των ποσοστων που πανε στην ΠΑΕ, με αυτα πορευεται η ΑΕΚ. Το ζητημα ειναι οτι υπαρχει ενας αδιευκρινιστος "κουμπαρας" πρωτον για το γηπεδο και την εταιρεια ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ που το εχει αναλαβει κατοπιν παραχωρητηριου απο την Ερασιτεχνικη και δευτερον για την Ενωση Φιλων ΑΕΚ που ειναι το επιλεγεν μοντελο λαϊκης βασης οσον αφορα την ιδιοκτησια. Μια χαρα εχουν επικοινωνηθει αυτα, ασχετως αν δεν "σηκωσαν" τα ΜΜΕ το θεμα. Μια χαρα ανακοινωθηκε οτι επαψαν να ειναι μεγαλομετοχοι ο Αγγελοπουλος και ο Γαντζουλας και πλεον ειναι μεγαλομετοχος η ΕΦΑ. Δεν αντεδρασε κανεις, διοτι υπαρχει ενα ομιχλωδες τοπιο σχετικα με ασυμβιβαστα και πολυς κοσμος πιστευει οτι γινεται ετσι επειδη δεν μπορει ο Μελισσανιδης να φαινεται πουθενα.

 

Αυτα ειναι τα ζητηματα της ΑΕΚ. Τα εσοδα ξερουμε (εστω στο περιπου) και πόσα ειναι και που πανε και σε τι ποσοστα. Κανονικα δημοσιευονται ολα, οποιος θελει τα βρισκει. Αυτα που δεν θα βρουμε ποτέ, ειναι τα εσοδα της χρονιας που ησουν τμημα της Ερα κι αυτο διοτι η Ερα (και οχι ο Μελισσανιδης) δεν δημοσιευει οικονομικο απολογισμο. Και συμβασεις ΟΠΑΠ-Σπατων υπαρχουν και συμβασεις ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ-ΕΡΑ υπαρχουν και ενημερωτικα δελτια υπαρχουν και ισολογισμος ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ υπαρχει. Ολα crystal clear ειναι που ελεγε και μια ψυχη.

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρε

1) δεν σε παιρνω απο τα μουτρα κουβεντα κανουμε

2) θελω να καταληξω οτι δεν φταιει ο μπαρμπα-Μητσος που δεν τον καταλαβε, ουτε εγω που μπερδευτηκα, αλλα ο ΙΔΙΟΣ γιατι θελει (στα της ΠΑΕ) απλα να κανει τζαμπα μοστρα και κιοτευει να το πει στα ισα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×