Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Έλα ρε Μπούκο, δλδ προτίμησε να μην βάλει 3εκ, μαζί με ανανεώσεις 5εκ ξέρω 'γω φἐτος και να τα βγάλει όταν έρθουν τα 25 από ΤσΛ, για να ξοδέψει πολύ περισσότερα για να φτιάξει ομάδα του χρόνου; Δεν υπάρχει αυττό το σενάριο, άλλωστε το είπε κιόλας, αν γινότανε θα τα έβαζε όλα στο γήπεδο.

Και ρωταω εγω.Γιατι δεν τα εβαλε αυτα τα λεφτα;Γιατι δεν προκειται να βαλει μια στο γηπεδο απο την τσεπη του;Οκ δεν εχω προβλημσ αρκει να γινει το γηπεδο.Με 2 η 3 εκατομμυρια ομως που θα εριχνε στην ομαδα ουτε θα λειπαν απο το γηπεδο και θα μπορουσες να τα παρεις πισω στο διπλασιο απο την Ευρωπη.Και στη τελικη να τους εχεις ολους ευχαριστημενους οτι εγω προσπαθησα και δεν παρατησα το αγωνιστικο.Γιατι αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Και ρωταω εγω.Γιατι δεν τα εβαλε αυτα τα λεφτα;Γιατι δεν προκειται να βαλει μια στο γηπεδο απο την τσεπη του;Οκ δεν εχω προβλημσ αρκει να γινει το γηπεδο.Με 2 η 3 εκατομμυρια ομως που θα εριχνε στην ομαδα ουτε θα λειπαν απο το γηπεδο και θα μπορουσες να τα παρεις πισω στο διπλασιο απο την Ευρωπη.Και στη τελικη να τους εχεις ολους ευχαριστημενους οτι εγω προσπαθησα και δεν παρατησα το αγωνιστικο.Γιατι αραγε;

 

Γιατί πολύ απλά θέλει να τα βάλει στο γήπεδο, δεν υπάρχει κάτι παραπάνω. Γλυτώνει το ψάξιμο πόρων, που να τραβιέται τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν υπαρχει επιχειρημα "θελει να τα βαλει στο γηπεδο",δεν μιλαμε για καποιο ποσο >10 μυρια,αλλα για 2-3 εκ ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Οσα δεν δωσει στο γηπεδο δηθεν....τοσα δεν θα βαλει απο την τσεπη του. Αφηνει μονο οσα ψιχουλα χρειαζεται η ομαδα για να μην πεσει κατηγορια. Περσυ ο Χιμενεθ εκανε το θαυμα με τα ψιχουλα για αυτο και δεν το περιμενε ο μπακαλης αλλα ΔΙΟΡΘΩΣΕ το λαθος το καλοκαιρι...! :lol:

Τουμπεκι ομως δεν υπαρχει αλλος να τρεξει την ομαδα ( χαχαχαχαχα ) εκτος απο τον γεροξεκουτη των 80'ς που δεν ειναι και πουθενα ως τιποτα στην ομαδα. Υπομονη μολις ερθει καποιος ΤΡΙΣΕκατομυριουχος ισως δειλα δειλα ξεπεραστει η φοβια της φυγης του μεγαλου μεγιστανα εθναρχη ιδρυτη επενδυτη χρηματοδοτη εγγυητη της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Μα δεν το κανει αυτος το γηπεδο ρε Κωστα. Η ιδια η ομαδα το πληρωνει.Ουτε αυτα που εταξε δεν θα βαλει.Τελικα η ΑΕΚ ειναι ποδοσφαιρικη ομαδα η κατασκευαστικη εταιρια? Αυτος θα καταστρεψει την ομαδα για να μην βαλει λεφτα απο την τσεπη του και τελικα θα βγει και ευεργετης χωρις να εχει δωσει φραγκο. Αν φυγει αυριο θα σταματησουν οι εργασιες νομιζεις? Πλακα κανεις? Τι ειναι το εργο κανενα μαγαζι με χαλια στο Μενιδι?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το κανει αυτος το γηπεδο ρε Κωστα. Η ιδια η ομαδα το πληρωνει.Ουτε αυτα που εταξε δεν θα βαλει.Τελικα η ΑΕΚ ειναι ποδοσφαιρικη ομαδα η κατασκευαστικη εταιρια? Αυτος θα καταστρεψει την ομαδα για να μην βαλει λεφτα απο την τσεπη του και τελικα θα βγει και ευεργετης χωρις να εχει δωσει φραγκο. Αν φυγει αυριο θα σταματησουν οι εργασιες νομιζεις? Πλακα κανεις? Τι ειναι το εργο κανενα μαγαζι με χαλια στο Μενιδι?

Ε ναι γνωστο ειναι οτι δεν θα σταματησει.Και το 2003 για ενα διαλειμματακι σταματησαν οι εργατες καμια 14 χρονακια, για να τσιμπησουν κατι τα παιδια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

H Αγια Σοφια

Χάμπε

ειναι αποκλειστικα εργο χειρισμων και ικανοτητων

Μελισσανιδη .

 

Δεν επροκειτο ποτε

να φυγεις απτο ΟΑΚΑ

η να κανεις γηπεδο ΝΦ αν δεν υπηρχε αυτός.

 

Κραξε τον για αλλα πχ γιατι ξερει και εκμεταλευεται τους φοβους

πολλων απο εμας για νεα διαλυση της ΑΕΚ

αλλα για το καινουριο γηπεδο

 εισαι φαουλ.

Edited by Stylianopoulos
  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά σταματαει το γηπεδο αν φυγει ο κωλογερος....αλλα μη σκεφτομαστε τετοια και γκαντεμευουμε

Link to comment
Share on other sites

Έλα εντάξει να του χρεώσουμε του τίγρη και την καθυστέρηση της γραμμής του μέτρο. Εχει τις εμμονές του( ετσι λέμε εμείς οι απ´εξω) με το ποδοσφαιρικό τμήμα αλλα αν δεν ήτανε αυτός με το γήπεδο ακόμα τα χαλάσματα θα βλέπαμε.

Αν το κάνει με διαχείρηση των χρημάτων και με πωλήσεις παικτών ας το κάνει . Το πρόβλημα ειναι ότι δεν πήρε 2-3 παίκτες και έχασε όλο το δίκιο του. Που παρεπιπτόντως μπορει και να έβγαιναν Μοραν αλλα τουλάχιστον θα είχε πάρει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο να συζηταμε αν υπηρχε γηπεδο χωρις Μελ.

Εντελως ασχετο με το αν βαλει λεφτα για αυτο,

που και τα 15 που λεει λογικα ειναι αυτα τα 25 που πηραμε φετος απο Τσ. Λ.

Αλλα ακομα και λεφτα να βγαλει απο την κατασκευη,

δεν θα υπηρχε γηπεδο χωρις την ενεργοποιηση του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο τα λεφτα εννοειται. Ειναι κι αλλα που δεν θα μπορουσε να τα κανει καποιος τυπου Ντεμη ή Αδαμιδη κτλ

Επιρροη στα πραγματα για να περασει ο νομος απο τη βουλη, πιεση στις διαφορες αρχες για γραφειοκρατικα θεματα, αντιμετωπιση νομικων θεματων που προεκυψαν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά το γήπεδο κοστίζει 80 και βάλε και μεις έχουμε κολλήσει στα 30 που δεν εχει πάρει ακόμα. Τα υπόλοιπα 50 που θα τα βρούμε μου λέτε ; Απο τα 20 της περιφέρειας που και αυτά ακόμα τα σβήνουν γράφουν. Στον προϋπολογισμό τους; Απο τα 2 μυρια του Παπα ; Η μήπως απο το ποσοστό στα εισητηρια διαρκείας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά το γήπεδο κοστίζει 80 και βάλε και μεις έχουμε κολλήσει στα 30 που δεν εχει πάρει ακόμα. Τα υπόλοιπα 50 που θα τα βρούμε μου λέτε ; Απο τα 20 της περιφέρειας που και αυτά ακόμα τα σβήνουν γράφουν. Στον προϋπολογισμό τους; Απο τα 2 μυρια του Παπα ; Η μήπως απο το ποσοστό στα εισητηρια διαρκείας;

Στη παρουσιαση του γηπεδου ειχε πει οτι αν δεν βρει τα υπολοιπα λεφτα θα δανειστει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να τον κράξουμε για τον ζουζουνιαρη , για τον φιλιατρανο για τον Χιμένεθ , Αντε και για τους παίκτες αλλα το να λέμε ότι παντελονιαζει για ένα έργο τοσο μεγάλο ειναι κωμικό .

Μετα θα δούμε αν βγάζει απο το γήπεδο ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Στη παρουσιαση του γηπεδου ειχε πει οτι αν δεν βρει τα υπολοιπα λεφτα θα δανειστει.

 

 

Έεεετσι. Και στο φινάλε δεν με ενδιαφέρει, εγώ προσωπικά δεν ήθελα να υποθηκεύσω το μέλλον της ομάδας για 20 χρόνια με ό,τι επίσης συνέπειες για να φτιαχτεί το γήπεδο. Όπως το λέγαμε τότε, να μη γίνουμε Άρσεναλ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Να τον κράξουμε για τον ζουζουνιαρη , για τον φιλιατρανο για τον Χιμένεθ , Αντε και για τους παίκτες αλλα το να λέμε ότι παντελονιαζει για ένα έργο τοσο μεγάλο ειναι κωμικό .

Μετα θα δούμε αν βγάζει απο το γήπεδο ή όχι

 

Δεν βγάζει ούτε παντελονιάζει, δεν έχει και νόημα στην ηλικία του, αλλά το ότι φτιάχνει γήπεδο εις βάρος του αγωνιστικού κομματιού είναι σίγουρο. Και όταν λέω εις βάρος, δεν εννοώ να κάνουμε 2-3 "μέτριες" χρονιές, αλλά για σοβαρές επιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έεεετσι. Και στο φινάλε δεν με ενδιαφέρει, εγώ προσωπικά δεν ήθελα να υποθηκεύσω το μέλλον της ομάδας για 20 χρόνια με ό,τι επίσης συνέπειες για να φτιαχτεί το γήπεδο. Όπως το λέγαμε τότε, να μη γίνουμε Άρσεναλ μόνο.

Σωστά Σπύρο. Απο δάνεια χορτάσαμε . Μπορει να πουλήσει Πέτρο μάνταλο και Μπάρκα και να το τελειώσει; Ας τους πουλήσει . Απλά ας βάλει απο τα 20 που θέλει και μερικά στην αναπλήρωση του ρόστερ . Για να μπορει να ξαναπάρει τα 30 απο το ΤσΛ
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

xthes gennh8hkes re mlk? h katevhkes apo to Alpha Centauri?

eimaste me ena oikopedo me melissia mexri na er8ei k mou les h omada to kanei? AMESA stamataei ama fugei. X8ES kiollas. Phgaine des to ghpedo ths Valencia pou emeine giapi to Nou Mestalla

Αυτη η ομαδα τα εχει παθει ολα.ΟΛΑ ομως και μυαλο ακομα δεν βαλαμε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο τα λεφτα εννοειται. Ειναι κι αλλα που δεν θα μπορουσε να τα κανει καποιος τυπου Ντεμη ή Αδαμιδη κτλ

Επιρροη στα πραγματα για να περασει ο νομος απο τη βουλη, πιεση στις διαφορες αρχες για γραφειοκρατικα θεματα, αντιμετωπιση νομικων θεματων που προεκυψαν

Πεστα ντε γιατι πολλοι πιστευουν οτι αν εμφανιζοταν καποιος με 80 εκατομμυρια στο χερι, το επομενο πρωι θα σηκωνοταν το γηπεδο.Απορω δηλαδη πραγματικα ωρες ωρες, δεν εχουν ασχοληθει καθολου καποιοι με την ομαδα και τα γραφουν ολα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Στο γηπεδο θα ηταν ευεργετης αν δεν υπηρχε το φαουλ με το 25αρι.

Και παλι ειναι μαγκια του παντως αυτο που κανει.

 

Περαν των 25 δεν μας πεφτει κανενας λογος αν θα το φτιαξει χωρις να βαλει ευρω, σκοπος δεν ειναι να ξοδευτει, ισα ισα καλυτερα να μην ξοδευτει στην τελικη.

Στην ομαδα ομως , εκτος απο τζαμπατζης, ειναι κοπανος απο τους λιγους. Δεν ειναι καν επιχειρηματικα λογικα αυτα που κανει. Ελπιζω να μην το παρακανει και να τσιμπησει φραγκα απο τα ταμεια της ΠΑΕ για το παντελονι του. Δεν το πολυ-πιστευω προσωπικα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σάλτα και γαμήσου που θα μας κάνεις και ψυχολογικό εκβιασμό, θα τα βροντήξω και ωχου είμαι απογοητευμένος. Τι να πούμε κι εμείς ρε μαλάκα που βλέπουμε το ίδιο έργο 35 χρόνια. Θα είμαι ΕΓΩ κρεμασμένος από το δικό σου παπάρι; Για πάρε την ιστορία λίγο αλλιώς μεγάλε. Αν δεν υπάρχει αύριο χωρίς εσένα τότε προτιμώ να τραβήξω το καλώδιο μια ώρα αρχίτερα. Προσπαθήσαμε, αποτύχαμε, shit happens. Αλλά τσιφλίκι σου δεν είναι, καλύτερα να πέσω μαχόμενος παρά να γίνω γκόμενα.

Πολύ φίλος μου.

Link to comment
Share on other sites

Στο γηπεδο θα ηταν ευεργετης αν δεν υπηρχε το φαουλ με το 25αρι.

Και παλι ειναι μαγκια του παντως αυτο που κανει.

 

Περαν των 25 δεν μας πεφτει κανενας λογος αν θα το φτιαξει χωρις να βαλει ευρω, σκοπος δεν ειναι να ξοδευτει, ισα ισα καλυτερα να μην ξοδευτει στην τελικη.

Στην ομαδα ομως , εκτος απο τζαμπατζης, ειναι κοπανος απο τους λιγους. Δεν ειναι καν επιχειρηματικα λογικα αυτα που κανει. Ελπιζω να μην το παρακανει και να τσιμπησει φραγκα απο τα ταμεια της ΠΑΕ για το παντελονι του. Δεν το πολυ-πιστευω προσωπικα παντως.

Κραταγες Χιμενεθ και εριχνες τα 2 με 3 εκατομμυρια αφου ειχες περασει τσαμπιονς λιγκ απο το μαρκετ πουλ χωρις να ρισκαρεις ανοιγματα και ησουν πρωτος μαγκας.Και με Χιμενεθ θα τσιμπαγες και εξτραδακια απο τους ομιλους ειμαι σιγουρος.Αυτος προτιμησε να καψει ολη την χρονια.Παλι καλα που περασαμε ομιλους δηλαδη.Δεν υπηρχε λογικη σ αυτο που εγινε το καλοκαιρι.

 

Για το γηπεδο τα εχω ξαναπει, ας μη βαλει φραγκο δεν με νοιαζει καθολου.Ετσι ομως οπως τα εκανε μας εκατσε και το χειροτερο δυνατο σεναριο που ειναι μαλλον (ελπιζω πως οχι) ο αποκλεισμος απο την Ευρωπη.Που θα βρεθουν τα εσοδα λοιπον για του χρονου αν γινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

H Αγια Σοφια

Χάμπε

ειναι αποκλειστικα εργο χειρισμων και ικανοτητων

Μελισσανιδη .

 

Δεν επροκειτο ποτε

να φυγεις απτο ΟΑΚΑ

η να κανεις γηπεδο ΝΦ αν δεν υπηρχε αυτός.

 

Κραξε τον για αλλα πχ γιατι ξερει και εκμεταλευεται τους φοβους

πολλων απο εμας για νεα διαλυση της ΑΕΚ

αλλα για το καινουριο γηπεδο

 εισαι φαουλ.

 

Πως φαίνεται ο άΘρωπος που έχει ακούσει το κουδούνι του να βαράει ...

Σεβαστικός. Ακριβοδίκαιος. Ήρεμος.

Μπράβο ρε αλανάκι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×