Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

12 minutes ago, mobster21 said:

ξερω γω γιατι μπορει να του την βαρεσει και να αφησει την Αγια Σοφια στην μεση για ενα καπριτσιο

θα φαμε ΚΑΙ αυτο το πικρο ποτηρι και ελπιζουμε οταν μπουμε στο νεο γηπεδο να τυφλωθει κανενας μεγαλος χορηγος να βαλει χρηματα μηπως και δουμε ξανα χαρα

Ευχή και κατάρα δλδ το γήπεδο.Απο τη μια είναι η τελευταία ελπίδα του ΑΕΚτζή για να αλλάξει η μοίρα του και απο την άλλη ωσπου να γίνει,κρατάει δέσμιο τον κόσμο που δεν μπορεί να αντιδράσει σοβαρά στα εγκλήματα που γίνονται απο την κατάκτηση του πρωταθλήματος και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν οποιοσδήποτε έχει σώας σας φρένας αντιλαμβάνεται ότι το γήπεδο δεν μπορεί να το παρατήσει.

Απο εκεί και περα ομως δεν είπα ούτε να τον κράξει κανεις, ούτε να του παει κόντρα, ούτε να μην αναγνωρισει το θετικότατο κομματι του γηπεδου. Αλλά να ρωτήσουν τι έχει στο μυαλό του για μετά τα εγκαίνια, πού ακριβώς αποσκοπεί γενικά με το μαγαζι, αν έχει κάποιο πλάνο με την ΠΑΕ, γιατί πλέον η ΑΕΚ δεν φαίνεται να βαδίζει κάπου. Μετά από 6 χρονια φαίνεσαι να βρίσκεσαι στο απόλυτο μηδέν.

Δλδ στο τελος θα ξεχάσουμε ότι πρέπει να υπάρχει και μια ομάδα να παίζει μέσα στο γήπεδο και μια ΑΕ που που πρέπει να διοικείται και να ψάχνει τρόπους να βελτιώνεται.

Να πει ρε παιδί μου σκοπεύω να πουλήσω, ή πιστεύω ότι θα ανέβουμε πολύ οικονομικά με το γηπεδο, ή πιστεύω ότι θα χτίσω ομάδα μέχρι τοτε. Δλδ δεν δικαιούμαστε να ξέρουμε τι σκοπό έχει; Έστω αυτό.

Εκτος αν πιστεύουν όλοι αυτό που πιστεύω κι εγώ, ότι δεν έχει κανένα πλάνο, για την ακρίβεια το πλάνο ειναι γήπεδο και η ομάδα ζντμπουτσαμας, το πολύ πολύ να την παρατήσω διαλυμενη σαν τους προηγουμενους, οπότε τσάμπα κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Καταρχήν οποιοσδήποτε έχει σώας σας φρένας αντιλαμβάνεται ότι το γήπεδο δεν μπορεί να το παρατήσει.

Απο εκεί και περα ομως δεν είπα ούτε να τον κράξει κανεις, ούτε να του παει κόντρα, ούτε να μην αναγνωρισει το θετικότατο κομματι του γηπεδου. Αλλά να ρωτήσουν τι έχει στο μυαλό του για μετά τα εγκαίνια, πού ακριβώς αποσκοπεί γενικά με το μαγαζι, αν έχει κάποιο πλάνο με την ΠΑΕ, γιατί πλέον η ΑΕΚ δεν φαίνεται να βαδίζει κάπου. Μετά από 6 χρονια φαίνεσαι να βρίσκεσαι στο απόλυτο μηδέν.

Δλδ στο τελος θα ξεχάσουμε ότι πρέπει να υπάρχει και μια ομάδα να παίζει μέσα στο γήπεδο και μια ΑΕ που που πρέπει να διοικείται και να ψάχνει τρόπους να βελτιώνεται.

Να πει ρε παιδί μου σκοπεύω να πουλήσω, ή πιστεύω ότι θα ανέβουμε πολύ οικονομικά με το γηπεδο, ή πιστεύω ότι θα χτίσω ομάδα μέχρι τοτε. Δλδ δεν δικαιούμαστε να ξέρουμε τι σκοπό έχει; Έστω αυτό.

Εκτος αν πιστεύουν όλοι αυτό που πιστεύω κι εγώ, ότι δεν έχει κανένα πλάνο, για την ακρίβεια το πλάνο ειναι γήπεδο και η ομάδα ζντμπουτσαμας, το πολύ πολύ να την παρατήσω διαλυμενη σαν τους προηγουμενους, οπότε τσάμπα κουβέντα.

Φοβαμαι οτι η φαση ειναι στο νεο γηπεδο μετα απο μισο ή ενα χρονο, το πιο πιθανο ομως μεσουσης μιας ιδιας με την φετινη χρονιας να πει "παιδια γεια σας, καλα περασαμε, σας εφτιαξα γηπεδο, πηραμε τιτλους, η ομαδα εχει προεδρο, εχει καποια ρευστοτητα, δεν χρωσταει, κουραστηκα, φιλακια".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Stamatis Voulgaris είναι με τον Σταμάτης Βούλγαρης.

28 λεπτά · 

Το κεφάλι ακόμα καζάνι που βράζει, αλλά τα πράγματα είναι πλέον ξεκάθαρα. Ο Μελισσανίδης φταίει για τις επιλογές του. Το ίδιο και ο Κωστένογλου και οι συνεργάτες του για όσα έκαναν. Και φυσικά και αυτοί που φορούσαν τη φανέλα της ΑΕΚ. Δε θα αναζητήσω εξιλαστήρια θύματα. Δεν ήταν αυτό το θέμα... Αλλά η ΑΕΚ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να δει επιτέλους την αλήθεια!

 

Δεν βλεπω να τρωει σουβλακι ξανα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

 

θα φαμε ΚΑΙ αυτο το πικρο ποτηρι και ελπιζουμε οταν μπουμε στο νεο γηπεδο να τυφλωθει κανενας μεγαλος χορηγος να βαλει χρηματα μηπως και δουμε ξανα χαρα

Και ο Μελ αυτό ελπίζει πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, nikos said:

Καταρχήν οποιοσδήποτε έχει σώας σας φρένας αντιλαμβάνεται ότι το γήπεδο δεν μπορεί να το παρατήσει.

Απο εκεί και περα ομως δεν είπα ούτε να τον κράξει κανεις, ούτε να του παει κόντρα, ούτε να μην αναγνωρισει το θετικότατο κομματι του γηπεδου. Αλλά να ρωτήσουν τι έχει στο μυαλό του για μετά τα εγκαίνια, πού ακριβώς αποσκοπεί γενικά με το μαγαζι, αν έχει κάποιο πλάνο με την ΠΑΕ, γιατί πλέον η ΑΕΚ δεν φαίνεται να βαδίζει κάπου. Μετά από 6 χρονια φαίνεσαι να βρίσκεσαι στο απόλυτο μηδέν.

Δλδ στο τελος θα ξεχάσουμε ότι πρέπει να υπάρχει και μια ομάδα να παίζει μέσα στο γήπεδο και μια ΑΕ που που πρέπει να διοικείται και να ψάχνει τρόπους να βελτιώνεται.

Να πει ρε παιδί μου σκοπεύω να πουλήσω, ή πιστεύω ότι θα ανέβουμε πολύ οικονομικά με το γηπεδο, ή πιστεύω ότι θα χτίσω ομάδα μέχρι τοτε. Δλδ δεν δικαιούμαστε να ξέρουμε τι σκοπό έχει; Έστω αυτό.

Εκτος αν πιστεύουν όλοι αυτό που πιστεύω κι εγώ, ότι δεν έχει κανένα πλάνο, για την ακρίβεια το πλάνο ειναι γήπεδο και η ομάδα ζντμπουτσαμας, το πολύ πολύ να την παρατήσω διαλυμενη σαν τους προηγουμενους, οπότε τσάμπα κουβέντα.

Δεν γίνεται σε καμία ομάδα αυτό.

Είναι αυτονόητος ο σκοπός του κάθε club. 

Κανένας πρόεδρος στον κόσμο δεν βγαίνει να πει τί σκέφτεται να κάνει σε δύο χρόνια.

Το θέμα είναι να στελεχώσει την ομάδα με επαγγελματίες. Εκεί είναι το πρόβλημα το μεγάλο για εμένα. Μια φορά το έκανε και πήρε πρωτάθλημα. 

Δεν με πειράζει να είμαι με το τρίτο μπάτζετ. Πάντα έτσι ήμουν. Με πειράζει όμως να μην επενδύω σωστά. Με πειράζει να μην παίζω σωστά. Με πειράζει που δεν μπορώ να πουλήσω πάνω από τρία χαρτιά και ο άλλος με ομάδα που είχε λιγότερα πρωταθλήματα από τον Άρη πουλάει δεκάρικο τον Πρίγιοβιτς που έβαλε δύο γκολ σε δέκα ντέρμπυ στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις. Δημιουργείς υπεραξία. Πουλάς ακριβότερα. Και δημιουργείς έσοδα.

Εμείς στην δημιουργία νέων εσόδων έχουμε την Nova και τα εισιτήρια.

Ε κάπου έχουμε χάσει την μπάλα και μπαίνουμε σε νέα δεκαετία με αντιλήψεις 1990.

Αυτό είναι το θέμα και δεν υπάρχει κανένας άνθρωπος να του βάλει μυαλό. Ένας υπήρχε και τον είδαμε χθες στο ΟΑΚΑ μετά από καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Με πώληση Λιβάγια Μπάρκα, Μάνταλου, Σιμόες και Μπακάκη έχεις έσοδα δεκαπέντε εκατομμύρια το λιγότερο λέω. 

Για να καλύψεις πέντε θέσεις. Και χωρίς να χρειάζεται να πας για πέντε αγορές. Μπορεί ένας ή δύο να βρεθούν ελεύθεροι ξέρω γω.

Δεν ξέρω. Αν με διαβάζει ο Μελισσανίδης είμαι σίγουρος ότι θα πιστεύει ότι είμαι πυρηνικός φυσικός.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobster21 said:

Με πώληση Λιβάγια Μπάρκα, Μάνταλου, Σιμόες και Μπακάκη έχεις έσοδα δεκαπέντε εκατομμύρια το λιγότερο λέω. 

Για να καλύψεις πέντε θέσεις. Και χωρίς να χρειάζεται να πας για πέντε αγορές. Μπορεί ένας ή δύο να βρεθούν ελεύθεροι ξέρω γω.

Δεν ξέρω. Αν με διαβάζει ο Μελισσανίδης είμαι σίγουρος ότι θα πιστεύει ότι είμαι πυρηνικός φυσικός.

Λιβαγια 3-4εκ,

Μπαρκας 2-3εκ,

Σιμοες 1εκ,

Μανταλος, Μπακακης κανεις δεν προτιθεται να δωσει 600κ και 400κ μισθους αντιστοιχα,

αρα συνολικα γυρω στα 8-10εκ στην καλυτερη μπορεις να βγαλεις απο αυτους τους παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η προοπτική να πουλήσουμε Λιβάγια γιατί είναι γνωστό ότι θα αντικατασταθεί με κάποιον ισάξιο και όχι πχ με το πρώτο σκουπίδι που θα βρούμε μπροστά μας. Τέλος πάντων, ας κάνουν ο,τι θέλουν, πλέον μου αρκεί απλά το να μη ρίξουν κατηγορία την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

47 φανταστικομυρια θα βγαλει ο τιγρης απο πωλησεις παικτων που χανουν απ το Χατζηζιοβανη

Link to comment
Share on other sites

Έριξες την ομάδα Γ' Εθνική.

Χτίζεις το γήπεδο από τα έσοδα της ομάδας, πράγμα που δεν ανέφερες επίτηδες ποτέ πριν για ευνόητους λόγους, παρά μόνο όταν και τα λεφτά έβαλες στην τσέπη και το γήπεδο είχε αρχίσει για τα καλά.

Απέτυχες στο αγωνιστικό κομμάτι, και σε αριθμό τίτλων και παταγωδώς στην οργάνωση του ποδοσφαιρικού τμήματος.

Υποθηκεύεις το μέλλον της ομάδας πληρώνοντας σε ένα κάρο προπονητές και στελέχη αποζημιώσεις μετά την απόλυσή τους.

Κάνεις τον σύλλογο να φαίνεται γραφικό σε Ελλάδα και Ευρώπη, δεν αρμόζεις σε αυτό που έχω στο μυαλό μου σαν Α.Ε.Κ.

Για το γήπεδο δεν θα αρχίσω ακόμα. Θα περιμένω να τελειώσει, όταν τελειώσει. Άλλο κεφάλαιο αυτό....

 

Σάλτα και γαμήσου λοπόν, λίγο με ενδιαφέρει αν θα κάτσεις ή θα φύγεις. Αν φύγεις και ο σύλλογος δεν αντέξει χωρίς εσένα τότε δικαίως να αφανιστεί. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολυ σωστα εχετε αναφερει οτι ο Μελ εχει κολλησει στα '90s, να πω εδω οτι τους ιδιους ακριβως παικτες να μπορουσες να τους εχεις σημερα θα εκανες γιογιο ολη τη λιγκα.Εγω λεω οτι θα το παιρναμε και μονο με νικες.Δεν υπαρχει κανενας μυθος και καμια εξιδανικευση εκεινης της ομαδας.

Αυτοι οι παικτες ομως σημερα θα ηταν απλησιαστοι για το μπατζετ της ομαδας.

Παμε να χτισουμε ομαδα '90s με μπατζετ 10m οταν αυτη σημερα θα κοστιζε τουλαχιστον 30m.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Man Of Faith said:

Επειδη πολυ σωστα εχετε αναφερει οτι ο Μελ εχει κολλησει στα '90s, να πω εδω οτι τους ιδιους ακριβως παικτες να μπορουσες να τους εχεις σημερα θα εκανες γιογιο ολη τη λιγκα.Εγω λεω οτι θα το παιρναμε και μονο με νικες.Δεν υπαρχει κανενας μυθος και καμια εξιδανικευση εκεινης της ομαδας.

Αυτοι οι παικτες ομως σημερα θα ηταν απλησιαστοι για το μπατζετ της ομαδας.

Παμε να χτισουμε ομαδα '90s με μπατζετ 10m οταν αυτη σημερα θα κοστιζε τουλαχιστον 30m.

Η ΑΕΚ των Μελισσανίδη-Καρρά είχε και τότε το τρίτο budget, πίσω από Κόκκαλη και Βαρδινογιάννη. Ακριβές μεταγραφές δεν είχαν γίνει, πλην του Κωστή που πληρώθηκε από το Σφαέλλο. Χάθηκαν οι Μπατίστα και Αλεξανδρής, παίρναμε ελεύθερους παίκτες όπως ο Μητρόπουλος και ο Βλάχος, ενώ πήραμε πολλά ταλέντα ( ας είναι καλά ο Ανδρέας ο Σταματιάδης που γύριζε όλη την Ελλάδα τότε), όπως Κασάπη, Μπορμπόκη, Ατματσίδη, Κοπιτσή και άλλους. Επιπλέον, αποκτήθηκαν και οι Σλίσκοβιτς, Κετσπάγια, με χαμηλό σχετικά αντίτιμο. Και είχαμε μέγιστο ποσό για παίκτη, το συμβόλαιο του Δημητριάδη. Ίδια πολιτική ακολουθεί με τότε φίλε. Η μόνη φορά που ο Μελισσανίδης πήρε ακριβούς παίκτες ήταν όταν γύρισε επί enic, και φυσικά δεν τους πλήρωνε αυτός. Και χρηματοδότης βασικός ήταν τότε ο Καρράς, αυτός ήταν επί των λοιπών θεμάτων, όπως η διαιτησία. Και στον Ιωνικό κάποτε, γενικός αρχηγός ήταν, για να κάνει εξωαγωνιστικό παιχνίδι, λεφτά και παίκτες ο Σπανός έπαιρνε. Όταν ανέβηκαν πρώτη εθνική και του είπαν να βάλει λεφτα για να γίνουν ΠΑΕ, έφυγε νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

@1989 generation δεν καταλαβες τι εννοω.Το ξερω οτι και τοτε ειχαμε το τριτο μπατζετ και ψωνιζαμε φθηνα αλλα βρισκαμε ομως παικταραδες.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι σημερα ο Κετσπαγια π.χ. θα κοστιζε τουλαχιστον 5m και λιγα λεω ενω τοτε τον πηρες με ψιχουλα.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τοτε με λιγα σχετικα λεφτα ειχες ομαδα πανακριβη για τα σημερινα δεδομενα και της ομαδας και του ποδοσφαιρου γενικοτερα.

Ε αυτο δεν μπορουν να καταλαβουν στην ομαδα, οτι δεν μπορεις να φερεις σημερα τον Κωστη τον Κετσπαγια τον Μπατιστα τον Αλεξανδρη τον Σαμπανατζοβιτς τον Σαβεβσκι και τους υπολοιπους με τα λεφτα που διαθετουμε.Θελουμε το πρωτο μπατζετ γι αυτους τους παιχτες σημερα, τουλαχιστον μια τριανταρα.

Μιλαω για τους ιδιους ακριβως παιχτες.

Link to comment
Share on other sites

@Man Of Faith Κατάλαβα τί εννοείς, αλλά δες το μοτίβο που ακολουθεί. Έχει αλλάξει το ποδόσφαιρο από εποχή Μπόσμαν και μετά. Δεν υπάρχουν πενταετίες και οκταετίες, υπάρχουν managers και προμήθειες και πολλά άλλα...Αλλά ο Μελισσανίδης επιμένει να ψάχνει ελεύθερους, φτηνούς και να βάζει και όριο το συμβόλαιο του Πετράκη...Δε γίνεται έτσι. Σίγουρα δε μπορείς να χτυπήσεις τα τρελά ονόματα, αλλά παίκτες τύπου Γιόχανσον, Μπαρμπόσα, Αραούχο ή τύπου Βαλμπουενά και Μαουρίτσιο βρίσκεις άνετα. Αλλά πληρώνεις κάτι παραπάνω..Η λογική του πάντως είναι διαχρονική. Όταν πρέπει να πληρώσει είναι νοικοκύρης, αν πληρώνουν άλλοι είναι μπρούκλης...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1989 generation said:

@Man Of Faith Κατάλαβα τί εννοείς, αλλά δες το μοτίβο που ακολουθεί. Έχει αλλάξει το ποδόσφαιρο από εποχή Μπόσμαν και μετά. Δεν υπάρχουν πενταετίες και οκταετίες, υπάρχουν managers και προμήθειες και πολλά άλλα...Αλλά ο Μελισσανίδης επιμένει να ψάχνει ελεύθερους, φτηνούς και να βάζει και όριο το συμβόλαιο του Πετράκη...Δε γίνεται έτσι. Σίγουρα δε μπορείς να χτυπήσεις τα τρελά ονόματα, αλλά παίκτες τύπου Γιόχανσον, Μπαρμπόσα, Αραούχο ή τύπου Βαλμπουενά και Μαουρίτσιο βρίσκεις άνετα. Αλλά πληρώνεις κάτι παραπάνω..Η λογική του πάντως είναι διαχρονική. Όταν πρέπει να πληρώσει είναι νοικοκύρης, αν πληρώνουν άλλοι είναι μπρούκλης...

Φανταζομαι δηλαδη οτι συμφωνεις οτι αν μπορουσαμε να ειχαμε διαθεσιμους τους ιδιους παικτες σημερα, δεν θα μπορουσαμε να τους εχουμε στην ομαδα λογω κοστους.

Σημερα θα ειχαμε ηγετη και αρχηγο τον Μαλαδενη ξερω γω, παικταρας κατα τ' αλλα.

Εννοειτε οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα λογω Μποσμαν.

Επισης ουτε καν την ιδια μεθοδολογια με τοτε δεν ακολουθουμε αλλα οτι κατσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Φανταζομαι δηλαδη οτι συμφωνεις οτι αν μπορουσαμε να ειχαμε διαθεσιμους τους ιδιους παικτες σημερα, δεν θα μπορουσαμε να τους εχουμε στην ομαδα λογω κοστους.

Σημερα θα ειχαμε ηγετη και αρχηγο τον Μαλαδενη ξερω γω, παικταρας κατα τ' αλλα.

Εννοειτε οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα λογω Μποσμαν.

Επισης ουτε καν την ιδια μεθοδολογια με τοτε δεν ακολουθουμε αλλα οτι κατσει.

Είναι σχετικό. Εκείνη η ομάδα ξεκίνησε να χτίζεται το 1989 και ισχυροποιήθηκε πολύ επί Γενεράκη, με τις τότε μεταγραφές που έκανε. Δύσκολα θα μπορούσες να πάρεις το δεκάρι του τότε Αμβούργου σήμερα ( Οκόνσκι). Με τίποτα το αμυντικό χαφ του πρωταθλητή Ευρώπης Ερυθρού Αστέρα (Σάμπα). Μανωλά θα είχες αλλά θα έφευγε για έξω. Σαβέβσκι θα μπορούσες να βρεις, αλλά κι αυτόν θα τον πουλούσες. Κωστή επίσης θα στον έπαιρναν, όπως θα γινόταν αν δεν είχε τραυματιστεί. Αλεξανδρή και Μπατίστα επίσης θα τους έχανες αν δεν πλήρωνες κάτι παραπάνω, όπως και έγινε στην πραγματικότητα. Πάικτη τύπου Δημητριάδη θα έβρισκες. Κασάπης, Μπορμπόκης, Κοπιτσής, Ατματσίδης, Κετσπάγια, Τσάρτας πρόλαβαν την εποχή Μποσμάν και ο Μπορμπόκης με τον Τιμούρ και τον Τσάρτα όντως έφυγαν, οι άλλοι έμειναν εδώ. Γενικά, θα μπορούσες να έχεις κάποιους από τους τότε παίκτες, σίγουρα θα τους αγόραζες ακριβότερα, αλλά θα μπορούσες να τους πουλήσεις και πολύ ακριβότερα. Κάτι δηλαδή που θα έπρεπε να κάνεις τώρα, αλλά δε μπορείς να κάνεις ούτε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Είναι σχετικό. Εκείνη η ομάδα ξεκίνησε να χτίζεται το 1989 και ισχυροποιήθηκε πολύ επί Γενεράκη, με τις τότε μεταγραφές που έκανε. Δύσκολα θα μπορούσες να πάρεις το δεκάρι του τότε Αμβούργου σήμερα ( Οκόνσκι). Με τίποτα το αμυντικό χαφ του πρωταθλητή Ευρώπης Ερυθρού Αστέρα (Σάμπα). Μανωλά θα είχες αλλά θα έφευγε για έξω. Σαβέβσκι θα μπορούσες να βρεις, αλλά κι αυτόν θα τον πουλούσες. Κωστή επίσης θα στον έπαιρναν, όπως θα γινόταν αν δεν είχε τραυματιστεί. Αλεξανδρή και Μπατίστα επίσης θα τους έχανες αν δεν πλήρωνες κάτι παραπάνω, όπως και έγινε στην πραγματικότητα. Πάικτη τύπου Δημητριάδη θα έβρισκες. Κασάπης, Μπορμπόκης, Κοπιτσής, Ατματσίδης, Κετσπάγια, Τσάρτας πρόλαβαν την εποχή Μποσμάν και ο Μπορμπόκης με τον Τιμούρ και τον Τσάρτα όντως έφυγαν, οι άλλοι έμειναν εδώ. Γενικά, θα μπορούσες να έχεις κάποιους από τους τότε παίκτες, σίγουρα θα τους αγόραζες ακριβότερα, αλλά θα μπορούσες να τους πουλήσεις και πολύ ακριβότερα. Κάτι δηλαδή που θα έπρεπε να κάνεις τώρα, αλλά δε μπορείς να κάνεις ούτε αυτό...

Ετσι ακριβως, υποθετω συμφωνει και ο @nikos σ' αυτο τον συλλογισμο και φανταζομαι πανω κατω οι περισσοτεροι χρηστες εδω μεσα ακομα και οι νεωτεροι που δεν προλαβαν εκεινη την εποχη αλλα ευτυχως υπαρχουν τα βιντεο, αν και δεν ειναι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Ετσι ακριβως, υποθετω συμφωνει και ο @nikos σ' αυτο τον συλλογισμο και φανταζομαι πανω κατω οι περισσοτεροι χρηστες εδω μεσα ακομα και οι νεωτεροι που δεν προλαβαν εκεινη την εποχη αλλα ευτυχως υπαρχουν τα βιντεο, αν και δεν ειναι το ιδιο.

Έχουν περάσει 30 χρόνια από τότε και έχουν υπάρξει απίστευτες αλλαγές στο ποδόσφαιρο. Θυμίσου ότι τότε μπορούσες να έχεις μέχρι 3 ξένους, και στα μεγάλα πρωταθλήματα μέχρι 4. Άρα μπορούσες να πάρεις και παίκτες που δεν έκλειναν σε μεγάλα πρωταθλήματα, επειδή δεν υπήρχαν θέσεις. Τώρα αυτό δεν παίζει. Μιλάμε για άλλο εντελώς status.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά συμφωνω ότι είναι δυσκολες οι συγκρισεις.

Τοτε κυριως δεν υπήρχε Μπόσμαν και τόσοι μανατζερ και τόση πληροφορηση, υπήρχε ήδη καλός κορμός (Μανωλας, Σαβέβσκι, Σαμπα, Αλεξανδρής, Δημητριάδης) κι ας έχασαν αυτοί άλλους 2 (Μπατιστα, Σαββιδη) και υπήρχε και ο μπινες που έδινε ρεσιτάλ νοικοκυριού στα αποδυτήρια και γενικά έκανε την διαφορά με τα τοτε δεδομένα.

Τι συγκρίσεις να γίνουν με το σήμερα. Μονο ο Μελισσανίδης νόμιζε ότι μπορεί να γίνουν συγκρίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Γαμω την ομαδα του '89 ε

Η ομαδα του '89 εκτος απο λυτρωση για τον ΑΕΚτζη ειχε και μια συνεχεια που οδηγησε στην χρυση εποχη.

Η ομαδα του '18 ηταν λυτρωση για τον ΑΕΚτζη αλλα δυστυχως δεν ειχε καμια συνεχεια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×